Akčná pecka s Jasonom Stathamom, kde ako neľútostný a mimoriadne naštvaný muž, hnaný túžbou po pomste, sa v utajení zamestná v bezpečnostnej službe prevážajúcej obrovské sumy peňazí, aby odhalil, chytil a kruto potrestal ľudí, ktorí mu chladnokrvne zabili syna. (Magic Box)

laik_60

klasický Statham, chladno krvne zabíják, a pomstitel za smrť svojho syna. Slušny thriller, do nudneho prostredia kovidovovírusovej  karanteny ()

FrankSusta

Typicky netypická Ritchieovka, ale zároveň i trochu jiná Ritchieovka. Guy Ritchie září, opět tam je cítit jeho rukopis, ale trochu jinak, než jsem byl zvyklí. Pokaždé jsem v jeho filmu viděl asi 30 různých hlavních postav, které otevírali mnoho různých příběhů, a vy jste si mohli vybrat pouze jeden, který se budete pokoušet chytat. Tady jsou otevřeny pouze dvě nebo tři příběhové linie, které zas tak dobře nefungují. Zhruba do poloviny filmu se to snažilo být jednoduché, přímočaré, a tak. Pak ale nastoupí druhá nebo třetí příběhová linie, a začne to být trochu divné. A dokud se to všechno nespojí dohromady, tak to funguje jen napůl. Ale jakmile se to spojí, je to HUSTEJ AKČNÍ NÁŘEZ!        7-8/10 ()

mortak

Francouzský originál se snažil o portrét obyčejného muže, kterému zbývá jenom pomsta a utopil svůj nápad v nedějovosti a jalových vedlejších linkách. Ritchie je naštěstí špičkový profík, který dokáže dobře charakterizovat vedlejší postavy, nenudit, rozehrát scénu... tedy vymakat všechno to, co Francouzi nezvládli. Ale paradoxně selhává oproti originálu ve dvou věcech - hlavnímu hrdinovi a závěrečném infernu. Scénář je tak na míru šitý Stathamovi na tělo, jak jeho přednostem, tak jeho omezením, že se jakákoliv originalita či psychologické nuance prostě ztratí. Stathama se můžete bát, ale nemůžete se bát o něj. A proto hvězdu dolů za ten béčkový závěr. Ten se Francouzům povedl lépe. ()

angel74

K režii a hudbě nemám žádné výhrady, obojí se povedlo na výbornou. Scénář však dopadl podstatně hůře. Vůbec nechápu, proč se na něm podílelo pět lidí, když nic kloudného nevymysleli. Horko těžko vypotili děj, který průměrně inteligentní divák snadno odhadne po uplynutí první čtvrthodinky. A já čekám od dobrého akčního filmu přece jen trochu víc. Aspoň nějaký moment překvapení by se šiknul, ale na ten bohužel za celý film nedošlo. (55%) ()

alchac

Kávu mám rád chuťově výraznou, ostře aromatickou, silnou jako polibek Mao Ce Tunga doručený Majkem T. a samozřejmě zcela prostou cukru a černou jako archiv veřejných zakázek na MHMP, nicméně i přes tyto mé vysoké chuťové nároky mi zde můj oblíbený britský barista tentokrát dokázal naservírovat tak drsného Turka, že jsem po konzumaci jen na prdel sednul, heknul, blahem zaslintal a neprodleně vykosil ze své přepečlivě poskládané topky nějaké trochu slabší kapučíno, aby udělalo místo tomuto až leptavě agresivnímu kofeinovému skvostu. V případě Šunkového Jasoně jde zřejmě o jeho dosavadní drsoňovský strop, kterým dle mého soudu vyrovnal i zde často zmiňovaného božského Bobíka, a při detailu přimhouřených očí Blonďáka juniora, který se do sestřihu kulišákovi Gájovi jistě nevetřel náhodou, jako bych slyšel hrát Morriconeho. Tak snad mu papá brzy koupí letenku do Itálie, nebo (a ještě lépe!) se bude režisér tohoto kusu při čtení nějaké další Parkerovky sám ládovat špagetami. To já jsem pro změnu po závěrečném čtení pitevní zprávy dostal neodolatelnou chuť na krvavou tlačenku. ()

Deyw

no doprdele...STATHAM BEST EVER...tohle je FILM ROKU...ta rezie a ta hudba ztoho udelala neco vic..jeste ted ztoho usravam..! genialni dilo!!!!!!!! citim tady oscary a jestli ne uz nechapu nic.. ()

SeanLSD

Já ti nevím, Guyi. Už pri traileri som mal ten pocit, čo pri sledovaní celého filmu - a prekvapenie neprišlo! - že tento ROZHNEVANÝ MUŽ mi nesadne. Je to tak strašne tvrdé, chladné, nekompromisné, supervážne a dobre zrežírované, že by som si to mal vážiť, ale pritom vlastne aj hrozne jednoduché a v podstate neprístupné ako sám hlavný hrdina. ()

Radiq

Řek bych, že to není úplně klasickej Guy Ritchie - z filmu samotného bych nepoznal, že to má na svědomí zrovna on. Ale to je vedlejší, protože to je stoprocentně dobrej film. Jsem rád, že si konečně někdo všimnul Scotta Eastwooda, protože nezávisle na svém slavném tátovi, on ten talent fakt má, je to fešák a umí hrát. Sice mi přijde jako mix mezi Fassbenderem a Evansem, maličko i do toho Eastwooda má, ale jeho zděděné pohledy určitě nejsou tak drsné. Tady si každopádně střihnul povedeného záporáka. Ostatní postavy také zaujaly a jatka se dají očekávat, ale až v takové míře? Uff. Samozřejmě mezi tím vším tam lítá Jason Statham, kterej sice zestárl, ale vizáž nemá vliv na akci a ta zde dělá polovinu filmu. Možná je až zbytečně moc drsnej a nezná humor ani úsměv, ale to neznamená, že není povedenej. Celkově z takovejch filmů mám prostě radost. Nemusíš u toho zbytečně moc přemejšlet, není to digitálně přehnané a přitom je to kvalitní a ne nějaké béčko. ()

sir-dave

Statham filmy umí, jen občas trpí na slabé scénáře a režiséry. Guy Ritchie udělal ze Stathamovky plnohodnotný promyšlený nářez. Bravurně sestříhané segmenty s postupným odhalováním až do prostříleného finále. Scott Eastwood mimo jiné umí jak kladné tak záporné role. spojení Statham/Ritchie bude asi ještě nějakou dobu fungovat a snad dál přinášet dobré snímky. ()

Cedr

Guy Ritchie bez humoru se svou syrovostí nápadně podobá snímkům S. Craig Zahlera, což rozhodně není negativum. Scott Eastwood konečně v kvalitní roli. Chytlavé od začátku do konce. ()

Mr.Ripley

O tři kamiony osobitější a stylovější než overhyped Gentlemani. Guy Ritchie si pravděpodobně zašel na pivo se Zahlerem a výsledkem je jeho nejšpinavější revenge thriller. Prozatím jsem se s Ritchiem příliš nepotkal. Pokud se jeho tvorba v budoucnu ubírat tímhle, rád si jej přidám do filmového hledáčku. ()

UhLee

(8,5/10). 5. Z nejočekávanějších filmů roku 2021. Guy Ritchie nám ukázal v jak obrovské formě momentálně je. Jeho režisérská fazóna je neskutečná a solí nám tady jeden film za druhým. Jako první musím říct, že mi minulý rok totálně vyrazil dech s Gentlemany a tohle je téměř nemožné překonat. S Rozhněvaným mužem se ale přiblížil kvalitami opravdu blízko a já tomu nemůžu napálit jiné hodnocení než plný kvalt. Má to mnohé společné s Gentlemany a je tam vidět režisérův rukopis. Povahově je ale ten film úplně jiný. Mnohem drsnější, temnější a hraje celou dobu na vážnou notu. Také hudba je opravdu drsná a dostává se nám pomalu pod kůži. Způsob vyprávění a postupné představování postav je tady zvládnuto opět dokonale. Krásně nám vykládá karty na stůl a my s radostí sledujeme jeho hru. Jason Statham se na tu roli hodí parádně a tu jeho badass povahu mu sežerete i s navijákem. Scott Eastwood byl do role záporáka zajímavou volbou a jo.. Já mu to žral. Hrozně to režisérovi přeju úspěch tohoto filmu, protože mi podruhé za sebou ukázal, že prostě ty gangsterky umí. Tohle byla žánrovka jak vínko. ()

Lamprea

Solidní old school akčňák. Není to typickej Ritchie - to asi spoustu lidí nepotěší. Ale když se člověk odprostí od toho, kdo je režisér, tak se můžeme dostat k tomu, že je to velmi kvalitní práce. Jasně, trochu B, ale ikdyž si tohle běžně nejedu, tak dokážu pochopit, že takhle kvalitní B je poměrně velká raritka a Ritchie to má těžce pod kontrolou.  Na druhou stranu, asi nevidím moc důvodů pustit si to znovu. Takže ze mě - jednou dobrý, ale pro příště bych zase dal něco jako ala Gentlemani! ()

jedna_vrana

„Když máš v arzenálu atomový hřib a chůzi po vodě, proč se bát kulometů?“ Niekedy je dobre, ak si pustíte film s miernymi obavami, že sa vám to nebude páčiť. Stathama mám zaškatuľkovaného ako druhotriedneho herca akčňákov našich televízií prerušovaných siedmymi reklamami. Ale táto spolupráca s Guyom Ritchiem sa podarila a príbeh nepôsobí stupídne, práve naopak, zostávate v napätí. Ani kladný, ani záporný hrdina – Hill alebo H. – tentokrát ho vystihuje samotný názov filmu. ()

Honzek

Z traileru jsem příliš nečekal ale dostal jsem Guye Ritchieho přesně tak jak ho mám rád a Jasona v jeho klasické zamračené roli ve kvalitním a hustou atmosférou naladěném akčňáku. K tomu jako přílohu totální nářez se skvělým soundtrackem, uvěřitelným příběhem a precizně zahranými postavami. Celý mi to sedlo jak prdel na hrnec a doslova se nemůžu dočkat toho až to uvidím zase. Prozatím je to pro mě překvapení i film roku najednou. Neskutečný zážitek. ()

Qitek

Nic jsem nečekal a vlastně mě to i mile překvapilo. Přesto to nadšení kolem nového filmu Guye nechápu. Film je to naprosto odtažitý, chladný a povrchní. Žádná z postav nezaujme (snad jen na mladýho Eastwooda, bohužel nemá ale prostor a obávám se, jestli to není taky tím, jak moc mi připomíná svýho fotra za mlada a jak jsem vždycky toužil ho vidět v podobný roli). Tváří se to jakoby měli mít postavy větší prostor či vývoj, což ve výsledku vůbec nemají. A u některých to vyloženě zamrzí. K čemu mi je touha po pomstě když hlavní "hrdina" působí jak ze hry Hitman a nemá v sobě ani špetku charismatu. Asi budu jedinej, kdo prohlásí, že bych v téhle roli viděl mnohem raději někoho jiného než Stathama. Nic proti jeho trademarku. To že pak má v řadách záporáků někdo rodinu tam je sice (asi) nějak kvůli rádoby hloubce, ale na to je Ritchie bohužel malej pán. A proto retrospektiva "osudné události" za mě naprosto zbytečná.  Kamera zvuk a střih precizní, skvělá práce jak jinak, tohle Guy umí (i když ty dronové záběry jsou natolik prázdné, že nechápu jejich existenci, v žádném snad až na jeden, není naprosto nic podstatného, popisného či krásného). Hudbou to pak připomíná hodně Sicaria. Má to místama skvělou - tvrdou atmosféru a scéna s podmazem songu Johnnyo Cashe je vynikající. Ale na to jakej kolem toho začíná být humbuk je to sakra pořád málo. Ve výsledku nuda. A srovnávání s majstrštykem od Michaela Manna považuju za hloupý vtip. ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

13.01.2022

Guy Ritchie v posledních letech sype filmy jako nikdo jiný. A navíc velmi dobré! Po skvělém Rozhněvaném muži a výborných Gentlemanech se od něj už v březnu letošního roku dočkáme Operace Fortune, na… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD