Čierny jastrab zostrelený

• Česko Černý jestřáb sestřelen (viac)

Část elitní jednotky armády USA je v roce 1993 poslána do somálského Mogadishu, aby se stala součástí mírové operace Spojených národů. Úkolem mise je unést několik vysokých důstojníků somálského diktátora. Jde o součást strategického plánu na potlačení občanské války, která zuří po celé zemi. Ovšem zdánlivě bezpečně naplánovaná mise se obrátí nesprávným směrem. Rangers i veteráni musí bok po boku bojovat proti zdrcující přesile a prchat za nepřátelskými liniemi dokud se záchrannému konvoji nepodaří vyrazit k jejich záchraně. V těžkém boji umírají přátelé, formují se vztahy, chlapci se stávají muži a vojáci se učí jak vypadá skutečná tvář války a hrdinství. (oficiálny text distribútora)

harryy

Musím uznať že režisérovi sa podarilo zachytiť v tejto vojnovej dráme hlavne autentičnosť misie vojakov elitných amerických jednotiek,človek má pocit že takto to ozaj mohlo prebiehať aj v detailoch.Vojnový žáner bol vždy jeden z mojich obľúbených Scott ho povýšil na TOP. 100% ()

Krysa SPK

Má srdcová záležitost. Precizní v každém detailu, od vizuálně kouzelné režie Ridleyho Scotta, přes neselhávající herecký ansámbl až po dnes již kultovní soundtrack Boha filmové hudby Hanse Zimmera. Kdo film neviděl na blu-ray, o hodně se ochudil. Nechutné komentáře jistých zdejších uživatelů, kterým leží v žaludku americké vlastenectví, jsou jasný ukazatel toho, proč je morálka českého národa tam, kde je. Američané jsou naopak hrdým národem a jsou právem pyšní na své vojáky. Což cynická duše čecháčkovského kverulanta nikdy nedokáže pochopit. ()

VanTom

Po úvodní přípravné půlhodince následuje neskutečně intenzivní, vtahující válečný masakr, úžasně dynamicky nasnímaný. Škoda, že i kvůli (jinak velmi originální) Zimmerově hudbě působí jen jako "obyčejný" akční výplach, střílečka ve stylu Call of Duty, ke kterému se vážná chlapská moudra a proslovy velmi nehodí. ()

Sany33

Čierny Jastrab je drsný, vyše dvojhodinový film o vojne a ľudskom utrpení. Nečakajte love story a prerod chlapcov na odvážnych mužov pripravených umrieť za svoju vlasť. Hrdinovia neexistujú a skutočný koniec vojny na svete poznajú len jej obete. 97% ()

cross

Jste si opravdu jisti, že tento film natočil Ridley Scott a ne nějaký neznámý kameraman, který v tom pekle v Somálsku skutečně byl? Já ani náhodou... ()

jitrnic

Další nepovedené setkání s Ridley Scottem. Mohlo se točit prakticky bez scénáře, těch pár vět, co ze sebe herci dostanou, mohli klidně vymyslet z fleku, vcelku hvězdné obsazení mi přijde také jako plýtvání kapitálem materiálním i hereckým. V dvouapůlhodinové nepřetržité bitevní vřavě mohli klidně pobíhat o třídu horší (a levnější) herci. Komu takto dlouhé slušně natočené ratatata proložené několika drsnějšími scénami stačí ke spokojenosti, prosím. Ostatní neztrácejte čas. ()

Scar

Chápem toľko obdivovanú genialitu, ktorú tu všetci popisujú, ale ani spolu s posolstvom zbytočnej vojny nedokáže poraziť nudu, ktorá ovládne druhú polovinu filmu. Škoda. ()

Ravi

Jeden z nejlepších sestřihů bojových akcí, jaký jsme kdy viděli na plátně. Je vidět, že Scottovi záleží na detailech událostí, taktice a vojenské autentičnosti, prokreslenosti postav i dějové přehlednosti a za to si zaslouží vychválit do nebes. Nebojím se říci, že hudba (Hans Zimmer) je dost možná vůbec nejlepší, jakou jsem kdy slyšel u "válečného akčního dramatu". Plným právem je tento skvost v první 200. Jedna věc mě na filmu ale překáží. Nejsou to herecké výkony, ani jiné podružnosti, které vzhledem k vyprávění nejsou až tak důležité. Je to styl vyprávění válečného filmu. Pro celou věc zásadní. Vím, že na hloubku se zde nehraje, ale právě toto film snižuje na úroveň prachsprostého akčňáku a to mi vadí. Z filmu jsem nabyl dojem, že sleduji 152 minut KRÁTKÝ "trailer na válku", který perfektním způsobem mapuje dané bojové mise a smrt každého amerického vojáka, nadruhou stranu je ale jen sestřihem toho nejdůležitějšího s ryzím dokumentárním charakterem. Jinak ale klobouk dolu, mistrně zvládnuté. Black Hawk je zkrátka takový válečný "Eintopf" (hrnec plný všeho, co doma najdete a co se dá použít) - syrový, násilný, naturalistický, zkreslený a audiovizuálně omamný, pro mě však ne úplně plnohodnotný, takže 85% = 4/5 ()

V.Silver

Vynikající akční film o nepříliš povedeném americkém angažmá v Somálsku, jehož největší devízou je vedle velice sympatického hereckého obsazení a zkušené režísérské ruky Ridley Scotta především naprosto geniální soundtrack z dílny Hanse Zimmera. ()

Kosmik 1

Opravdová válečná vřava, kde kulky lítaj všemi směry. Ale také názorná ukázka taktické akce. Skvělá podívaná s výborným hereckým obsazením. 90% ()

d@v3tranc3

Filmový koncert v podání režiséra Ridleyho Scotta . Tento film je natolik precizní že není možné mu cokoliv vytknout. Scénař, režie a hudba jsou základními kameny tohoto epického díla z prostředí Somálska. Ve prospěch filmu hraje určitě to, že nemá hlavního tahouna a tak každý herec má stejný prostor, aby předvedl svůj herecký um. Black hawk down podává krásný pohled na situaci v Somálsku a na následnou akci spojenců pod krycím názvem Irena. Každý fanoušek válečného dramatu si příjdé na své a zklamán určitě nebude. ()

Autogram

Zo začiatku siahodlhé zoznamovanie s postavami, žiadna akcia, iba pár vtipov. No keď nastane akcia a vhupnete do nej, tak nemá konca a je to PEKLO. ()

Myrreczech

Epický, impozantní válečný film, který spíše místo tradičního poselství přinese spoustu výbuchů krve a střev. Dokonalá režie s perfektní kamerou a fantastickým zvukem dělají z Black Hawk Down jeden z nejlepších válečných filmů, jaké jsem kdy viděl. A hvězdné obsazení (tudíž nadprůměrné herecké výkony) jsou už jen třešničkou na tomto dortu ze střelného prachu, olova a slz. ()

mkubalikova

Podle mě nejlepší film Ridleyho Scotta od...jasně, od Vetřelce. Herecká elita v naprosto dokanale natočené hře na vojáčky po americku. Eric Bana je sexy i v maskáčích :-D 90% ()

m.a.t.o.

Ďalšia preceňovaná agitka na US Army. A nech je to po audiovizuálnej stránke natočené akokoľvek dobre (čo naozaj je), film v ktorom si za dve hodiny k žiadnej z postáv nedokážem vytvoriť vzťah (či už pozitívny alebo negatívny), pre mňa nie je dobrým filmom. 20 % ()

Jaro.Krafcik

Vojensky americký film ktorý má tak nudil že sa to nedá ani popísať. Ano realistické zábery sú prekvapivo dobre natočené a je vidieť že je to veľkofilm, ale zbytočne natiahnutý. Svojou kvalitou nedoťahuje na filmy ako olovená vesta alebo vojaka ryana a to hovorím o tých najlepších vojenských filmoch. Dokonca pre mňa nepatrí ani do priemeru. Škoda,zatiaľ najslabší film Ridleyho Scotta. 2* ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (viac)

Nadpřirozený jestřáb sestřelen

Nadpřirozený jestřáb sestřelen

08.07.2014

Zatímco stále čekáme, jestli se Sony povede natočit Krotitele duchů 3, produkční společnost Legendary chystá krapet nařvanější konkurenci. Ze stejného zázemí jako Muž z oceli, Pacific Rim nebo… (viac)

Hra o trůny míří do Afriky

Hra o trůny míří do Afriky

29.06.2012

Loni tvůrci populárního fantasy seriálu HBO vyměnili Maltu za Chorvatsko (Dubrovník se proměnil v Královo přístaviště) a vizuál to výrazně obohatilo. Letos přidají další lokaci – putování Daenerys po… (viac)