Pripojení

• Slovensko Pripojení: Rodina na baterky (viac)

Odkedy tínedžerku Katie prijali na vysnívanú školu, nevie sa dočkať, kým začne vlastný život mimo domu. Jej otec však odchod dcéry nesie ťažko, a tak sa rozhodne, že ju miesto letiska zavezie rovno do školy. Spolu s večne optimistickou mamou, mladším bratom a rodinným mopslíkom sa tak vyberajú na nedobrovoľný výlet cez celú krajinu, ktorý je však náhle prerušený vzburou robotov. Mobily, chladničky či hriankovače chcú získať vládu nad ľudstvom a zdá sa, že Katie a jej rodina môžu byť jedinou nádejou na jeho záchranu. (Itafilm)

ScarPoul

Keď som videl trailer bol som veľmi skeptický. A som veľmi rád, že sa z toho vyliahlo toto. Film je možno priamočiary a od určitého momentu aj riadne bláznivý, ale zároveň je tak preplnený vtipmi, ktoré fungujú, že je na neho radosť pozerať. Bavil som sa celý čas. A od určitého momentu, kedy tá realistickosť prvých dvadsiatich minút naberie šialený ráz, som si to doslova užíval. Akcia, vizuál a epickosť sa tu striedajú s pravidelnosťou a film nemá kedy nudiť. Mne sa to naozaj páčilo. Rád sa k tomu budem vracať a hlavne je tam dosť vtipov pre najmenších aj pre tých dospelých. Nie je to kŕčovité a má to množstvo pekných momentov. Veľmi dobre zvládnutá vec a je to využité na maximum. ()

Marcos22

Naprosto boží animák od Sony Pictures, využívající dosud nejprogresivnějším způsobem integraci moderních technologií do děje. Právě začleněním moderních technologií do příběhu byl v roce 2016 považován Disney animák Zootropolis: Město zvířat za ten vůbec nejrealističtější. Rodina na baterky však realističnost posouvá o level výš, nejenže jsou daleko více využívány sociální sítě jako Instagram a YouTube, ale svou lidskostí se každý divák může identifikovat s některou postav, a to je jednou z jeho nejsilnějších zbraní. Styl zpracování, začleněním grafických elementů do obrazu, silně připomína Scotta Pilgrima proti zbytku světa. Rodina na baterky boří veškeré mýty o tom, že film nemůže být určen pro všechny věkové kategorie. Teenageři konečně dostávají „moderní soudobý flák“, Ti starší si potom pošmáknou na nepřeberném množství popkulturních narážek a odkazů na ty nejlepší filmy ve stylu Ready Player One: Hra začíná. Okamžitě Vám tak vytanou na mysl, ať již vizuálně či hudebním podkresem, kousky jako Jurský park, Válka světů, Kill Bill, Pán prstenů či Gremlins. Právě veškeré odkazující filmy pojí důležitost přátelství a rodinných vztahů, což je i zde tou hlavní myšlenkou. Celý snímek působí neskutečně moderně, originálně, trendy, a nejraději byste si dali okamžitě opáčko, protože vše nelze na první dobrou pochytit. Nádherný animák, ve kterém dostanete pořádnou porci zábavy, výbuchů smíchu i emocí. Nejen za naprosto nejbožáčtější furby gremliní scénu dávám plnou palbu. Jednoznačná stovka. Za mě je Rodina na baterky ten nejdokonalejší rodinný animák všech dob! Chci víc, ještě! Prosím! Jdu dát opáčko, a pak znovu, a pak znovu, a pak...si pustím Dragostea Din Tei od O-Zone ") 💯 (30.04.2021) ()

MoiJe

Na mňa príliš... moderné, všetky tie emotikonové gifíčka a dúhy naokolo a zvláštna úmyselne nedokreslená grafika a over-the-top mimika. Snaha predstaviť roboapokalypsu aj v rodinnej rozprávke s pomrkávacím odkazovaním sa na iné filmy je ale pomerne chválitebná. ()

zdepapepa

Přejeden animáků, které měly spoustu gimmicků, myšlenek, lore a ambicí vyhrávat ceny kritiků (např. Avatar: The Last Airbender a spol., jakýkoliv Pixar, jakýkoliv Disney) jsem skoro až zapomněl na to, co mě ke kresleným seriálům přivedlo - taková ta špatně slovy vyjádřitelná hravost, nebrání věcí příliš vážně. Něco, co bylo kdysi doménou pořadů na Cartoon Network a něco, co jsem v určitém směru zahlédl i v nedávném Duncanville. MvstM k tomuto skvěle pomáhají grafické vychytávky, které svojí osobitostí hravě strčí do kapsy kdejaký slavnější animák. Graficky to připomíná videoherní Life is Strange, příběhově zase A Goofy Movie. Je to rovnice, která obecně funguje dobře, ale v MvstM je zmáknuta na výbornou, takže jsem u žádného emotivního momentu neměl pocit, že by nebyl zasloužený (přimhouřím-li oči nad malinko nataženým závěrečným soubojem). Zdatně tomu sekundují i gagy, které byly téměř vždy dle mého vkusu. <b>Morální poučení, které nedémonizuje moderní technologie (i když by se to z traileru mohlo zdát)</b>, ale jen jejich (ne)používání, je pak už třešnička na tomto zábavném dortu. Donutí mě tento režijní debut konečně dát šanci Gravity Falls? Uvidíme. ()

agentmiky

Na tenhle animák jsem se dost těšil, přece jen za ním stojí ta samá jména, která vyprodukovala před třemi lety toho skoro bezchybného Spidermana. Nechci říct, že jsem zklamaný, to rozhodně ne, na druhou stranu mi k nějakému perfektnímu zážitku chybělo pár věcí. Musím bezesporu pochválit audiovizuální styl, ten je vskutku vynikající, v rámci technického zpracování nemám sebemenší výtku. Postavy jsem si taktéž oblíbil, za mě vede asi taťka nadabovaný Bohdanem Tůmou, na druhou stranu ten jejich pes měl taky něco do sebe, objevoval se v asi těch nejzábavnějších momentech...takže je to dost těžký výběr :D (celkově CZ dabing film vylepšuje po všech stránkách, kvalitní překlad všech replik). Ale ten příběh mě tolik nechytl. Sem tam autoři hodí chytře promyšlenou hlášku a tak, člověk se zasměje, to jo, ale z té zápletky točící se kolem robotí apokalypsy nejsem nikterak odvařený. Pořád se ale jedná o nadstandardní počin, z kterého budou vaše ratolesti u vytržení, to si dokážu živě představit. Za mě poctivých 7/10 ()

Paxxx.cz

Moc pěkný animák o generačních rozdílech mezi rodiči a dětmi dneška, které vyrůstaji v uplně jiném světě v porovnání s tím před 30ti lety. Slušná zábáva jak pro starší tak i pro mladší publikum - synovcovi se to moc líbilo. Škoda jen pár několika hluchých míst, jinak velká spokojenost a více takových animáku prosím - 80%. ()

ArsenalEagle

ANO! Opravdu zábavná, barevná, akční a originální jízda, která se objevila úplně z ničeho nic. Mitchellovi jsou banda různorodých dobráckých pošuků, kteří perfektně pracují s tempem a s jistotou se drží přesného servírování klišé, přičemž ani na chvilku nepřekročí hranici trapnosti a nudy a jsou nonstop roztomile šáhlí! Až mě vlastně dost překvapuje, jak moc mě vlastně tahle rodinka bavila. Inspirace z jiných filmů je tu skutečně hodně - Úžasňákovi, Zombieland, Já robot, Croodsovi, Griswoldovic, Madagaskar (#zlobivákočička) a spoooousta dalších - jenže si ze všeho uždibnou jen kousek (ať už jde o některé nápady, vizuál, klasickou sestavu rodinky,...), perfektně to do sebe poskládají a vyždímou z výsledku naprosto to nejlepší. Humor je hodně silnou stránkou filmu a funguje fantasticky, je skutečně vtipný a je dávkován ve velkém množství. Jasný adept na animák roku 2021. Doporučuje 10 z 10 psů, prasat, psů, prasat, psů, bochníků chleba... ()

Praxis

Něco mezi čtyřmi a pěti hvězdami. Neuvěřitelně ulítlý film, který potřebujete kvůli těm tunám easter eggů vidět ještě jednou. Dojemná hypernaspídlá šílenost, kde hlavní roli hraje rodinná linka mezi otcem a dcerou. Samozřejmě si přidejte ještě sympatického psíka (nebo prase, nebo bochník chleba?) a máte tady nejlepší animák za posledních několik let! Furby a akce zblázněných robovysavačů (pro které je samozřejmě ponižující, když spadnou ze schodů - u toho jsem přímo řičel smíchy) je horor jaxviňa. 88% P.S.: Závěrečné titulky se skutečnými fotkami producentů, grafiků, režisérů, když byli ještě děti, jsou samozřejmě dojemné maximálně ()

SonGokussj

Jedna hvězda je vyloženě za grafiku, která je zde famózní. A to většinou za grafiku hvězdy nedávám. Vše ostatní však naprosto nezáživné, nudné, infantilní, už u poloviny filmy jsem nemohl udržet pozornost a vyloženě jsem vzdychl, že mi schází ještě další půlka, ... Děje se tam toho hrozně moc za neskutečně krátký čas, jde tam vidět důraz na detaily, art style je opravdu úžasný. Ale tím to prostě končí... Nic jiného nedovedu vyzdvihnout... Bohužel :-/ Normálně bych dal 2*, ale pokud bych to někomu doporučil, tak možná pro příklad, jak se dá udělat kreativita a přenést do animace. Grafický skvost bez špetky duše, komedie, příběhu a smyslu. Yawn... 45 % ()

Bordoshut

Recenze na animovaný film Rodina na baterky (The Mitchells vs. the Machines): Rodiná jízda, která zahřeje u srdce, jak děti, tak dospělé. Táta Rick je velký sympaťák, který si každou scénu krade pro sebe, zrovna tak roztomilý pes-prase. Do zbytku rodiny už bylo těžší se vcítit, ale díky úsměvnému podání a krásné animaci jsem si nakonec celou tuhle rodinku oblíbil. Obecně by se dalo říct, že sledovat tento film je pastva pro oči. Solidní konkurence Pixaru – s menším důrazem na příběh a větším zaměřením na postavy. Škoda jen, že se záporačkou si tu nikdo moc nevyhrál. I celá ta apokalypsa působí jaksi prvoplánovitě, jako když se scénárista horroru zamyslí, jak by rychle bez nějakého zbytečného kreativního přemýšlení zařídil, aby rodinu začal strašit duch – "Už to mám, jebneme tam ouija board." (Jakub Zitron Ťapák, Roasted!) Jsem však ochoten to filmu odpustit, protože tahle robotí apokalypsa v něm slouží jen jako takový hnací prvek, který uvádí věci do chodu. Primárně tu jde o naši rodinku, zejména o ústřední hrdinku Katie, která v průběhu filmu znovu nachází ztracené pouto k otci, který se sice hrozně snaží, ale vždycky je jako slon v porcelánu. A to je vylíčeno na výbornou. ()

Pierre

Brzy už to budou tři roky, co jsem  z Netflixovských animáků zklamáně (ale nadšeně!) zhlédl Spongeboba: Houba na útěku. Tohle je stejně jako třetí filmový Spongebob hodně barevné,  jen na rozdíl od něj i zábavné. Teda stejně jako BMW12 mě nejvíce bavila první polovina plná takového toho rodinného a zároveň virtuálního humoru,  ale ani ten bojovací dojezd nebyl špatný. Ještě jsem nikdy neviděl film, kde by byla hlavním padouchem mobilní aplikace, to je pravda. To nastínění mezigeneračního středu bylo zajímavé a klidně mohlo být ještě konkrétněji využito.  Do mých nejoblíbenějších animáků se tahle moderní jízda asi nezařadí, ale pohoda. ()

Alementina

hm, vcera jsem videla Next Gen a ma to v podstate stejny pribeh .... to opravdu ty scenaristy nic jineho nenapadala ? a navic vtipy spise pro dospele a deti (5 a 8 let) to nebavilo. Tohle možná bylo o chlup lepší, ale obě pohádky byhc zkrátila tak o 20 minut. ()

slord

Za tento rok to je asi najlepšie čo nám Netflix naservíroval. Veľmi pekná animácia, ktorá spája 2D aj 3D do jedného celku a funguje to veľmi fajn. Animák, ktorý zaujme humorom, skvelým hudobným podkresom aj sympatickými a svojráznymi hrdinami, ktorých si divák obľúbi (Monchi si to kradne pre seba). Zo začiatku som z toho nebol úplne paf, ale akonáhle začala robokalypsa, tak som z toho nemohol spustiť oči a bavil som sa až do konca. 8/10 ()

Vidly10

Animační zázrak, který uchvátí každým malým detailem v pozadí, je skvělou volbou pro rodinný večer. Hravost a nápaditost dodávají už tak odlehčenému filmu skvělý vizuální doprovod. Příběh, zabývající se rodinnými vztahy, neshodami a jakýmsi nepochopením, vás taky dostane a probudí ve vás spoustu emocí. Pokud bych měl vytknout jednu věc, tak je to humor, který se (párkrát, ale přece jen) objevuje v méně vhodných situacích a dělá z nich spíše tu dětinskou komedii. Jinak je to ovšem všemi aspekty (vizuálem počínaje a postavami konče) dokonale zvládnutý animák, který můžu jen doporučit. 9,5/10 ()

kajas

Film stejně barevný, bláznivý a přeplácaný jako jeho plakát. Jména režisérů vám pravděpodobně nic neřeknou, ale v tomto případě jsou stejně důležitá jména producentů. Phil Lord a Christopher Miller mají bezesporu talent na zábavné příběhy s tolika nápady, že na jedno zhlédnutí prakticky nemáte šanci všechno chytit. To je přesně případ i snímku o trošku bláznivé americké rodince, která vyrazí na výlet a shodou okolností se připlete do celosvětové vzpoury digitálních technologií. Nechybí množství popkulturních odkazů (možná nejvíc od "Ready Player One"), řada opravdu vtipných scének ani pes, který vypadá trochu jako prase a trochu jako chleba (pochopíte, až uvidíte). Závěrečná cca třetina už je střelená možná až příliš a mohla být kratší, nic to ale nemění na faktu, že zábavnější a originálnější animák tady dlouho nebyl. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

20.04.2021

Herečka Olivia Colman (Favoritka, The Father) se letos uchází o svého druhého Oscara, má za sebou taky čerstvě druhou sérii seriálu Koruna, v němž ztvárnila královnu Alžbětu II., a rovněž nadabovala… (viac)