Escape Room: Niet úniku

• Česko Úniková hra: Turnaj šampiónů (viac)

Escape Room: Niet úniku je pokračovaním psychologického thrilleru, ktorý zaujal hororové publikum po celom svete. Tentokrát sa nič netušiaca skupina šiestich ľudí ocitne uzamknutá v ďalšej sérii únikových miestností. Postupne odhaľujú, čo ich spája, aby sa im podarilo prežiť.... pričom zisťujú, že túto hru už raz hrali. (Itafilm)

ViktorS

No tak oproti prvému dielu toto pokračovanie lepšie nebolo a dovolím si tvrdiť, že ani rovnocenné nie je dobré pomenovanie. Ale aj tak to celkom ušlo. Stretávame sa opäť s našimi dvoma postavami z predchádzajúcej snímky a čo sa mne osobne páčilo bolo, že sme mali medzi Zoey a Benom nejaké malé citové väzby keďže sa už poznali, len to nebolo nejako dotiahnuté do konca. Miestnosti boli celkom zaujímavé akurát to bolo tentokrát podľa mňa až moc prehnané (laser, kyselina, elektrické výboje, ...). Ale čo vôbec nechápem sú dve verzie filmu. Neviem ani, ktorá sa mi páči/nepáči viac, ale pokiaľ sa film nedočká pokračovania, tak je to asi aj jedno. ()

Davidkkk odpad!

Docela paradox, že v roce 2021 dvojici nejhorších filmů zaslouženě vyhrávají filmy o pastech a únikových místnostech. Tím prvním je samozřejmě Spiral: From the Book of Saw. Co jsem ale opravdu nečekal je, že Escape Room 2 bude ještě horším filmem. Špatně je tu úplně, ale úplně všechno. Není to vůbec vtahující, hádanky nedávají smysl a rozluštit je tvoří nadlidský úkol. Partička nesympatických šampionů si s tím však hravě poradí a způsoby, jakými přijdou na správnou odpověď jsou absolutně absurdní. Chtěl jsem, aby všichni do jednoho umřeli. Herecké výkony tragické (především hlavní hrdinka připomíná bollywoodskou imitaci). Zvraty PŘÍŠERNÉ! Já fakt nerozumím, jak na tohle mohl někdo kejvnout. Lidi v Sony by se měli probrat, Tournament of Champions je jeden z nejhorších sequelů, které jsem měl tu čest vidět, a jestli vznikne trojka, radši se zavřu do smrtící únikové místnosti, než abych to musel vidět. ()

Plechpetr

Určitě jsem čekal něco mnohem více, než jen uřvanou, nepromyšlenou pobíhačku. Nebyl tu navíc ani jeden herec, ke kterému by člověk zůstal jakkoliv nakloněný. Jednička měla styl a věděla, jak divákovi dát to správné množství adrenalinu. ()

Likan7

Stejné jako jednička, a je to dobře. Pár únikovek jsem si dal, ale rozhodně se nepovažuju za experta. Jsem spíš střevo, který to baví a furt se ptá na nápovědy. Takže jsem si první Únikovku užil a stejně jsem si užil i dvojku, která je vlastně úplně stejná. Je adrenalinová, krátká, hloupá a zábavná. Občas jsou sice místnosti, respektive nápovědy silně překombinovány (pochopil někdo zámek u dcery?), ale mě to baví a bavit bude, dokud mi bude Adam Robitel vymýšlet další a další hi-tech místnosti. V takovém duchu bych si dal dílů klidně deset. ()

Hellknight12

Nedávna premiéra. Vcelku dobré pokračovanie. Hudba, herci ostáva rovnaké. Čo sa týka príbehu, tak je to tu rozvinuté. Pasce sú napaditejsie. Nebudem tu vytikat chyby keďže by som sa len opakoval. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

ForGump

Trochu mě mrzí, že se Espace Room dopracoval k pokračování, které podle mého za prvním dílem dost ztrácí, hlavně okoukaností a až příliš vykonstruovaným cliffhangerem, který mi přišel až moc. Pokračuje také to, že tu máme skoro ty samé typy hrdinů jako v prvním díle, včetně hlavní dvojice, které mě docela štvala, a to i tím jak evidentně by spolu asi chtěli mít sex, ale hlavně to neříct nahlas. Jinak zase místnosti jsou dobré, má to nápad (nejlepší je asi banka). Hudba od Briana Tylera je přesně ta hudba co čekáte od Briana Tylera. Ale prostě klasická ''vyvražďovačka'', jejíž třetí díl, který jednoznačně bude, protože konec je opět otevřený, už nevím zda chci absolvovat. 40% ()

Clark_Kent

Tak jsem byl napnutý, jak nový pasti zafungovali. Popravdě mě to nějak nevzalo, atmosféra byla takřka nulová. Celkově ta chemie mezi postavama, absolutně nefungovala. Vyzdvihnul bych jen první akci v sauně, to bylo i docela fajnový a mělo to určitou tenzi. Pak už to stálo za solidně zlámanou grešli. ()

JohnZ87

Poněkud slabší odvar prvního dílu, svižné tempo však zůstalo zachováno. Únikové místnosti jsou poměrně nápadité, řešení komplikovaná a napětí by se dalo krájet. Rádoby velkolepé odhalení, kdo za tím vším vlastně stojí, je poněkud uspěchané a vyzní tak trochu do prázdna. 60% ()

HERGImanCZ

Znatelně slabší pokračování. První Úniková hra sice nijak nevyčnívala z řady současných hororů, přesto se jí dařilo zvládat to, čím byla. Druhý díl se však z nějakého důvodu snaží nacpat do ještě kratší stopáže rovnou dvě dějové linky, díky čemuž ani jedna z nich pořádně nefunguje. Ta nová zde mapuje pozadí vytváření právě únikových her. Je tu nastíněno hned několik vztahů mezi postavami, avšak kvůli stopáži není čas na nic hlubšího. Vše to tak působí jalově, nezajímavě a pro někoho možná až rušivě. Bohužel se díky ní navíc pořádně nedostane na tu hlavní linku a to, jež mě bavila v jedničce. Jak je možné, že film s podtitulem Turnaj šampiónů, nemá čas na únikové hry? Musím uznat, že když na hry dojde, jsou správně hektické a cítíte, jak postavám dochází čas, a opravdu mě mrzí, že toho tu není víc. Ze začátku oceníte i jinou chemii mezi postavami, kde si vlastně celou dobu chtějí pomoci, než vám začne docházet, že ty podrazy tu možná také nejsou, protože na ně také nebyl čas. Nechci ani začínat o zbytečné komplikovanosti a hlouposti plánu, jak dostali účinkující do hry, ani o nelogičnosti chování postav i celého toho komplexu. Pokud vás zaujala myšlenka bohatých lidí bavících se nad smrtí lidí, Hru na oliheň jste už viděli a nevíte, do čeho dloubnout, tak hádám, že tady dostanete trochu něčeho podobného ve výrazně méně promyšleném podání. Jinak mě ale nenapadá důvod, proč bych měl film doporučit. ()

maramashi

Priemerné zbytočné pokračovanie ktoré sa až nadmieru podobá sérii SAW, v podstate som od toho nič extra nečakal a presne to som dostal. Escape roomy a ich riešenia sú zaujímavé to priznávam že ma bavilo ale tuposť postáv to posúva latku naspäť dole. Neurazí, nenadchne 50% ()

papadoce

A sme späť v Únikovej miestnosti. Logika šla už úplne do prdele, navyše prvých xy minút nám úplne zbytočne ukradla retrospektíva z minulého diania. Z hry, ktorá má byť tajnou a nikto ju nesmie prežiť, aby neboli dôkazy, sa nám stala extraliga so šampiónmi, už len opasky chýbali. A dokonca už aj hráči samotní vyrábajú nové pasce predstavte si. Čo nám ostalo? Dvaja hrdinovia z jednotky, náboj a dynamika, pasce všeho druhu. O dosť menej reálne, ale o to originálnejšie. A záver, čistý grc. Neostáva konštatovať, že Adam Robiťchcel už do toho nemal vŕtať a mohlo to ostať v medziach normy. Takto sa z toho stala sračkoidná tínedžerská malinovka pre mentálov. Mentálne hodnotím za 2 hviezdiny. Zbohom, hra končí keď povie Miňos. ()

Dejvecd

"This is some next level shit!" Escape Room z roku 2019 ma aj napriek svojej ne-originalite celkom bavila, ale skôr by som ju zaradil do skupiny filmov, ktoré nepotrebujú zbytočné pokračovania. No peniaze sú peniaze. Tento film je klasickým pokračovaním, ktoré sa snaží byť väčšie, epickejšie a napínavejšie. To sa im celkom darí a musím uznať, že množstva CGI trikov a napínavosti oproti jednotke dosť pribudlo. To však nezatieni to, že ide o úplne zbytočný film. Celý čas sledujeme v podstate to isté, ako pri prvom diely. O spoločnosti Minos, ktorá tieto únikové hry vytvára sme sa nedozvedeli takmer nič a celý film v podstate končí v tom istom bode, ako jednotka. Nikam sme sa neposunuli a ak by sa tvorcovia rozhodli natočiť ešte trojku, tak si myslím, že by diváci mohli dvojku s kľudom vynechať a ísť od prvého rovno na tretí diel. Film však aj napriek tomu, že neprináša nič nového pobaví. Riešenie jednotlivých miestností je spravené zaujímavo a ja som sa pri ňom nenudil. Nemôžem však povedať, že som sa pri ňom dobre bavil. Zase tu máme skupinku postáv, ktorá musí vyriešiť všetky hádanky, aby prežila a zase sú mi všetci z nich nesympatický a ich skony sú mi úplne ukradnuté, možno ešte viac, ako pri jednotke. Odporúčam každému, kto má rád escape room filmy, ale myslím si, že by vám viacej prospelo sa na tento vykašlať a pustiť si doma radšej Kocku alebo Saw. 4/10 ()

borohub

Na pokračování únikové hry jsem se hodně těšil a rozhodně jsem z kina neodcházel zklamaný. Film se nese v podobném duchu jako jednička, v porovnání s jedničkou se ale neřeší tak samotné postavy, ale spíše je kladen důraz na hádanky a prostředí. Kromě Bena a Zoey (ti co byli v prvním díle) mi ostatní soutěžící přišli strašně hloupí a chovali se nelogicky, vzhledem k tomu, že už jedny hry přežily, tak bych předpokládal, že budou tušit trošku více. Oceňuji překvapení ke konci. Trošku mě mrzí, že se děj vlastně prakticky nikam neposunul, ale aspoň se můžu těšit na trojku. 90% ()

Mamlas

Několik nesmyslných hádanek, několik nezajímavých hráčů, nulová atmosféra. Bylo mi úplně jedno, jestli tam zařvou nebo ne a kdo, protože ten film nebyl postavený na čemkoli, co by něčím zaujalo. (13%) ()

Pitryx

Pro mne totální zklamání. Mělo to sice jakž takž spád, ale chyběly tomu jak pořádné nápady, tak kapička gore. Někdy jsem ani nepobral jak vlastně došli ke správnému řešení. ()

jprmusic

Zoufalí herci, příšerný herecký výkony, totálně dementní scénář .... úvodní sekvence v metru vypadá, jak když se parta amatérů sejde ve sklepě, zhulej se a rozhodnou si s mobilem hrát na holywůd .... ()

Bublasaurus

Po roce musím uznat,… že jsem docela zklamán a i vyděšen z toho, co jsem právě teď viděl. To v žádném případě nebylo to, co jsem viděl v kině. A teď fakt nevím, podle čeho chtějí navázat, protože kinová verze byla stejně, možná i více kvalitnější než první díl. Ale tohle mění úplně všechno a bude to sice o mojí oblíbené herečce, ale i tak to nebude o hlavních postavách, o kterých to být celé mělo! Nevím jak se tvůrci rozhodnou.. budu sice spokojen s jakýmkoliv pokračováním, ale přece to, že Amanda žije a že ji požádali, aby to pro ně sestavila a to jméno bylo její dcery + ten pokoj, a že Ben se topil v kleci, a poté Bena, Zoey  a i Amandu zachránili a potkali stejného člověka co na začátku, ale akorát to byl policajt. To jako nic? To se nestalo?  Vždyť ani nevíme, co se stalo s Amandou a tím jejím dítětem! Stejně jako nenastoupili do letadla, které jim v prvním díle bylo připraveno? Prostě tvrdím že původní verze byla logičtější v návaznosti a lidé, již na tom nebyli v kině, tak to nechápou a akorát to kritizují. Jinak fandím sérii a hlavně, ať se tvůrci této série doberou nějakého rozumného pokračování. Anebo, ať natočí k Escape Room 3 dva alternativní konce a je hotovo - každý si bude moci vybrat svůj konec! ()