Batman a Robin

• Česko Batman a Robin (viac)

Napětí a strach: Přikryje Gotham City věčný příkrov ledu? George Clooney bojuje jako černý rytíř Batman proti nejhroznějšímu nebezpečí: ledový Mr. Freeze (Arnold Schwarzenegger) a jedovatá Poison Ivy (Uma Thurman) ohrožují město. Batman však musí ochránit více než jen Gotham City - mladická zanícenost kamaráda Robina (Chris O'Donnell) bojujícího se zločinem a krásná Batgirl (Alicia Silverstone) jej často vystavují nebezpečí. (oficiálny text distribútora)

becki_tu

Slibné herecké obsazení, stejný režisér, ale tenhle díl Batmana prostě nefunguje. Z netopýří série se stala cirkusová přehlídka pro děcka a přítomnost Robina, jakožto nejotravnějšího klaďase série, to jen dokazuje. Ještěže přišel Nolan a pojal komiksovou legendu tak, jak si ji mnozí v duchu představovali. Žádný Keaton, žádný Kilmer, žádný Clooney. ()

Earl_23

Sice je tam dost věcí špatně, ale já bych se nebál udělit alespoň 50%. Jeden čas se mi tento díl líbil. Je to sice asi s podivem, ale užil jsem si ho asi tolik jako verze od Burtona. ()

Sawy odpad!

No jéje.Bez debat ten nejhorší komiksový film všech dob.Možná kdyby to nebyl Batman tak bych se u toho zvráceně pobavil a dal bych dvě,ale takhle je to čistý a jasný odpad!George Clooneyho i Umu Thurman mám rád,ale nejsou v mojí TOP 10 právě kvůli tomuhle paskvilu.Chris O'Donnell je ještě otravnější než v minulém díle(a to jsem si myslel,že to nejde),Arnie jako zmrzlý padouch je taky katastrofa a všemu nasadila korunu Batgirl.To už jsem se musel smát.Fenomenální Telefonní budka je pro mě zapomenuta a Joela Schumachera řadím k nejhorším režisérům současnosti.Za tohle si fakt zaslouží upálit!Ještěže nám bůh seslal Christophera Nolana,který spravil reputaci netopýřího muže.Bylo by totiž hodně smutné,kdyby série skončila tímhle.5 % ()

Lucasion

Kam se poděla ta atmosféra Temnýho rytíře, co po nocích mlátí zločince v Gothamu? Pravda, v Schumacherově podání snad ani nikdy nebyla. Samotný koncept, Batmana a Robina mi moc nesedí, a když se k tomu ještě na závěr připlete Bat-girl, to už je korunovaná splácanina. Ale pan režisér by mohl o splácaninách asi vyprávět že? Nevím jak je možné, že se mu upsali takový herci jako Schwarzenegger a Thurman. Kromě tedy předváděčky dalších skvělých herců, nepřevedl tenhle film snad nic. Pokud bych film bral jako komedii (ono se to snad ani jinak brát nedá), tak by mě jednoduše nebavila. Clooney je nejhorší Batman vůbec a jediné, co film jakžtakž zachraňuje je Arnie jako Mr.Freeze. Pokud měl Batman Navždy (1995) Carreyho, tak Batman a Robin má jednoduše Schwarzeneggera. Kromě Freeze tu máme i Poison Ivy a Banea. Ale sledovat, jak si režisér dělá z Batmana parodii/komedii snad ani nemusím. Absurdní a přemalované prostředí je někdy vážně až k pláči. Navíc ty dva kašpaři v gumových oblecích s bradavkami se začnou hádat pokaždé, když kolem jich projde Poison Ivy a zakroutí zadkem. Ach jo. Pokud, ale bylo cílem tvůrců pohřbít a zakončit tuhle sérii zcela nedůstojně, tak se jim to povedlo na jedničku. (40 %) ()

Listeroman

Uff, to byla hrůza.... George Cloney který se mi hodí jenom do komedíí tu hraje Batmana. A Robin?..... Prostě hrůza z porovnáním s díly T. Burtona je to Logr s šálku kafe stojí to za starou bačkoru! ()

Genero odpad!

Platí vlastně to samé jako v mém komentáři k filmu Batman navždy, jen s malými změnami: slovo Val nahrazuji slovem George, Tommy slovem Arnold, Nicole slovem Uma, odebírám slovo Jim a doplňuji slova a slovní spojení senilita, mužský pohlavní orgán, ženský pohlavní orgán s výrazným pubickým ochlupením, mentální postižení, muž s vazbou na osoby vykazující totožnou charakteristiku pohlavnosti, pomilovat se, konečník, pes, ovce a erektivní dysfunkce. ()

Lacike

This Aint Batman & Robin, A XXX Parody. Len niekto bohužiaľ krátko pred uvedením vystrihol všetky porno scény. Je to ale rovnako blbé ako dialógové scény v pornách z čias, keď sa ešte snažili o nejaký dej. Neviem jak objektívne to ohodnotiť, ale bavil som sa na blbosti tvorcov viac ako pri minulom diely. Tentokrát si celý film pre seba ukradla božská kráska Uma Thurmanová, ktorú by som kľudne aspoň raz pobozkal, aj keď by to znamenalo smrť. Z Arnieho sa postupne vykľul len jej svalnatý poskok, ktorý trápne hláškuje. Ale nejakým infantilným spôsobom ma bavil. Clooneyho Batman je rovnako debilne napísaný ako minule, ale Clooney má väčšiu charizmu ako Kilmer a aj ako Keaton, takže keď len stojí a pózuje, tak je celkom cool. Robin a Batgirl sú len do počtu, ale aspoň pobavila scéna v ktorej sa Batgirl oblieka do akcie. Detail na jej rozkrok, zadok a následne prsia. Nech mi nikto netvrdí, že to nie je soft porno. Akcia je rovnaký bordel ako minule. Len pestrofarebnejší. Ako malý som sa na film tešil vďaka famóznemu obsadeniu a o to viac som bol sklamaný. Teraz nevidím rozdiel medzi týmto dielom a trojkou, ktorá sa mi dakedy páčila. Obidva filmy sú infantilný trash. Len tento je viac sexistický. Takže to ohodnotím mojím typický hodnotením pre sračky, pri ktorých sa bavím. S podobným matrošom aký brali tvorcovia pri natáčaní, to musí byť ešte väčšia zábava. 2/10. ()

Gary

Jsem travička.Mně do chládku nepošleš.Čisté prádlo až do domu.Mám jazyk napuštěný prudkým jedem...To jsou nezapomenutelné hlášky nezapomenutelného filmu.Tenhle skvost nejen,že zničil Batmanovskou sérii,ale značně pochroumal filmograf Joela Schumachera.Může za to on,Schwarzenegger nebo scénárista? ()

BoPo

Tak aj takto kedysi vyzeral Batman. Vražda potenciálu Batmana, vražda komiksových predloh, kupodivu (našťastie) nie vražda kariéry G.C. ()

Tommassi3

"Už chápu, proč Superman nemá parťáka.." ;) Já vlastně taky, protože O'Donnell je opravdu tragický víc než obvykle.. No, ty krávo !! Jsem hrozně rád, že jsem tenhle fetišistický bizár nestihl v kině a pak se mu ještě tak uctivou dobu vyhýbal.. Tenhle Schumacherův nejdelší filmový klip - Kam se hrabe Bay !! - a zřejmě i jeden v souvislosti s očekáváními z největších filmových hnojů vůbec totiž lze jen těžko jakkoli ospravedlnit.. Třeba scéna s večeří Bruce s přítelkyní dokonale ukazuje, jak režisér rezignoval na jakoukoli funkční psychologii postav.. Šílený Joel, který si ujíždí na bradavkách, odkazující se spíš na legendární šedesátkový seriál než cokoli jiného si nedal ani po předchozím průseru říct a zatlačil na pilu vlastní nesmyslné stylizace ještě usilovněji, že lze jen těžko hledat jakékoli světlé body.. Snad Uma Thurman a Kojak Arnold, kde jednoho zamrzí tolik nevyužitých možností k nějakému odkazu na jeho předchozí role, zvlášť když se jich tolik samo nabízí, sem tam dobrá hláška či gotické gothamské věže jednoho potěší.. To je ale ztraceně málo na tak zatraceně drahý snímek.. Opravdové komiksové peklo, ještě horší, než jsem obával.. ()

BigDeal

Skúšal som sa na tento film pozerať bez predsudkov a najskôr som si aj myslel, že to na tie 2* vytiahne. Bohužiaľ, skončilo to niekde medzi 1 a 2, pretože som si pripadal akoby ma urážal, keď sa ma snažil presvedčiť, že fyzika funguje tak, ako v tomto snímku. Už v úvode som mal tú česť pozrieť si Batmana a Robina surfujúcich vo vzduchu, či bojujúcich o diamant so skupinkou diabolských hokejistov. Keď už ale prišla jedna z najtupších príšer čo som kedy videl (ktorá akoby prišla z dielne Eda Wooda), nechápal som, ako toto mohli vyrobiť dospelí ľudia. Čo je ale rovnako zlé- tvorcovia do filmu násilne vložili nespočetné množstvo hlášok, až to vyzerá smiešne a podkopáva všetko to, čo malo vyznieť vážne. Z temného Batmana teda vznikla lacná predvídateľná komédia s nehrajúcim Arnoldom, najzbytočnejšou možnou postavou Batgirl, Clooneyho zadkom, ktorý sa do batmanového kostýmu absolútne nehodí a nudnými akčnými scénami. Hviezdička a pol je za Umu Thurman, z ktorej ťažko odtrhnúť oči a svojské mestečko Gotham so svojimi štýlovými budovami. ()

MoiJe

V svojej dobe sa mi to pacilo ako mix mnohych roznorodych hrdinov i zloduchov. Sledovat to o 20 rokov neskor ale JE trochu bolestive. :) ()

Gazy odpad!

Na druhý pokus už se Schumacherovi podařilo znásilnit netopýřího muže naprosto dokonale. Najít tady kvalitní herecký výkon je jako hledat jehlu v kupce sena. Jo a Clooney a jeho bradavkový kostým to už je klasika. Poníženě ovšem přiznávám, že jsem v době uvedení téhle barevné frašky, na tom filmu slušně ulítával, dokonce vlastním originální VHS, v sedmi letech mi to přišlo zatraceně parádní. Ovšem s věkem člověk začne trochu víc pilovat filmový vkus a pochopí, že BatKreditka a BatHokej jsou hovadiny a brainwashing té nejhrozivější kategorie. ()

MrCreosote

Takhle zničit batmanovskou legendu, to se jen tak nevidí. Ten, co navrhoval kostýmy musel být bezesporu nějaký zhulený hipík, kterému dali do ruky pastelky a vodovky. Tu jednu * dávám mistru Schumacherovi za to, že se mu podařilo mě definitivně odrovnat. Bravo. Jen tak dál a do měsíce budu tuhej. ()

JohnCZ

George Clooney jako Batman fakt ne-e. Barevnou přeplácaností to vcelku věrné následuje předchozí Schumacherův díl, ale přesto, i navzdory poměrně vysokému rozpočtu, to vypadá neporovnatelně hůře. Místy se to už nedá ani nazývat papundeklem - spíš jsem měl pocit, že sleduju levné divadelní představení, kde se led vytvořený za pomocí fólie a lepící pásky snad nikdo ani zakrýt záměrně nesnažil. Od odpadu to zachraňuje fakt, že je to aspoň občas zábavné takovým tím nechtěným způsobem. Ať už je to toporně hláškující Arnold nebo přehrávající Uma Thurman. A vrcholem cringe je Schumacherova obliba v zoomovaní do intimních partií. Už minule to působilo trochu trapně, ale tady jsou ty záběry na zařízlé kostýmy spíše úchylné. Jestli vtipně nebo ne, to už nechám na vás. ()

svik

Hodnatím za 4.....No je to trochu slabší snímek z řady Batmanů a obzvlášť Arnold ten se mi fakt nelíbyl .JÁ CHÁPU ŽE V TĚCHTO FILMECH MUSÍ BÝT AKCE, ALE KDYŽ SE PODÍVAME NA NOVĚJŠÍ FILM BATMAN ZAČÍNÁ --to je jiná podívaná se skvělým scénářem. ()

M.Macho

Totální (všem queer korektním se omlouvám) gej díl. Robin vypadá, že by nejraději Batmana sál od začátku do konce a Arnoldovi ledové slzy rozpláčou leda Robinova ptáka a Batmanova netopýra na hrudi. Jedovatá Uma Thurmanová, která filmu dodává alespoň nějaký sex-appel bohužel i se svým sluhou situaci nezachrání. A co teprve, když se do všeho vloží další ženská Batgirl...Už to ztratí "orientaci" úplně... Nepěkná tečka... ()

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (viac)

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher

23.06.2020

Ve věku 80 let zemřel slavný scenárista a režisér Joel Schumacher. Tvůrce poslední rok zápolil s rakovinou, nakonec však tento boj prohrál. Schumacher, jenž svoji homosexualitu od počátku kariéry… (viac)

Costner vs. Superman, Hardy vs. Batman

Costner vs. Superman, Hardy vs. Batman

25.02.2011

Přípravy na návrat nejslavnějších superhrdinů jsou v plném proudu. Zack Snyder chce do nové verze Supermana (v hlavní roli Henry Cavill) stůj co stůj obsadit Kevina Costnera. Ten už pěkných pár let… (viac)