Čierny jastrab zostrelený

• Česko Černý jestřáb sestřelen (viac)

Část elitní jednotky armády USA je v roce 1993 poslána do somálského Mogadishu, aby se stala součástí mírové operace Spojených národů. Úkolem mise je unést několik vysokých důstojníků somálského diktátora. Jde o součást strategického plánu na potlačení občanské války, která zuří po celé zemi. Ovšem zdánlivě bezpečně naplánovaná mise se obrátí nesprávným směrem. Rangers i veteráni musí bok po boku bojovat proti zdrcující přesile a prchat za nepřátelskými liniemi dokud se záchrannému konvoji nepodaří vyrazit k jejich záchraně. V těžkém boji umírají přátelé, formují se vztahy, chlapci se stávají muži a vojáci se učí jak vypadá skutečná tvář války a hrdinství. (oficiálny text distribútora)

Pipes

Jeden z nejlepších válečných filmů vůbec. Takto krutý obraz války jsem ani nečekal. Ridley Scott je asi vážně třída. Z filmu přímo vyzařuje ta frustrace oněch vojáků a okamžitě se to přenese i na diváka. Vizuální stránka skvělá, bojové akce jsou propracované a výtečné. Navíc pěkné vrtulníky a to vše podle skutečné události. ()

Narcis

5* musím dát. Skvělý, vzrušující, válečný akční film přeplněný skvělými ne moc okoukanými tvářemi. Z herců mě úplně dostal Ewan McGregor jako poručík Grimes - perfektní, předváděl parádní akční kousky (nejlepší byl ten jak si vzal na starost to auto s těma dvěma černochama a jak ho málem sejmulo RPG). Toto vysvětluje proč byl Ewan z jedním z kandidátů na Nea v Matrixu. Film obsahuje zajímavé scénaristické nápady a rozhodně to není jen o krvi a akci - dočkáme se vtipů i odhodlání dělat dobro pro druhé. 89% ()

grenni

Přes všechnu propagandu Pentagonu, dobrý film za pět vychrtlíků. Rangers a Delta Force by mohli v pohodě nastoupit i proti ženám a dětem a stejně budou hrdinové... Ale kde by sehnali filmaři logistiku a vybavení, kdyby jim nešli na ruku. ()

sellsakul

2. veľkofilm Ridleyho Scotta a musím povedať, že po vizuálnej stránke absolútne dokonalý aj dobre ozvučený, zostrihaný, ale nemôžem si pomôcť v jednom a to je obsadenie Josha Hartnetta. Neviem prečo, ale absolútne mi tam nepasoval, tak preto 4*, inak nádherný filmík. ()

rubik1

Black Hawk Down má jedno neskutočne veľké a vznamné plus, ktoré pri "vojnových akčňákoch" býva nevídané. Nie je tam žiadny superhrdina ani nikto kto sa naňho hrá a robí tým problémy ostatným. Skrátka sa divák môže sústrediť len na dej filmu a perfektné akčné prestrelky a nemusí sa stále báť, že to niekto "posere". Mňa teda tento film neskutočne chytil hneď na začiatku a nepustil ma až do konca. Silné a uveriteľné scény. Mať tak k tomu ešte 3D okuliare, dielo by bolo DOKONALÉ !! Jedna vec filmu však chýbala. Ženy.....:) ()

pugs

Priznám sa, dlho som tento film odkladal, teraz som zistil, že som nemal dôvod. Herecky je tento film na vysokej úrovni, Ridley si u mňa získal ešte väčší rešpekt a boj medzi somálci-rangeri-delta force bolo niečo parádne...__---__ No tak dneska na Markíze si to pozriem v najlepšej kvalite:-) (ale z reklamamy:-()).__---__ Tak po druhej projekcí som konečne uvidel to pravé kúzlo filmu, ktorý nám Ridley naservíroval. Ako píše Rover, ako nefenúšik Zimmera, že hudba je podarená, tak si to zrovna nemyslím. Zimmer samozrejme odviedol skvelú prácu, ako vždy, lenže... hudba je nevýrazná. Zvukové efekty streľby hudbu totálne prehlušia. Ridleyho brat Tony, ako je iste známe, tak je vizuálny režisér. Asi sa niečo od neho priučil, keďže tu boli vizuálne "orgie" jedna radosť! Hartnett je skvelý herec, čo som písal a tu predviedol jedno zo svojích naj. McGregor a Shattner potešia a Bana prekvapí. Získal som konečne uňho pocit, že to je výborný herec, ktorý proste nedáva maximum do svojich rolí, ale pomaly stupňuje a tak sa dostáva do čoraz výraznejšíc projektov. V čiernom zostrelenom vtákovi bol proste geniálny! Když se mne zeptají, proč sem to dělal. Nechápali by! Už od prvej projekcie moja tajná láska, teraz ju nasadím konečne na vonok. 10/10 ()

ssfan

Hodně zajímavý válečný snímek, který má vynikající akční scény - konkrétně střelecké sekvence. Nejsou tu sice žádné souboje, ale i tak po akční stránce zábavné, příběh měl velký potenciál. Nakonec se to změnilo jen v čistokrevnou akční řežbu, a tak se mi film úplně nelíbil, ale 85% a čtyři hvězdy si určitě zaslouží. Hlavně atmosféru má film vynikající. ()

giovanni3

Válečné filmy až tak nesleduji (nevím proč, ale moc se mi do nich nechce ač jsou povětšinou úchvatné a skvělé a vždy mne vojenství zajímalo), ale tuto perlu jsme si nemohl nechat ujít a jsme za to rád. Skvělá akce, bojové scény, příběh, herci, napětí atd.. Film trval dlouho, ale vůbec to nebylo na škodu skvěle. 5z5 bez debat. ()

venca163

Jo, je to nadprůměrný akční film a je tam tak kurevsky moc akce, že kdyby jí tam bylo půl, pořád se dá říct, že je jí tam kurevsky moc. Je to kvalitní, svižná, drsná a zábavná podívaná plná hromady známých ksichtů. Co tomu chybí? Nikdo se moc nemazlil s prokreslením postav. Úvodní půlhodina není vůbec od věci, naopak bych jí ještě prodloužil a víc si zafixoval alespoň některé charaktery. Je působivější sledovat bojovat o život chlápky, kteří nejsou úplně anonymní. Děj působil občas chaoticky, hlavně co se týkalo přesunu rozděleného konvoje. Navíc hodně času si musel člověk lámat hlavu s tím, kde zas sakra jsou helikoptéry, když konvoj a vůbec všichni dostávali brutální čočku. Poslední věc: ani toto se semtam nevyhnulo nějaké té naivitě, i když toho naštěstí bylo míň, než jsem se bál. Sečteno podtrženo film zřejmě naprosto přesně dosáhnul toho, čeho chtěl a to je úspěch. Jen já osobně potřebuju k dokonalosti trochu jiný styl, proto jdu s 1 hvězdou dolů. (85%) ()

Jello Biafra

Ridley Scott názorne ukázal ako sa má točiť moderný vojnový film. Adrenalínová akčná pecka s hviezdným obsadením nám približuje osudy vojakov, ktorí sa v októbri 1993 vydali do Mogadiša, aby zajali spolupracovníkov samozvaného diktátora. Avšak celá operácia stroskotala a mnoho vojakov to stálo životy. Toto je príbeh tých čo toto vojnové peklo prežili a o tom ako sa dostali späť. Korunované hudbou majstra skladateľa Hansa Zimmera. ()

Aqualung

Myslím, že je o povedený vojensko-akční film.Asi tak nějak to mohlo probíhat.Bylo by zajímavé, kdyby někdo natočil cosi podobného o tom, co se dělo v ulicích Grozného.Jistě, stateční američtí vojáci hnaní kamarádstvím, profesní ctí a osobní statečností bez zaváhání, opravdu byť jen minimálního plní každý rozkaz a klestí cestu deštěm kulek jak sobě, tak zajatcům, tak i těm ostatním....Padne jich málo, padne jich hodně?Kdoví, těžko posoudit.Ale dobře se na to kouká,Člověk má chuť tomu věřit.Podobně důvěryhodně působí scény na pláži Omaha ve voj.Ryanovi.Slušný film. ()

voleman

Většina filmu je velice dobře vizuálně udělaná, ale v některých částech filmu jsem se bohužel trochu nudil. Je to sice velmi pěkně natočené a taky docela realistické, ale Zachrante vojína Ryana u mně zůstává jako nejlepší válečný snímek nepřekonáno. Tady mohu pochválit herce, hudbu a hlavně vizuální stránku filmu, ale něco tomu podle mého k plnému hodnocení prostě chybí. Každopádně jako solidní válečný film to v pohodě obstojí, proto dávám 80%. ()

Hugo01

Válečné filmy jsou vždycky kvalitní, ale to, co Ridley Scott natočil je víc než to. Perfektní vyobrazení toho, jak to tam tehdy vypadalo. Neustále jsem se bál, jestli někoho netrefí zbloudilá kulka od nějakého vychrtlíka na střeše...100% ()

Daddko odpad!

Čo sa s tým toľko motali? Benito Musolliny v Etiópii pozhadzoval pripínačky a rozbité sklo a Habešania to vzdali. Hollywoodsky potrat. ()

Pecival

Audiovizuálně neskutečně našlapané, první půlka skvělá, ale ke konci docela monotóní. Asi by kratší stopáž neškodila. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (viac)

Nadpřirozený jestřáb sestřelen

Nadpřirozený jestřáb sestřelen

08.07.2014

Zatímco stále čekáme, jestli se Sony povede natočit Krotitele duchů 3, produkční společnost Legendary chystá krapet nařvanější konkurenci. Ze stejného zázemí jako Muž z oceli, Pacific Rim nebo… (viac)

Hra o trůny míří do Afriky

Hra o trůny míří do Afriky

29.06.2012

Loni tvůrci populárního fantasy seriálu HBO vyměnili Maltu za Chorvatsko (Dubrovník se proměnil v Královo přístaviště) a vizuál to výrazně obohatilo. Letos přidají další lokaci – putování Daenerys po… (viac)