Miles Morales sa vracia s ďalšou kapitolou oskarovej pavúčej ságy, Spider-Man: Cez paralelné svety. Po opätovnom stretnutí s Gwen Stacy je Spider-Man z priateľskej brooklynskej štvrte katapultovaný cez Multiverzum, kde sa stretáva s tímom Spider-ľudí, ktorých úlohou je ochrániť jeho existenciu. Keď sa však hrdinovia sporia, ako si poradiť s novou hrozbou, Miles sa ocitne v súboji s ostatnými Pavúkmi a musí prehodnotiť, čo znamená byť hrdinom, aby mohol zachrániť ľudí, ktorých miluje najviac. (Itafilm)

sir-dave

Skoro dvou a půl hodinový, komixově laděný animovaný Spider-Man, byť kvalitně zpracovaný, je snad vyloženě jen pro fandy žánru. Oproti jedničce (pokud matně pamatuju) je tady přímo pře Spider-Man-ováno. Vyloženě subjektivní názor. Marvelovek, komiksovek začíná být až příliš. Pavoučí jízda pro mě skončila Maguirem. Ztrácel jsem se v těch paralelních světech, Spider-Man černoch. Už Doktor Strange ukázal ten svůj mnohovesmír přes čáru. Největší perlu tomu dodal závěr. Každopádně vidět se má vše. ()

David.Darco

Nech sa budem snažiť akokoľvek, nenapíšem už asi nič, čo by tu už nebolo povedané. Tak asi len priamo od srdca, pre mňa sa jedná o definitívne najlepšieho spidermana vôbec (spoločne s 1. Dielom) a zrejme o jednu z mojich najobľúbenejších animovaných sérii vôbec. Mnohí z nás už dávno dospeli a animované filmy, na ktorých sme vyrastali vystriedali infantilné animované rozprávky bez kúska kreativity. Neskutočne ma teší, že niekto myslí na to, že aj generácia dnešných 20tnikov, či 30tnikov vyrastala na animovaných filmoch a niekde hlboko vnútri som presvedčený o tom, že ich stále milujeme. Zabúdame na ne najmä z nedostatku kvalitnej a vyspelej novej tvorby a pochopiteľne tak čas od času siahneme skôr po nostalgii. Animovaný Spiderman Miles je snáď všetkým, čo by som od populárneho, komerčného filmu mohol chcieť. Nadupanou, originálnou, ale najmä inteligentnou jazdou a audiovizuálnou pornografiou na hranici možného až nepredstaviteľného. Súzvuk miliardy nápadov a dobrých rozhodnutí. Bol som a som ohúrený, sťahujem si soundtrack a rovnako ako s prvou časťou si pojazdím nejaký ten čas aj s druhou. Kino a originálny zvuk (Dajte si tú námahu a kašlite na dabing) je must! ()

UhLee

(8,5/10). Spider-Man: Across the Spider-Verse je přesně tím pokračováním, které by si každé velké studio přálo. Posouvá hranice původního dílu zase o level výše a neztrácí vlastní tvář, i když je na steroidech. Druhý díl této snové trilogie studia SONY se povedl na výbornou a posouvá hranice původního dílu zase o kousek dále. Ať už se bavíme o prohloubení vztahu hrdinů s divákem, kdy nám na nich začíná víc a víc záležet a dostávají se nám víc a víc pod kůži. Nebo dechberoucí animace, která v prvním díle etablovala styl, ke kterému se chtěly všechny animační studia přiblížit. Tento styl je zde zachován a já osobně zůstávám i po představení úplně nových nápadů v druhém díle, jeho největším fanouškem. Brooklyn je prostě nejvíce cool a už si našel místo v mém srdci. Potom tady dostáváme již zmiňované nové animační styly, které jsou taktéž revolucí v animovaném žánru. Hlavně živý animační styl ve světě Gwen ukazuje, že se tady nebude sázet na jistotu. Hra barev, která koresponduje s emocemi postav je něco nevídaného. Po komické stránce film šlape jak hodinky. Hlavně díky napojení na postavy, které z prvního filmu zůstává zachováno. Toto Spider-pokračování je totiž mnohem odvážnější a místy i temnější než jeho starší bráška. Poznáváme pravou podstatu a tíhu břemena, které musí každý Spider-Man nést. Tento film je v jádru tím nejvíc Spider-filmem, který jsme měli v novodobé historii možnost vidět. Máme tady obrovskou dávku fan servisu, který by si nikdo nedokázal před pár lety ani představit. Klobouk dolů před všemi animátory, kteří u toho museli potit krev, aby měli fanoušci radost. Tomu se říká láska k filmu a samotnému řemeslu, ovšem nikdy by to nefungovalo bez pevného jádra (zdravím poslední Marvel filmy). Mírný úkrok zpátky vidím v soundtracku, který byl v prvním snímku zkrátka hrozně výrazný a tuto laťku druhý díl jednoduše nedokázal překonat a ani se k ní přiblížit. Tím pádem je to spíš takové lehké vykrádání snímku prvního, jako tomu bylo třeba u Avatara. I tak přinesl skladatel Daniel Pemberton zajímavé kousky ze svého studia. Jsou zde představeny nové postavy, ze kterých nejvíce vyčnívá Miguel O'Hara. Jde z něj nesmírný respekt a zároveň chápete obrovské břemeno, které musí nést. Rozpolcenost je pak taky velkým tématem, které vám film v závěru vmete do obličeje. Jsem mírně zklamán z hlavního záporáka Spota. Věřím, že naplní svůj potenciál ve třetím díle, protože Kingpin se mi líbil v prvním díle daleko více. Ale náznaky v závěru, mě ujistily v tom, že se nemám čeho bát. Nedokážu si představit, kam dále se ještě může celý kolos posouvat, ale už dlouho se mi po skončení nějakého filmu nestalo, že bych tak dychtivě toužil po odpovědích, na otázky které film nezodpověděl. Naštěstí čekání na pokračování nebude zase tak dlouhé a příští rok bychom se jej měli dočkat. Přestože se jedná o téměř dokonalý počin tak se zde objevuje podobný problém u prvního dílu. Je tam toho zkrátka hrozně moc a můj jednodušší mozeček, to nedokázal na první dobrou pořádně zpracovat. Proto si myslím, že až s odstupem času budu moct opravdu docenit kvality a dopad tohoto výjimečného animovaného filmu. Ty kvality jsou zde více než zřejmé a zcela nezpochybnitelné. Teď působí tento film malinko neúplně, já ovšem věřím, že pokračování jenom potvrdí drtivý dopad a důležitost tohoto mezistupně k velkému finále. "My job... being Captain. This whole thing doesn't matter anymore. You're the best thing I've ever done." () (menej) (viac)

Vitow

Tak už asi stárnu! Neb nestíhal jsem registrovat vše, co se ve filmu děje a po třetím epileptickém záchvatu jsem si přál, aby to přetočili na začátek a pustili v poloviční rychlosti. --- Reálně tohle byl asi nejlepší film, který jsem letos viděl a to jsem nedávno koukal na Kmotra. Než mě ukamenujete, tak srovnávám první shlédnutí s filmem, který jsem viděl už asi ve dvouciferném počtu a ještě to plánuji navýšit. Spidermana si určitě ještě někdy pustím, ale obávám se, že už to nebude takový zážitek, jako na velkém plátně. Každopádně je tam mnoho věcí, které jsem nestihl zachytit.  --- Každá vteřina filmu je můj nový potencionální wallpaper. ()

Remivsremi

Sledovat druhý Spider-Verse je učiněná radost. Komplexní, nádherné, celistvé, hravé, vtipné i dramatické. Není zde žádné hluché místo. Konverzačky, všechny vizuální nápady, které se na vás valí v tak neskutečně kadenci, že je to někdy až komplikované to celé usledovat. Tahle hravost je pohlcující. Film mi utekl jak nic a měl jsem chuť si ho okamžitě zopakovat. Je to zážitek. Až dorazí i třetí část a dostaneme finální vhled na uzavřený děj, bude to událost jakých nebývá hodně. Těším se. ()

Aargh

Dvě a půl hodiny a film stejně nedokáže poskytnout jakékoliv rozuzlení, uzavřít jedinou dějovou linku. Místo toho skončí obřím cliffhangerem, jako by šlo o pilotní díl seriálu a další díl se vysílal za týden. Finální dojem je podobný, jako když mě někdo donutí vypnout film v půlce. ()

Ryuuhei

Bylo to na 100 % tím, co bych si žádal jak od Spider-Manů, tak i obecně od komiksových filmů. Bohatý a ničím nešizený náhled do systému multivesmíru, výborně prezentovaný příběh i osudy jednotlivých postav, hromada zábavy a fenomenálních artistických akčních scén. Požitek jak pro oči, tak i kolotoč pro emoce. Nejlepší komiksový film, jaký jsem kdy viděl. Infinity War v podání Milese Moralese. Těším se na nášup! ()

BROKEN_

Esence komiksového žánru! Jedničku z roku 2018 miluju. Je to jeden z nejlepších animovaných filmů a zároveň jeden z nejlepších komiksových filmů. Dvojka je jednička na tripu. Pokud jste si mysleli, že ta animace nemůže být lepší, tak se šeredně pletete. Dvojka přidává neuvěřitelný cit a detail na samotnou animaci. Už jen úvod s Gwen, kde se krásně hraje s barvami. Jakmile je postava smutná, barvy se utlumí a jsou tmavší, ale jakmile je postava šťastná, tak je barva světlejší. Spider-Verse díky své dokonalé animaci jí využívá i ke storytellingu. Vizuální stránka je totální strop všech animovaných věcí, co jste kdy viděli. Myslím si, že si nejeden fanoušek Spider-Mana, ale i fanoušek umění a celkové animované tvorby si musel během sledování ucvrknout do kalhot. Tohle je zkrátka pastva pro oči. Co se týče postav a příběhu, nevěřil jsem, že si to ještě více zamiluji ten svět a ty postavy. Miles, Gwen, Peter (ach jak já miluju Petera se svým mimčem… chci ho víc!). Příběh samotný mi přijde pěkně organicky zpracovaný a působí to, že si to tvůrci vymysleli již u jedničky. Každopádně samotný vznik záporáka a jeho flashback je spíše vtipný “hodil si po mě bagetu“. Po shlédnutí dvojky se budeme na jedničku dívat jinak…. a to myslím v dobrém. Musím se přiznat, že mě emocionální stránka fakt dostala a měl jsem na konci při jednom momentu, až na krajíčku. Posledních 30 minut cca jsem nemohl vydechnout a měl jsem husinu, až do samotného konce. Spider-Verse 2 je zkrátka esencí multivesmíru a vlastně i Spider-Mana jako takového. Fanoušci tohoto pavoučího hrdiny (patřím mezi ně i já) si myslím, že mnozí během sledování museli dostat orgasmus :-D je to zkrátka hrozná střela a po konci bude čekání na třetí díl opravdu dlouhé. Tohle je jedno z nejlepších filmových pokračování a jeden z nejlepších komiksových filmů a také to bude bezpochyby jeden z nejlepších filmů roku. Kino je zde povinností. 10/10 ()

Trenslation

🕷Z prvního Spiderverse od dua Lord & Miller jsem odcházel strasně nadšenej. Kulervoucí animace, storyline, že by mohly ostatní komiksáky závidět a i proto jsem se těšil na dvojku. Well, Across the Spiderverse je super v mnoha ohledech, hrozně moc dobrejch nápadů, neždíme to samo sebe jako posledních už ani nevím kolik filmů od Marvelu, ze kterejch si skoro nic nepamatuju, animace je zase o něco lepší, vtípky jsou zase o něco debilnější. A fakt tomu leccos odpustím, protože je to pořád jinde, než ta záplava ohranosti a digibordelu, ALE stopáž 140 minut už pro mě začíná bejt v kině fakt místy neúnosná, ještě když je první půlka jen o emocích. A když se ještě dozvíte, že tenhle film jen jen půlka příbehu a máme si počkat na pokračování. Pořád ale platí, že kdyby takhle inovativní v hodně směrech byly i ostatní Marvelovky, nemusím přemýšlet, jestli na ně vůbec ještě půjdu do kina. P.S. Skoro tam není Spidervepř  🐖🕸 ()

Lachtaan

Tak jsme se dočkali. A bez delšího vylívání srdíčka můžu opět souhlasit s obecným přijetím - je to neuvěřitelně vyšperkovaná neutichající nálož obrovského fanservisu pro všechny milovníky Spider-Mana, a to napříč všemi věkovými kategoriemi. Těch pomrknutí je tu taková darda, že pozornost musí jet na 200 %. Ale pokud to zvládnete, budete chrochtat blahem. Tak snad Za paralelními světy přijde dřív než za dalších 5 let! [viděno v Cinestar Plzeň 8.6.2023] ()

DragonnCZ

Dejte mi pokračování a jsem váš. Film roku? Málem i jeden z nejlepších filmů! Emocionální animovaná  nabombená bomba, která mu duši a hloubku a je ještě lepší než jeho předchůdce a ještě nás má co čekat. Já vrním blahem a jenom samotný audiovizuál mě odvařil jak prase. Takhle se dělá pravý film. 10/10 No Way! ()

Akira777

Když vás baví více ta část, kde Ghost-Spider (Gwen) je ve své realitě než příběh Milese Moralese, je to značný problém, a už tenhle problém jsem měl v prvním filmu, kdy mě Miles nic moc neříkal, ale tam to zachraňoval vztah Petera jako učitele a Milese jako žáka, jenže tady to není. Miles mě prostě moc nebaví, na druhou stranu další Spider-mani mě přišli celkem zábavní, třeba Miguel O'Hara. ()

Qitek

Inovativní v každém směru. Nejlepší komiksová věc doposud. Špičkový blockbuster, který díky své formální stránce povyšuje celou věc na dechberoucí umělecké dílo. Skvělej záporák navrch. ()

oveckaoa

Spoilery Docela mě překvapuje , že to tu nikdo nezmínil a nikomu to nevadí tak to zmíním já.  Ten film v podstatě vykrádá Spidermana No Way Home (více variant spidermanů, záporáci z jiných filmů v jiném světě ) Avengers Endgame a Doktora Strange 2 (více variant spidermanů, paralélní vesmíry, cestování časem )  a pokud to dokáže Sony v druhé části dobře zpracovat můžou tam být narážky na potitulkové scény z Morbiuse . Tak, že Miles díky konci jedničky stvořil Spota záporáka co je flekatý a dokáže cestovat vesmíry Spot se nějak nabije zesílí a chce zabít Milese a jeho rodinu Milesovi pomáhá společenství Spidermanů kde jsou v popředí spiderwoman co zaujme pouze tím, že je těhotná spider punk což je nameděný kokůtek objeví se indický spiderman , který zaujme jen tím, že ty vlákna namotává na nějakou ruličku a Miguel O´hara  co to vede. Ti všichni chytají záporáky z jiných dimenzích v jiných světech a posílají je zpátky pak přiberou Milese mezitím Spot zesílí Miles zjistí, že na to, aby byl pravý Spiderman musí někoho obětovat on to nechce oni ho honí on se dostane do dimenze kde je zlý a chce se vrátit zpět do toho Spider- Gwen stvoří skupinu co mu jde pomoct  v druhé skupině je Miguel O´Hara a spiderwoman co zase ho jdou zastavit. Animace je opět top příběh je lepší průměr vtipy jsou lepší jak v jedničce 80 procent ()

MikyAff

Prostě a jednoduše - skvělý! Superlativů nemám dostatek k tomu, abych vyjádřila, jaká tohle byla pecka. Soundtrack mě bavil a animace je fantastická, ale to Vám řekne každý, kdo to viděl. K tomu spousta narážek těšící moje fanouškovské srdíčko a ta čekačka na pokračování bude teď fakt dlouhá. ()

hroubek

Spider-Man: Napříč paralelními světy je hodně povedený a zábavný film, který jsem si  jako velký fanoušek Spider-Mana moc užil. Velmi mě baví jak je to originálně pojatý, jak to skvěle pracuje s postavami a celým Spider-Versem. Líbí se mi, že tvůrci myslí na fanoušky Spider-Mana a doslova film zasypávají odkazy. Takže pokud se vám líbil první díl, tak budete z kina odcházet nadšený a je velmi pravděpodobné, že si dáte další projekci. ()

lykan9

Musím uznat, že tato animované verze Spider-mana je prostě úžasná. Už se mi líbila jednička, ale propojení skoro všech verzí Spider-mana v jednom filmu dopadla na výbornou. Napříč paralelními světy sice je obtížnější na pochopení a soustředění a rozhodně není pro někoho, kdo by si chtěl tento film vybrat jako první k zasvěcení, ale vymyšlený je skvěle a donutí diváka, aby si ho pustil minimálně ještě jednou, protože v něm hlodá, jestli náhodou něco nepřehlédnul. Sice mě děsně naštval závěr - opravdu jsem nečekal, že bude film přerušen v tom nejlepším a že si budu muset počkat ještě rok na závěr - ale i tak to ve mě evokuje pocit, že dát méně než plný počet, by byl hřích. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

29. Critics' Choice Awards - výsledky

29. Critics' Choice Awards - výsledky

14.01.2024

V neděli 14. ledna byly v kalifornské Santa Monice uděleny ceny Critics' Choice Awards tradičně vyzdvihující výjimečné tvůrčí výkony a filmové počiny uplynulého roku. Toto ocenění je zároveň po… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD