Miles Morales sa vracia s ďalšou kapitolou oskarovej pavúčej ságy, Spider-Man: Cez paralelné svety. Po opätovnom stretnutí s Gwen Stacy je Spider-Man z priateľskej brooklynskej štvrte katapultovaný cez Multiverzum, kde sa stretáva s tímom Spider-ľudí, ktorých úlohou je ochrániť jeho existenciu. Keď sa však hrdinovia sporia, ako si poradiť s novou hrozbou, Miles sa ocitne v súboji s ostatnými Pavúkmi a musí prehodnotiť, čo znamená byť hrdinom, aby mohol zachrániť ľudí, ktorých miluje najviac. (Itafilm)

leila22

Zábavná jazda v luxusnom prevedení plná hravých nápadov, odkazov, skvelej hudby a vtipu, ktorý našťastie netlačí na pílu. Druhý diel posunul latku ešte o niečo vyššie a svojím audiovizuálom diváka teleportoval doslova do inej dimenzie. ()

Filmmaniak

Neuvěřitelně nahuštěný animovaný komiksový snímek čerpá z uvědomělého nadhledu, internetových memů, popkulturních narážek, dlouhé komiksové historie a z rafinovanosti, s níž tvůrci přistupují k frenetickým akčním scénám a k práci s postavami. Strhující audiovizuální obžerství nacpané nápaditými detaily, které si navzdory ultra-svižnému tempu, hromadě gagů a přehršli dynamické akce zachovává prostřednictvím příběhu dvou mladistvých superhrdinů a jejich rodinného zázemí i seriózní dramatickou rovinu, v níž vynikají naopak tiché emoce a pomalejší dialogové pasáže, jenž stojí na rodinných vztazích a na tématech osudovosti, dospívání a boje proti předurčenosti. ()

silentname

Myslím si, že "Spider-Man: Across The Spider-Verse" môžem úplne pokojne a celkom vážne označiť za najlepší tohtoročný animovaný film, ktorý som videl. A pravdepodobne ho už ani nič neprekoná. Toto je absolútne kinematografický majsterštuk, ktorý ma dokázal udržať v pozornosti skoro 2 a pol hodiny a keď sme došli na koniec, nemal by som absolútne žiadny problém pri tomto filme stráviť ešte rovnako veľkú dávku času, aby som vedel ako to celé nakoniec dopadne. Na to si však budem musieť ale ešte nejaký čas počkať, kým príde do kina záverečná časť "Beyond the Spider-Verse". Každopádne čo sa týka tohto filmu, nemám dokopy ani čo vytknúť. Príbehovo je to prepracované do skutočných detailov. Prináša to postavy, ktoré chcem vidieť opätovne a najmä tu máme také obrovské množstvo spider-manov a toľko rôznych deja-vu momentov, a hlavne to dokáže ešte aj fungovať, až musím tvorcom zložiť poklonu. Teší ma, že sa tu zloduchom objavuje Mr. Spot, ktorý mi vždy prišiel ako taká veľmi nevyužívaná postava, no tu to vedel skutočne skvele oživiť. No konfliktov sa tu deje viacero a najmä na konci prichádza skutočne veľkolepé prekvapenie, ktoré ma ohromilo a vôbec som s ním nepočítal. Práve ním je aj môj záujem vygradovaný na maximálnu úroveň a neviem sa momentálne dočkať finále. No okrem toho sú animácie absolútne vyšperkované, vzťahy medzi postavami skvele zachytené a atmosféra celého filmu je na tak vysokom leveli, že som sa dokopy nedokázal nudiť ani raz. Jediné čo tento film dokázal je, že chcem viac. Oveľa, oveľa viac. A neviem sa dočkať, kedy to príde. Hodnotenie: A+ ()

Slarque

Vizuálně je to přinejmenším stejná pecka jako první díl. A opět to vypadá, že množství drobných obrazových fórků vyžaduje k odhalení více než jedno shlédnutí. Jenže, proč na film koukat znovu? Vždyť ho většinu zabírají neinvenční dialogové scény mezi Milesem či Gwen a rodiči. A ani po 140 minutách film nemá konec. Jsem zřejmě jeden z mála, co nemusí seriály. Bohužel, za pár let už zřejmě nebude nic jiného ani v kinech... ()

Claw

Na tomto filmu se mi líbila spousta věcí, hlavně komiksový vzhled, úžasné akční sekvence a sladký fan service. Problém, který jsem s ním měl, je, že přestože se jedná o 2 části, tak velká část emocionální expozice byla natahována mnohem déle, než bylo nutné, a to prostřednictvím neinvenčních dialogových scén mezi Milesem či Gwen a rodiči. První hodina filmu je věnována tomu, abychom pochopili, že Miles je mladý muž, který hledá svou cestu životem (netuším, jak to některé mladší děti v sále vydržely, asi je jen fascinovaly křiklavé barvy). Lepší scénáristé by to mohli zpracovat mnohem zhuštěněji a stále by to mělo potřebný dopad. Vzhledem k tomu, že film končí v bodě, který působí jako přirozený začátek závěrečného třetího aktu, zanechal ve mně pocit zkratkovitosti. Jsem zřejmě jeden z mála, co nemusí seriály. Bohužel, za pár let už zřejmě nebude nic jiného ani v kinech... Očekávám, že až opadne prvotní mega reakce fanoušků a více obyčejných diváků odejde šokováno zprávou "to be continued", skóre na ČSFD výrazně klesne. Připadám si drsně, když to říkám, protože animace, soundtrack a postavy jsou úžasné! "Spider-Man: Napříč paralelními světy" je celkově dobrý film. Jen mi přijde, že se lidi chovají, jako by to byl nejlepší animovaný film, který kdy vyšel, ale to prostě není. Nedosahuje ani velikosti svého předchůdce. Snad to finále příští rok bude stát za to! /60%/ ()

SeBig

Já = na přeceňovaných věcech hledám chyby a na podceňovaných hledám jen to dobré + jsem hodně náročný..takže moje hodnocení neberte relevantně.. děkuji. Tohle mi upřímně přijde o dost slabší než první díl a upřímně dal sem repete i prvního a už sem se též moc nechytal. Přijde mi to jako hroznej bordel. ()

Chrustyn

To nejlepší z filmového komiksu od dob Raimiho druhého Spider-Mana. Vizuálně mistrovský, dech vyrážející a oku lahodící gejzír nápadů, který by vydal na několika sériový seriál a který nemá obdoby ve hraném i animovaném filmu. Příběhově soudržný, vtipný, dojemný i akční s minimem hluchých míst navíc s tolika zajímavými postavami, že by se kdejaká komiksová série měla učit, jak se pracuje s postavami. Vše okořeněné fantasticky ladícím soudtrackem a fantastickým originálním dabingem. Co vytknout? Maximálně, že se toho na obrazovce často děje tolik, že to divák nemá šanci pobrat, což na druhou stranu podporuje mnoho dalších shlédnutí, které divák rád absolvuje. Spider-Man: Napříč paralelními světy je fantastický film, který není pouhopouhým, skvěle vypadajícím animákem, ale prvotřídním blockbusterem, který v roce 2023 drtí absolutně vše, co se dostalo nejen na velké plátno a těším se co bude dál a to nejen k velmi otevřenému konci. ()

Jirka_Šč

Takto super různorodou animaci jsem naposledy viděl ve Spider-Manovi z roku 2018. Super jízda, u které je jediná zásadní chyba, že skončí až příští rok. Budu potřebovat vidět znova, protože napoprvé jsem nepobral vše. ()

rollman1

Jelikož jsem už dlouho nenapsal recenzi, řekl jsem si, že je načase se vrátit zpět ke psaní svých velice ‘’vtipných’’ a ’’objektivních’’ názorů na filmy. A jelikož návraty jsou vždy velkolepé, rozhodl jsem se to udělat epicky. O příběhu nebudu moc psát, jelikož, tady platí: čím méně víte, tím lépe. Stačí napsat, že jsem byl z příběhu zase naprosto usazen v sedle. Ať už ze skvěle napsaných i zahraných postav, dobře rozvrženým tempem, kdy se od začátku jede pomaleji, aby se pak šláplo na plyn až do úplného konce. Akční scény i segmenty, kde se zrovna povídá, mají co nabídnout, takže jsem se nenudil ani minutu.  Samotné akční scény jsou definicí filmového umění a šikovnosti. Na plátně se dějí neskutečné věci, které mi vyrazily dech. Boží kamera a plno nápadů v kombinaci s nádhernou animací vytvoří tzv. poctivý audio-vizuální orgasmus. Vrcholem pak jsou světy, jenž každý z nich má svůj specifický vizuál. Každá animace je jedinečná a dohromady tvoří jeden z nejlépe vypadajících animáků za hodně dlouhou dobu.  Velkým plusem jsou pak samotné postavy. Miles a Gwen jsou opět dobře napsaní a každý má svůj příběhový ark, který nabídne spousty zajímavých a nečekaných věcí. Nesmí chybět plno nových variantů, takže rovnou řeknu, že Spider-Punk by měl dostat vlastní film, hned! Všichni jsou samozřejmě skvělí a i jejich dabéři odvádí skvělou práci (rozhodně doporučuji titulky). Zmíním i postavu Miguela (Spider-man 2099), jehož dabuje vynikající Oscar Isaac. Jelikož je příběh opravdu komplikovanější a nejedná se o vyloženě film pro děti, zmiňovat záporáka tady nebudu. Jen napíšu, že ‘’Spot’’ je opravdu Bad-ass a překvapí Vás jeho vývoj. Co by to bylo za parálerní světy bez všech těch cameí a pomrknutí pro všechny fanoušky. Film opravdu nabídne stovky takových věcí a taky několik hodně příjemných překvapení. Tvůrci se vyjádřili, že zde je kolem 340 postav. Chytnout tudíž všechno napoprvé rozhodně nejde a proto doporučuji druhou projekci, která mi film posunula ještě o level výše. Počítám, že video, které všechny tyhle věci popisuje, už existuje někde na netu a má asi 40 minut. Druhý animovaný film s Milesem Moralesem, je totiž triumfálním důkazem toho, že komiksové filmy mají stále co nabídnout. Stačí když u toho máte šikovné tvůrce se skvělými nápady.  ()

Stanislaus

S filmy o paralelních světech se v poslední době rozhodně nešetří a jsem rád, že druhý animovaný Spider-Man pouze jen nevykrádá své předchůdce, nýbrž si podobně jako jednička razí vlastní cestu - a to zejména díky fenomenální výtvarné stylizaci, která jde ruku v ruce s poutavým příběhem. Fantazie výtvarníků nemá ve dvojce žádné meze a divák je tak v kině svědkem vizuálního koncertu, v němž hraje svůj part několik typů animace, ale i hraný film (zde se mi líbilo nostalgické napojení na předchozí Spider-Many). Jak už jsem říkal, snímek těží i z příběhu, který vedle paralelních dimenzí problematizuje vděčný motiv nevyhnutelnosti osudu a film tak ponoukne diváka i k zamyšlení a nejen k bezduchému sledování, jak tomu u animáků často bývá. Film měl trochu pozvolný rozjezd, nicméně chválím, že došlo na jistou rekapitulaci jedničky, od níž uběhlo pět let, poté však děj nabral na obrátkách (souboje s Flekem a ultimátní spidermanská honička neměly chybu, ani meze) a zastavil ho až otevřený konec, který připravil živnou půdu pro třetí díl. Vskutku výtečný vizuální zážitek, u něhož by byl hřích si ho pustit na malé obrazovce. ()

TheEvilTwin

K filmu jsem byl před projekcí skeptický a chvíli jsem pochyboval, jestli se dokáže dějově někam smysluplně oproti prvnímu dílu posunout, jestli dokáže vizuálem pořád ještě zaujmout a jestli bude humor i postavy dostatečně zábavnou složkou, aby utáhla film. Všechno tohle mě ale už po chvíli opustilo a já jsem zas nadšený jak malé dítě a chci hned teď další díl, protože čekat další rok nezvládnu. Dějově film dává perfektní smysl, naprosto skvěle komponuje prvky MCU spiderversu, dovysvětlí koncept multiversu, naservíruje nám camea “hraných” spidermanů, komiksové meme trojice spidermanů, hromadu zábavných odkazů a zejména pak postav. U nich jsem se bál, jestli se vůbec dokážou vyrovnat “Spider-Hamovi aka Peter Párek”, ale zde jsme dostali ne pětici spidermanů jako v díle předchozím, ale doslova stovky až tisíce jejich verzí a Indický spider man, Spider-Kůň, Samuraj nebo Spider-Car aka Peter ParkedCar mě dostali smíchy do kolen. Nejlepší na tom všem je, že vizuál a komiks styl opět rve koule, přináší svěží styl na plátno a že máme opět dostatek akce, přičemž jednoznačným highlightem je bitka stovky spidermanů proti sobě, kdy jsem nevěděl, na koho dřív koukat a v křesle jsem se vrtěl jak prostitutka v kostele. Jak se film blíží k závěru, přidává na tvrdosti, graduje napětí a rozjíždí se tvrdší a tvrdší punk-rock-hip hopová vložka až do samotného finále, které…. No. Na to si asi ještě počkáme. Určitě to přidává trochu hořkou pachuť na závěr peckovního comic pleasure pro nerdy nejvyššího levelu a trochu připomíná HP 7.1 nebo Dunu, ale alespoň se máme na co těšit. Nářez!! ()

HellFire

Pro mladší generaci naprosto ideální. Má to spoustu barviček, tunu odkazů a neustále se něco děje (tzn. že se bez přestání žvaní bez ohledu na situaci – kolikrát jsem nahlas hrdiny vyzýval, ať konečně sklapnou, až tak otravné to bylo; jak někdo správně poznamenal, je to tzv. stylový průjem). Osobně mi při sledování vadila neustálá roztěkanost, zdlouhavá stopáž a absence jakéhokoliv napětí. Krom toho mi žádná postava nepadla do oka. Já se úplně spokojím s Raimiho prvníma dvěma Spider-Many. ()

Othello

Z již naprosto vyždímaných Spider-Manovským motivů se to snaží vehementně vytáhnout alespoň kapku nějakého svébytného pojetí, díky čemuž si ovšem dost bezostyšně vypůjčuje témata a motivy z Ricka & Mortyho (Citadel of Spider-Mans, ztráta čerstvě nabytého pocitu individuality, protagonista obětí svého vlastní kánonu). Citování všelijakých memů, neustálé shazování se, mudrování a falešné twitterové teen-edgy statementy, kterými se častují permanentně postavy v průběhu všelijakých akcí, jsou zase taková ta otravná aktuální snaha udělat ten film za deset let nerelevantním, ale já to tentokrát prcám, protože existuje tady taková věc a to je divákův potenciál. Tady se může pořád mluvit o tom, co je filmařský potenciál, herecký potenciál, příběhový potenciál ve směru k tvůrcům, ale pak je tady ta míra toho, co je schopný všechno unést a vstřebat divák, když se to na něj začne sypat najednou. A tady přichází moje osobní superschopnost a to, že já jsem schopný a ochotný vstřebávat najednou opravdu hodně. Dokonce v tom nacházím potěšení a o to víc mě mrzí obvyklá prvoplánovost a prostota obrazu většiny současných akčních filmů. Nicméně jednou za pár let dorazí něco jako Bekmambetovy Denní a Noční hlídky, Wanted, Bad Boys II, Fury Road či Transformers u kterých si spousta lidí říká, že dobrý, ale už je z toho trochu bolí hlava, zatímco já mám šťastně krvavé oči, slinu v koutku a zvuk vytočenej tak doprava, až je doleva. Z tohohle hlediska je pro mě zážitek s Across the Spider-Verse monumentálním naplněním, během kterého jsem vydechl tak dvakrát. Desítky plánů, diváka objímací pojetí prostoru, permanentní hlediskové i stylistické změny vyprávění, ta halda věcí co se děje v každém záběru, jak je to rytmizované do hudby (mimochodem pečlivě a velmi diverzně vybraný soundtrack, který naštěstí nikdy nesklouzne k parazitování na zavedených hitech) a hlavně jak každý záběr je v nepředvídatelném pohybu. A téměř vůbec se to v tomhle nezastaví. Když naběhly závěrečné titulky, regulérně se mi klepaly ruce. ()

Necrotongue

Předchozí díl jsem opětkoval, protože mě dostal svou originalitou, mixem animací, akcí i humory, přesto jsem se ke sledování pokračování jaksi nemohl dokopat a stále jsem ho odkládal. Dnes jsem si ale další kličkování zakázal a vyrazil na animovanou cestu mnohovesmírem. Důvodem k výše zmíněným odkladům byla má obava z toho, že bude pokračování horší než jeho předchůdce. To se mi i potvrdilo, takže jsem se dočkal určitého zklamání, přestože bylo pouze mírné. Mrzelo mě, že měli tvůrci evidentně pocit, že pokud nebude všeho víc, mohli by diváka zklamat, jenže právě to necitlivé tlačení na pilu bylo jedním z důvodů, proč jsem byl tentokrát při hodnocení skoupější. Dalším (a výrazným) důvodem byl úbytek humoru. Pro mě v tomto případě určitě neplatilo, že čím bude příběh temnější a vážnější, tím bude lepší. Mně prostě výrazně chyběla možnost pořádně se zasmát a měl jsem velmi silný pocit, že byl humor upozaděn hlavně proto, aby se mohly naplno rozbujet různé rodinné hodnoty. Toho rodinného sentimentu tady na mě bylo zbytečně moc. Přes všechny své připomínky jsem se ale po celou dobu bavil, neskromné stopáže jsem si ani nevšiml a ty čtyři pěticípé jsou přece jen pořádně silné. / Poučení: To, že se dokážeš přilepit k předmětům, zdem nebo lidem ještě nemusí znamenat, že jsi Spiderman. Možná postačí, když si pořádně umyješ ruce. Mýdlem. 4*+ ()

luka4615

Nevěřil jsem, že je to vůbec možné, avšak tvůrci i navzdory všem pochybám zcela dokonale překonali svůj první snímek z roku 2018. Všechno je zde větší, barevnější, dynamičtější a osudovější - přesně tak jak má velikášské pokračování být, nicméně tvůrčí tým zde správně nezapomíná ani na patřičné budování charakterů. Právě ty jsou totiž vyjma epické vizuální stránky tou největší chloubou snímku. Na olbřímí stopáži čítající 140 minut se Vám totiž dostanou takříkajíc pod kůži se všemi svými přednostmi i chybami. Přičtěte si k tomu všemu ještě neuvěřitelnou tryskající fontánu nápadů a drobných pomrknutí směrem k fanouškům a vyjde Vám zcela nekompromisní komiksová podívaná, k níž se budu vždy velmi rád vracet. Co tedy dodat na samotný závěr? Spider-Man: Across the Spider-Verse je ve všech směrech dokonalým filmem. Veškeré myslitelné i nemyslitelné atributy zde fungují jako precizně promazaný stroj, který v kombinaci s nespoutanou vizuální stránkou, dunivým soundtrackem a tíživou osudovostí už teď aspiruje na jeden z nejlepších snímků roku 2023. Tohle zkrátka musíte vidět a prožít každou buňkou svého těla! „Everyone keeps telling me how my story is supposed to go. Nah. I'm-a do my own thing.“ ()

BrooksW.Here

"Let’s do this one more time. I’ve been Brooklyn’s one and only Spider-Man." _____________ Už je to skoro päť rokov, odkedy do kín vstúpil jeden z najlepších animovaných a zároveň aj jeden z najlepších komiksových filmov všetkých čias – Spider-Man: Into the Spider-Verse. V tej dobe zažal iskru, ktorú animovaná tvorba už dlhšiu dobu potrebovala a v podstate spôsobil aj úplnú revolúciu vo svojom žánri. Svojim vizuálom mi už vtedy vyrazil dych a predstavoval pre mňa perfektný audiovizuálny masterpiece... No, a o jeho tohtoročnom pokračovaní platí toto všetko asi päťnásobne – animácia je na extrémne vysokej úrovni, je neskutočne dynamická a v kombinácii so soundtrackom tvorí ohromné audiovizuálne inferno (práve vďaka nej som mal asi polovicu filmu neprestávajúce zimomriavky a husinu) začínajúce hneď v úvode s Gwen, ktorý vás absolútne pohltí a vcucne a vlastne až do konca tento film svoje zovretie ani na chvíľu nepovolí. A aj napriek tomu, že sa tu objaví zopár pomalších scén, tak ani na chvíľu sa pri tom človek nenudí. Tieto pomalšie momenty boli zakaždým veľmi šikovne vystriedané hyperakčnými a dokonalými bitkami a naháňačkami, ktorých tempo bolo úplne šialené... Ale toto vlastne platí pre celý tento film – už od prvých minút ani na chvíľu nespustí nohu z plynu, ale popritom sa ešte parádne stíha venovať osobnej linke väčšiny hlavných postáv a to mu neuveriteľne pridáva na dokonalosti. To spracovanie a animácia sú nesmierne úchvatné a v rámci animovanej tvorby podľa mňa nemajú akúkoľvek konkurenciu – dokonca aj excelentná prvá časť z roku 2018 pôsobí oproti tomuto iba ako nejaký koncept, ktorý sa drží celkom zkrátka, pri čom v Across the Spider-Verse to vyzerá tak, že tvorcovia mali úplne voľné ruky a vďaka tomu mohli popustiť uzdu svojej fantázii a gigantickej kreativite na maximum a tým pádom vytvorili tento enormný pavúčí námrd, z ktorého som sa ešte stále (ani deň po dopozeraní) úplne nespamätal... Tie nápady tu naozaj nepoznajú žiadne hranice a v momentoch, keď som si už myslel, že ma tento film nedokáže už ničím prekvapiť, vytasil ďalšie a ďalšie esá z rukávu a mňa tým doslova odpálil (Spider T-Rex, Lego Spider-Man, Spider-Punk a dokonca aj Tobey Maguire boli tými najprekvapivejšími čerešničkami na torte...). No, a ten záver ma už načisto poslal do iných dimenzií, skutočne som pri ňom stratil dych a v napätí som sledoval, čo sa bude diať ďalej... A krátko na to som nemohol uveriť, tomu, že sa už pozerám iba na záverečné titulky, pretože to ubehlo neuveriteľne rýchlo – tie dve hodiny mi pripadali ako 40 minút... Čakanie na finálnu časť bude strašne dlhé a obrovské utrpenie... Spider-Man 2099 odporúča druhú časť Spider-Verse všetkými dvadsiatimi! Ak bude finálny diel minimálne takýto dobrý, tak sa bezpochyby jedná o najlepšie spracovanie Spider-Mana ako takého... Edit (10.8.23): Wau, proste wau! Ani po opätovnom pozretí ma Spider-Man: ATSV neprestáva udivovať svojou dokonalosťou! ()

BoPo

Audiovizuálne orgie pokračujú. Po jednotke som bol samozrejme predpripravený ohľadom očakávaní, ale viete čo? Aj tak som bol opäť očarený tou zbesilosťou farieb a štýlov animácií. Spider-Man posunul vizuálny kvalitatívny strop, ktorý sám v minulosti nastavil. Príbehovo tiež ambicióznejšie. Dnes už Marvelom tak moc znásilnené téma paralelných vesmírov, tu vďaka "bezhraničným" možnostiam animácie, funguje výborne. Ak chcete animák, ktorý je iný, ktorý má svoj jedinečný štýl, a ste aspoň trošku superhrdinsky pozitívny (nemusíte byť vyložene fanúšik Spider-Mana), tak môžem určite odporučiť. Samozrejme Vás naserie koniec, ale tak kto si počká, ten... ()

Silence

< Edit po 2.návštěvě kina: Masterpiece confirmed! ;-) > Neuvěřitelně komplexní, dechberoucí audiovizuální zážitek, který ani přes frenetické tempo vyprávění neztrácí přehlednost ani soustředěnost a chytře a působivě rozvíjí postavy a jejich vztahy, dokáže ohromit osudovostí i dojmout ve chvílích, kdy přibrzdí a dopřeje postavám trošku osobnějších a intimnějších momentů. Největší slabinou je tak prostě konec uprostřed rozjetého příběhu, nicméně přestože za celých 140 minut nepřijde významná slabší chvilka, je to podívaná tak vyčerpávající (v pozitivním slova smyslu), že rozložení sil (tvůrčích i divákových) do dvou filmů je vlastně jediné možné řešení. Jeden z nejúžasnějších kinozážitků za poslední roky. 10/10 ()

Hwaelos

Nedá se svítit, ale Across the Spider-Verse je za poslední roky posledním důkazem, že vymírající subžánr superhrdinských filmů má ještě co říct. Funguje tu jak vztahově-emoční rovina, tak hlášky, tak i dechberoucí akce. Koncept multiuniversa, na němž si MCU vylámalo kompletně zuby, dovoluje scenáristům přijít s orchestrací nápadů, které zábavně posouvají story, anebo alespoň pomrkávají na diváka. Snímek si tak užijí jak děti, tak dospělí, ale i opravdoví fanatiční nerdi, na které se z plátna valí množství citací i subtilních aluzí. ()

JohnCZ

Na jednu stranu impresivní animace, která tady dosahuje na absolutní špičku toho, co jsem kdy v animované tvorbě viděl a zároveň je to ultimátní fan servis pro všechny fanoušky Spider-Mana ve všech jeho podobách. Na stranu druhou jsem se do toho velice obdobně jako v případě jedničky prostě nějak nemohl dostat. Příběhově je to po většinu stopáže o ničem, klasický multiverse maglajz, který v současnosti decimuje MCU, s občasnými světlými chvilkami v podobě sympaticky pomalejších momentů, ve kterých hraje roli Milesova rodina, popř. lehké náznaky romance s Gwen. A v momentě, kde film potemní a začne se konečně namísto třeskutého pobíhání konečně odvíjet dramatická zápletka, tak následuje seriálový cliffhanger a konec. Tahle vizuálně nabitá animace musela dát ohromné množství práce a proto je strašná škoda, že tak geniálně film už nefunguje po stránce příběhové. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

29. Critics' Choice Awards - výsledky

29. Critics' Choice Awards - výsledky

14.01.2024

V neděli 14. ledna byly v kalifornské Santa Monice uděleny ceny Critics' Choice Awards tradičně vyzdvihující výjimečné tvůrčí výkony a filmové počiny uplynulého roku. Toto ocenění je zároveň po… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD