Bruce Willis v neľútostnom boji s futbalovou mafiou v americkom akčnom filme...
Najradšej by ich vyradili z hry. Oni sú však opačného názoru. Aj preto si tanečnica Cory najíma súkromného detektíva Joea Hallenbecka (Bruce Willis), aby ju chránil. Jej priateľ Jimmy je hráč amerického futbalu v tíme, ktorého manažér lieta v korupčných aférach. Okrem Cory a Jimmyho zatiaľ o nich nikto nevie. Lenže tento gamblujúci syndikát je  pre bezpečnosť svojich nelegálnych zárobkov schopný všetkého a ani Joe nestačí zabrániť vražde Cory. To už sa však s Joeom spojí Jimmy a v jej byte nachádzajú dôkazy svedčiace o špinavých praktikách manažéra Marconeho, do ktorých je zapletený aj senátor. Joe má jednoducho smolu. Netrvá dlho a Marcone ho nechá uniesť, kde mu s pokojom v hlase oznámi, aký osud ho čaká. Je tu však aj Jimmy, ktorý Joea dostane z nastraženej pasce. Joe je odhodlaný Marconeho za každú cenu zničiť... (TV Markíza)

Katzenklo

Bohužel je dost očividné, že tenhle film natočil chlápek, co udělal Top Gun. Divný střih, blbý slow motion a celková nepravděpodobnost filmu mě dost zklamaly. Naštěstí scénář obsahuje i několik vtipných dialogů a pár zkultovnělých hlášek, takže se stále jedná o nadprůměr. ()

ben666

Buď v originále a nebo v tom úplně nejstarším a nejsprostším dabingu, který vystihuje výborný béčkový scénář Shanea Blacka. Pocta filmům se soukromými očky zasazená do současnosti je plná super hlášek a Bruce Willise v jedné z jeho nejlepších rolí. Joe Hallenbeck je jenom jeden! ()

MATADOR

Už dlouho jsem se nepobavil více než-li u tohoto snímku. Willisovi to s Damonem Wayansem jde opravdu nádherně. Tony Scott se prostě nezapře a tento snímek mi je velmi podobný s jeho dřívějším dílkem "Policajt v Beverly Hills 2". Opravdu akční snímek plný pořádnejch hlášek. **** ()

stration

Naprosto kultovní film. Víc hlášek se používá snad jenom z Jáchyma. Wills a Wayans tvoří dokonalou dvojku a Tony Scott snad vytvořil svůj nejlepší film. Prostě můžu to vidět kdykoliv a kdekoliv. "Jdi do prdele, Sáro!" ()

type_B

Průměrné béčko, které se tváří nadupaně, ale je v zásadě úplně hloupoučké... Willis zas všecky postřílel a ještě se tomu zasmál. pa - rá - da. Stačil se ještě udobřit se ženuškou i dceruškou, aby dovedl k úspěšnému konci i svůj rodinný život. ()

Thomassi

Super akční film se super Brucem Willisem. Akce, honičky, ale především jedna trefná hláška vedle druhý. Jeden z nejlepších Willisových filmů vůbec. ()

Derek

kto má rád bruca willisa (ako ja) bude u vytrženia z jedného z jeho najlepších filmov. skvelé originálne akčné scény sa svižne striedajú s brilantnými slovnými prestrelkami medzi willisom a wayansom. celá táto klasika má švih a spád vďaka dynamickej réžii tonyho scotta. čo k tomu dodať? nudiť sa nebudete ani sekundu a kto to ešte nevidel nevie čo je kvalitný akčný-thriller!!! ()

Mairiel

Jako thriler se mi tento film moc nelíbil, byla to klišé vrstvená na sebe, akční děj se vyvíjel naprosto nepravděpodobné a vůbec. Proto jsem se vnitřeně při sledování přepnula na režim "komedie/parodie" a hned to bylo lepší =) nejsem si jistá, jestli to tak tvůrci zamýšleli, ale ve svém vlastním zájmu by mi to vyvracet neměli. ()

FilmFan24

Nelze jinak, než za plný počet! Drsná škola z let minulých zručně transformována do let současných - ehm devadesátých...a ústřední dvojka Willis a Wayans šlape od začátku, co se na plátně potkají! Zručně namíchaný koktejl akce, napětí a hlášek! A jakých hlášek! ()

salalala

Naprostá pecka a nejlepší film Tonyho Scotta. Neskutečně vtipné hlášky, které jsou tady popsané a citované snad úplně všechny. Willis je totální borec, hláškuje snad líp než McClane. Poslední skaut je prostě naprostá klasika a povedený film. Chemie mezi Willisem a Wayansem je taky, je to skvělá dvojka, plus Willisova dcera, ta je taky dobrá. Je to fakt těžká klasika plná kultovních hlášek. Mimořádně vtipný scénář, dobrá režie, přesní herci....pro mě plný počet a 100%. ()

JohnMiller

Je mi jasné, že ide o akčný film ktorého obsah korešponduje z hocijakým iným akčným filmom z rokov 85-95 ale tie dialógy... Ten scenár musel písať génius!!! Nikdy som sa tak dobre nezabavil, čo veta to geniálna hláška, Nechápal som, že som si to musel kvôli výbuchu smiechu zas a znova zastavovať, a to som nemal v sebe ani kvapku alkoholu. Nechápem ako sa mi mohla táto snímka vyhýbať celých 24 rokov!!! ()

Skip

Samotný příběh není až tak dobrý, stejně jako zápletka, ale je to zahrané perfektně. Spousta skvělých hlášek, které prostě musí pobavit. ()

Colonist

Obvykle se na filmy dívám v originálním znění, ale stačilo pár ukázek původního Soukupova dabingu na youtube a hned jsem věděl, že tohle si prostě musím dát v češtině. Náš jazyk má totiž tolik krásných nadávek a Poslední skaut je nevyčerpatelná studnice hlášek. Bruce Willis a Damon Wayans mají pěkně prořízlou hubu. Joe Hallenbeck hravě přehláškuje i Johna McClanea, a to je co říct. Jó, dneska už takovéhle zábavné akčňáky nikdo netočí. Bohužel. "Doprdele, ten chlap snad vynalezl křížovku!" ()

TominoLa

Raději koukám na filmy v originále, ale tenhle je jeden z mála, který mám rád v dabingu s Pavlem Soukupem. Ty hlášky nikdy nezestárnou. Škoda, že takových filmů není více. Asi to bude tím, že na roli hláškujícího tvrďáka se hodí asi jen Bruce a Clint. Proto bych doporučil s Clintem Eastwoodem Bojové nasazení. ()

Vědma

Film nedělají jenom hlášky, byť skvělé, a ani sám Bruce nevytrhne scénář, který nemá moc co nabídnout. Film mi přijde bezúčelně brutální, všichni neustále plivají vyražené zuby a pak jim žádný nechybí :-) ()

K.B.L.

Může mi tu prosím někdo vysvětlit, proč má takový film tak vysoké hodnocení? Je naprosto předvídatelný, občas i nudný a nepřišel mi ani moc vtipný (ve scénách, kdy se o to snažili). V čem shledáváte to kouzlo? Ve Willisovi? Vždyť podobných, či přímo stejných filmů je podle mě nespočet. Vcelku lituji, že jsem se nechala strhnout a díky vysokému hodnocení jsem na tento film koukala. Zážitek byl téměř nulový. ()

kajas

Blbinka, která má ovšem dvě podstatné věci. Willise a geniální dialogy. Neznám žádný jiný film, kde by se každou minutu takhle hláškovalo. Willisův hlas mám spjatý s dabingem Pyška, mnohé názory mě ale přemluvily k tomu, abych to jednou zkusila se Soukupem. Rozhodně nelituji a můžu tuto první dabingovou verzi (Víte o dalším filmu, který má čtyři dabingy? Já teda ne.) jedině doporučit. "Je jí třináct. Jestli ji budeš svádět, narvu ti deštník do prdele a rozevřu ho." ()

Aleee89

Snímek, který bych dobrovolně asi nevyhledala. Dokonce jej ani nemám spojený s pojmem kult, pro mě to spíše byla velká neznámá. Ale chtěla jsem mu dát šanci, hodnocení má totiž vysoké. Bruce Willis válí a jeho postava je stejně jako postava jeho dcery svérázná, což snímku dodává šmrnc. Vtipné scény a hlášky také nechybí, ale rozhodně nejsou dávkovány mírou vrchovatou. Jako celek to sice funguje, ale míjí se to s mými představami o skvělém filmu vhodném pro mě. Místy mě to dost nudilo. Akční thrillery zkrátka nejsou mým šálkem čaje, i když v nich hraje sám Bruce Willis. ()

Idris Elba ve víru akce

Idris Elba ve víru akce

08.05.2021

Už v letošním roce se dočkáme Idrise Elby v novém Sebevražedném oddílu Jamese Gunna coby Bloodsporta, žoldáka, jemuž akce v žádném případě není cizí. Ostatně Elba už se v akční poloze objevil i před… (viac)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Z Shanea Blacka, scenáristy Smrtonosné zbraně a Posledního skauta, se stal v poslední dekádě úspěšný režisér. Jeho cit pro nahláškované buddy movies (aka parťácké filmy) se znovu probudil v Kiss Kiss… (viac)

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (viac)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012