Suburra

• Česko Suburra (viac)

Rím je mesto moci, kde zločin hľadá priamu cestu ako všetkým vnútiť svoj vlastný zákon. Film Suburra je príbehom o veľkých peniazoch roztočených okolo plánovanej výstavby, ktorá má pobrežie v Ostii premeniť na talianske Las Vegas. Tento projekt majú pomôcť presadiť skorumpovaný politik Filippo Malgradi, zapletený až po krk s podsvetím; mafián známy ako Číslo 8, ktorý je hlavou vplyvnej rodiny ovládajúcej územie Ostie, a predovšetkým Samuraj, najobávanejší predstaviteľ rímskeho podsvetia a zástupca mafie z juhu. Mechanizmus dokonalého plánu se ale začína rozpadať kvôli ľuďom, ktorí žijú na okraji týchto mocenských hier. Príbeh o zločine sa odohráva vo veľmi krátkom časovom úseku: 7 dní. Behom tohoto krátkeho časového obdobia sa rozpúta brutálna vojna. Okrem zločincov vtiahne do svojich tvrdých bojov aj chamtivých kardinálov, politikov, a tiež nevinných obyčajných ľudí. Posledný deň nastáva Apokalypsa. (Cinemart SK)

SpaceOdyseus

Je tu postav az beda, obcas neni uplne jednoduche se ve vedlejsich charakterech vyznat. Ale jinak to je hodne atmosfericka, temna a znepokojiva sonda do italskeho podsveti. Skvela kamera, skvela hudba a neprijemne realisticka rezie z tohoto filmu udelaly silny zazitek. ()

Hanys_

Sedm dní čili tejden v životě mafiánů, zkorumpovaných politiků a drahých "společnic". Atmosféra nočního Říma je parádní, a ten Drive soundtrack je taky lahůdka. Sollimovi začínám zobat z ruky (ACAB). ()

kolemjdouc

zpracování příběhu dobré nikoliv dokonalé.To je tak když jednu kost chce hlodat víc psů.Nedala bych ani ň za to,že takhle to v politice chodí normálně všude.Nečekejte nic světoborného.Je to normální italská gangsterka kde svoji důležitou roli má i cikánský baron ,poslanec v parlamentu a v té samé úrovni i feťáci. ()

Schuldiner

Novodobá italská gangsterka s dobrou zápletkou. A vlastně bez kladných postav. Trochu mi to kazila ta holka holohlavýho gangstera "numera 8"! Jak mohla vždycky hned vědět, kde najít nepřátele a bez problémů se k nim dostat...??? To mi trochu hlava nebere. Škoda, jinak by to bylo fakt parádní mafiánský pokoukáníčko. Ale rozhodně stojí za vidění, nudit se u toho nebudete. A i když nemam rád moc tenhle druh muziky, tak tady mi to sedlo, skladby teda vyloženě ujetý, až feťácký (jak už tu někdo zmínil), ale fakt dobrý... On celej ten film je vlastně jen o špíně. O morální lidský špíně.. ()

peetriss

Italská odpověď na lavinu syrově temných thrillerů z korupčního politicko-zločineckého podsvětí. Italské podání to s tou účelově strojenou syrovostí a nevlídností atmosféry tak přehání, že mě divácky zcela odpudila, k čemuž dopomohla přehnaná stopáž, kdy celá první polovina, kromě dějově trhaného sledu několika scén plných násilí a sexu, nenabídla nic kloudného a něco zajímavějšího se začně dít až v polovině druhé. Nevtáhlo mě to do děje, spíš nudilo a připadá mně to jako unylá kopie obdobných latinsko-amerických žánrovek, k vysokému hodnocení se proto nemohu připojit, pro mě zklamání. Přesto po technické stránce oceňuji. ()

DannyBoy80

Skvělá italská gangsterka z prostředí mafie, politiky a církve. Všemožné propletence a jak jeden šluk může zkurvit tolik věcí a tolik životů. No je vidět, že v té Itálii je to snad horší než u nás. Hodně lehce naťuknutý byznys s migrantama, toho tam klidně mohli dát více. Krásné slečny, drsní hoši, střílečka, no a tak prostě Kosa Znosa. ()

Sufferer

Nedokážem skrývať nadšenie nad tým, ako zdanlivo nekontrolovane sa rozbiehajúce príbehové vlákna čoby biliardové gule po údere hráčom Stefano Sollima záber po zábere splieta do vzájomne prepletenej siete spoločenských a politických väzieb, pevne utiahnutej ako korzet obmotaný a haliaci telo ústrednej zápletky. Svojou naratívnou šírkou hutnejšiu a do nitky autenticitou premočenú kriminálnu fresku charakterizuje špirála udalostí, ktorú, paradoxne, roztáčajú postavy na okraji mikrosveta so špecifickými zákonmi. Vrátiť poistku späť do granátu nejde a každý ďalší krok je len premiestňovaním stoličiek na Titanicu. Renesancia žánru na taliansky spôsob. ()

Angelino

Veľmi slušný body count, ktorý ide po rôznych linkách, rôznymi spôsobmi a bez zbytočných dramatizácií. Veľmi pekne vykreslené aj zahrané postavy, výborný zážitok. ()

Prochy38

I kousek od nás může vzniknout řemeslně perfektní temný thriller. Tady fungovalo všechno. Jediné, co mě nutí dát o hvězdičku míň, je právě ta komplexní funkčnost, která jde na úkor silných a významných momentů, tedy za rok dva člověk nebude vědět, o čem to bylo, ale bude vědět, že to bylo skvělé. ()

Rozjimatel

2,5 Koncentrovaná všetka špina a hnus sveta, akoby nič pekné ani na svete nebolo. Vraždy, samovraždy, tragické úmrtia, drogy, krádeže, podvody, špinavé kšefty, vydieranie, podplácanie, úžerníctvo, arogancia, šťanie z balkóna a lá Slota, to je len pár vecí, ktoré tvoria celkový obraz. A v hlavných rolách vystupujú skorumpovaní politici a cirkev, mafiáni, výpalníci, vrahovia, prostitútky, vyholené a vymleté hlavy, zbabelí udavači. Keby aspoň z toho bolo cítiť skutočný život, ale je to skôr len taká povrchná karikatúra, chladná, bez nejakých emócií. Zápletka je celkom zaujímavá, domino efekt vyvolaný jednou nešťastnou, zdanlivo bezvýznamnou udalosťou. Lenže jej spracovanie je veľmi naivné, spomínaný domino efekt je formovaný umelo, nasilu, umožnený je úplne debilným konaním postáv. Atmosféra filmu celkom ujde, film má dosť slušný soundtrack a pár výborných scén (napínavá prestrelka v obchodnom dome). ()

Mikino00

Temná a krvavá italská gangsterka zasahující do prostředí nejvyšší politiky i drobných gangsterů. Příběh držící se zásady oko za oko, ukazuje jak jedna nešťastná náhoda může vést k celé řadě dalekosáhlých změn. Děj nemá moc čím překvapit, ale rozhodně nenudí, jelikož se neustále něco děje. Svou formou si pak film zkouší hrát na trochu artovější notu (přepálená hudba, kamera, vizualizace). ()

mira007

Od autora famózního seriálu Gomora tentokrát jedna zápletka, která začne tím, že politik se snaží zbavit mrtvé prostitutky, která zkolabuje po erotické a drogové jízdě. Druhá zavolá kamaráda - bráchu jednoho mafiána, který pomůže za cenu vydírání, a na to pomůže jiný politik, který proti vyděrači pošle mafiána, který to přepískne a roztočí kolotoč odvet, který ohrozí megaprojekt za miliardy eur. Moderní gangsterka, která převyšuje všechny korektní americký kraviny o tři délky. Atmosféra na jedničku,dobrá elektronická hudba (M83), bohatá výprava, přestřelky parádní ( nejlepší ta v patrovém obchoďáku plném lidí i před obchodem Baťa ) a odvážná erotika o které se v českém filmu ani nezdá. Sollimovi filmy mají tu zajímavost, že tam není kladný hrdina, ale divák je opájen atmosférou filmu jako celku. Bravo. ()

Santino7

Moderný (nielen) mafiánsky - dovolím si tvrdiť, že - veľkofilm, ktorý časom nadobudne dozaista veľkú hodnotu. Vynikajúco načrtnuté spletité vzťahy medzi miestnym organizovaným zločinom, politickými predstaviteľmi krajiny a celkovo verejným životom v Taliansku (respektíve konkretnejšie v Ríme), navyše, čo veľmi oceňujem, natočené veľmi osobitým štýlom (a prístupom), nuž a s priam vynikajúcou (obrazne povedané antickou) kompozíciou, ktorá po celý čas krásne a maximálne plynulo graduje, a necháva teda diváka po dobu celej stopáže plne sústredeného. Po stránke hereckej taktiež brilantné, no a najväčšmi z môjho pohľadu vyčnieval Alessandro Borghi (ktorý si v tom isto roku "strihol" i rovnako skvelo zahranú rolu v taktiež skvelom, o čosi menej známom, Non essere cattivo). Nuž a neopomenuteľný je i mrazivo presne sediaci soundtrack, ktorý mi v hlave bude rezonovať ešte veľmi dlhú dobu. Aby som to ale celé uzavrel, vynikajúca snímka, ktorou ma Stefano Sollima (ktorého dozaista čaká skvelá filmárska budúcnosť) opäť raz fascinoval. Ľutujem snáď len to, že som neabsolvoval kino-premietanie, keď sa naskytla taká možnosť. 100% ()

dan4815

Tento znovuzrozený moderní noir je ztělesněná dokonalost v žánru. Všeobecně filmy z podsvětí příliš nemusím, tento si mě však svou surovostí naprosto podmanil. Surovostí myslím jak násilím, tak příběhem, který se nikterak nebrzdil v různých odbočkách - od začátku do konce se jela hlavní dějová linka bez nějakého zabřednutí do jistého tématu. Film se stále držel toho, co bylo ukázáno na začátku, zároveň je film sofistikovaný a zároveň nepředvídatelný. Do poslední chvíle člověk netuší, jak se vše vyvine. Vysoká politika jde v některých krajích pospolu s zločineckým podsvětím, kde na každého najdou špínu nebo páku, a kdo se nepodvolí, umírá. Zničující dominový efekt pohltí všechny, přitom z tak malého problému, jaký byl na začátku. Zájmy různých lidí jsou rozdílné, pokud se hrají karty v tak vysoké hře, musí se počítat s tím, že dojde k nejhoršímu. Jedná se o audiovizuální porno (M83 je prostě nejlepší kapela) se stejně působivým dějem, který vtáhne snad každého. Už se mi dlouho nestalo, aby mě film takhle přežvýkal - na konci jsem nevěřícně sledoval ještě pár minut titulky a přemýšlel jsem, jak bych se zachoval v kůži různých postav. Ta beznaděj z filmu přímo číší, a dožene i ty, kteří jsou si jistí svým postavením. Ve filmu se s tím tak nějak počítá, s tím pocitem překvapení. Nikdy nevíte, kdo zemře a kdo přežije. Za mě je konec mindfuck, který rozhodně stojí za to. ()

Renfield

Stylem vyprávění z Gomory vycházející, také tu máme několik postav, jimž je třeba ze začátku věnovat velkou pozornost. Tímto ovšem veškerá podobnost končí, každá z postav má svůj příběh, všechny směřují do finální apokalypsy, prolnutí. Tedy, téměř všechny... je tu totiž i Vatikánská linie, která zdánlivě nikam nesměřuje. Myslím si ovšem (a doufám), že své plné využití nalezne v seriálu, na který jsem tedy hodně zvědav. Totiž, Suburra je v podstatě výborně ukončena, to že není vysvětleno vše mi nevadí, navíc je zajímavé sledovat, kdo přežil apokalypsu... pokračování se tím vlastně nabízí vícero. Co se příběhu týče, především propojení politiky, mafie a církve je ne-skutečné! Stefano Sollima si s nějakou cenzurou hlavu neláme a tak se není čemu divit, že se film některým příliš nelíbil... vždyť ono to takhle určitě nebude pouze v Itálii. Technicky je to jedinečná atmosférická podívaná s úchvatnou kamerou a pestrou paletou barev, což bych snad ani nečekal, že mi do filmu tohoto druhu sedne. Ony ty barvy občas dávají vzpomenout na Nicolase Refna a vlastně nejen barvy i fantastický (zase, na první poslech se nehodící) soundtrack, jako od Cliffa Martineze. To vše jsou jen letmé občasné náznaky... Suburra je Stefano Sollima! Jenž je v současnou dobu snad králem řekněme "mafiánské" kinematografie. 90% ()

bobstock

Velmi solidní dráma s artovým nádechem ponuré tváře italské mafie v ruku v ruce s politikou. Charakterní tváře a bezcharakterní nitro, podtrhuje odstup Papeže jakožto temnou předzvěst duchovního a byrokratického stavu světa. 80% ()

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?

14.02.2018

Herní série Call of Duty se chystá na velké plátno a možná se toho nemusíme bát. Firma Activision si totiž po vzoru Marvelu založila vlastní produkční firmu (Activision Blizzard Studios), která… (viac)

10 nej filmů roku 2016 dle ČSFD.cz

10 nej filmů roku 2016 dle ČSFD.cz

30.12.2016

Ani novým Star Wars se nepodařilo sesadit z trůnu nejúspěšnějších filmů roku 2016 v českých kinech pohádku Anděl Páně 2 Jiřího Stracha. Těší nás, že tento post drží český film, který si u nás vede v… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz