Votrelec

Keď posádka vesmírnej lode Nostromo odpovie na núdzový signál z pustej planéty, objaví smrteľnú formu života, ktorá sa rozmnožuje v ľudskom hostiteľovi. Posádka musí bojovať o život a zabrániť, aby sa tento tvor dostal na Zem. V réžii Ridleyho Scotta sa predstaví začínajúca Sigourney Weaver. Tento legendárny prvý film v ságe Votrelec vám vyrazí dych! (Disney+)

Honzyg

Asi nedokážu docenit význam tohoto filmu v době, kdy byl vypuštěn do světa, ale pro mě to byla veliká nuda. Zmatená kamera, ploše napsané postavy, lekavé scény, u kterých jsem se nelekl.... Jsem pravděpodobně příliš zmlsán snímky z poslední dekády, ale film Vetřelec jako celek je spíš úsměvný a poněkud nudný, než děsivý a napínavý. ()

2tomas2

Klasika ktorú si vždy vychutnam.Človek ktorý navrhol votelca má super fantáziu.Atmosféra napetá,a herci sa do svojich úloh fakt zažrali.Fascinujúco natočený scifi horor zo super obsadenim,nechutne inteligentným mimozenštanom. 5/5 Chcel by som vydet film E.T. vs Alien :D ()

burg

Nechápu, jak je možné, aby mě vyděsilo NĚCO, co není téměř do poslední chvíle vidět. Stalo se! Nejpůsobivější horor, který jsem za svůj krátký život viděl - atmosféra, strach, temnota, zase atmosféra, víc strachu... Dlouho jsem nemohl usnout! Ovšem bez geniálního Ridleyho Scotta a H. R. Gigera by takový film nemohl nikdy vzniknout. ()

aneviaamelia

u mňa tento film nefungoval tak, ako som očakávala. baviť bavil, napínať napínal, občas vyľakal, ale strach nevyvolal. a samotný votrelec je pre mňa jedna z najmilších vymyslených filmových postáv (vo svojom ranom štádiu na koľajničke). ()

Hansolo35

Jel jsem na film do kina v Chebu na motorce a zpátky jsem byl doslova v šoku. Ruce se mi na řidítkách klepaly a zimou to nebylo. Po pár letech už film nikoho nešokuje, ale tenkrát (za totáče!!!) to byla koncentrovaná hrůza a děs. Jen vylíhnutí "prcka" bylo něco do té doby neviděného. Druhý díl byl také dobrý a pak už to mělo prudce sestupnou tendenci. ()

Samthron

Co k tomuto filmu dodat? Prostě klasika! Dle mého názoru životní dílo Ridleyho Scotta a zároveň vrcholové dílo hororového žánru. Pravda, z dnešního pohledu může vypadat trochu zastarale, hlavně co se vybavení lodi Nostromo týče. Je však potřeba si uvědomit, že film je z roku 1979. Jediné sci-fi co znám a které působí pořád nadčasově je Kubrickova Vesmírná Odysea, ale to je skutečně velká výjimka. Osobně si myslím, že právě vybavení Nostroma hodně přispělo k mrazivě ponuré atmosféře celého filmu. Ačkoliv první díl považuju za nepřekonatelný, i ostatní díly mají něco do sebe. Už jenom proto, že každý díl točil jiný režisér. ()

pelegryna

K mnohé nelibosti fanoušků tohoto žánru musím konsatovat, že mně dílo nijak a ničím nenadchlo.Vidím jeho popularitu v masovosti.NIc víc. ()

Jester_X

Film pohltí, postraší a ukáže mistrovství režisérovo, který je schopen manipulace s divákem přesně dle potřeb filmu, Plusem je také hororová atmosféra bez nutnosti explicitních záběru na naháněnou "potvoru" a masakrování nevinné posádky. Ale to je tak všechno. Jestliže měl film posloužit jako varování před roztaživým chováním lídského rodu, tak se jednalo o varování poněkud nedbalé a nedůsledné. Zrada a odhalení zlého robota mě nijak nešokovala a blábolení o tom, kterak vetřelec žije bez pokřivené morálky, vyznělo do vzduchu. Zajímavější se mi snad jeví hloupost, se kterou se skupina pánů tvorstva nechala robotem manipulovat. Tak, či tak, Vetřelec zůstane dílem průkopnickým (především tedy po formální stránce), jež ukázalo, jak lze také dělat horor a bez kterého by soudobá kinematografie vypadala jinak. ()

nobodyx

Ve filmu je děsuplná atmosféra hustá tak, že by se dal krájet. V nekonečném vesmíru jsou miliady hvězd a okolo jedné z nich krouží na své oběžné draze planeta a na ní se ukrývá cosi děsivého. Nostromo přistává... ()

Trepak

Napriek roku "výroby" je Votrelec jedným z najdesivejších filmov. Blikanie svetla, zvuky sirény a vyplašená Riplyová sperlia čelo zaručene. Odrazový mostít pre Sigourney a pre mňa jeden z najlepších hororov. ()

zdenek1973

Zlaté 80roky!!!! Absolutně nejlepší díl z celé ságy!!!!! Nadčasový film,hudba.speciální triky,výprava atd!!! Mega film na věčné časy!!! Jeto už dlouho co jsem viděl tento vědeckofantastický horror a můžu s klidem říci,že nikdo se mu nevyrovnal a taky nevyrovná!!!! Na tu dobu absolutně špičkové triky!!!! Atmosféra filmu je tak dokonalá,že vás zarazí do sedačky v obýváku!!! P.S. S Tímto filmem jedině Domácí Kino. ()

pekkanik

Neuveriteľné: Všetko točené v interiéroch (aj keď veľmi dobre urobených), sedem hercov a jedno "čosi", čo vlastne ani nie je vidieť, a je z toho najlepší sci-fi horor, aký som mal možnosť vidieť. Klobúk dole pred režisérom Ridley Scottom - týmto filmom posunul žáner sci - fi o dva levely vyššie: Strohý dokumentárny štýl, hustnúca atmosféra, majstrovské budovanie napätia, výbornú robotu odviedli zvukári (keby ste si to pustili bez zvuku, tak je celá atmosféra v háji) a naozaj nekompromisné postupovanie v príbehu s ubúdaním postáv na plátne. Snáď každý dovtedy natočený sci - fi film bol v podstate humanistický - snaha o kontakt, spoluprácu a priateľstvo (a keď už konflikt, tak bol na to pádny dôvod). Tento film ponúka pravý opak - nepríjemný prvý pocit prerastá do strachu, beznádeje a panického zachraňovania holých životov, pretože tu dohoda nie je možná... Edit: Po pozretí si DC hovorím fajn, ale stráca sa trošku dynamika príbehu, originál je skrátka len jeden. ()

martin383

Tato kultovní klasika může směle konkurovat jejím pokračováním Vetřelci či současným sci-fi snímkům jako Vetřelec vs. Predátor nejen v oblasti triků, ale i ve zpracování obrazu a zvuku. Po pomalejším začátku se rozvíjí příběh plný napínavých a leckdy i krvavých scén. Jedná se o film, ve kterém zazářila herečka Sigourney Weaver v roli nebojácné Ripleyové. Z mého pohledu se jedná o nejlepší film režiséra Ridley Scotta. ()

Matejus

Kvalitne vygradovaný dej, hororové scény človeku dnešnej modernej doby pripadajú občas smiešne, ale stačí si predstaviť, že vám votrelec rastie v tele a dávka napätia a možno aj strachu sa určite dostaví. Prvý "horor" z takej dávnej minulosti, ktorý som kedy videl a musím povedať, že sa mi tento žáner začína páčiť, aj vďaka votrelcovi. Bol som prekvapený, aké množstvo detailov dokázal Scott v tom filme zobraziť. Celkovo to bolo technicky veľmi dobre prevedené na tú dobu. Vo svojom žánri je to určite klenot, ktorý by mal vidieť každý. ()

screamB

Naprosto geniální a jedinečné scifi, které u nás doma musí proběhnout alespoň jednou ročně(někdy i vícekrát)....není co dodat...Ripleyová!!!! ()

m13l

Keď som prvýkrát videl tento film mal som asi 13 -14rokov a do teraz si pamätám ako ma od hrôzy triaslo... Jednoducho toto je absolútne majstrovské dielo filmu a Ridley Scott už nikdy viac neprekonal (sorry Black aj Blade) to, čo dokázal v tomto filme - ten chlap stelesnil vo filme hrôzu bez nejakých počítačových animačných serepetičiek, bez toho aby poriadne ukázal hlavného zloducha, krv (nebyť známej Kaneovej vyskakovacej scény, ktorá tam podľa môjho názoru vôbec byť nemusela) a iné štandardné "rekvizity" filmu. Jednoducho skvelo natočené - nemôžem inak ako za 5. A doporučujem pozrieť všetky Directors Cuty k celej sérii. ()

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

18.10.2023

Režijní legenda Ridley Scott (Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen) má v těchto dnech plné ruce práce s propagací a taky finálními úpravami Napoleona předtím, než jeho velkolepý válečný film s… (viac)

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

22.12.2022

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

17.11.2022

Pětadvacetiletá herečka a vycházející hvězda Cailee Spaeny (Mare z Eastttownu, Zlý časy v El Royale) jedná v současnosti o hlavní roli v chystaném rebootu filmového Vetřelce. Projekt pochází od… (viac)