Heron vede ve starověkém Řecku obyčejný život. Jednoho dne ale zjistí, že je ve skutečnosti synem Dia a má před sebou veledůležitý úkol: spasit svět před armádou démonů. (Netflix)

SmajdalfCZ1

Takže dokoukáno, no na první pohled co mě zarazilo je to, že někteří dabéři jsou z Castlevanie nu což to zase asi tak moc nevadí ... jelikož mám rád mytologie jak řecké, severské, egyptské etc. .... Tak jsem tenhle seriál uvítal, ačkoliv tedy je to velice smyšlený příběh, ikdyž Zeus záletník a Héra nepřejícná stepmom jsou stále stejné od dob Herkula s Kevinem Sorbem, který mě prostě přivedl do tohoto světa. Každopádně máme zde další netflix seriál. Je lepší než Dračí prokletí, ale neřekl bych, že je horší než Castlevanie. Je to prostě jen jiné téma a v podstatě tohle anime není roztahané a furt jede a jede. Takže jsem to zkoukl prostě naráz. Nebylo to nijak uměle natahované ... prostě pecka. Když někomu usekli hlavu či ruce, tak tam byli vidět i kosti či páteř což u spousty anime moc není - za to palec nahoru. Krev je červená a ne bílá - to je taky super, že to nemá 13+ nebo jaký věk to je, aby to byla americká cenzura jako v poslední sérii Seven Deadly Sins ... hele pokud vás to trošku obměkčilo určitě na to mrkněte. Litovat nebudete :) ()

CallisCZ

Castlevania na sílu natlačená přes kopírák, čím víc sem se blížil ke konci, tím víc to tak nějak nebylo ono. Třeba to zachrání další série. Ale pochybuju. ()

Merenre

V prvním díle to mělo našlápnuto na velmi lákavou, temnou fantasy řežbu několika málo jmény a prvky spojenou  s jakoby řeckou mytologií. První díl nabídl skvělou atmosféru, zajímavý vizuál a prostředí. Sliboval, řekl bych, strhující nářez. Bohužel, trhliny se objevují záhy a rostou velmi rychle. Příběh se totiž ukazuje stále více jako banální, šablonovitý až erpégéčkový. Scénář taky není moc dobrý, dialogy jsou... no. A nezachrání to ani postavy. Rozhodně ne. Naopak bych řekl, že jde o jednu z největších slabin. Charaktery jsou zoufale bezduché - podle osvědčených mustrů bez přidané hodnoty. Takže co zbývá? Skvělá atmosféra, temnota a akční říznost. Co na tom, že akce je okatě prvoplánová - stejně to vypadá dobře. Díky krátkým dílům jsem se vůbec nestihl nudit. Je to atmosferická jednohubka. ()

RadaRAW

Animace má stejných kvalit jako Castlevanie, však příběh je trošku předvídatelný a neoriginální. Je to škoda protože by se z toho dalo vytřískat víc, ale i tak je to nadprůměrná podívaná. ()

bigmatko

výrazne kvalitne spracovaný príbeh zo starej mytológie ako sme ho ešte nevideli. Stále to nie je také dobré ako Castelvania ale nechýba tam napätie, brutalita, mierna erotika a dúfam, že to bude mať aj nejaké pokračovanie. ()

CheeseFigure

Tieto anime seriály od Netflix mám rád. Grécku mytológiu mám rád. Takže Diova krv sa mi musela trafiť presne do vkusu. Nie je to celkom tak. Hlavné postavy, Heron a Alexia, si ma vôbec nezískali. Za to Zeus si ma so svojimi problémami, ktoré súvisia s jeho záľubou v zahýbaní manželke, získal hneď a bavil ma počas celého seriálu. Chválim taktiež antagonistu Seraphima, od ktorého som čakal obyčajného zlého démona. Tvorcovia si ale dali tú prácu a predviedli nám jeho zrod, takže divák chápe, čo ho viedlo k tomu, čím je a trochu s ním aj sympatizuje. Taktiež som spokojný s dizajnom niektorých obrov. Nie všetci, ale niektorí vyzerali fajn. Ako celok je Diova krv celkom v pohode seriál, čakal som ale viac. Aspoň zaujímavejšie/sympatickejšie hlavné postavy. ()

Tarlom

Docela solidní fantasy s dobrou animací a přinejmenším slušnou akcí. I soundtrack je fajn, ale flashbacky mě někdy trochu nudily. Lidským postavám by také neuškodilo trochu více prokreslenosti (i když chápu, že v první sérii na všechno asi nebyl čas). Celkově to není špatné, ale z fantasy seriálů na Netflixu mi třeba Dota: dračí krev ve více ohledech přece jen připadá lepší. Ať už jde o zajímavost postav, dialogy nebo třeba funkčnost humoru. ()

WazzapKal

Tenhle žánr vůbec nevyhledávám, byl to spíš náhodný výběr. Jenže ono je to sakra dobrý... parádní animace, epická hudba a super postavy. ()

sommernachts

Neurazí, nenadchne. Príbeh nekurví antické báje viac ako je nutné, to je dnes vždy plus, hlavná postava OK, záporáci tiež ujdú, sidekicks otravne nasilu vtipní v primeranej miere, ale z tých dunivo opisne epických chorálov mám vyrážky a "god 6", to si chudák Hefaistós nezaslúžil viac? ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů