Yiua (LEUNG KAR FAI) se připlete k vraždě a je odsouzen k trestu ve Stanleyově věznici. Je vhozen do uzavřeného světa s vlastními pravidly. Dostane se do konfliktu se všemi, se kterými by si vůbec začínat neměl. Naštěstí pro něj se ho ujme Ching (CHOW YUN-FAT Neprůstřelný mnich, Full Contact), charismatický podvodník, který má ve vězení výsadní postavení. Jenže v Stanleově věznici kope každý sám za sebe. Vězeňské triády, obyčejní vězňové i kápové ti všichni se snaží přežít. K brutálnímu násilí dochází každý den, lidé jsou mrzačeni a vše pomalu a jistě spěje ke katastrofě. (oficiálny text distribútora)

HAL

Ringo Lam + Chow Yun-Fat, to ve mě, snad nepřekvapivě, vzbudilo očekávání explozivní akční jízdy. Nemohl jsem se mýlit víc. Tady se jede nečekaně civilní vyprávění o obyčejných lidech, jejich příbězích a vznikajících vztazích, a nevyhnutelně jak to ve vězení bývá i půtkách. Ale i ty se vyřeší jen ranami pěstí, na exploze opravdu nedojde. Vlastně ani na ty plameny ne. Tu jen uťáplý nováček se skamarádí s ležérním vězeňským matadorem a spolu se dostanou do křížku s místním bossem Yakuzáckého vězeňského gangu, a snaží se to nějak překlepat až do konce svého trestu. Level Shawshank to není, ale i tak příjemný film. Hlavně díky skvělým hercům. 7/10 ()

sniper18

Je to dosť dobrá väzenská dráma od Ringa Lama. Má celkom dobrý príbeh o slušnom mužovi, ktorý za neúmyselné zabitie pri obrane svojho otca skončí vo väzení, kde sa stretáva so šikanovaním zo strany niektorých väzňov, nebezpečnými triádami, ale aj nespravodlivosťou zo strany dozorcov, ale toto väzenské peklo mu pomáha vydržať nový priateľ. Spracovanie je celkom slušné, film nemá žiadny výrazný cieľ ako napríklad útek z väzenia a podobne, ide tu len o to zobrazenie života slušného človeka v tomto nepríjemnom prostredí, ale aj tak to vôbec neprekáža, celý čas sa je rozhodne na čo pozerať, hlavnej postave sa nedá nefandiť a za celý čas som si nevšimol žiadne slabé miesto. Čo sa týka akcie, tak samzrejme kvôli žánru to nemôže byť nič výnimočné, ale pár slušných väzenských bitiek sa tu nájde a pôsobia pomerne drsne. Herecké obsadenie je veľmi dobré, Tony Leung Ka Fai sa do takejto úlohy hodí a niečo podobné si zopakoval aj o tri roky neskôr vo filme Island of fire s inými akčnými hviezdami, ale najviac poteší Chow Yun-Fat, ktorý svojim vtipným, ale aj drsným prejavom určite zaujme. Ale viaceré zaujímavé postavy sa nájdu aj medzi ostatnými väzňami a dozorcami. Réžia je veľmi dobrá, Ringo Lam zvláda drámy výborne a spokojný som aj s technickou stránkou. Ringo Lam aj Chow Yun-Fat majú na svojom konte aj lepšie filmy, čo ale nič nemení na tom, že aj Väzenie v plameňoch je slušný film, ktorý sa medzi podobnými filmami nestratí. Objektívna kvalita filmu- 72%, film sa páči mne na 75%. ()

Strike

Nemůžu dát plnejch pět*, začátek (cca 25 minut) je dost nudnej. Potom převezme otěže filmu Chow Yun Fat a je to fakt paráda. Původně sem čekal něco trochu jiného, od Lama jsem viděl jen Full Contact a dva filmy s JCvD, ale byl jsem naprosto spokojen. Doufám, že Magicbox bude pokračovat v HK legendách, a že se dočkáme ještě vypečenějších kousků(Hardboiled, Lepší zítřky atd.) ()

Lacike

Kvalitna sonda do fungovania HK väznic v 80ytch rokoch. Kedze film sledujeme z pohladu novacika (Tony Leung), ktory urobil jedno nestastne nehodne rozhodnutie za ktore musi pykat, tak chvilu trva, kym sa film rozbehne. Rovnako ako jemu aj divakovi proste nejaky cas trva, kym sa zorientuje v celej tej hierarchii vztahov ake panuju vo väzeni. Akonahle sa ale dostavi na scenu pohodar Chow Yun-Fat, ktory ho zoberie pod svoje kridla, tak zabavnost filmu prudko stupne. V druhej polovici zacne zapletka uz aj poriadne prituhovat, kedze vyeskaluju nezhody medzi urcitymu postavami, ktore sa v prvej polovici postupne rozvijali. Finale je uz poriadne psycho v ktorom sa v plnej parade predvedie Chow Yun-Fat, vdaka comu znova dokaze, ze je pan herec. Zaver je napriek tomu na Lamove pomery netypicky pozitivny. Z hercov okrem hlavnej dvojky stoji za zmienku este odporny dozorca Roy Cheung, spravodlivy sef triady Tommy Wong a zakerny sef konkurencnej triady Ka-Kui Ho. Vysledkom je jeden z tych lepsich filmov z väzenskeho prostredia a z HK produkcii asi aj najlepsi. Keby to malo sviznejsiu prvu polovicu, tak by to boli silne 4*, ale takto je to len za 7/10. ()

DaViD´82

Zpočátku spíše průměrný, zajímavý, ale již několikrát zpracovaný příběh o tvrdosti a nelehkém životě ze mřížemi, který ovšem postupující stopáží získává na kvalitě. Obvzláště ke konci atmosféra hodně houstne. V úvodní části to drží nad vodou jednoznačně herci. Chow Yun-Fat opět zcela přesvědčivý a charisma z něj přímo odkapává, což asi již těžko někoho překvapí, ovšem že i ostatní hrají skvěle a bezproblému jim jejich recividisty uvěříte již tak jasné není. Jako hodně z HK snímků film staví hlavně na přátelství ústřední dvojice, přesto patří spíše do kategorie syrovějších snímků typu Přežít kriminál než-li "lidských" jako Vykoupení z věznice Shawshank. ()

• Natáčení trvalo pouhých 21 dní. (tequilla)