Stanley Ipkiss (Jim Carrey) je na prvý pohľad obyčajný a nezaujímavý zamestnanec banky, ktorého jedinou radosťou je čítanie komiksov a sledovanie kreslených filmov. Je smoliar, ktorý nemá šťastie ani v láske. Jeho život sa však zmení, keď vyloví z rieky starú drevenú masku. Keď si ju nasadí, získa schopnosti kresleného hrdinu a využíva animované rekvizity. Vďaka maske sa z nenápadného úradníka stáva neuveriteľne škeriace sa monštrum so zelenou tvárou a nadprirodzenými schopnosťami. Dokáže však potrestať zlú chyžnú, preľstiť partiu násilníkov a vytrestať podvodníkov v autoopravovni. Pred policajným poručíkom Mitchom Kellawayom (Peter Riegert) predstiera, že o nočných udalostiach nič nevie. Napokon sám si nie je istý, či sa mu to všetko len nezdalo. (TV Markíza)

MickeyStuma

Bankovní úředník se přemění na maniakálního hrdinu po nasazení tajemné masky a začnou se dít věci. Snímek na základě komiksu, který je v Americe pojem a tak snímek osloví daleko více je, než české diváky, kteří o tomto neví zhola nic. Na českém komiksovém trhu se už nyní sice něco málo nachází, ale celkově to za řeč ještě stále nestojí. Hlavní role jako stvořená pro Jima Carreyho, který snad ani nemá ve svém výkonu konkurenci. Snímek se prezentuje takřka až neuvěřitelnou ztřeštěností, který má v sobě určité světlé chvilky, ale jinak se celý koncept jeví v přílišném tlačení na pilu ve všem možném i nemožném humoru a estrádních skopičin. Ne. Tohle rozhodně není film pro každého. Po technické stránce je na svou dobu vzniku ale výborný. Zajímavostí je, že si tu odbyla svůj herecký debut Cameron Diaz a dá se říct, že vcelku dobře. ()

GMVajgl

Jim Carrey v plné síle, super námět, skvělá hudba, šukézní 22-letá Cameron Diaz a odpornej záporák. Je to bláznivý, nebere se to vážně, bourá to 4.stěnu - v podstatě Deadpool minulý generace. Příběh je bohužel typicky blue-pill lživej - kráska vlastně nechce drsňáka alfa-chlapáka gangstera, nýbrž citlivýho Stanleyho Ipkisse, protože ten ji skutečně naslouchá. "They call me Cuban Pete" je boží scéna. ()

GOREGASM

Maska není po humorné stránce žádný zázrak, ale tak nějak mi už v roce 1994, když jsem na ni byl s rodičema v kině, přirostla k srdci. Tehdy mě hodně bavil Jim Carrey, a i když film ani z padesáti procent nevyužívá jeho bestiální mimiky, pořád to Jim táhne s přehledem ke konzervativnímu rodinnému happy endu. Tehdy mi to nevadilo z jiných důvodů, teď mi to taky nevadí, možná kvůli nesmrtelnému Edelmanovu motivu, možná kvůli sympatickému Carreymu, nebo supersexy Cameron "vžádnémjinémfilmumitotakneseklo" Diaz. Anebo jen proto, že je to příjemně nenáročná komedie, která stojí na v každé dekádě fungujícím motivu dobra a zla. It´s showtime. 60% ()

asentra

Nejdřív vám bude připadat, že příběh naprostého outsidera jste už někde viděli. Potom se sami sebe zeptáte, co je to sakra za šílenost? A nakonec, když přistoupíte na to, že to opravdu šílenost je, tak se výborně pobavíte. ()

salamandrr

ÁÁÁ tenhle snímek je mé dětství, na tomle filmu jsem vyrůstal a viděl ho asi 5 326 451x a vlastně ještě jednou a to teď.Řadí se mezi nejlepší filmy vůbec. Představte si chlápka, kterej miluje animáče(jako já) a dostane se mu do ruky kouzelná maska(to u mě bohužel nenastalo), která dá průchod jeho nejnitrnějším tužbám(to bych potřeboval)...Asi nejlepší Carreyho snímek a doba kdy se Cameron Diaz mohla považovat za super extra luxusní kočku(dnes je to jen pěkná ženská)....prostě, kdo tohle neviděl, jakoby nežil ()

Kingjiri

Mám rád komixový adaptace a do tábora, kterej nesnáší Jima Carreyho, se rozhodně neřadim, ale přesto mě nedokázala Maska víc zaujmout. Může za to nejspíš absence nějakejch "normálních" vtípků. Většina gagů se objevuje, když si Stanley nasadí masku a takovej přehnanej "crazy" humor já moc nemusim. Ne, že bych se vůbec nezasmál, ale s trochu konzervativnějšim stylem humoru bych se pobavil bez pochyby mnohem víc. Trikově je ale Maska zvládnutá na jedničku a že jde skoro o dvacet let starej snímek by řek asi málokdo. Spolu s Carryeho výkonem mě ještě potěšila pěkně natočená akce. Možná, že nakonec Masku ještě někdy zkouknu znova, zatim ale zustanu u lepšího průměru za tři silnější hvězdy. ()

1Legend1

Jim Carrey jako ryba ve vodě ve svém oblíbeném žárnu komedie, zahrál velmi dobře, i celá myšlenka snímku je zajímavá. Na svoji dobu velmi dobré vizuální efekty. 90% ()

Plechpetr

Tak to byla rána do týlu. Když jsem byl malý, rád jsem hledal Masku v TV programu, protože mě děsně bavila a těšil jsem se až si to konečně budu moct nahrát na VHS. Ovšem když jsem se na ní po pár letech koukl znovu, zjistil jsem, že to vlastně není nijak extra dobrý film, vlastně mě spíše odradil od dalšího shlédnutí. Jim Carrey a Diazová, to by šlo, ale ten náhlý zmatek v podobě prvního setkání s maskou byl otřesný. 3* ()

Stíba

Tenhle film v mých očích skvěle ukazuje jak je Carrey skvělý mimik. Maska to je extrakt všech jeho možných i nemožných obličejových výrazů. ()

bubblebobble

Moja nenávisť k tomuto filmu prešla do toho štádia, že som ho začal svojim spôsobom milovať. A keď si spomeniem na ksichty Jima Carreyho... tak to mám skoro tak isto. ()

Miany

Už to, že si to dodnes pamatuji něco znamená. Věřím, že kdybych se na to podívala znovu, zábava bude zaručená, protože tohle je vskutku jedna z těch praštěných crazy komedií. ()

joker30

Podľa mňa jedna z naj takých by som povedal jednoduchých ujetých komédií vôbec. Videl som to x krát ako malý a vedel naspamäť všetky hlášky . 80% PS: Od Masky sa asi každý Jack Russel Terier volá Mailo :) ()

Vrátí se Carreyho Maska?

Vrátí se Carreyho Maska?

28.01.2020

Snímek Maska z roku 1994 nastartoval kariéru herečky Cameron Diaz a patří mezi nejikoničtější role Jima Carreyho, celosvětově pak vydělal 351 milionů dolarů na 23milionovém rozpočtu, o to větší… (viac)

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

01.07.2010

Gore Verbinski pořád hledá projekt, kterým by navázal na veleúspěšnou karibskou trilogii. Příští rok uvidíme jeho digitálně animovaného Ranga, ale co dál? S adaptací videohry BioShock to kvůli… (viac)

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Ale zato s britským řízkem Vinniem Jonesem. Možná je to nakonec lepší volba – Jonesovi spíš uvěříme, že je druhým nejlepším zabijákem na planetě, než nějakému hrochovi s copem. O čem je vlastně řeč?… (viac)