Bez milosti zabíjela v Tokiu, ale při poslední misi jí podstrčili jed. Teď má necelých 24 hodin na to, aby zjistila, kdo si objednal její smrt, a pomstila se. (Netflix)

Psycho.R

Tohle jsou poctivé tři hvězdy. Tak nějak jsem byl na hraně 70%. Klasický problém zní - Netflix. Hodina a čtvrt hodně slušný jízdy, ale následující hodinka, jako by se resetovala a je tam navíc. Tohle si Netflix neumí ohlídat. Možná kdyby to točil někdo jako třeba Dominik West, tak se toho vyvaruje. Elizabeth je tu, ale výborná. PS. Trošku mi kazilo dojem, že u ARS by Kate ani nevstala z postele, ale to je můj problém. ()

netWoor

Je třeba škrtnout závěrečnou přestřelku, která byla až moc Commandovská. Do té doby slušný běčko, co si na nic moc nehraje, jen baví ty, co se na takový béčko chtěj mrknout. A chvílema mě to bavilo až téměř na 4 hvězdy. Ale ta poslední přestřelka ... ()

mira.l

No, nebudu moc přemýšlet nad tím, jak velká blbost to po faktické stránce je, a spokojím se s tím, že se na to docela dobře koukalo. Jako taková akční jednohubka, nad kterou se nesmí moc hloubat, docela dobrý, nicméně jednou stačilo. ()

Ceberus

Další z dlouhé řady badass chick filmů (Kill Bill, Underworld, Aeon FluxUltraviolet, Lucy, Wonder Woman, Black Widow, Jolt, Výbušnej koktejl; za nejlepší však považuji Saltovou a Bessonovu Annu), tentokrát s Mary Elizabeth Winstead, ze které se klube akční herečka (Blíženec), byť se mi zdá, že u ní ten soubojový heavy-lifting dělají její dublérky více než u jiných hereček (takový syndrom pozdního Seagala). Rozkládající se dívčina postupem času není až tak moc sexy, ale aspoň jí nechali kompletní přední krásný bíly chrup. 😀 Woody Harrelson si také zaslouží zaznamenáníhodné plus. Slabší čtyři hvězdy. ()

BFG2000

Skěle a třikrát bravo! Konečně někdo natočil čistokrevný akční film. Cedric Nicolas-Troyan to navíc zvládnul s naprostou grácií a šlo vidět že některé akční scény si doslova vychutnával. Klasický akční příběh, kdy se z akce stane lov na hlavního padoucha s finálním zvratem, navíc vše zasazené do futuristického a stejně tak i špinavého prostředí Japonska, okořeněný dávkou polonia.  Chápu, že teď asi nejeden dostane infarkt nebo mu praskne cévka, ale za mě je Kate zábavnější a sympatičtější, než John Wick! Mary Elizabeth Winstead hrála famózně a v rámci žánru velmi uvěřitelně, ale i ostatní postavy byly dostatečně sympatické. Za mě tomu zkrátka nic nechybělo. Dostatečný akční příběh, skvělé prostředí, dobrá hudba, perfektní herci, prvotřídní akční scény a to jak ty střílecí, tak i pěstní souboje či souboje s chladnými zbraněmi a jako třešnička na dortu perfektní závěr, který snad dává tušit, že Kate nečeká to, co již dříve zmíněného Johna Wicka. ()

Clark_Kent

Mary Elizabeth Winstead dělá díru a nejen do místní Yakuzy. Dělá díry i do odvázanýho akčního žánru. Pro mě vysoce sympatická a svižně pohyblivá údernice Kate. Mary hraje pěkně, po dokoukání nemůžu zapomenout i na její sexy gluteus. ()

Crosshair

3.5* Pekna choreografie, dost akce, vytecna Mary a trochu nevyuzitiy Woody. Oproti nedavnemu The prestige to radim o kousek vis, uz jen kvuli neabsentujicimu finale. ()

Shitonit

Kat..Kate.. trochu přebarvenej ultranášup, vo kterým nevím co přesně říct. Napsat. Dobře koukatelnej chaos kterej chvílemi dává i smysl. Důležitý asi je, na začátku nic nečekat a nechat se jen ..uspat. ()

GameboyNES

škoda že to neutli v momentě kdy ta malá japonka sedla do auta k panu Dřeváku. To by byl lepší konec než ta kližka. Tak bych dal i lepší hovnocení. 42% ()

ŠpetaMarek

Zvláštní mix exotického prostředí, nudných dialogů, skvělých momentů a velmi dobře vymyšlených, ale zároveň líně natočených akčních scén. Pozitivní dojmy ale převažují a rád na to mrknu znova. ()

Sinusiridum

Solidní akční podívaná i přes ten debilní úvodní obrázek k filmu, co mě skoro odradil. Nic co by bylo nutno vidět, ale když je nuda, pobaví a nezaškodí. Mary Elizabeth je sympaťačka i přes tu krev, zvratky a rozklad, žádnej happyend se nekoná. ()

Cooller

ošklivá herečka, nudný přiběh, mizive množstvi akce, podpruměrne propagandou prolezle dialogy. Občas ale fajn humor a kdyby se to nesnažilo byt tak šileně feministické a korektni mohlo to byt alespoň na urovni slušneho akčnaku typu john wick. ()

Don82

Akční jednohubka s Elizabeth Winstead. Příběh je dost průměr, ale celkem to zachraňuje vizuál ala Tokio a kolem bojových scén není moc vykecávací omáčky, takže film ani moc nezačne nudit, i když, vše spěje k jasnému konci. ()

papadoce

Až je čudné, že film nesie jednoslovný názov so ženským menom, baba v ňom zabíja zabijakov ako na bežiacom páse, ale netočil to Besson, heh. Kate nie je ničím výnimočná v rámci kategórie filmov, ktoré som opísal v prvej vete. Mária Betka sa mi nijako zvlášť nepáčila a ani tú rolu som jej úplne nežral. V takýchto prípadoch si tvorcovia často dávajú záležať na prvej akcii, aby zaujali, ale dva kopy a jedno pichnutie nožom rozhodne neohúrilo. Digitálna autonaháňačka pripomínala skôr autodráhu než skutočnú akciu, aj keď autíčko sa pregúľalo pekne. Zato bitka s tlupou Japoncov už bola peknou pozvánkou na výstavu nožov a bojových umení len čo je pravda. A neposral to ani kameraman, to sa cení. Tu už mi ani Betka nevadila. Raz darmo, keď chcete natočiť dobrý akčňák podľa tuctového stokrát videného scenára, akcia musí byť prvotriedna. Toto sa myslím vydarilo. Ja ženám s menom a bez priezviska vždy držím palce, aby všetkých vybili a podľa možnosti na konci prežili, tak som držal palce aj Kati. Katuša na to išla veľmi efektne a efektívne (stopky z pohárov do hrude, čo ti práši). Jeden výstrel jeden mŕtvy je akcia, ktorú na trh priniesol Wick a už tu ostala. Film sa nestará o rating z pohľadu množstva krvi, detailov na rezné či bodné rany, no vyhýba sa nahote a drsným rečiam. Hudba je zvolená dobre, samé moderné sračky s energiou. Príbeh je plytký a len gadžo by nevedel, že za všetkým je Vé. Škoda toho rozťahaného zasopleného záveru. Ale posledná akcia mala cool intro a streľba pripomínala Apex. Celkovo Kate baví v rámci žánru. Ku káve či popcornu dobrá voľba na jedno pozretie. Akcia za 4, film za 3. “Smrť je začiatok.” ()

Mamlas odpad!

Stupidní asijská groteska či šaškárna o jakési šílené hypervýkonné babě, která všechny postřílí a ji nikdo netrefí. Zcela nezajímavé, nudné, trapné, velmi debilní. (3%) ()

Solverino

Někde na půl cesty mezi 3 a 4 hvězdami. Chvílemi dost dobré skoro i na 5, pak zase jízda dolu na 3. Celkově docela milé překvapení a celkem sympatická herečka v hlavní roli. Taková kámoška Bournea. ()

hrumsrt

Jestli něco nemusím (až na několik výjimek), tak je to filmeček, kde hlavní roli hrají Asiati... Jinak jde ale o hodně průměrný akčňáček. Dneska už čekám od filmů něco více. 40% ()

johnsnow

SPOILER ALERT: Nádhera. Síce tomu k dokonalosti chýba trošku viac akcie a to, že scéna súboja s katanami (ktorú logicky od filmu zasadeného do Japonska čakáte) trvá asi 3 sekundy. Mary je sexi a tu pripomína takú pozemskú ripleyovú najmä v druhej polke a v závere obzvlášť. Harelson tiež fajn, obaja Japonci super, najmä deduško i na malom priestoru podá fajn výkon.  Akcia dobrá, krvavá, máme tu súboje, prestrelky, jednu cool autonaháňačku aj keď CGI formou ale pohoda. Mladá babenka pekná a milá, snáď sa v Hollywoode uchytí. A záver je najviac, lebo logicky od takéhoto filmu čakáte, že proste nejakou bohovou máriou nájdu spôsob ako ju zachrániť. Viď 24 hodín života (2017) kde tiež celú dobu vám je tvrdené, že hrdina zomrie a taký koňov. Tu však Kate naozaj zomrie a i tým má tento film u mňa plus. Pretože dnes na to aby zabili hlavného hrdinu v akčnom žánri už má málokto gule. 4 silné * a fakt keby nezmrvili ten katana kombat tak dám plných 5. a viete čo ja tých 5 nakoniec dám, pretože aj hudba bola cool aj neonové Tokio. A dostať toto od režiséra ktorý dosť výrazne skurvil pokračovanie Snehulienka a lovec (2012) tak to už je fakt niečo. ()