Sissi - Mladá cisárovná

• Česko Sissi, mladá císařovna (viac)

Zaspomínajme si na nezabudnuteľnú Romy Schneiderovú v úlohe pôvabnej princeznej Alžbety Bavorskej, do ktorej sa zamiluje rakúsky cisár František Jozef I. (Karlheinz Bohm). Obaja mladí ľudia musia prekonať najrôznejšie prekážky, až kým je Alžbeta v roku 1854 korunovaná za cisárovnú, ktorú jej poddaní s láskou nazývajú Sissi. Vtedy sedemnásť ročná Romy Schneiderová sa vďaka tejto úlohe stala populárnou nielen v Rakúsku a Nemecku, ale v celej Európe. Sissi z nej doslova urobila filmovú hviezdu, na ktorú nemožno zabudnúť. (oficiálny text distribútora)

joelly01

Jeste vetsi bombice nez jednicka, jak Sissi trpela ze ji ta zla tetka vzala dite tak jsem se uplne trasla vzteky a pak jsem se normalne rozbrecela dojetim kdyz Franz Josef rikal jak ji miluje ze vseho nejvic a vzal ji na tu krasnou horskou chatu! Jezisi, ja jsem posledni dobou fakt hrozny kolotocar.... ()

ŠpetaMarek

Jako fakt? Dialogy jak z Turecke telenovely. Konflikty drzici max dve sceny a nulovy pribeh. Jedtli tohle je Rakouska klasika, tak to uz je jasne, proc zadny Rakousky film neznam. ()

xxlch

Pokud se kdokoliv zajímá o dějiny ví,že to všechno bylo ale úplně jinak.Proč ale nezidealizovat něco,co dávno minulo.Jako příběh ze skoročervené knihovny na nedělní odpoledne to jde.Téměř megalomanská výprava a dokonalé kostýmy, k tomu všemu nádherná krajina a krásná R.Schneider-no co jiného si od historyromance přát více. ()

ostravak30

Romy Schneider pořád okouzlující a nádherná. Prostředí hor samozřejmě úchvatné. A celý děj trochu romanticky zkreslený. Nejspíš příliš neodpovídá historické pravdě, hlavně v řešení konfliktů, ale to skalním divákům těchto filmů moc nevadí. Například mé babičce, která tyhle filmy miluje. Ještě například s Angelikou. ()

brasek

Neznášam a priznávam, že mám komplex voči Sissi. Pokračovanie preceňovanej romantickej kraviny, podpriemernej úrovne pokračuje v nastolenom tempe a trende. ()

PTuranyi

Pokračovanie životopisného príbehu cisárovnej Sissi prináša rovnako pôvabnú atmosféru ako prvý film. Žiaľ táto časť príbehu už prináša viac konfliktov čo v konečnom dôsledku dáva filmu ešte viac rozprávkový rozmer. Nežná Sissi stelesnená sladkou Romy Schneider je konfrontovaná s dvorom a chladnou kráľovnou matkou. Snaha odľahčiť atmosféru popleteným plukovníkom Böcklom už nemá dostatočný účinok. Body naviac si možno pripočítajú maďarský diváci, pretože veľká časť politických aktivít v tomto filme sa točí okolo Uhorska a rehabilitácie grófa Andrássyho. Slovákov zasa poteší, že v scéne pri príprave korunovácie sa ocitne skupinka ľudu s transparentom Trencsén. 65% ()

trojkolka

Pokračování červené knihovny. K tomuhle asi není moc co psát. Snad jen to, že se možná konečně odhodlám zajet podívat i na prohlídku Schonbrunnu a nebudu chodit jen po venkovních zahradách :) ()

Sugar67

Skutečně pohádka, taková reklama na německý národ, ale ve své době mě tento film opravdu bavil. A romy Schneider byla nádherná! ()

zeyer

Zatímco díl první z roku 1955 byla pohádka - jako by některé motivy opisoval Vorlíček v Tři ořišky pro Popelku - v druhém díle natočeném po roce už probleskuje reálný život - tchýně, zlatá klec, povinnosti, protokol. Momenty, kdy si mladá císařovna připraví radost - pivo u slavnostní tabule, papoušek, projížďka na koni, rozhovor na tajňačku s tchánem, nákup na obyčejném trhu - jsou spíše vzácností, přesto na sobě pracuje, učí se česky, chorvatsky, maďarsky, přičemž srdce císařovny si získají Uhry, kterým chce pomoci. Po narození dcerky je lehké zklamání nad tím, že nejde o chlapce, překryto velkou, společnou radostí, která končí přemístěním kojence do patra k tchýni, která ji má vychovávat. Konflikt s tchýní vyústí v odjezd Sissi do Possenhofenu, do ráje, kde čerpá sílu v lese a mezi zvířaty. Šťastnou náhodou se Franz Josef dozvídá o místě jejího pobytu, dojde k udobření, šťastnou náhodou se urovná napětí s hrabětem Andrássym a potřetí šťastná náhoda, kdy matka Sissi zapůsobí na svou sestru - tchýni - a tahle tvrdá žena ustoupí v názoru, kdo má vychovávat dceru Sissi. Ta nakonec dorazí na audienci s hrabětem Andrássym a koná se happy end při korunovaci páru maďarským králem a královnou. Ať se mluví o kýči, o překrucování historické reality, výkon obou hlavních představitelů, ale i představitelů čtyř rodičů baví, dojímá. Celoživotně jsem tento film bojkotoval, abych ho objevil a v krásné rakousko-bavorské němčině docenil. ()