Escape Room: Niet úniku

• Česko Úniková hra: Turnaj šampiónů (viac)

Escape Room: Niet úniku je pokračovaním psychologického thrilleru, ktorý zaujal hororové publikum po celom svete. Tentokrát sa nič netušiaca skupina šiestich ľudí ocitne uzamknutá v ďalšej sérii únikových miestností. Postupne odhaľujú, čo ich spája, aby sa im podarilo prežiť.... pričom zisťujú, že túto hru už raz hrali. (Itafilm)

Mangano

Znatelně slabší než předchozí díl. Řešení hádanek vyznívá naivně a příběh včetně konce dost absurdně. Architektura hry je v porovnání s předchozím dílem extrémně stupidní. Postavy jsou krom ústředního páru nesympatické a jejich případná smrt diváka nějak zvlášť nezasáhne. A ačkoli efekty taky nejsou na bůhvíjaké úrovni a nějaký hudební podklad jsem ani nezaznamenal, ždibíček napětí to pořád ještě má, takže na jednu hvězdu to za mě zatím není. ()

Sharlis

To je taky horor pre 8-rocnych. Vzualne neuvidite ani jednu smrt, to mozem "spoilnut" ako recenziu, aby ste neboli nastvani az na nejaku budete cakat. Pretoze sice hry a miestnosti su pekne urobene, tak asi nemali v tyme maskera ani grafika, aby nahrali nejaku kill scenu. Pribeh to nema ziadny, len banda decak robi unikovku a zaverecny pokus o mindfuck bol nanajvys smiesny, rovnako ako pokusy o hrdinstvo u postav. Skoda, ze z tych jednotlivych miestnosti nejde alespon nejaky strach, ako to kedysi majstrovky zvladol Saw, kde som trpol co sa komu moze stat. Ale jak pisem toto je fakt pre decka a tazko to zrovnavat, aspon to bolo kratke. Prvy diel bol lepsi, preto som si pozrel i tuto dvojku, cakal som, ze kusok pritvrdia, ale bohuzial sklamanie. ()

CarLoSiiin

Alternativnejsi konec se mi libi o poznani vice. Lepsi provazanost, smyslnost a trosku "hororovy" nadech oproti klasicke verzi. Alternativa teda za 4*. ()

Lilith03

Baví mě sledovat jak tu někdo mluví o koze a někdo o voze XD. Lidi, když jste všichni tak "chytří", tak si aspoň zjistěte, že film má dvě různé verze a v každé je diametrálně jiný příběh, ať to zde nevypadá jak u blbečků na dvorečku. Takže znova, na Netflixu je upravená verze s psycholožkou a online na bombuj najdete originální verzi s Isabelle Fuhrman. Pokud chcete koukat na obě, tak první na tu s psycholožkou, která na konci vypadá, že bude pokračování a dá dohromady některé dílky a pak tu s Isabelle, která dá dohromady jiné dílky a končí opravdu tak, jak to končit má. Pokud chce někdo vidět jen jednu, doporučuji tu s Isabelle, protože ta s psycholožkou je vyloženě jen to, že si s námi tvůrci hrají. Ale nejlepší je kouknout na obě, první tedy psycholožka a pak Isabelle! Části kde jsou hry jsou stejné, ale části s příběhem kolem jsou jiné a jak jsem již psala, každá dá dohromady jiné dílky. Film celkově má opět bravůrně zvládnuté jednotlivé hry a herci a jejich výkony jsou určitě lepší než v jedničce. Isabelle byla naprosto fenomenální a Taylor rovněž! Neskutečně mi dávala vibe Jenny Ortegy, její postava se mentálně dost posunula a zároveň se mi líbilo, jak byla chytrá. Hodně lidem to vadilo, ale jak to mělo asi být... Kdyby tam nebyla chytrá hlavní postava, tak skončí už v první místnosti, nechápu lidi kteří to kritizují, asi sami nemají moc koleček na rozdávání. Stejně tak mi vadí komentáře typu "kopírování sawu" asi jste neviděli saw teda... No nechápu, že někteří jednodušší jedinci nesledují radši večerníček, čsfd by bylo hned krásnější. Pro více nich recenzí si mě dej do oblíbených, s láskou Lenča. ()

Beata.Zajaco

Musím říct, že mě to fakt hodně bavilo. Konec mi přišel teda dost přehnaný, ale chápu, že případně potřebují mít otevřené vrátka ke trojce. Herecké výkony byli fakt super! Pokud bude pokračovaní tak už teď se těším. ()

Mukade

Keď opakovane hovoria aká je Zoe geniálna, tak ju mohli takú aj zobraziť, teda mohla vyriešiť nejako nadperiemerne viac rébusov alebo nejako zjavne tie najťažšie, čo som si ale vôbec nevšimol, skôr sa mi zdalo že v ich riešení priemerne dobrá, taká ako niektorí ostatní ((: ()

Holly_Molly

Stejně jako v případě jedničky, je i dvojka výborná zábava. Postavy byli sympatický i vtipný a stejně jako v prvním díle, mě pěkně žralo, že na 100% budou postupně po anglicku mizet ze scény. Odklon od brutalit k napětí a řešení hádanek, který 90% sledujících absolutně nepochopí, mi přijde jako fajn změna v žánru "Saw-like" filmu a dělá z toho něco trochu jinýho. Hádanky samotný jsou dost působivě vymyšlený a jenom občas působí celkem nereálně a až moc "deusEX-filmově" (postupný zapínání laserů v bance, aby měla hlavní postava čas utéct). Konec je opět otevřenej a twist pro nás, co tyhle filmy sledujeme, nebude zas až tak šokující, ale co naplat...Bavilo to a na pokračování se těšim už teď! ()

vinducha

Přišlo mi to ještě o maličko svižnější než 1. díl od pana Robitela , ostatní starší Escape Rooms jsem neviděl a ani se na ně dle hodnocení nechystám. Jinak kyselina je megasviňárna i v únikové hře . ()

Accuphose

Vedle lidí co to nepochopili... já musím napsat, že mě to bavilo, a jediný co jsem nepochopil, proč z komerční profesionální záležitosti dělají rodinný drama. Hezky to odsýpá a je dobře, že tady nejsou mimoni, kteří by to víceméně jen natahovali. Od začátku se musí otáčet, aby přežili. Zasloužené 3 hvězdy. ()

hronikpetr

Začátek byl celkem napínavý a vypadalo že se to bude ubírat dobrým směrem, ale čím déle se člověk dívá, nechápe jak je možné že je to horší a horší.. Za mě si tenhle díl mohli odpustit.. Za mě 40% ()

Miki26

Odhaduji, že vetšina lidí se mnou bude souhlasit, ale jednička měla to svoje kouzlo "nevědoma", kdy člověk absolutně netušil co a jak bude. U dvojky jsem měl problém, že většina věcí byla předvídatelná. Film je i přes pár hrátek s čisly dobrá jednohubka. ()

Milo384

Nudné pokračování. Nikomu jsem nefandil, všichni hned věděli, co se má kde dělat, protože měli zkušenosti.. Zkoušky mně přišly nezajímavé a nezábavné. Ztráta času. No a vyvrcholení na konci už bylo dost přitažené za vlasy. Na trojku se fakt netěším, snad nebude. ()

NikiVai

Po nadšení z prvního dílu jsem se na pokračování moc těšila. Ale docela mě to zklamalo. Jaksi z toho opadlo to napětí, možná to bylo i tím, že tady jsem nedostala prostor si s hlavními postavami utvořit nějaký vztah. Taková žánrovka ve stylu neurazí, nenadchne. ()

flyer.nick

Místnosti byly super, ale postavy těžce nesympatické, prostě padaly jak hrušky a mi to ani nevadilo. Zvraty na závěr sice docela nápadité, ale těžce to zavánělo vírou ve třetí díl. ()

johankazarku

Prvý diel jednoznačne lepší, s väčším napätím, hrateľnosťou, celkovo lepšou atmosférou. V druhom dieli už to nie je také uveriteľné, škoda. ()

Tadas

Oproti prvnímu dílu je dvojka slabší, hry se podstatě pořád opakují a příběh je až moc naivně předpovídatelný, hlavně ten konec. I tak ale je to pořád slušně koukatelné. 60% ()

Drolit

Pokračování únikové hry je téměř totožné s prvním dílem, neznamená to však nutně, že je to špatně. Děj opět klapal velice svižně, delší pasáž utekla jako voda. Bylo vidět, že si tvůrci s jednotlivými místnostmi vyhráli a každá byla svým způsobem jedinečná. Ale stejně se nemůžu ubránit pocitu, že je druhý díl trochu zbytečný. Konec nám totiž stejně jako v jedničce naznačil, že by mohlo být pokračování a já se opravdu bojím, na kolik dílů to hodlají natahovat... ()