Mob City

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, 2013, 4 h 19 min (Minutáž: 42–48 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Predloha:

John Buntin (kniha)

Hudba:

Mark Isham

Jon Bernthal, Milo Ventimiglia, Neal McDonough, Alexa Davalos, Jeffrey DeMunn, Robert Knepper, Gregory Itzin, Edward Burns, Dana Gould, Andrew Rothenberg (viac)

Film sa odohráva v Los Angeles v povojnovom období štyridsiatych a päťdesiatych rokov minulého storočia, kedy proti sebe bojovala mafia a skorumpovaná polícia. Dej je založený na skutočných udalostiach a sústredí sa na súboj vtedajšieho policajného šéfa Williama Parkera a hlavy podsvetia Mickeyho Cohana. (Hydra Foy)

Chrustyn

Mafiánská minisérie, která je někde na rozmezí akční gangsterky a vážně míněné retro mafiánky. Na mě film fungoval pouze v akční poloze, když se objevila další cool zpomalená přestřelka. V rámci příběhu a atmosféry bohužel slabší a vše se snaží dohánět neustálým jazzovým podkresem. Žádné z postav jsem nevěřil, že se pohybuje ve 40. letech minulého století a to beru jako velký problém, zvláště když film nechce být pouze akčňákem ale seriózním projektem. ()

Topco

Retro-noirová mini-séria nás zavedie do Los Angeles, 1947. Pilot má síce pomalší rozjazd, MacGuffinom je úplné klišé (usvedčujúce fotky), femme fatale je bývalá žena a nájdu sa tiež viaceré nepravdepodobné dejové uľahčenia. Avšak, poďme k tým lepším aspektom: ambivalentný antihrdina je presne obsadený Jonom „pitbulom“ Bernthalom, dobové lokácie LA (Union Station, LAPD, kluby) sú luxusné a výborne sa tu pracuje s noirovými fetišmi: znervózňujúco blikajúci neón za oknom, neónový odraz v mláke, tiene popravcov, výrazné podhľady, vyfukovanie cigaretového dymu či džez! ()

erased

Jeden z mála svěžích závanů v americké televizní produkci. Navzdory nastolenému trendu současné tvorby vypadá Mob City spíš jako by se inspirovalo v klasických mafiánských filmech se snahou trochu je okořenit typicky noirovým hrdinou a jeho femme fatale a hlavně na střízlivém prostoru pouhých šesti epizod. A přestože na ně nemůže dosáhnout především kvůli ne tak skvělým hercům (i když většina z nich své party zvládá na jedničku, s jedinou výjimkou zdejšího Mickey Cohena, na čemž se ale podepisuje hlavně srovnání se skvělým Sean Pennem v Gangster Squad), atmosférou, stylizací a v neposlední řadě i nevídanou kompaktností se jim nebezpečně blíží a mě zatraceně mrzí, že seriál nebyl obnoven pro druhou řadu. Takto ryzí porci americké mafie, která by se bez sebemenší námahy dala spojit v jeden delší film, bych vídal každoročně mnohem rád, než většinu seriálových konkurentů. ()

Spooner

Gangsterka jak vyšitá, kterou navíc Darabont doplnil naprosto vypiplanou noir atmosférou, v níž najdete všechny prvky, na něž si vzpomenete. Hlavně díky tomu vás seriál v úvodu tak pohltí. Herecká sázka na povětšinou prověřené seriálové tváře se zatím vyplácí na jedničku a Jon Bernthal má charismatu opravdu na rozdávání. Jen škoda, že pod tou lahodnou atmosférou se skrývá ničím originální a v některých liniích naprosto čitelný příběh, který nemá diváka absolutně čím překvapit, některé zajímavé postavy se zde nepodaří pořádně využít a pár linií je zde vlastně zbytečných. To si mohl Darabont přeci jen ohlídat o hodně více.70% ()

3DD!3

Čistokrevná žánrovka, která se na dnešní dobu velmi netradičně plouží. Obsazení je parádní a jistá Darabontova ruka je znát. Uvidíme co dalšího ještě karty odkryjou... Tak nakonec kvalitu udrželi, i když ničím vysloveně neposadili na prdel. Jon Bernthal je bezvadný, vůbec většina hereckého ansáblu je naprosto dokonale obsazená. Knepper tu má formu jako už dlouho ne, Burns rovněž. Příběhově poměrně ploché, věrné staré žánrové škatulce s důrazem na detaily (hřebík v okně), překvapující až ve chvíli, kdy divák přistoupí na žánrovou hru a naprostou věrnost době, kdy se dalo lhát a zabíjení bylo mnohem jednodušší utajit. Vůbec bych se nezlobil, kdybychom dostali další šestidílnou porci. ()

• Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v kalifornskom meste Los Angeles. (MikaelSVK)
  • V 5. dílu 1. série přibližně v 5. minutě, kdy Sid Rothman (Robert Knepper) připoutává k topení želízky Joa Teagu (Jon Bernthal), je vidět, že mu je dává na zápěstí. V čase 06:45 je ale možné zpozorovat, že želízka nemá na ruce, ale jen se jich drží prsty. (TheJokerCZ)
  • Detektiv Joe Teague, kterého ztvárnil Jon Bernthal, je seržant, který bojoval v pacifiku během druhé světové války, konkrétně na Guadalcanalu. Herec si zahrál také v sériálu Pacific (od r. 2010), kde ztvárnil seržanta, který rovněž bojoval na Guadalcanalu. (Lucasion)

Sněhurka a Darabont

Sněhurka a Darabont

27.06.2014

Na návrat Franka Darabonta k celovečerním filmům čekáme dlouhých 7 let. Režisér Vykoupení z věznice Shawshank, Zelené míle nebo Mlhy se v posledních letech usídlil v televizi, kde vzkřísil zombie… (viac)