Bez milosti zabíjela v Tokiu, ale při poslední misi jí podstrčili jed. Teď má necelých 24 hodin na to, aby zjistila, kdo si objednal její smrt, a pomstila se. (Netflix)

Drirr

Mary Elizabeth Winstead je super a vypadá tu jak nová verze Ripleyové. Jinak je to samozřejmě jenom taková jednohubková blbost. Na večer to zabaví a zítra o tom nevíte. ()

Klajnik odpad!

Spíš nic než moc. Film má výraznější stylizaci, ale nemůžu říct, že by mi tadyto anime-like líbilo. Scénáristicky je to ovšem bída. I jednoduchý film může být strhující (viz. Hardcore Henry). Tento film však nebyl kvůli absenci zábavných/zajímavých postav v (a to je důležité) ohraném a plytkém příběhu. Kvůli neuvědomělosti tvůrců ohledně toho, jaké že dílo to vlastně tvoří. Dojímat nebo napínat v béčku chce opravdu dobrého scénáristu i režiséra, kteří dokáží z mála vytěžit hodně, aniž by tlačili příliš na pilu. Lepší, snazší a jistější je snad vynasnažit se jenom bavit. Přesto se většina tvůrců rozhodne jít touto dramatičtější cestou (John Wick, Vyproštění...), ačkoliv snad musí vědět, že nemají dost kvalitní scénář na to, aby měli důvod snažit se o dramatické pojetí. Výsledkem je, že když se zrovna nebojuje, tak to nudí (za předpokladu, že člověk má rád akční žánr) a ani ta míra a úroveň akce to celé neospravedlňuje. Mohu vyzdvihnout jen sekvenci s Yakuzou. Velký nedostatek však náleží v nezajímavých/nevýrazných postavách. Mary Elizabeth Winstead sice trochu vypadá jako mladá Sigourney Weaver a naučila choreografii, ale svým hereckým projevem příliš nezaujme, což by právě tenhle film docela potřeboval. ()

squawk

Vypadá to celkem dobře, má to světlé momenty (některé bojové scény), ale kámen úrazu celého filmu je, že divák prostě nemá důvod se zajímat o hlavní hrdinku. Prostě není jediný důvod k její oblibě, její osud/příběh je divákovi fuk. A to je na hlavní postavu celkem málo. ()

Antaeus

Prácou, životom (a Poloniom) otravena Kate zatúži po zmene a odchode z násilného života nájomnej vrahyne plnom zabíjania. Posledné zostávajúce hodiny života preto strávi násilne a zabijanim. Cestou-necestou za svojim posledným cieľom (fyzickým, nie spirituálnym) tak narážajuc na prekážky, Yakuzu a Ani si napokon uvedomí svoj skutočný (teraz čakáš "zmysel života" ale nie) cieľ a tak sa v Stathamovskom štýle nadopovana rúti ešte o niečo vyššie po potravnom reťazci už spomínanej Yakuzi. A tak vo finále krvacajuca viac než obvykle a z viacerých než (u ženy) obvyklých miest má napokon jedno z najlepších antré aké si vo filme pamätám (pravda ani moja pamäť už nie je čo bývala). Scéna vstupu do budovy záverečnej "strkanice" je vskutku úchvatná! Takže 3. ()

TheSpearCZ

Ženská verze Johna Wicka prohánějící se v neonovém Tokiu. Netflix se tu zaměřuje na mladší publikum, čímž si vysvětluju i nízké hodnocení, které by tu mělo být přeci jen o něco vyšší. Jinak tu máme zajímavý příběh, jehož děj se odehrává během jedné noci, super charismatické postavy (hlavně trojka Mary Winstead, dítě a Woody Harrelson) a do toho nějaké ty japonské vypalovačky, které se sem samozřejmě hodí. Stěžovat si nebudu ani nemůžu, protože tohle zasáhlo moje japonské druhé já, pro které mám takovou slabost. Čisté 3* ()

Brejlil

Na jedno užití docela dobré. Po druhé už bych některé scény docela přetáčel. Přesto spokojenost. Až na tu děsivost s růžově neonovým sporťákem, což byl CGI hnus. ()

JM87

Tohle vyjít před dvaceti lety, tak je to kult. Teď už jsem jen viděl, to co jsem viděl mnohokrát. Trošku cyberpunk atmosféra a jedna ženská v Japonsku co mstí svoji smrt nadcházející smrt. Jako fajn akčňák, ale nic novýho. ()

tomashrabek

Hej, má to scenár, u ktorého človek vidí za roh až na koniec už pred úvodnými titulkami. Ale je to skvele natočené, má to tempo, surovú akciu, super vizuál a Mary. Ja fakt neviem, na čo sa tu miestni everymani hrajú a čo viac od akčného filmu čakajú. Ja som si počvachtal. ()

warrenur

Akoby akcny japonsky animak dostal filmovu podobu. B-cko o nezdolnej "killerke" so svedomym, ktora ma na pomstu par hodin. O zrade v rodine, o ktorej vznostne trepu predstavitelia jakuzy na pozadi vzajomnych bojov. Priamociare, bez logiky, s par peknymi akcnymi i choreografickymi scenami. Mary to mimochodom svedci, nech je v akomkolvek "pocuchanom" stave. 40% ()

Bozvav odpad!

Děsná kokotina bez špetky humoru, akce umělá, scénář děsivě neinovativní, dialogy tak blbé, že by zabily i debila. Stejná úděsnost jako Jolt. ()

KosiR_ksr

Svižná akční jednohubka s japonskými rysy kinematografie, díky kterým film občas příjemně vybočuje ze zaběhlých hollywoodských kolejí, v dalších ohledech toho příliš nového nepřináší. 65% ()

BOURQUE

Netflixova odpoveď na filmy typov John Wick, Atomic Blonde, Crank, Hitman, atď.? Nie celkom. Lepšie by sa povedalo, že Cedric Nicolas-Troyan vo svojom druhom filme vytvoril niečo také, čo určitým spôsobom sa snaží spojiť jednotlivé prvky spomínaných snímok. Celkovo však sa jedná o jednohubku v danom sub-žánru, ktorá nevie nič extra ponúknuť. Zápletka je napriek snahám banálna a jeho slabinou je predpovedateľnosť. Samotné ázijské prostredie a akčné prostredie v podstate nemajú chybu, hlavne akčné scény sú veľmi slušnou remeselnou prácou. Tretiu hviezdu dávam Mary Elizabeth Winstead, ktorá sa snaží zo seba vydať maximum. Škoda, že W. Harrelson nedostal väčší priestor. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Rathalos

Tak pre mna osobne vynikajuca akcna zabava s drsnou Mary Elizabeth Winstead,ktora to zahrala skvele,k tomu vsetkemu sa pridava vyborna hudobna stranka,ma to dostatocnu davku brutality i krvi,pride i k mensiemu prekvapeniu v zavere tohto thrilleru a na nudu nie je urcite cas a ani pomyslenie,bavil som sa na urovni...:-) ()

sadlokan

Psychopatická pani,která místo aby šla do kouta chrchlat kref očami,si jebne nějakej ultrahever,nadrtí deset oxycontinů a de odyakuzovat Tokyo.Teda pokud se jí to,jak je nahřímaná,jenom nezdá. ()