Sissi - Mladá cisárovná

• Česko Sissi, mladá císařovna (viac)

Zaspomínajme si na nezabudnuteľnú Romy Schneiderovú v úlohe pôvabnej princeznej Alžbety Bavorskej, do ktorej sa zamiluje rakúsky cisár František Jozef I. (Karlheinz Bohm). Obaja mladí ľudia musia prekonať najrôznejšie prekážky, až kým je Alžbeta v roku 1854 korunovaná za cisárovnú, ktorú jej poddaní s láskou nazývajú Sissi. Vtedy sedemnásť ročná Romy Schneiderová sa vďaka tejto úlohe stala populárnou nielen v Rakúsku a Nemecku, ale v celej Európe. Sissi z nej doslova urobila filmovú hviezdu, na ktorú nemožno zabudnúť. (oficiálny text distribútora)

Želik

Historické nezrovnalosti už neriešim. Išlo o to natočiť divácky úspešný film a to sa myslím podarilo. V televízií Sissy beží každé Vianoce poprípade každú druhú Veľkú Noc. ()

corona

Druhý diel rozprávkovej trilógie o tom aká Sissi mala byť /milujúca matka a oddaná manželka/ a žiaľ nebola. Svoju dcéru Gizelu od malička neznášala, na Rudolfa kašlala, aké také materinské city mala len k najmladšej Márii Valérii a od cisára pána utekala po celej Európe. ()

kinderman

Dílo vysoké historické hodnoty, schopné povýšit cenu rakouského ducha (jak mínilo ve své době rakouské ministerstvo školství), nebo obrázek laciné lidové zábavy (jak byla přesvědčena představitelka titulní role)? Za b/ je správně, ačkoli devastující vliv tchyně na mladé manželství je zde vykreslen docela přesně. ()

Martin741

Opat pokracuje cervena knihovna, prevedenie dobre, rezia a kulisy tiez, len opat v strede vladne velka nuda a casto len vatovo plane plkani : 50 % ()

Streeper

Druhou část Sissi jsem viděla poprvé. Nevím jak se mi to v mládí povedlo, ale vždycky jsem viděla pvní a třetí část a myslela si, že je to všechno. Ale když jsem druhou část shlédla tak mi došlo, že jsem stejně o nic moc nepřišla. V tomhle díle se řeší spíše manželské hádky a nesrovnalosti s tetou Sofií a moc mě to nebavilo. Celkově mi tahle část přišla dost zbytečná. ()

tomtomtoma

A pokračování osudů Sissi (teď již sedmnáctiletá Romy Schneider), naní jako začínající císařovna a manželka Franze Josefa (Karlheinz Böhm). Jakési dočasné odcizení v citech a boj o hlavním slově u Franze Josefa mezi Sissi a arcivévodkyní Sohií (Vilma Degischer), matkou císaře. Sissi dokonce použije rafinovaný dočasný útěk, aby nakonec slavila triumf nad svojí ženskou rivalkou. A jakýsi přerod v zodpovědnou císařovnu, když po domluvě své matky vévodkyni Ludovici Bavorské (Magda Schneider), je schopna pochopit, že má v první řadě státnické povinnosti, od kterých nemůže utíkat, kdykoliv se jí chce. Závan vtipu přináší bláznivý plukovník Böckl (Josef Meinrad) a arcivévoda Franz Karl (Erich Nikowitz), otec císaře. A vše končí korunovací znovu šťastné dvojici maďarským králem a královnou. A královnu milovali asi všichni lidé, protože měla všechny ráda. ()

pakobylka

Výpravná zasněná kostýmní pohádka pokračuje, neboť svatbou mohou vyprávění končit stejně jako začínat ... tudíž jsou vám k dispozici další osudy okouzlující Romy Schneider alias Sissi - tentokrát už v roli císařovny ... kromě jiného se tak stanete i svědky nevídané a neslýchané vzpoury na víděňském dvoře ... 4,5* ()

Juto

Obsah tejto časti je v skutočnosti postavený na dvoch problémoch: politike a rodinnom živote v cisárskom paláci. 6/10 ()

Pavlínka9

Já tomu filmu prostě nemůžu dát "odpad" :) Už jen kvůli těm šatům :) To je tak to nejkrásnější na celém filmu :) Podle mého názoru "nejrůžovější" a "nejoptimističtější" a nejzidealizoavnější příběh mladé císařovny, který byl celý jinak. Vím, že mě to v dětství děsně bavilo (ani nevím proč) :D Ale že je to reklama na německý národ jsem si všimla až v pozdějším věku. ()

wosho

Dvojka byla prakticky udělaná přes kopírák. Jen má ještě bohatší výpravu. Naivita a růžovost děje je však trošku ubrána, přesto se jedná film spíše pro romantické dívky a ženy každého věku. ()

Roman Albach

Film Sissi, mladá císařovna byl logickým vyústěním nečekaného úspěchu Sissi z předcházejího roku. V německy mluvících zemí se doslova strhla Sissimánie v jejímž středu stála mladičká Romy Schneider. Pro mě osobně je tento film z celé trilogie Sissi nejslabší. Nicméně opět musím uznat, že Ernst Marischka byl ve svém oboru mistrem a vytvořil snímek, na který se dá velmi příjemně dívat i 50 let po jeho vzniku. ()

jakeer

Rád sa na to pozerám, aj z nostalgie, ale príde mi to aj vtipné. Geniálny slovenský dabing pridáva filmu minimálne jednu hviezdičku. ()

zdeny99

Krásná pohádka pro diváky pokračuje. Jenže pro Sissi už tou pohádkou přestává. Nese se totiž v duchu, že Sissi má vše a zároveň nic. Sissi sedí ve zlaté kleci a to nejvíce pozná, když se jí narodí dcera, o kterou ji chce připravit její tchýně, aby ji vychovávala ona sama. V této záležitosti proti Sissy poprvé vystoupí Franz, který pro ni do této udělal cokoliv, co jí na očích viděl. Proto Sissi utíká do svého rodiště... Na druhou stranu Sissi se začne míchat i do státnických záležitostí, konkrétně s Uhrami a hrabětem Andrášim. Zde je úspěšná a Franz se na konci nechává korunovat uherským králem. Je to krásné pokračování toho, co jsme viděli již minule. Ke krásným exteriérům a interiérům z prvního dílu přibývají další a další. Skvostná televizní červená knihovna pokračuje ve velkém stylu. [2797. hodnocení, 50. komentář, 66%] ()

gombarix

Moje hodnocení nebude moc objektivní, protože tenhle typ filmů mě smrtelně nebaví, ale popravdě řečeno jediné, co mě tu zaujalo, bylo pochodování zástupců uherských žup (teda doufám, že to bylo v tomhle díle). Ale jinak je to v rámci žánru asi celkem dobrý film. ()

Evander

Tento druhý díl je o něco málo slabší než díl první a též není tak přeslazený, byť samozřejmě stále je, ale pořád se na něj ještě příjemně kouká a člověk si u něj spolehlivě odpočine. 65% ()

chrispe

Že já na to čučím, když se u toho vždycky tak naštvu. Žabí Franc a jeho máti mi prostě pijou krev! Ani si nechci představovat, jak to probíhalo ve skutečnosti. ()