Nick Bannister (Hugh Jackman) je súkromný vyšetrovateľ, ktorý žije minulosťou. Pátra v hlbinách mysle a svojim klientom pomáha získať späť stratené spomienky. Jeho život sa navždy zmení s príchodom novej klientky Mae (Rebecca Ferguson). Hľadanie a nachádzanie v jej prípade prerastie v niečo viac. A zatiaľ čo Bannister bojuje, aby vypátral pravdu o ženinom náhlom zmiznutí, odhalí násilné sprisahanie a musí si zodpovedať podstatnú otázku - ako ďaleko ste ochotní zájsť, aby ste nestratili tých, ktorých milujete? (Continental film)

Othello

Noir je žánr, který má tu kouzelnou vlastnost, že pokud takový film selže ve stylu, stane se strašně srandovním. A u Reminiscence jsem se chlámal místy jak retard. Čímž snímek mimo jiné opět dokazuje, jak ona slavná škatulka "nejlepších nerealizovaných scénářů" není zárukou čehokoli, protože se jedná jen o mizerný rip-off Strange Days (přičemž tohle srovnání nemůže ustát). Se schopnější režií a hlavně scénografií by se zde ustálo ledasco, protože ten námět není úplně špatný, ale už jen kvůli tomu, jak to všechno působí uměle a lacině scénicky vyniká jak přiblble je to napsaný, zahraný a realizovaný. Přesto jsem rád, že se do tohohle retrofuturistického neo-noiru někdo pustil, aniž by se nad něj zkoušel 'poučeně' povyšovat, což je dneska vzácný. ()

JASON_X

Přídomek "romantický" mě varoval, ale já blbý hejl sedl na lep i přes varování, protože už jsem dlouho neviděl nové velkofilmové scífko. A bylo ještě mnohem příšernější, než jsem se obával. Nemůžu absolutně pochopit, že si někdo dá takovou práci se stvořením zajímavého blízkobudoucího světa, vyrobí jeho vizuálně poutavou animaci, použije určitě ne levné triky a nacpe určitě ne malé prachy do výpravy a známých hereckých xichtů, a potom celou tu pracnou konstrukci bestiálně vymrví a degraduje imbecilní červenoknihovní zápletkou. V některých chvílích, hlavně v poslední čtvrtině, jsem opravdu nepříjemně fyzicky trpěl, nemám totiž na podobný "romantický" sajrajt vybudovanou imunitu, furt čumím jen na horrory a thrillery. Malé bezvýznamné plus za pár pěkných scén (přestřelka, rvačka, piano pod vodou), za skvělého padoucha Curtise a za pěknou Jackmanovu ostřílenou parťačku, která byla o několik světelných let přitažlivější, než ta divná bradatá medúza, do které se Jackman na první pohled naprosto nepochopitelně zabouchnul. ()

luka4615

Vizuálně podmanivý snímek s neotřelou premisou, který ale trpí na neúměrnou stopáž a na to, že v záplavě dalších podobně laděných snímků vlastně nijak markantně nevyčnívá. Režisérka Lisa Joy se zde sice může opřít o skvělé herecké výkony v podání spolehlivého Hugha Jackmana a krásné Rebeccy Ferguson, nicméně její styl vyprávění jenom lehce klouže po povrchu a nejde až na dřeň ke skutečným emocím. Ve finále tedy bohužel dostaneme velmi prostinký a snadno zaměnitelný snímek, který by v jiných a schopnějších rukou vypadal určitě daleko lépe. Škoda. „All endings are sad. Especially if the story was happy.” ()

ScarPoul

Veľmi dlho som nemal z filmu takto rozpačité pocity. Začnem ale pozitívami. Lisa Joy je rozhodne talentovaná režisérka. Má cit pre vizuál a aj pre vykreslenie atmosféry. Westworldom som zatiaľ nedotknutý, ale ňou vytvorí futuristický svet je v jej prevedení krásny a dychberúci. Rovnako treba vyzdvihnúť hudbu. Formálna stránka je bezchybná. Aspoň pre mňa. Všetko ostatné je ale zle. Scenár vyzerá, ako keby ho napísal Andy Kraus pre slovenský Panelák. Všetky postavy rozprávajú neprirodzené dialógy s úplne vážnou tvárou a tým pôsobia emočne vyprázdnene. Veľký herci budú darmo zachraňovať film, keď im to nie je umožnené. A v tomto smere sa jedná o malú tragédiu. Celá romantická zápletka s Famme Fatale mi príde, ako keby Joy počula o tom, že existuje nejaký Noir a nejaký Raymond Chandler, ale to je všetko. Žiadny prenik čo by túto futuristickú detektívku spravil nadčasovou alebo aspoň nostalgickou. Symbolizmus typu Orfeus a Eurydika považujem za zlý vtip. A predvídavosť a absencia napätia to zadupáva do zeme ešte viac. Na konci nám zostáva krásna, ornamentami posiata váza, plná sračiek. Dávam tri. Ale nie som s tým úplne stotožnený. Najhoršia vec, čo sa môže v takomto filme stať je, že všetky postavy potrebujú poúčať od iných postáv, aby sme si my, ako diváci, vytvorili konkrétnu predstavu o zápletke a fikčnom svete. Inteligentnejší tvorcovia vsádzajú na istotu a tvoria príbehy, kde je hlavným hrdinom niekto, kto vôbec nevie čo sa okolo neho deje. Dáva to potenciálne barličky, kde nastáva, aké také stotožnenie s hlavnou postavou. Ak to ale robia etablované postavy vo fikčnom svete, a odhaľujú zvraty, ktoré sú aspoň troška inteligentnému divákovi jasné, pôsobia hlúpo, strojene a umelo. A niečo je zle. A to je aj tento prípad. ()

Lacike

Kriminálka s extrémne pomalým tempom, ktorej príbeh dáva zmysel od začiatku do konca. Nie sú tu ani žiadne nezmyselné zvraty. Naviac v centre príbehu je romantická zápletka. Ale je to podané strašne sterilne. Čo je divné vzhľadom na to, že to napísala a natočila žena. Postavy sú síce celkom sympatické, ale chémia medzi nimi je nulová a utrpenie, ktoré zažíva hlavný hrdina pri hľadaní svojej stratenej lásky som ani na sekundu necítil. Pre mňa to bola nekonečná nuda. Jediné, čo som si vychutnával, bol vizuál. Celé to zatopené mesto je stvárnené po technickej stránke dokonale. Zase raz po dlhšej dobe ma nadchli CGI triky. Dá sa to robiť aj kvalitne. Bohužiaľ ale okrem trikov tu nič iné nie je. 4/10. ()

Padme_Anakin

Hugh Jackman v hlavní roli příběhu o muži, který se živí tím, že lidem zprostředkovává vzpomínky, se mi moc líbil.. Dívat se na něj a poslouchat jeho hlas je pro mě zážitek.. Spletitá mozaika vyprávění mě bavila a musela jsem si počkat do konce, nerozluštila jsem, proč zmizela.. U mě spokojenost, hodnotím za čtyři s pomyšlením na pět, atmosféra snímku mě dostihla a ta žánrová směsice mi sedla.. ()

sidzej

Veľmi kvalitne natočené, s obrovským citom pre emócie. Jeden z tých filmov, ktoré vás spočiatku veľmi nezaujmú ale s pribúdajúcimi minútami vás to vtiahne do deja až príde záver, ktorý vás doslova pohltí. Väčšinou to býva naopak, už dlho som nezažil takúto stupňujúcu katarziu. ()

maddy

Transcendence pre rok 2021. Sci-fi ktoré by sa chcelo tváriť veľmi inteligentne, ale vo výsledku je tak akurát na smiech. Nefunguje tu totiž takmer nič. Už základné budovanie sveta, kde sú mestá zaplavené vodou je podané s takou vážnosťou a pritom sa jedná o tak hlúpy nápad, že i pri zapojení elementárnej logicky nedáva žiaden zmysel (mrakodrapy sú do polovice zaplavené vodou, ale na tých zvyšných poschodiach veselo funguje ďalej elektrina?!). V tomto nefunkčnom svete následne režisérka rozvíja skôr než akýkoľvek sci-fi príbeh romantickú drámu, čoby samé o sebe nebol najmenší problém keby ... keby to bolo funkčné v rozprávaní príbehu (ale ten nedokáže ani raz strhnúť alebo prekvapiť), keby to bolo funkčné v práci s postavami (ale Hugh Jackman nebol snáď nikdy takto bez akejkoľvek charizmy), keby to bolo funkčné v emóciach (ale chémia medzi hlavnou dvojiciou - Hugh Jackman a Rebecca Ferguson - nie je absolútne žiadna, a to mám oboch týchto hercov v obľube). Následná občasná akcia je skôr iba do počtu a akoby ju režisérka točila nasilu len aby do kín (resp. v tomto prípade skôr na stream) mohla prilákať aj mužské publikum. A ak už k nejakej akcii dôjde, tak je maximálne rutinná. Filmu sa síce miestami darí budovať akú-takú distopickú atmosféru, ale aj to iba v  prípade, že sa nad celým týmto svetom nebudete nijako zamýšlať. Načo sa to totiž celé odohrávalo v tom zaplavenom svete je otázne, pretože pre samotný príbeh je to absolútne nepotrebné, film s týmto svetom okrem pár eye-candy záberov nijako nepracuje a pre celé dianie ktoré je skôr zmesou krimi a romanci je úplne jedno, či by to bolo situované do minulosti, súčasnosti alebo blízkej zaplavenej budúcnosti ako zvolila režisérka, pretože tým filmu privodila iba nespočet logických lapsov. Rotteny tentoraz poprávom zdrvujúce s ich 36%. Za mňa trocha triezvejších CELKOVO: 4/10 ()

agentmiky

Tak druhý Počátek se rozhodně nekoná! Ale i tak mě Reminiscence dokázalo poctivě zabavit. Na filmu je v každém záběru vidět ten tučný rozpočet, v tomhle ohledu si divák nemá nač stěžovat, ty scenérie zaplaveného Miami jsou místy dechberoucí! Trochu mě prvotně ta romantická linka odrazovala, ale herectví sympaťáka Hugha Jackmana to přebilo na plné čáře. A svůdná Rebecca Ferguson ve vedlejší roli zazářila též, ta chemie mezi nimi by rozbila každý měřák! Akce se člověk nedočká v hojné míře, jen jedna průměrnější přestřelka a luxusní bitka na konci. I tak ale dokáže absence tohoto aspektu udržet diváka přikovaného v sedačce, neboť ta samotná detektivní zápletka se vydařila. Proč tedy jdu s hodnocením spíše k průměrnějším třem hvězdám? Vadilo mi, že Lisa Joy sledujícím alespoň v omezené míře nevysvětlila background story , všeho se jen dočkáme v náznacích v dialozích (potopení Londýna, dále pak nějaká neurčitá válka?), což hodně zamrzí. I tak ale asi mohu doporučit, jen nečekejte přelomovou podívanou. 6,5/10 ()

Praxis

Utahaná ukňouraná romanťárna, která si hraje na Počátek zmixovaný s tunou detektivek a kriminálek. Jenomže to vůbec neodsýpá, je to strašně pomalý a celý to táhne jen fajn Jackman. Vizuálně celkem podařené, scénáristicky docela promyšlené, ale vůbec to nebude divácky atraktivní, kromě sexy Fergusson. Prostě tohle se hodí na podmračený a deštivý listopadový večer... 55% ()

slord

Zaujímavé sci-fi, ktoré si berie prvky z iných filmov, ale zároveň dokáže stáť aj na vlastných nohách. Zo začiatku to má síce pomalý rozjazd, ale niekde v polovici sa to rozbehne a pozerá sa na to veľmi dobre. Škoda, že sme neprebádali trošku viac z toho sveta a niektoré udalosti tam boli len načrtnuté, akcia nie je žiadna sláva, ale keďže to nie je film o akcii, tak to vôbec nevadí (aj tak sú tam asi len dve také scény). Nový Počiatok sa nekoná, ale napriek tomu je to viac než pozerateľné a stojí to za pozornosť. 7/10 ()

Trevor

Práve tento film bol tým, ktorým sme prerušili pozeranie filmu Sweet girl so synovcom a bol rozhodne o niečo lepší, avšak s príšerne nudným úvodom a s viacerými hluchými miestami. Avšak v konečnom zúčtovaní priemer, aj keď rasistická poznámka afroamerickej mentálnej atlétky o bielych zadkoch si libtárdny neofašisti mohli odpustiť. ()

Vědma

První půlka byla vynikající, potom to trochu ztratilo dech, ale pořád si myslím, že tento sci-fi noir je nadprůměrný a hodně podceněný ()

LND

Hugh Jackman a Rebecca Ferguson v hlavních rolích přímo excelují. Společně s hlavním hrdinou skládáme mozaiku spletitého příběhu skrze vzpomínky lidí, přičemž potenciál tohoto prvku je především v závěru perfektně využitý. A přestože je to v podstatě detektivka, je to celé uhrané na emoce. Chválím také originální námět, který je v dnešní době nejrůznějších pokračování, spin-offů, prequelů a univers opravdovou vzácností. Když se k tomu přidá vynikající audiovizuální podívaná od Ramina Djawadiho a Paula Camerona, výsledek jednoznačně stojí za to. ()

BoredSeal odpad!

Zoufalý film, kde se pokusila štědrým rozpočtem obdarovaná debutantka splácat dohromady dort kočičky a pejska, který nemá žádnou chuť. Je skoro legrační vypočítávat tvůrčí omyly: 1) extra prachy na předvádění zatopeného Miami, které je vlastně úplně zbytečné 2) přemíra iritujícího monologu od herce, který nemá dostatečné vypravěčské charizma a vlastně dialogy vůbec bolí - Jackman v neWolverinských filmech není tradičně schopen nabídnout něco navíc, když je to potřeba 3) příliš mnoho opisování z jiných filmů, ale zároveň neschopnost všechno to nějak decentně pospojovat 4) nuda, nesnesitelná nuda. Je to jako kdyby rozmazlená protekční holka dostala od rodičů iPhone X nebo Mi 11 Ultra, a dokázala z jeho hardware vydojit pár 160znakových SMS, argh. ()

M.i.k.e

neonoirová sci-fi romance,která se pomalu rozjíždí,ale když začne být konečně alespoň trochu jasné o co jde a pomalu vše začne zapadat do sebe tak baví a funguje i navzdory své zdánlivé žánrové nesoudržnosti.Jackman je dobrý herec a tady je jako zoufalý muž posedlý hledáním své lásky velmi přesvědčivý.A Rebecca Ferguson se pro role femme fatale opravdu narodila.Ale to je jasné od chvíle kdy sem jí poprvé zaznamenal v Rogue Nation...80% ()

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)

Tvůrci Westworldu plánují Fallout

Tvůrci Westworldu plánují Fallout

03.07.2020

Jonathan Nolan a Lisa Joy sice ještě neuzavřeli svoji sci-fi sérii Westworld na HBO, už si však stihli vybrat svůj příští projekt. A nebude jím nic menšího než adaptace slavné herní série Fallout pro… (viac)