Bruce Willis v neľútostnom boji s futbalovou mafiou v americkom akčnom filme...
Najradšej by ich vyradili z hry. Oni sú však opačného názoru. Aj preto si tanečnica Cory najíma súkromného detektíva Joea Hallenbecka (Bruce Willis), aby ju chránil. Jej priateľ Jimmy je hráč amerického futbalu v tíme, ktorého manažér lieta v korupčných aférach. Okrem Cory a Jimmyho zatiaľ o nich nikto nevie. Lenže tento gamblujúci syndikát je  pre bezpečnosť svojich nelegálnych zárobkov schopný všetkého a ani Joe nestačí zabrániť vražde Cory. To už sa však s Joeom spojí Jimmy a v jej byte nachádzajú dôkazy svedčiace o špinavých praktikách manažéra Marconeho, do ktorých je zapletený aj senátor. Joe má jednoducho smolu. Netrvá dlho a Marcone ho nechá uniesť, kde mu s pokojom v hlase oznámi, aký osud ho čaká. Je tu však aj Jimmy, ktorý Joea dostane z nastraženej pasce. Joe je odhodlaný Marconeho za každú cenu zničiť... (TV Markíza)

erased

Bruce Willis, hlášky, něco málo vážného příběhu a ještě jednou hlášky - to je něco přesně pro mě. Od doby kdy jsem Skauta viděl poprvé už uběhlo hodně vody a pravděpodobně byl jedním z prvních opravdu 'dospělých' filmů, které jsem viděl. A když jsem se po takové době rozhodl si zavzpomínat, pro změnu v originálním znění, stal se pro mě ideálním žánrovým filmem, o několik honů překonávající dokonce i libovolný díl Die Hard. Zlaté 90s, kdy nestačilo padoucha nestačilo jen praštit, ale nejdřív musela zaznít hláška. Be prepared, son. ()

slord

Nahláškovaný Bruce Willis si to tu dáva snáď ešte viac než v Die Hard a spolu Wayansom tvoria netradičnú dvojku, ktorá je ale super a baví ma. Réžia Tonyho Scotta plus scenár Shanea Blacka vytvorili spolu peckovú podívanú, ktorú si púšťam zas a zas a myslím, že ma asi nikdy neomrzí. V originále som to síce nevidel, ale dabing od Pavla Soukupa je geniálny. Usměj se čúráku a užij si túto pecku. 10/10 ()

milicjant

Jak jinak hodnotit film, který dlouho považuji za nosnou součást své osobnosti, kultury a své duše. Spousta slovních spojení, co v reálném životě normálně, používám pochází původně právě z Posledního skauta. A věřím, že další generace na tom bude podobně. Ale vraťme se zpět. Poslední skaut zřejmě není nejlepší film Bruce Willise. Tím pro mě nadále zůstává Die Hard i třeba pro zajímavější scénář (úmyslně jsem se vyhnul slovu originální) nebo svižnější akční scény. Scott a spol. ale ve svém filmu dovedli k dokonalosti postavu, jež byla ve McTiernanově klasice pouze naznačena. Režisér se nepouští do žádné velké exhibice a děj svého filmu pečlivě staví kolem hlavního hrdiny Joea Hallenbecka, který úspěšně utapí svůj život v alkoholu, cynických hláškách a pochybnostech o vlastních možnostech. Mluvit o tom, jak je tento typ postavy ve svém žánru nový a osvěžující je opravdu zbytečné. Každému z nás občas lezou ti dokonalí filmoví hrdinové krkem, že? =) Dlužno podotknout, že celkovému dojmu ze snímku pomáhá také výtečný Damon Wayans coby hláškující objekt č. 2 nebo již zmíněný Tony Scott se svoji uměřenou režií. Moje TOPka ()

Makky

"Hlava alebo brucho?" Posledný skaut je asi ten najhláškovitejší film vôbec, k tomu dobrí herci a slušná akcia, no proste paráda. A čím viac krát to vidím, tým viac to mám rád. "Choď do hája, Joe! Si stále preč. Bola som osamelá!" - "Kúp si psa." ()

buldock

Zcela jistě se jedná o největší zdroj hlášek všech dob, ve skvělém akčním nářezu, pod taktovkou Tonyho Scotta, s Brucem Willisem ve skvělé formě (kterému ty role ztroskotanců prostě a jednoduše sedí), podporovaného jeho parťákem vynikajícím Damonem Waynasem. "Víte jaký je rozdíl mezi Milem a budíkem? Žádný, oba dva mají malý péro"! Zkrátka a dobře je to ta správná "old school" slast! Film: 90% ()

blackrain

Typická role Bruce Willise, drsný samotář stojící vždycky na té správné straně zákona, který se nezastaví před ničím a nikým. Postavy jsou výborně zahrané. Hlašky celý film dokonale okořenily. Jen pozor na český dabing. Originál s titulkama je samozřejemě lepší. ()

gogos

Jednoduchý a přitom vypiplaný scénář, solidní akce, hláška střídá hlášku a Bruce Willis v roli, která mu sedí jako žádná jiná... Neohrožená hláškující vraždící mašina. Syrová, chladná, vtipná. Bruce Willis je John "polední skaut" McClane! ()

SarumanKo

Ultimátna akčná pecka, na ktorej sa podielali tí najlepší vo svojom remesle. Tony Scott je síce majstrom nadupanej akcie a film má mnoho výborných akčných scén, Posledný skaut však dokazuje, že kedysi akčné filmy nestáli len na prestrelkách, výbuchoch a naháňačkach a nebolo potrebné nimi tých 100 minút vyplniť úplne. Omnoho viac sa mne osobne ráta humorná a dialógová rovina filmu. Scenáre (v tomto prípade je trochu klišoidný, ale nepôsobí rušivo), dialógy a predovšetkým hlášky Shanea Blacka milujem nadovšetko a v podaní dvojice Willis-Wayans sa mnohé z nich stali nezabudnuteľnými perlami. The Last Boy Scout je síce film starý 20 rokov, ale s prehľadom prevyšuje väčšinu ostatných snímkov vo svojom žánri. (90%) ()

ABLABLABLA

Na doporučení jsem se tedy na toho posledního skauta taky podívala, do té doby se dobrovolně přiznávám jsem o tomhle kousku s Willisem nikdy neslyšela. No a jak jsem byla nadšená i přestože to není žádná ze supr vychytaných akčních komedií s miliony triků. Nějaký sálodlouhý komentář je zbytečný, vyjmenování která scénka, gag či hláška se mi nejvíce líbily taky (krom toho těch je tu jak nasr**** v každém komentáři:D), protože se mi líbil celý film, tak jak je, se vším všudy. Snad jen tohle na závěr ()

kaylin

Shane Black napsal skvělý scénář, jež se k němu dokonale hodí. Je to kriminální, je to drsné, ale přitom zábavné, jsou zde skvělé postavy a navíc zajímavý příběh, který vás přivede i do prostředí, které neznáte. Bruce Willis a Damon Wayans si skvěle sedli a jejich dialogy jsou naprosto parádní. Tony Scott skvěle zrežíroval, hlavně scény s Willisovou filmovou dcerou jsou super. ()

slunicko2

Pěkná akce. 1)  Snímek nabízí dobré tempo, kvalitní dialogy i hlášky._____ 2)  Navíc jak se blíží ke konci, je stále lepší a lepší._____ 3)  Není tedy divu, že jsem mu hned po skončení nadělil čtyři hvězdičky. Problém je, že nyní, když píši tento komentář, zhruba měsíc poté, si nevzpomínám, co se tam vlastně dělo, ani na jedinou scénu. Takže hvězdičku zase odebírám._____ 4)  Ale jednu hlášku si pamatuji, hlášku, která charakterizuje filmová devadesátá léta: You don't just go around punching people. You have to say something cool first. .                          .                                                     .                                                                  .                                  .                                                     .                                                                  .                                 .                                                     . . . ()

suicide

Bruce Willis v roli, která nadobro určila žánr. Z ohně vzešel a v ohni skončí, stejnak jako žánr akčního krimi-thrilleru skončí se starými ikonami. Dnešní doba drsňákům typu Joe Hallenbecka či Johna McClanea moc neholduje - občas udělá ale výjimku a to je příležitost pro Bruce a jeho sarkasmus. ()

Mikita

Chyběl mi sice původní dabing, ale i tak jsem si už několikáté TV promítání neskutečně užila. Zápletka sice není z nejsvětovějších, ale ta hláškami prosycená atmosféra je odzbrojující. Je vám skoro jedno, co se stane, jen čekáte, co z Bruce či Damona zase vypadne. "Ty vezmi vysavač, já utřu prach." Boží reakce na zpřeházený byt. Tenhle film naši generaci tak poznamenal, že jsme i do svatebního oznámení skryly hlášku: "Život je svině." ()

movieband

"Nikdo tě nemá rád, všichni tě nenáviděj, posereš to,... usměj se, čuráku" Poslední skaut je zaručeně kultovkou, kde si každý přijde na to svoje. Ať už je to nekorektní, upřímný styl humoru, absolutní surovost scénáře, který se s ničím moc nepáře a věci se ve filmu dějí jasně bez nějakých metaforických keců a Scottův smysl pro detail a logiku. ()

Dzin01

Jo! Tohle je ta pravá americká drsná škola detektivek. V tomhle filmu není snad jediná špatná postava, každá je doslova a do písmene přesně na svém místě. A nad všemi je Joe Hallenbeck. Prostě skvělý film. ()

topi

Jeden z nejlepších akčňáků 90. let. Bruce Willis hláškuje jak o život a tyhle role mu prostě sedí nejvíc. U tohoto filmu platí, že se českej dabing povedl na jedničku (ovšem úplně ten první!!!). Ty ostatní dabingy byly příšerný a celej film akorát zkurvily. ()

Idris Elba ve víru akce

Idris Elba ve víru akce

08.05.2021

Už v letošním roce se dočkáme Idrise Elby v novém Sebevražedném oddílu Jamese Gunna coby Bloodsporta, žoldáka, jemuž akce v žádném případě není cizí. Ostatně Elba už se v akční poloze objevil i před… (viac)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Z Shanea Blacka, scenáristy Smrtonosné zbraně a Posledního skauta, se stal v poslední dekádě úspěšný režisér. Jeho cit pro nahláškované buddy movies (aka parťácké filmy) se znovu probudil v Kiss Kiss… (viac)

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (viac)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012