Nesmrteľný

• Česko Nesmrtelný (viac)

Neapolský mafiánsky boss Ciro di Marziio akoby zázrakom prežil, keď ho jeho jediný priateľ a zároveň bývalý nezmieriteľný rival Genny strelil do hrude. Utiahol sa do exilu v Rige, kde je jeho úlohou budovať nové štruktúry, z ktorých by camorra mohla profitovať. Takmer okamžite je vtiahnutý do krutého zápasu medzi miestnymi zločineckými organizáciami. Opäť, ako už toľkokrát vo svojom živote, hľadí smrti do očí. Prvýkrát sa tak stalo, keď bol ešte malé dieťa a zemetrasenie zničilo dom, v ktorom býval a zabilo jeho rodinu. Malý Ciro vyrastal ako sirota a v nemilosrdných uliciach Neapola sa musel pretĺkať ako vedel... (RTVS)

mira007

Postava Ciro di Marzio z mého nejoblíbenějšího gangstarského seriálu Gomora dostal vlastní film, který se stal hned největším italským hitem v tamních kinech v historii tržeb. Ciro nezemřel, ale postřeleného ho vylovili z moře a tajně vyléčili a poslali dělat byznys s koksem do Lotyšska ( celkem elegantní , uvěřitelnější řešení než Boby Ewing z Dallasu ve sprše ). Oproti seriálu se změnila forma, přitlačilo se až moc na psychologii a vyprávělo se ve dvou linkách. Jedna v současnosti o osamělém Cirovi v Lotyšsku, což mi připadalo jako inspirace tvůrců nejlepším dílem třetí série, když byl Ciro v Bulharsku a druhá linka je retro životní příběh dětského zlodějíčka malého Cira. Výsledkem je fajn film, kde znějí ty podmanivé tóny a na konci se na dvě sekundy objeví i Genny, ale ta dějová linka je tak jednoduchoučká, že by ji v seriálu odvyprávěli za dvacet minut. Kdybych neznal seriál dám tři hvězdy, ale jsem rád, že jsem se zase viděl s mým oblíbeným grázlem. Takže když už Nesmrtelný přežil svou smrt, mohl by se objevit v páté sérii Gomory. ()

Kaka

Předskokan Suburry. Charizma hlavního hrdiny je nepopiratelné. Práce s narativem děje působivá a drží pozornost. Jen škoda toho příliš kovbojského finále, které sraží jinak vcelku podařený mafiánský feeling a syrové prostředí studeného Lotyšska. A na rozdíl od Suburry, kde jsou postavy zajímavé vlastně všechny, tak tady je pouze ta hlavní. ()

Amonasr

Vhled do těžkého života drogových mafií - není snadné být mafiánem, ani když se z neapolského sirotka postupně vypracuje ve významného kápa podsvětí. Jaké štěstí, že jsem se kdysi narodil do sice chudé obyčejné české rodiny, ale zločinecká kariéra mě nikdy nelákala, takže mě podobně náročné a riskantní živobytí a hnusné mafiánské prostředí naštěstí minulo. Cirovi fakt není co závidět. ()

Lukoboss

Pro fanoušky seriálu Gomora asi povinnost, přestože to žádná velká pecka není. Spíš to vypadá, že když v seriálu skončil M. D´Amore, tak chtěl chytit šanci za pačesy a využít momentální popularitu své postavy. Napsal kus scénáře, stoupnul si za kameru a zároveň si střihl i hlavní roli. No, na jednu stranu obdivuhodnej výkon, na druhou ten výsledek, to prostě není ono. Už jenom to, že se fanoušci na jeho postavu těší a on přitom za celý dvě hodiny řekne jen pár vět, jinak se zachmuřeně čumí, nasazuje si a zase sundává sluneční brýle. A to je prostě málo! Linka flashbacků z jeho dětství je možná zajímavá, dozvíme se, jak se vlastně dostal k mafii, ale postupem času začne nudit. Naopak odkazy na seriál potěší. V Itálli sice nejnavštěvovanější film za poslední dekádu, ale jinak slabej odvar skvělýho seriálu. ()

Kingjiri

Seriál jsem neviděl a mám velký pochybnosti, jestli si ho po tomhle celovečeráku vůbec někdy pustim. Dějová linka ze současnosti byla vcelku v pohodě, byť bych u ní uvítal víc akce a napětí. Mnohem horší už to bylo s dětskejma flashackama, který možná měly značný opodstatnění vzhledem k seriálu, ale mě v bijáku strašně nudily. Celkově bych uvítal víc thrillerový složky a nezaobíral bych se tolik hlavní postavou a její minulostí, dvě silnější hvězdy. ()

• L'immortale vydělal v den premiéry více než 602 000 eur, čímž se stal nejvýdělečnějším italským filmem za období 2014–2019 a celkově třetím nejvýdělečnějším ne-komediálním italským filmem. V den premiéry film v kinech navštívilo více než 87 000 diváků. (PozorGranat)
  • Natáčalo sa na autentických miestach v Lotyšsku, predovšetkým v metropole Riga a v talianskom meste Neapol. (MikaelSVK)