Votrelec

Keď posádka vesmírnej lode Nostromo odpovie na núdzový signál z pustej planéty, objaví smrteľnú formu života, ktorá sa rozmnožuje v ľudskom hostiteľovi. Posádka musí bojovať o život a zabrániť, aby sa tento tvor dostal na Zem. V réžii Ridleyho Scotta sa predstaví začínajúca Sigourney Weaver. Tento legendárny prvý film v ságe Votrelec vám vyrazí dych! (Disney+)

giaruj

Po viacerých pokusoch som sa prehrýzol prvou polhodinou filmu, ktorá má u mňa 2*. Ďalšia hodinka a pol príjemná a v mnohom napísala budúce klišé scifi. Nakoniec, spokojnosť. ()

Duke90

Všudypřítomné zlověstné ticho s pomalu plynoucími záběry v útrobách kosmické lodi Nostromo vytváří mrazivé napětí s atmosférou hustou jako krupičná kaše. Vše je ještě krásně podkresleno nepříjemným hučením a opakujícími se (dnes už tak známými) zvukovými impulsy. U prvního Vetřelce se těšíte převážně na scény, kde se zrovna nemluví a jen čekáte na to, až se objeví... Jenže on se často vůbec neobjeví, ani když už to čekáte nejvíc a to je právě to překrásné kouzlo, kdy můžete spolehlivě slyšet tlukot vlastního srdce. Žádný další díl už nebyl jako tento, i když minimálně Cameronovo pokračování řadím na stejnou úroveň kvality. Mnoho z vás už zde napsalo parádní komentáře přesně vystihující tu vetřelčí tíseň, takže už jen dodám, že si nikdy domů nepořídím kočku, aby na mě třeba uprostřed noční návštěvy toalety nezačala syčet! ()

G04T

Tuhle už kultovní klasiku jsem ignoroval až moc dlouho. Cejtil jsem se, jako bych byl na tý lodi s nima. Cejtil jsem úplně stejně ten strach, beznaděj a pocit nevysvobození. Ani nevíte, jak se kurva těším na dvojku! ()

mac000

Obsahuje SPOILER ! Opravdu klasika žánru (či spíše žánrů). Verze sestřihaná režisérem k 25. výročí (uváděná jako "alternate version") obsahuje vedle spíše nepodstatných úprav jednu zajímavou dějovou variaci. Poté, co Ripleyová objeví ostatky Parkera a Lamberta, udělá další objev, když vstoupí do oblasti podvozku Nostromo (kde byla zabita Brettová). Objeví zde zakukleného Dallase a Brettovou mutující na vejce. Dallas prosí: "Zabij mě". Ripley spálí plamenometem obě vejce a pak běží nastavit loď na autodestrukci. ()

Mr.Baboon

Tady se asi hodně vymknu většině. Upřímně nechápu, co je na prvním Vetřelcovi tak závratného. Možná až na popáté se mi povedlo to celý zkouknout od začátku do konce bez usnutí. Scénář je na úrovni houpacího koně, věčně blikající obrazovka, postavy neskutečně otravné a tupé, že jsem se vážně těšil, až začnou jedna po druhé vychcípávat! Efekty atd. špatně rozhodně nehodnotím, na tu dobu byly víc než slušné. Za to a Ripleyovou, jedinou v poho postavu, dávám 2 hvězdy. ()

BFG2000

2021 opětovné shlédnutí. Některé prvky filmu zestárly, ale to nic nemění na tom, že jde o geniální počin s neuvěřitelnou atmosférou. Kdo neviděl, vůbec se toho roku 1979 nebojte. I dnes rozhodně stojí za vidění! ()

wolverine

Sci-fi celkem žeru. Vetřelec je klasika všech klasik, která sice má jednoduchou zápletku, ale je naprosto bravůrně zfilmovaná. Vesmírná posádka zachytí signál z neznámého místa. Objeví planetu, na které najdou vajíčko vetřelce. Jednomu frajerovi se nacucne na ksicht. Vezmou ho do lodě, pak odletí z planety a zjistí, že to byl fakt kreténskej nápad. Nejdřív to zkoumají a ono to zhebne. Ale pak vyleze příšera chlápkovi z těla a uteče. Pak se zvětší a přebívá v šachtách. A kdo přežije ? Členové posádky nebo příšera ? No, na to už se mrkněte sami. ()

hrumsrt

Paráda! Posádka lodi Nostromo je prostě topová.. Výborný casting. Co se mě líbila, tak byla postupná gradace, která vrcholí fakt neskutečným závěrem! Android mě fakt dostal ;) 100% ()

milwaukee

Takhle má vypadat správný horor. Děsy mě přepadly už v kině, kdy jsem v určitých pasážích zavíral oči, když začala hrát strašidelná hudba. A stejně mi to bylo prd platný, protože příšera se objevila někdy jindy, když to nikdo nečekal. A pak jsem se ještě týden strachem budil, že na mě bafnul z poza rohu Vetřelec. ()

kachie

Možno je to tým, že som to prvýkrát videla až teraz v r.2023, ale prišlo mi to strašne nudné. Atmosféra bola ok, na tú dobu sa mi veľmi páčil aj vizuál/interiéry atď, v pohode lakačky aj hudba... Ale pre mna extrémne otravné nesympatické postavy, dialógy absolútne o ničom, veľa nelogického správania. Psychika postáv absolútne mimo - takých ľudí by som v živote neposlala do vesmíru, aj keby mali len voziť náklad. Kvôli tým 90% som mala obrovské očakávania, ale bolo to dosť priemerné, za 2 hodiny sa tam nič moc neudialo (a nemyslím iba dejovo).. Jediný, komu som fandila bol ten Votrelec, aby všetkých čím skôr pozabíjal. ()

Homerking

Jednoduše jeden z nejlepších filmů Ridleyho Scotta a jeden z nejlepších v žánru sci-fi, atmosféra, stoupající napětí, řemeslné zpracování scén, brilantní herecký výkon Sigourney Weaver ve své průlomové roli Ellen Ripleyové, to vše tady funguje na výbornou. ()

celticek

Kultovní sci-fi. Je neskutečné, že je to z roku 1979. Stále relevantní, neuvěřitelný počin, nelze to nemilovat. Skvělý příběh, hudba, vývoj parazita od facehuggera až po dospělého jedince. Tohle potkat nechcete. Ash jako android porušil veškeré robotické zákony. Nejlepší robot je Neviditelný robot:). Ten člověku nikdy neublíží:) ()

BrunoA

V rámci žánru absolutní špička. Skutečně jsem se bál, napoprvé i po letech, kdy jsem viděl Vetřelce znova. A když se podívám na rok vzniku - klobouk dolů. ()

Luki.V

Hororový scifi klenot s neodolatelnou TICHOU atmosférou a plíživým děsem. Bohužel si moje domácí kino s S.E DVD nějak nerozumí takže si jej nemůžu užít v remasterované verzi jinak než na pc nebo ps2 :( ()

dawydx

Kultovní horor Ridleyho Scotta je jedoznačně nejlepším zástupcem alienovské série, už jen kvůli hrůze, kterou vyvolává. Tajemný mimozemský zabiják v pozadí působá jako nezdostižitelná síla, před kterou nikdo neobstojí. Atmosféra zoufalství, strachu a smrti jde ruku v ruce s excelentními hereckými výkony všech zúčastněných. VETŘELEC se stal legendou právem a pomohl prosadit se Scottovi, díky čemuž nám mohl o tři roky později představit svůj opus magnum... ()

Havala

Legenda, naprosto geniálně zúročený nápad a brilantně zvládnutý příběh s jednou příšerkou, ale dokáže nahnat strach jako stopadesát Hellraiserů. Všemu nahrává prostředí vlečné lodi Nostromo a legendárním PC mozkem - matkou. Jeden z mála filmů, kde se člověk opravdu trochu bojí. Musíte vidět tak čekujte TV:-)) 90% ()

Cortesz

Geniální záležitost, dnes již kultovní legenda sci-fi hororu s nejslavnější mimozemskou zrůdou, legendární astronautkou v podání taktéž geniální Sigourney Waver pod taktovkou Ridley Scotta, kterej stvořil horor, který nahání hrůzu zlem, které je k vidění v celé své kráse až v samém závěru a přitom film nenudí a ta mrazivá, napětím nacpaná atmosféra, pocit bezmoci a beznaděje sálá a přenáší se na mě přes TV. Vidět to v kině a jít nato jako panic, který to ještě nikdy nevíděl a vůbec neví co má čekat, to musel být nezapomenutelný zážitek. ()

Pai-Mei

Tak toto je bomba. Chcel by som zažiť prvé premietanie tohto filmu v kine. To musel byt zážitok. Aj keď to pozerám už po nespočetný krát, vždy ma pri niektorých scénach zamrazi, vďaka úžasne napínavej hudbe a skvelej práce s kamerou. Žiadne zbytočné hudobné podfarbenie každej jednej scény. Početne scény bez hudby su v tomto prípade oveľa zaujímavejšie a prinášajú do filmu tu onú hororovú ´hustotu´. Scéna posledných sekúnd Dallasovho života nemá chybu. Bodka na monitore, rýchlo sa približujúca smerom k Dallasovi, bezmocne prizerajúca sa Lambertová kričiaca na Dallasa aby odtiaľ rýchlo zmizol. Mrazivá hudba v pozadi, ktorá náhle skončí. A potom už len...ticho. No Blood, No Dallas! ()

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

18.10.2023

Režijní legenda Ridley Scott (Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen) má v těchto dnech plné ruce práce s propagací a taky finálními úpravami Napoleona předtím, než jeho velkolepý válečný film s… (viac)

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

22.12.2022

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

17.11.2022

Pětadvacetiletá herečka a vycházející hvězda Cailee Spaeny (Mare z Eastttownu, Zlý časy v El Royale) jedná v současnosti o hlavní roli v chystaném rebootu filmového Vetřelce. Projekt pochází od… (viac)