Miles Morales sa vracia s ďalšou kapitolou oskarovej pavúčej ságy, Spider-Man: Cez paralelné svety. Po opätovnom stretnutí s Gwen Stacy je Spider-Man z priateľskej brooklynskej štvrte katapultovaný cez Multiverzum, kde sa stretáva s tímom Spider-ľudí, ktorých úlohou je ochrániť jeho existenciu. Keď sa však hrdinovia sporia, ako si poradiť s novou hrozbou, Miles sa ocitne v súboji s ostatnými Pavúkmi a musí prehodnotiť, čo znamená byť hrdinom, aby mohol zachrániť ľudí, ktorých miluje najviac. (Itafilm)

Kwaichi

Úvod filmu pôsobil na mňa nezáživne a chaoticky, ale keď sa konečne rozbehla akcia, tak tá jazda stála za to. Miles Morales je postava, ktorá búra všetky stereotypy a očakávania. Autori tak tvoria hrdinu, ktorý si vďaka svojmu spider-versu získava srdcia fanúšikov po celom svete. Každý nájde svoj idol v jednej z podôb Spidermena. Brilantný ťah. Škoda, že sa autori rozsahom príbehu snažili prekročiť časové možnosti celovečerného filmu a nevytvorili samonosný príbeh ako v prvej časti. ()

C0r0ner

Neřekl bych, že to je lepší než jednička, ale zároveň nemůžu říct, že to je v čemkoli horší. 140 minut téhle parádně nabušené jízdy uteče jako nic, zatímco se na diváka každou minutou hrne lavina invence, originality, audiovizuální dokonalosti, vtipu a taky špičkového příběhu. I když bych dlouho přemýšlel, nenašel bych sebemenší drobnost, co by se tomu dala vytknout. 100% ()

Cheeter

V pokračování je očividná snaha překonat jedničku. Nejméně tím, že přidám pokud možno co nejvíce zajímavých dimenzí. Navíc to rozdělení do dvou částí u mě úplně nefunguje. V tuhle chvíli jsem se docela naštval. Ale animace a příběh fungují docela dobře, tady jsem byl určitě spokojený. ()

Bush13

Člověk si podobně jako u Avatara říká, že ho ta dechberoucí vizuální stránku podruhé tolik nedostane, ale kdepak, opět má spadlou čelist až na podlahu kinosálu. Nejen ona skvostná animace, ale animace obecně, mnoho odpustí, je z principu groteskní - proto mnoho věcí, u kterých bych protáčel panenky o sto šest, tady funguje zcela nenásilně a ano, přiznávám, je to dosti vtipné. O výborně dynamickém scénáři netřeba hovořit, snad jen, že jsem si to užil, ačkoli nejsem ještě takový superhrdinský geek, jenž by pochopil nádavkem další stovku narážek. Úžasný zážitek, který u "běžného" Marvelu postrádám. ()

epicek

Laťka byla po prvním díle nasazena zatraceně vysoko ale byla s přehledem překonána. To, že animace je zase o level jinde není třeba ani zdůrazňovat. Tenhle film je prostě na absolutním vrcholu toho, jak má vypadat komiks na velkém plátně a netýká se to jen vizuálu, jelikož Spider-verse je tady využit na maximum se vším, co k tomu patří. Masterpiece, který dokáže každou další minutou jen fascinovat, jelikož to od začátku zařadí extrémně vysoké tempo, které zpomalí až se závěrečnýma titulkama. Tohle je must see! I didn’t want to join a band, so i started my own. ()

Ondatra

Jednička Spider-Mana byla skvělá. Skvělej soundtrack, příběh se dá vyrovnat Avengerům a prostě nádhera. Bezpochyby na pět hvězdiček. Druhý díl byl osobně za mě ale slabší. Občas se mi stalo, že při nějakých scénách jsem zíval a přišlo mi to na animák až příliš dlouhé. Opět musím ale pochválit soundtrack, tentokrát od Metro Boomina. A další věc, která mě občas trochu štvala jsou příliš problikávající světla a scény. Už se nedivím, že na začátku je upozornění pro lidi s epilepsií ;D 7,5/10 ()

PavelVanekArt

Za mě podstatně horší než první film. Ten byl boomem hlavně díky neotřelé a revoluční animaci, tady se jede v osvědčených kvalitách i nekvalitách. Vizuál je ještě posunutý o level výš a celkově jde o dospělejší film, než byl první díl. Postavám se dostává většího progresu a celkově se ukazuje více příjemnějších postav. Tisíce Spidermanů v jednom záběru je sice fajn, ale zhruba od půlky filmu vzniká grafický a situační chaos, kdy tam vidíte easter egg, tam se něco děje, tam je Andrew Garfield, tam Tobey, tam narážka na No Way Home, tam je zas Spooder-man, tam zase videoherní SM, no prostě je toho moc na první shlédnutí. Co jsem ale napoprvé pobral a nelíbilo se mi, tak příběh, uchopení postav a finální twist. Všichni snad věděli do čeho jdou (diváci - bude tam twist s časovou rovinou a bude to na dvě části) a výkřiky do tmy, že to mohlo uceleně skončit nebo dát víc odpovědí, je zcela zcestné. Tohle mě prostě nebavilo jak mělo a mrzí mě to. Pokud bude třetí film lepší, změním hodnocení i tu a budu to brát jako jeden celek. Takhle to jen DLC na pokračování. A ještě jedna věc, nemám rád postavu Milese Moralese. A když tam 3x pronese Já jsem Miles Morales a bla bla, tak já jsem na Na Prášky. 3* a.k.a 55% ()

Martrix

Kdykoliv se tvůrci snaži udělat sequel, který má přebít úspěšný film, kroutím hlavou, protože víc příšer, robotů, akce, humoru....většinou se to nepovede. Jenže tady vám padne čelist už po první desetiminutovce. Tvůrci se posunuli někam, kam jen málokterý fanda animáků dohlédne. Mix amerického komiksu a mangy, s příchutí něčeho nového. Palba nápadů, detailů, dynamiky, hudby, fórků, napětí i emocí v kvalitním příběhu. Člověka napadne ....proč se sakra utrácí prachy za živácké komiksárny jako Quantumania, Marvels, Morbius, Wonder Woman a další slaboduchárny? Ms Marvel a Blue Beetle určené primárně pro teeny, působí vedle Paralelních světů jako večerníčky pro desetileté. Vždyť animáky dnes mohou vypadat 10x líp. Konečně někdo pochopil, jak velký potenciál animace skrývá. Postavy jsou tady živější, než mnohé rádoby suprdokonalé CGI výtvory. Jediné, co mě po těch 135 minutách rozladilo je, že tohle byla jen první půlka a že si na pokračování pěkně dlouho počkám. ()

Juto

Úprimne, nikdy som nebol svedkom takej pozoruhodnej animácie ako v "Across the Spider-Verse." Vizuály sú úchvatné a obsahujú širokú škálu štýlov. Je to skutočný multivesmírny zážitok s množstvom podmanivých detailov v každom zábere, vrátane množstva pestrej palety farieb. Príbeh je výnimočne dobre spracovaný, rozširuje existujúce postavy a zároveň predstavuje nové a zahŕňa zaujímavé zvraty. Humor v celom filme je znesiteľnejší a poskytuje ľahké momenty bez toho, aby podkopal emocionálnu hĺbku rozprávania. 9/10 ()

BoXBe

Miles Morales nailed it! Kánon Spidermana dostal pořádnou adrenalinovou injekci. Animace je úžasná!!! Fantastická!!! Extatická!!! Přehledná, pochopitelná, zároveň vyzývavá. A svedla mě. Chytila společně s rytmem, střihem, hustou hudbou (soundtrack roku) a společně s emocemi a nepustila do konce. A ten konec je dokonalý!!! A dává smysl a má se kam posouvat. Miles se umí propsat a zhmotnit v postavu, které chce v jeho dilematech patnáctiletého kluka fandit snad každý. Hraný Spiderman: No Way Home má těžkou konkurenci. Kánon Petera Parkera má konkurenci. A my před plátnem máme žně. And Oscar goes to... A proto chodím do kina. Tečka. P.S. Vzkaz americkým studiím. Že jde o nejdelší animák nezvrhněte prosím v trend ani kvůli pozitivním recenzím, pls. I tady jsem na minutu usnul ;) ()

Šimpy

Rád bych dal více, ale nemůžu. Pořád se mi vkrádal ten pocit již viděného. Ale špatný to taky není. Pořád lepší než poslední Spiderman s Hollandem. A konec navnadí na pokračování. tak uvidíme. ()

FrankSusta

Co víc říct? Prostě wow. Prakticky dokonalý film. Do posledního malého detailu. To co se v předchozím díle zdálo jako nevyhnutelné se konečně stalo a vůbec se to nedrželo u země. A taky je to vidět. Ve velkém stylu a dokonalosti bylo uděláno prakticky vše. Zaprvé neuvěřitelná animace, ke které stačí říci pouze wow. Zadruhé příběh, který rozjel hromadu dalších motivací a další zákoutí soukromí oblíbeného Spider-mana, v naprosto úchvatném a vůbec ne skromném provedení. Všechno absolutně k uvytržení a já to miluju. Čekání na konec bude setsakra dlouhej. Jenom trošku pomalejší rozjezd a trošku až moc překombinovaný závěr nezávěr (se však stále velkolepou gradací) shazuje známkuo trošičku dolů na ''pouhých'' 9/10 ()

campix

Napoprvé to byla neskutečná pecka a trošku jsem se obával, že tenhle raketový vzestup nebudou tvůrci schopni zopakovat. A co se nestalo. Druhý film s Milesem Moralesem je nebojím se říci ještě lepším než ten první. To co v prvním filmu vypadalo jako zábavné hrátky zde nabírá obrovských rozměrů. Přidávají se nové postavy, prostředí a šlape se do osudovosti ve velkém stylu. Tady už se buduje vesmír, místo pouhé ukázky, čeho jsou tvůrci schopni. Všechno je daleko větší, barevnější, zběsilejší a velkolepější. Všemu kraluje animace, která je naprosto nádherná až se z toho člověk dojme. Škoda, že jsme pouze v poločase, ale na druhou stranu alespoň dostaneme nášup. ()

NiWi

Vizuální orgie podruhé, snad ještě bláznivější, působivější a zábavnější než v roce 2018. Accros the Spider-Verse je víc než skvělým pokračováním, které je příběhově daleko rozmáchlejší a pouští se do míst, kde se střetává nekonečno realit a tím pádem i nekonečno různých Spider postav. A jak dokáže snímek s pavoučím multiversem pracovat je zkrátka obdivuhodné, líbivé a promyšlené. Úvodní sekvence je parádně třaskavá a energická, podpořená zběsilou, nápaditou animací, ostatně jako celý film. Jednotlivé scény jsou promyšleně vizuálně doplněné, a tvoří skvělý kontrast děje a emocí. Chytře vymyšlená ústřední dějová linka je úzce spjatá s osobním životem všech postav, které vydatně prokresluje. Vše tak působí osudověji, a sympatie i pochopení se dostaví opravdu u všech. Na snímku je sice znát, že je to první polovina celku, ale v mých očích se nejednalo o rušivý element. Menší výtky mám k finále, které tvůrci nevěděli kdy vhodně ukončit a trochu tím zabili skvělý závěrečný plot twist. Hudba mi přišla oproti prvnímu dílu taky o trochu méně výrazná, a celková stopáž by možná snesla pár minut dolů. To jsou však drobné nedostatky na kráse jednoho z nejlepších pokračování tohoto tisíciletí. ()

Susinnon

Tak som sa dočkala! A som nadšená! Do Milesa som zaľúbená ešte viac, nadšená som všetkými zmyslami. Oproti jednotke je toto viac depresívne, ale stále to má svoj vtipný, mladý a svieži štýl. Nové postavy fantastické a co sa animácie týka, to ani neviem opísať, aká som bola nadšená a excited. No a hudba je kapitola sama o sebe, už cestou domov z kina som si v aute robila vlastný Morales koncert. Hej, a ešte príbeh! Ani chvíľka nudy a emócie fungovali na plné pecky a koniec ma zamrazil a teraz neviem, ako prežijem ten čas do tretieho dielu. Asi tak, že si toto budem púšťať stále dookola, až kým to nebudem vedieť naspamäť, tak ako to bolo u mňa aj pri prvom diely 😀 love you, Morales ❤️ ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Co tohle zase bylo?! Tohle je doprdele zkurvený paradox! Doslova první film s Majlsem byla sračka, kterou držela nad vodou moje láska k Spajdymu, což i způsobilo mou návštěvu kina, jelikož trajler vypadal sejf. (Sice tam stejně ty zkurvený japonský Sp*derm*ni byli), ale jen na mrknutí oka, takže se to dalo naštěstí přežít, avšak přibylo mnoho dalších bizarních postav, doslova každá zkurvená, co Vás napadne, prostě armáda pavoků (nejen těch). Nesnáším milion nesmyslnejch postav, který se ještě snaží zavděčit dnešní (doplň si) době, ale tady to trio v režii a scenáriu to pěkně zmaklo a udělalo mi laskavost tím, že to nebyl další kyčovitej díl, kterýho bych litoval, naopak mi přišel tak originální, fakin originální jako Všechno, všude, najednou. To je takovej ten film, co si nevinně jede svoje chujovinky, vychutnává si Vás svou průměrnou story a pak Vám vchlustne do ksichtu úplně popíči věcičky, kterýma vás krmí, dokud vám neřekne POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ, dobrej džebejt bros. Jinak animace fakt gut, oridžinl též, snad poprvé z toho jde cítit fakt komiks, což já popravdě komiksy nečtu. Well it's hýr bojz, z odpadu jdeme vyhodit celou nálož(nebo si to ještě schováme na d END) :) ()

nineweh

Jako je to parádní, i když místy malilinko přeplácaný (člověk by si to potřeboval pauznout a pokochat se vším, co se v konkrétním záběru děje - a tenhle pocit jsem měla tak padesátkrát za film) ale za ten zasranej cliffhanger na konci hvězda dolů, fakt. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

29. Critics' Choice Awards - výsledky

29. Critics' Choice Awards - výsledky

14.01.2024

V neděli 14. ledna byly v kalifornské Santa Monice uděleny ceny Critics' Choice Awards tradičně vyzdvihující výjimečné tvůrčí výkony a filmové počiny uplynulého roku. Toto ocenění je zároveň po… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD