Animovaný seriál, který čerpá hlavně z filmové adaptace z roku 1994. Hlavní postavou je nešikovný smolař Stanley Ipkiss. Jednoho dne ale nalezne magickou zelenou masku, která mu po nasazení dodává nadpřirozené síly. Ze Stanleyho Ipkisse se stává elegán, který si dokáže ze svých nepřátel tropit kruté žerty. (Ignus.cz)

George3110

Pre mňa jeden z originálnejších seriálov ktoré vznikli potom ako mal úspech nejaký film v kine. Vďaka tomu že sa nemuseli obmedzovať a využili animáciu naplno mohol tak Stanley keď si nasadil svoju masku rozvinúť svoje bláznovstvo. Keďže som tento seriál videl len v origniálnom znení nie som ovplyvnený iným dabingom a tak moje hodnotenie môže ostať vyššie. ()

Allenka

,,... můj úsměv je vítězný a styl něžně líbezný, v lednu blednu v dubnu zelenám..." To byly časy, když tenhle seriál běžel na primě. Už ale v téhle době jsem byla prozíravá a seriál si nahrávala, takže se jím mohu kochat i dnes. A musím uznat, že čím jsem starší, tím víc mě uchvacuje humor Masky. Hehe. He.:) ()

Marek1991

Tento seriál s maskovaným mužom som rád sledoval, bol vtipný, mal krátky a zaujímavý dej a animáciami bol dosť dobre spracovaný, od filmu s rovnakým názvom to má ďaleko a myslím, že v dobrom. Nepatrí to však medzi moje obľúbené seriály, ten humor je podľa mňa taký násilnícky, hrubý a nevkusný a najvyššie kritériá to teda po žiadnej stránke napriek dobrým momentom nespĺňalo. ()

DaViD´82

Nepříliš dobře animovaný seriál, který značně vaří z vody. Potenciál zde díky neomezeným možnostem groteskových eskapád byl značný. Ovšem výsledek je pouze nudné a nenápadité využití několiksetkrát viděných "animákoidních" grimas. ()

• Českou premiéru měl seriál v roce 1997 na televizi Prima. Na přelomu tisíciletí byl pak se stejným dabingem vysílán také na kabelové stanici SuperMax. (Jack_6428)
  • Animovaný seriál je voľným pokračovaním filmovej verzie z roku 1994 s Jimom Carreym v hlavnej úlohe. Rovnako ako film produkovala seriál spoločnosť Dark Horse Entertainment, ktorá je dcérskou spoločnosťou Dark Horse Comics, ktorá vydala pôvodný komiks "The Mask", ktorý sa stal ich predlohou. (Piri)