Pozor! Maska je tu znova. Po desiatich rokoch, kedy spôsobila Lokiho Maska malú katastrofu v živote jedného dospeláka, je tu znova ale s inou obeťou. Mladý karikaturista Tim Avery, otec malého bábätka jedného dňa zistí, že jeho dieťa má neuveriteľné schopnosti. Za všetkým však stojí práve tajomná, bláznivá ale aj nebezpečná Lokiho Maska. O Masku má však enormný záujem aj žiarlivý rodinný pes. Tim z toho všetkého nie je práve nadšený, hlavne keď sa medzi dieťaťom a psom strhne o masku malá vojna. Bláznivé situácie na seba nenechajú dlho čakať. To najhoršie však ešte len príde. Samotný Loki chce totiž svoju Masku späť a je pripravený pre to spraviť čokoľvek! (oficiálny text distribútora)

SNCIS odpad!

Film navazuje na původní film s Jimem Carreym. Masku najde psík Otis a předá ji svému páníčkovi. No, a ten si ji jednou vezme a zbouchne svou přítelkyni. Pak se narodí mrně se schopnostmi. Je tam hodně trapná animace a špatné efekty. Působí to dětinsky a vypadá to, že je to cílené pro děti. Původní filmu se to nepřibližuje ani z dálky. Komiksové předloze, kde Maska v každém vyvolává jen to temné si toto nemůže ani přičuchnout. Je to příšerné a já na tom nemám, co vyzdvihnout. - odpad! ()

iXtr3m3

Maska s Jimom Carrey bola jednou z najlepšie spracovaných Jimových komédii a niekto sa fakt musel snažiť, aby prvotnú myšlienku takto dokonale pochoval... Slabá ale naozaj slabá jedna hviezdička, ktorú dávam už len z nostalgickej spomienky na prvú masku, za dobrý úmysel o oživenie s katastrofálnym výsledkom a za... už ma nič nenapadá? Prečo vlastne dávam tú hviezdičku??? :-) ()

Luqi

Zviesť sa na vlne úspechu niečoho, čo tu bolo pred jedenástimi rokmi je riadny marketingový prúser....................Totiž úspech Masky (1994) stál na troch prvkoch: digitálne efekty, ktoré v tej dobe ohúrili snáď všetkých divákov, samotný nápad o maske, ktorá robí z ľudí šialencov a samozrejme Jim Carrey................. Po 11 rokoch digitálne efekty už nikoho neohúria, nadstavba námetu v podobe potomka masky je dosť biedna a Jima nahradil slabučký Jamie Kennedy. Keď už takýto paškvil, tak to mali natočiť hneď po "jednotke" a nič čakať 11 rokov. Tá 30 miliónová strata by snáď bola menšia.................... ()

Xeelee

Bylo to špatný, ale na odpad to není. Sice se film nedrží logiky první Masky a je to slátanina, ale nějaké scény s maskou v rámci možností i pobaví. To okolo je jen vata nejhrubšího zrna na zaplácnutí prázdného místa. Myšlenka je každopádně zajímavá, ale to už tu přede mnou psal Dudek, s kterým až na počet hvězdiček v podstatě souhlasím. Bohužel jsem neviděl první polovinu filmu, takže berte komentář s rezervou. ()

Gustik5 odpad!

Co to doprdelkynafialky je??? Ani usnout jsem vzteky nemohl. Jak mohlo někoho napadnout natočit pokračování na již uzavřený film, navíc s idiotským scénářem a krajně nesympatickým nositelem masky, jehož jsem měl chuť odprásknout, a když si nandal tu masku a vyrašily mu ty oranžové vlasy, měl jsem málem infarkt. Kam se to hrabe na Jima. ()

• Ve filmu Maska (1994) se pes jmenuje Milo, v tomto pokračování je pes Otis, který svým jménem odkazuje na Koneko. V tomto filmu se pes jnenuje Otis. Toto je odkaz na Koneko monogatari (1986), vyprávající o dobrodružstvím Mila o Otise. (rafix)
  • Ve filmu mimo jiné zazní „Puppy Love“ od Paula Anky. (Terva)

Vrátí se Carreyho Maska?

Vrátí se Carreyho Maska?

28.01.2020

Snímek Maska z roku 1994 nastartoval kariéru herečky Cameron Diaz a patří mezi nejikoničtější role Jima Carreyho, celosvětově pak vydělal 351 milionů dolarů na 23milionovém rozpočtu, o to větší… (viac)