Pripojení

• Slovensko Pripojení: Rodina na baterky (viac)

Odkedy tínedžerku Katie prijali na vysnívanú školu, nevie sa dočkať, kým začne vlastný život mimo domu. Jej otec však odchod dcéry nesie ťažko, a tak sa rozhodne, že ju miesto letiska zavezie rovno do školy. Spolu s večne optimistickou mamou, mladším bratom a rodinným mopslíkom sa tak vyberajú na nedobrovoľný výlet cez celú krajinu, ktorý je však náhle prerušený vzburou robotov. Mobily, chladničky či hriankovače chcú získať vládu nad ľudstvom a zdá sa, že Katie a jej rodina môžu byť jedinou nádejou na jeho záchranu. (Itafilm)

char_t

Na začátku to vypadalo na nezajímavý animák o rodině. Ale naštěstí se Mitchellovi velmi rychle utrhli z řetězu. Bláznivá hyperbarevná stylizace ke zběsilému humoru Lorda a Millera (Lego movie) parádně sedí, a film skvěle graduje, takže divák překousne i nevyhnutelné poučení o důležitosti rodiny. A nelze nezmínit hlášky, kvůli kterým jsem zřejmě několikrát vzbudil smíchem sousedy. Doporučuju. Dog - pig - dog - pig - loaf of bread ()

panvasik

No dobrá... Tady jde veškerá prdel stranou. Jakože sorry, ale tady se i ten nový Kocour v botách může jít zahrabat. Tohle se jen tak nevidí. Naprosto famózní a úžasně sepsaný příběh Rodiny na baterky, který je vrcholem animovaného žánru a já ho kurva miluju. Jestli jsem někdy něco mlel, třeba o Toy Story, jak jsou úžasné, tak já nevím co bych dělal, kdybych neviděl tenhle film. To bych jako žil celou tu dobu ve lži?! Nelze prominout. Fakt si nepamatuji, kdy bych žral každou vteřinu animaku, který by mohl stát za mým znovuzrozením nebo že by mi hrozil z tohoho filmu infarkt. Zběsilá šílenost, kterou musím někdy znova dat a co nejrychleji. Nevím proč jsem čekal měsíc s touhle recenzí 100% ()

Urukhaj98

Kéž by se takhle dneska točily všechny animáky. Základní příběhová premisa je poměrně běžná, ale je obalená tunou originálních a správně ujetých nápadů s luxusním vizuálem. I to srdíčko tam je. Při sledování jsem se s ubíhající stopáží smál čím dál víc a při finále jsem se přistihl u toho, že se usmívám od ucha k uchu. Velká pecka, kandidát na animák roku a věřím, že i budoucí klasika. 9/10 ()

mi-ib

Vizuálně asi nejhezčí animák, který jsem dosud viděl. Rodina je sympatická a celkem často vtipná. Ale zápletka vzpoura strojů mě nebavila. Závěrečná bitva úplně opustila jakékoliv omezení, což ubírá na nápaditosti. Jakoby tvůrci použili první nápady, které je napadli bez ohledu aspoň na základní přírodní zákonitosti. Nejvíc mě bavila krátká část, kdy cestovali směrem do školy a asi bych byl nad míru spokojen, kdyby to v tomto duchu pokračovalo. Jenže zvrat v podobě zlé umělé inteligence to hodil úplně jinam. ()

chrispe

Dávala jsem to natřikrát. :D Já vlastně ani pořádně nevím, kde byl problém. Strašně se mi líbila animace a to, jak si s tím tvůrci hrají, ale stejně mě to nudilo. Až v poslední třetině jsem se vážně nasmála. Hlavní hrdinka mi byla moc sympatická, viděla jsem v ní komiksy Rainy Telgemeier. ()

geek.ondra

Geniální animace a tvůrčí nápady hozené v téhle skvělé rodinné podívané která možná občas doplácí na nedotažený příběh ale i tak prostě královsky zabaví. Lord a Miller opět nezklamali ()

Mimo83

Výborný animák plný vtipu, šialeno-smiešnych nápadov a nie na silu dojemných scén. Nastavuje zrkadlo dnešnej digitálnej dobe a robí to sakramensky trefne. Okúzľujúce. Príjemne prekvapilo. ()

Davidkkk

Potenciál na nejlepší animák roku tu byl. Animace je totiž skvostná (přestože pixarovky jsou pořád o několik kroků napřed a občas by neuškodilo ubrat s všemožnýma barvičkovýma efektama, kvůli lepší přehlednosti), postavy a vzájemná chemie fungují na jedničku a předává to hřejivý poselství. Zbytečně to kazí nenápaditá hlavní dějová linka, slabší první polovina a přestřelená stopáž. Každopádně finále nakopává prdel celýmu Into the Spider-Verse a ten pes byl BOŽÍ! ()

Torgal

Filmy z produkcie Lorda a Millera spája jedna vec - absolútne frenetické tempo a záplava vizuálnych a scenáristických nápadov. Toto nie je výnimka. Obrazovo je tento film brutálne nadupaný, animácia a tony drobných detailov a vychytávok sú top notch, človeku len oči prechádzajú. Dejovo je to skôr klasická šablóna o tom, ako sa nekonzistentná rodina musí zomknúť a poraziť zlo v podobe urazeného hlasového asistenta (áno, správne). Problém je v tom, že je to tak narvané obsahom, že už v polovici som bol všetkými tými efektami dosť zmorený. Nehovorím, že zvyšok filmu bol zlý, to ani náhodou, ale bolo to ako by som dostal dupľu k porcii, ktorá ma už zasýtila. 8+/10 ()

Razzor_82

Phil Lord a Christopher Miller vsází na téma dnešní splašené digitální doby. Trefně líčí postrach z ovládnutí země umělou inteligencí. Generační krize mezi otcem a dcerou se snaží jemně brnkat na city. Animák je hodně moderně vizuálně našlapaný. Zápletka o záchraně planety má slabší baterky ale příběh zachraňují zdařilé vtípky v boji s moderní technologií. Škoda, že závěr přinese jen robotickou čalamádu bez výrazných emocí. 5/10 ()

Kingjiri

Animák sázející na téma rodiny, který částečně funguje, ale tvůrci se snažej z diváka ždímat emoce dýl než by bylo nutný (v podstatě se to samý opakuje několikrát, jenom z perspektivy jiný postavy). Jinak ale velká spokojenost. Zaujala zajímavá až netradiční animace, příběh se vzpourou moderních technologií mě bavil a povedenejch gagů nebo popkulturních odkazů bylo dostatek. Místama možná až moc crazy, hlavně finále v podobě neomylný robotický vybíječky, ale na druhou stranu animáku pro celou rodinu se dá nějaká ta do očí bijící přehnanost a nesrovnalost odpustit. A já se po delší době u animáku zase sympaticky pobavil. Za animaci, gagy a “technologickej” příběh (a v tomhle smyslu příkladně vytěženou postavu táty jakožto technologickýho antitalenta) čtvrtá slabší hvězda. ()

figliar

Za posledných 5 rokov, resp. od Odvážnej Vaiany, určite najlepší animák. Kopec narážok na klasiky z môjho detstva, veľa vtipov, na ktorých som sa fakt z chuti zasmial, ďalej skvelá animácia, výborný soundtrack a hlavne dôkaz,  že kvalita je v príbehu, a nie vždy je treba muzikálové prvky. ()

Trixinka

Já vám nějak nevím, nebylo to špatné, ale nic, co bych už někde neviděla. Děti nechápou rodiče, rodiče nechápou děti, roboti nechápou lidi....trochu klišé ne :) Nad vodou a horším hodnocením to drží dva porouchaní roboti a šilhavý pes, což je ovšem trochu málo na tak dlouhý animák. Musím objektivně přiznat, že jsem ze začátku cítila poněkud averzi k hlavní hrdince - její filmy mě přišly divné blbé, stejně jako jejímu tátovi. ()

Sharpooter

Rodina na baterky je jeden z nejlepších animáků dnešní doby. Film je vtipný, příběh je zajímavý a hlavně animace je úžasná. Opravdu zde bylo hodně momentů, při kterých jsem se zasmál a celý film byl velmi originální. Nebyl zde snad žádný okamžik kdy bych se nudil,/spoiler/ možná jen konečná “bitva”./konec spoileru/ Opravdu nemám, co vytknout. Film zahřeje u srdce a zároveň se zasmějete. Prosím víc takových animáků. Animák roku! 9,5/10 ()

Maximilianus

Originálny a zábavný vizuál, nečakane fakt dobrý scenár a zábava od začiatku do konca na vysokej úrovni, no a samozrejme na 100% využitý potenciál mopsa. 7,8/10. ()

Hellierer

Ultimátní dárek pro všechny filmové fanoušky a pravděpodobně nejlepší animák minimálně posledních deseti let, který vás ve svých úvodních 30 minutách naprosto emocionálně vyždíme, aby následně rozpoutal post-apokalyptickou jízdu (ale stále si zachovávajíc svou duši). Upřímný a lidský příběh s jímavých poselstvím a povedeným komentářem dnešní digitální doby, kde nechybí gigantická dávka střeleného humoru, zábavných dialogů, parádních postav, skvělé hudby, strhující akce a filmových odkazů (Tron, Kill Bill, Blade Runner - všechno tu je). To doprovázeno fenomenálním vizuálem, který využívá techniky, jíž můžeme znát z Into The Spider-Verse, ale posouvá ji ještě na další úroveň. No jednoduše tolik vizuálních nápadů aby člověk pohledal. Čirá nirvána a okamžitá klasika, kterou by si neměl nechat nikdo ujít! Takže šup na Netflix, ať se ví, že přesně takovouhle tvorbu publikum chce. BTW: Na Furbyho už se nikdy nebudu dívat stejně ()

haWranka

Možná trochu nadhodnocuji, ale asi jsem na tenhle počin koukala v té správné náladě a jsem prostě nadšená. Grafika je originální a moc se mi líbila. Děj sice nebyl kdo ví jak novátorský, ale utíkal, nenudil a looserovství hlavních postav bylo dotaženi k dokonalosti. Celou dobu jsem se usmívala a hned několikrát jsem se i od srdce zasmála. To už se mi u animáku nestalo dlouho. Takže jsem ochotná odpustit i trochu toho závěrečného patosu. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

20.04.2021

Herečka Olivia Colman (Favoritka, The Father) se letos uchází o svého druhého Oscara, má za sebou taky čerstvě druhou sérii seriálu Koruna, v němž ztvárnila královnu Alžbětu II., a rovněž nadabovala… (viac)