Nováček Brad Renfro hraje jedenáctiletého Marka Swaye, který váhá mezi tím co ví a co nemůže nikdy říct. Pokud řekne to, co ví o vraždě mafiána, hrozí mu smrt z rukou najatého zabijáka. Avšak ambiciózní federální prokurátor tlačí tak dlouho, dokud mu Mark všechno neprozradí. Tak se z něj stává cíl ve smrtelné hře. A jeho jediným spojencem je odvážná advokátka (Susan Sarandon), která pro něj riskuje svoji kariéru - a neočekávaně také svůj život. (oficiálny text distribútora)

ostravak30

Jeden z prvních filmů scénáristy Akivy Goldsmana, který pak stál za takovými hity jako Šifra mistra Leonarda nebo Čistá duše a naopak poslední Roberta Getchella. Navíc v tomto filmu debutoval i Brad Renfro, který ale bohužel už nic dalšího nenatočí. Snímek nám dává možnost tak trochu nahlédnout do složitosti amerického práva. Skoro by mě zajímalo, jak by se podobná situace řešila v Česku. Je to zkrátka složité, když se puberťák dostane k tak závažné situaci a následně i informaci. Přestože v řadě případů měli on i jeho právnička víc štěstí než rozumu a mafiáni se místy chovali jako amatéři, filmu nechybí částečně humor, ale především napětí. Byť nutno uznat, že vzhledem k průběhu je konec nějak moc jednoduchý. ()

moviepill

Žiadna sláva. Taký priemerný triler s dobrou Sarandonovou a Jonesom. Ale mám jednu velkú výtku k tomuto filmu - ten čo-by 11 ročný "klient" mi v podaní (ešte k tomu) nesympatického Brada Renfroa nepripadal ako 11ročný. Bol na mňa až príliš taký...nejaký... "ne11ročný". 3* ()

masik

Nevím, co mi na tomhle filmu vadilo víc, jestli ten rozmazlenej drzej fracek, který asi nikdy neslyšel o facce, jeho máma nebo ta neskutečně imbecilní právnička, ta absolutně neschopná mafie, který jsem musel nechtěně fandit a nebo ten stupidní závěr. ()

SB

Lehčí trilérek, který poměrně často trpí naivitou, ale koukat se na to dá. Největší hodnotu filmu spatřuju v myšlence, že stát, který sere na občana, je k ničemu. ()

tsatsiki

Po všech stránkách dobře odvedená práce. Brad a Susan podali super výkon a dobře jim sekunduje Tommy Lee Jones. Film je natočen tak,že i přes svou délku Vás nebude nudit. Velmi zdařilý thíller od velmi talentovaného režiséra. ()

Dawe2

Starší, ale stále výborný film. Herecká hitparáda v hlavních rolích. Brad Renfro byl zde famózní, škoda že se mu následná sláva a styl života  stali osudnými. Mysteriózního tam nehledejte nic. Film by si zasloužil alespoň 80%, za mě s přihlédnutím ke stáří filmu (téměř 20 let) dávám plný počet, palec nahoru a doporučení. ()

Kozlowski8

Jedenáctiletý chlapec je svědkem vraždy mafiána a rozhovoru, který vraždě předcházel, načež se stává terčem mafiánských zabijáků. Pomoc nachází u odvážné advokátky, která tím riskuje svůj život a kariéru... Film Joela Schumachera má vše, co má mít - slušné řemeslné zpracování, napětí, humor, zajímavou zápletku, dialogy a skvělé herce, z nichž vyčnívá, kromě Susan Sarandon, nominované na Oscara, debutující Brad Renfro, jehož velký talent bohužel odešel s drogami, alkoholem a předčasnou smrtí. Ano, je to občas trochu přepálené a v logice a věrohodnosti chatrné, ale ne tolik, aby se přes to nedalo v klidu přenést. U mne jasné 4*. 75 %. ()

PTuranyi

Celkom dobrý thriller, v ktorom musí 11 ročný Mark, čeliť vyhrážaniu mafie a nátlaku FBI, pretože po samovražde právnika Romeyho zostal jediným, kto pozná miesto kde je telo zavraždeného senátora. Produkcia na veľmi dobrej úrovni ponúka celkom dobré napätie. Odhliadnuc od detských hercov, pre ktorých to bol debut, predviedli ostatní herci kvalitné výkony a Susan Sarandon s Tommy Lee Jonesom pridali aj poriadny diel svojej charizmy. 70% ()

Dohny

Nudný thriller, při kterém sedíte v křesle a říkate se, aby už skončil, aby už neubližoval vašim představám o žánru jako thrilleru, nezesměšňoval ho a nepošpiňoval jeho pověst. Za celý film jsem neobjevil jediný záběr, který by ukojil mé filmové choutky. Nudně vypadající příběh, z nudně vypadající Susan Sarandonovou a z nudněji se jevícím Tommy Lee Jonesem. Joel Schumacher točí buď dobré nebo špatné filmy. Tento je z těch špatných. ()

gizi

Posledně jsem hodnotil 3* a nyní po shlédnutí 31.7.11 dávám 4* a 75%. Je vidět, že velmi záleží na náladě a rozpoložení, především o tohoto druhu snímků. Tentokrát jsem srovnával při sledování s knihou, kterou jsem četl před 9 měsíci a musím říct, že filmové zpracování se mi zdá o dost lepší. V knize vše působí více vyumělkovaně a nevěrohodně, navíc je to i víc rozvláčné. ()

pirate

Nijak moc akční, ani napínavý (i když nějaké bylo). Zato zajímavý děj, sem tam nějaký žert a taková oddychovka, která ani nemůže moc zkazit náladu je tady. Ne, že by ten děj byl strhující, jednoduše jsem se měl několikrát za film na co dívat a odpoledne uteklo. ()