24 hodín života

• Česko 24 hodin života (viac)

Bývalý elitný vojak Travis Conrad (Ethan Hawke) sa spamätáva z tragickej smrti svojej ženy a dieťaťa. Vtom sa však objaví jeho starý kamarát z armády Jim Morrow (Paul Anderson) s ponukou, ktorú nemožno odmietnuť. Jeho zamestnávateľ, súkromný vojenský dodávateľ Red Mountain, chce Travisa najať, aby za dva milióny dolárov spáchal veľmi nebezpečný atentát v Juhoafrickej republike. Travis úlohu prijme, ale akcia sa skončí vo chvíli, kedy ho zastrelí skúsená agentka Interpolu, Lin Bissetová. Mŕtvy Travis sa však zrazu prebudí späť k životu. Leží na operačnej sále v Red Mountain, kde ho podrobili experimentálnej liečebnej procedúre, vďaka ktorej získal navyše 24 hodín života. Je to však len preto, aby im prezradil dôležitú informáciu, ktorú tesne pred smrťou získal. Morrow chce vedieť presnú polohu ich cieľa... Travis, sklamaný zo zrady starého priateľa, sa rozhodne utiecť a dôkladne využiť posledný deň svojho nepodareného života, ktorý mu na Zemi ešte zostáva. Kým čas neúprosne beží, Tavis sa vyberie na nebezpečnú cestu zachrániť agentku Interpolu Lin Bissetovú a súčasne zničiť spoločnosť Red Mountain. A posledný deň svojho života si užije naozaj veľmi netradičným spôsobom... (TV JOJ)

Jara.Cimrman.jr

"Já ti dohodl 2 miliony dolarů denně, aby ti tohle mohlo být úplně putna." Mně je tedy putna spousta věcí, ale kdyby mě někdo zabil, tak by mě to hrozně naštvalo. Asi jako Travise, takže jsem mu v jeho dni života navíc docela fandil. Taky bych si tento bonus jednou přál, kdyby mi zbývaly nějaké resty. Třeba dopsat komentář k mýmu oblíbenýmu filmu, ukázat fakáče mýmu neoblíbenýmu politikovi nebo ukončit prosperitu společnosti Red Mountain. Musím se přiznat, že jsem Travisovi docela fandil a bavilo mě to přesně tak, jak to umí jen slušně pádící akční béčka se zajímavým výchozím nápadem. ()

kolemjdouc

Tohle jsem dala jen proto,že jsem chtěla vidět svého oblíbence Ethana ,který moc šancí ve filmu  nedostává.Nelibě jsem nesla ,že podle scénáře dostal každou chvíli nakládačku.A opravdu se jinak vyhýbám těk krvákům ,střílečkám a zabíjení.USA si bez toho život asi nedovedou představit.Vidno je i na udílení na Oscarech. ()

honajz

Průměrný akčňák, který je sice obstojně řemeslně natočený, ale nic navíc. Vlastně mne tady potěšilo jen, že po letech vidím Rutgera Hauera, a dokonce v jedné maliličké akční scéně, jinak jsou zde všechna klišé - zrada kamaráda, smrt manželky/dítěte (obou), vzbuzená ctnost, vzpomínky na Afghánistán, protřelá firma a její ředitel, zvláštní výzkum, vlastně je to zcela nahodilé, jako byste si vybrali v krámě nějaké položky, a doma se zamysleli a sestavili z toho oběd. První větší akční scéna mimochodem přijde až po půl hodině filmu (ta podivná střílečka na začátku je dost odbytá a krátká). Ten odpočet si vypůjčili u Jasona Stathama? Něco je možná taky trklo u Univerzálního vojáka, přidali krapet jako mystiky - zkrátka fakt vzali ode všeho něco a smíchali. A možná se čeká, jak si film povede, a brzy se dočkáme další sterilní dvojky. ()

Davies182

Poctivá akční oddychovka, která se nebojí kombinovat válečný, thrillerový a sci-fi žánr do jednoho jakžtakž fungujícího slepence. Navíc se tu pracuje s trochu jinými hrdiny, než jaké jsme zvyklí vídat v podobných filmech, a Hawke znovu hraje jako o život... tentokrát doslova! Skoro to začíná vypadat, jako by se nám tu spolu s letošním Wheelerem a Brawlem 99 pomalu ale jistě vracely devadesátky! ()

mzss1

(50%) Dosti rozporuplné béčko. Poslední dobou často na akční béčka nadávám, zde je dostatek akce, je pěkně natočena a stejně tu nejspíš budu za kverulanta. 1/3 snímku, resp. rozjezd mě teda moc nebavil. Absolutně mě to nevtáhlo do děje, který začínal být dost překombinovaný. Naštěstí poté se už děj přenesl do absolutní jednoduchosti, takže jsem už neměl pocit ho nijak řešit. Akce je natočena opravdu prvotřídně, po technické stránce apod je brilantní. Jenže je tu problém, možná je to mým subjektivním pocitem, ale nedokázal jsem v akci nic cítit. Žádná dynamičnost, efektivita – to se režisérovi nějak vymklo z rukou. Záleží také, jak to bude určitý divák vnímat, jenže mě akce ke konci začala už nudit. Dost kritiky. Kvůli akci se to oplatit dát, herecké obsazení je na tom tak normálně, především nám tu klasicky exceluje výborný Ethan Hawke. No, to jo celé, ve výsledku spatřuji kostrbatý průměr, kterému ty slabé 3* dávám kvůli dostatku akce, která byla taková samoúčelová, ale aspoň se na ní dalo dívat i když jak už jsem psal, to není taky vše. ()

• Úvodná scéna sa odohráva na pláži Key West na Floride. Aj keď tam nie sú žiadne hory, v pozadí ich je zreteľne vidieť. (beso74)
  • Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v JAR, konkrétne v Kapskom meste a v ázijskom Hong Kongu. (MikaelSVK)
  • V záverečnej scéne mení Wetzlerová (Liam Cunningham) kravata sama od seba farbu, najskôr je žltá, potom modrá. (beso74)