Čierny jastrab zostrelený

• Česko Černý jestřáb sestřelen (viac)

Část elitní jednotky armády USA je v roce 1993 poslána do somálského Mogadishu, aby se stala součástí mírové operace Spojených národů. Úkolem mise je unést několik vysokých důstojníků somálského diktátora. Jde o součást strategického plánu na potlačení občanské války, která zuří po celé zemi. Ovšem zdánlivě bezpečně naplánovaná mise se obrátí nesprávným směrem. Rangers i veteráni musí bok po boku bojovat proti zdrcující přesile a prchat za nepřátelskými liniemi dokud se záchrannému konvoji nepodaří vyrazit k jejich záchraně. V těžkém boji umírají přátelé, formují se vztahy, chlapci se stávají muži a vojáci se učí jak vypadá skutečná tvář války a hrdinství. (oficiálny text distribútora)

Dave_ff

Tomuto filmu se nedá upřít strhující atmosféra. Střih, hudba i režie spolu ladí naprosto skvělým způsobem a výsledkem je excelentní dílo. ()

Stanmi

Válečný velkofilm, jak má být. Ridley Scott natočil opravdu působivé surové a realistické drama o elitní jednotce USA, která uvízla v Mogadishu v roce 1993, uprostřed města plného nepřátel. Herecké obsazení je více než solidní (Harnett, Bana, McGregr, Fichtner, Isaacs), ale mě se nejvíc líbil velitel jednotky Hummerů McKnight v podání Toma Sizemora. Kvalitní zpracování jenom podtrhuje výborná kamera a hudba. Ridley ukázal, že právem patří do první ligy. ()

g.laudeo

Zhlédnuto asi desetkrát. Poprvé v kině jsem z toho byl rozpačitý, akce mi přišla nepřehledná a nerealistická (Skinnies padali jako hrušky... Jenže ono to takhle při střetu různých civilizací chodí....) No a pak Greengrass rozsekal film na klipy a rozkmital kameru, takže z dnešního pohledu je vše podáno jako na talíři. (No a taky jsem si zahrál CM:Shock Force....) Pohledy na kolonu Humvees doprovázených Jestřáby s Rangers a Little Birdy s Deltou nenechají chladného žádného fanouška žánru...Hudba... A pak ty děsivé konce... Sizemore zjevně zaujal výkonem v Ryanovi, Scott se rozhodl z něj vymačkat ještě víc a povedlo se. Fantastický Fichtner. ()

-VINCE-

Strhující válečný velkofilm pod vedením jednoho z nejslavnějších režisérů moderní kinematografie Ridleyo Scotta s vynikajícím holywoodským hereckým obsazením a také s vynikajícím hudebním doprovodem pod taktovkou (pro mě) nejlepšího současného filmového skladatele Hanse Zimmra. Toto je pravý válečný film jak má být se vším všudy. Akční, dojemný, dechberoucí. Hlavní hrdinové Vám okamžitě přirostou k srdci a prožíváte jejich utrapy a nebezpečí společně. Navzájem si kryjete záda :) Dále filmu nahrává fakt, že je inspirován skutečnými událostmi. Snímek má strhující tempo, které trvá a nepřestává. Válka je krutá a nemilosrdná. Jsem rád, že jsem neměl tu "čest". ()

swinevenca

Dost možná nejlepší válečný film, který se sice nedokáže úplně vyhnout brnkání na americkou strunu, ale tenhle film mě tak bere, že to velkoryse přejdu. ()

Reiner

Skvělý film. Úžasná kamera a kvalitní scénář zaručují skvělou podívanou. Reálná podívaná vás bude napjatě bavit. Budete chápat postoje a názory vojáků, fandit hrdinům i projevovat soucit ;) ***** ()

Mira00

Velmi naturalistický pohled na válku, kde není vítěze a není poraženého, četl jsem i knihu a lépe to opravdu zpracovat nešlo. Uvěřitelní herci, zajímavý pohled do zakulisí armádních operací (obzvláště na to jaký pohled mají na válku Rangers a jaký pohled DeltaForce). Film, který nenechá vydechnout a jak mile se po půl hodině začne střílet, tak se jentak nepřestane a do toho Zimmerovo hudba. Jeden z nejlepších válečných filmů všech dob... za 5* ()

rischa65

Vozidla Hummer i ostatní technika musela být k natáčení zapůjčena z Německa. Američtí ochránci světového míru na ministerstvu války nepovolili, po předložení scénáře, zapůjčení vozidel od US-Army. Takhle nějak vypadá nesmyslná válka. Já teda fandil domácím. Emmerich by to samozřejmě viděl všechno jinak. ()

chrustie

Film z mého oblíbeného, válečného prostředí a navíc na tak vysoké kvalitativní úrovni, si ani jiné hodnocení nezaslouží. Nejvíce by mě ale zajímalo, na kolik tyto filmy odpovídají skutečné válce a na kolik pouze představě o její podobě? ()

shioo

Povedené zpracování vojenského konfliktu byť pohled na skutečnost spíše jednostranný než objektivní, ale koneckonců film nenese přídomek "dokumentární" tak proč tam nerozmáznout propagandu verbování do armády a zároveň ujištění pro zelenáče že : "Když se něco posere, americká armáda vás v tom nenechá kluci!" Škoda, že kromě skvělého obsazení, scén a perfektní hudby film nenese jistou osvětu v otázce mezinárodních vztahů jako je tomu např. u Hotelu Rwanda či Shake hands with the devil. ()

wocicko

Ve sevém žánru rozhodně špička. Některé drsňácké kidy a výlevy statečných amerických hochů bych vysřihla, ale nic asi není dokonalé. I na hodně hustý válečný film to opravdu nebylo debilní. ()

Lurtz37

Emočně silný příběh a spousta akce podpořená výbornou kamerou s velkou dynamikou záběrů a skvělým soundtrackem Hanse Zimmera. Zajímavé je, že ačkoli je film nabitý hereckými hvězdami, vůbec se mezi sebou svými výkony nebijí. Každý si odehrál přesně to, co si odehrát měl. A to tak že perfektně. Vyloženě chlapský film, který si nejvíc vychutnáte s basou piv a partou kamarádů na pohovce... ()

elanista1

Realisticky pohlad na vojnu, to si povedal snad kazdy kto to videl. Urcite to dalo velku namahu a peniaze natocit takuto velku vec, ale podarilo sa, a asi po tej polhodinke uz nepustime oci z bojiska. Ja som mal dost problem rozpoznat ksichty, mena a oddiely vojakov, preto sa mi na to pozeralo troska tazsie, po zopar minutach v boji som si povedal, ze najlepsie sa v tom budem orientovat ked sa nebudem zameriavat na konkretne postavy. Preto som pri ich individualnom umierani ani necitil vela emocii.Tu je dokaz, ze aj takyto akcny a napaty film sa da natocit bez sprsky vulgarizmov v kazdej druhej vete. Ja som naratal asi 7 "skaredych" slov. Myslim, ze si na tento film obcas spomeniem, lebo je nezabudnutelny, ale asi si ho nebudem pustat viackrat. P.S.: Naozaj si neviem spomenut absolutne ani na jednu scenu, ci postavu, takze neviem ci je prave nezabudnutelny. ()

Aywes

Perfektní Zimmerův soundtrack a syrová režie Ridleyho Scotta.Film se zaměřuje spíše na konkrétní pohled do bojiště tudíž se opomíjí jakékoliv rozvětvení postav.To mě asi zklamalo nejvíc.Každý voják pro mě znamenal pouze řadovou osobu s ksichtem.Nepamatuji si ani jedno jméno nějakého vojáka.Nebyla potřeba nějakých úžasných herců.Film je prostě boj.O nic moc jiného než akční přestřelky a vojenské bojiště tam nejde.To je ale zpracováno perfektně.Čekal jsem víc zakomponování dramatu, ale to se bohužel nedostavilo.Nebýt řadových postav byl by to perfektní válečný film.Podle mě trochu přeceňovaný film, který uchvátí akčními scénami a svým nelítostným pohledem na válku.Pěkné a tudíž dávám velmi dobré 3*. ()

Mikakel

Skvělý film,nádherné prostředí a výborný příběh !!! Jeden z nejlepších válečných filmů všech dob!!! Mohu si ho pouštět dost často, ale stále je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů! ***** ()

Fugito

Kvalita bez kvality. Chcelo by to niečo viac (myšlienka, ktorá by mi behala hlavou ešte rok po videní filmu), netúlať sa len po akčnom deji filmu. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (viac)

Nadpřirozený jestřáb sestřelen

Nadpřirozený jestřáb sestřelen

08.07.2014

Zatímco stále čekáme, jestli se Sony povede natočit Krotitele duchů 3, produkční společnost Legendary chystá krapet nařvanější konkurenci. Ze stejného zázemí jako Muž z oceli, Pacific Rim nebo… (viac)

Hra o trůny míří do Afriky

Hra o trůny míří do Afriky

29.06.2012

Loni tvůrci populárního fantasy seriálu HBO vyměnili Maltu za Chorvatsko (Dubrovník se proměnil v Královo přístaviště) a vizuál to výrazně obohatilo. Letos přidají další lokaci – putování Daenerys po… (viac)