Escape Room: Niet úniku

• Česko Úniková hra: Turnaj šampiónů (viac)

Escape Room: Niet úniku je pokračovaním psychologického thrilleru, ktorý zaujal hororové publikum po celom svete. Tentokrát sa nič netušiaca skupina šiestich ľudí ocitne uzamknutá v ďalšej sérii únikových miestností. Postupne odhaľujú, čo ich spája, aby sa im podarilo prežiť.... pričom zisťujú, že túto hru už raz hrali. (Itafilm)

AlexUnited

Bavil som sa výborne, logiku v tomto prípade neriešim, hlavne že dej odsýpal jedna radosť, akurát nechápem ako môžu existovať dve dejovo navzájom nekompatibilné verzie (obe sú dobré, ale prípadné ďalšie pokračovanie sa bude odvíjať od ktorej z nich?) ()

blondboss

Keď som pri jednotke hovoril, že pri Únikovej hre sa jedná o obstojný skôr thrillerový snímok s moderným nápadom, tak pri dvojke už musím povedať, že sa jedná skôr o takú paródiu na Saw a snahu vytĺcť viac peniažkov. Už mi to ozaj prišlo trošku prepálené aj dejovo a celkovo ako koncept sa to Robitelovi rozpadlo v rukách. Škoda - očakával by som asi aj trošku zaujímavejšie únikové miestnosti a hlavne menej debilné chovanie postáv. Taký jednohubkový psycho thriller. 55 % ()

DonBraso

V tomhle případě průměr ,že mám pro tyhle věci slabost,ale popravdě dvojka je absolutně zbytečná a ve všem je bohužel horší než skvělá jednička.Už začátek je zbytečný a místo toho klidně mohla být i jedna dvě místnosti navíc,protože metro bylo doopravdy příšerný a hlavně když jdete z přeplněného nástupiště a pak v metru šest lidí.Nebo pět?To máte takhle s celým filmem,ono je Vám v důsledku úplně jedno už cokoliv.Tíha nečekaného se vytratila a jediné co zůstalo jsou místnosti.Od "pobřeží" pro to debilní metro.Horší je,že akce je někdy až tak frenetická,že vůbec nevíte co tam ty osoby hledají a proč.Jestli jsou tohle šampioni,tak jediný superlativum je,že ty hádanky dávají levou zadní.Což je mistrovský tah pro tu debilitu,kdy za dvě minuty zjistíte průřez snad i Bermundského trojúhelníku. Bohužel je to tak neskutečně zrychlené,že jste sice za chvilku u konce,ale pocity jsou hrozně smíšené.Bohužel žádné velké rozuzlení se nekoná,na tohle už jsou diváci dávno připravený a scéna,kdy měl Ben sen,jsem už věděl jak se začala místnost měnit.Prostě Adam Robitel si myslel,že přechytračí diváky,ale spíš už se do toho tak zamotal s tvůrci,že tuhle únikovku už pohřbil,protože trojka nebude už vůbec zajímavá.Udělat méně hádanek a spíš je nabalovat na sebe,že jsou delší není úplně nejlepší tah,protože to vypadá nereálně,ale čert to vem,tohle se přejí a ve třetím dílu uvidíte v bledě modrém to stejné,než zjistíte asi,kdo je ten co si za to nechá platit.Takže tak u šestého dílu naviděnou.Horší tři.55% ()

Mikecat

Opäť pasti na teenagerov v podobe viacerých zakódovaných miestostí: elektrika vo vozni metra, laser v banke, tečúci piesok na pláži pri majáku a pršiaca kyselina. Tá scenéria pri majáku bola fakt úžasná, ako aj úvod v saune naozaj zaujal. Je to však príliš umelé, uponáhľané, kde tempo vôbec nevadí, ale chýba tu prepracovaná psychológia jednotlivých postáv, ako aj ich vzájomné prepojenie ako v prvej časti. Napätie je obstojné, aj výber miestností s rozličnými kódmi a vzájomnou spoluprácou. Záver sľubuje pokračovanie a ďalšiu pomstu zranenej osoby. ws ()

J.Mayen

Určitě se nejedná o lepší díl než ten předchozí, postavy byly dá se říct velmi nesympatické a kdybych spojleroval, tak i velmi nelogické. Když se tu tak vyzdvihovala nadaná negreska holka, která má všechnoa superlativa, a na všechno přijde, tak proč jí třeba nenapadne dat deštník do dveří taxi auta kam sekoukám sama schová v úseku kde prší kyselina. To bylo to první co mě napadlo a předvídal jsem co se stane. Zkrátka tyhle všechny vyvážené filmy ať rasověnebo genderové by neměly existovat. ()

blazma

Pokračování, které prostě trpí na účet svého staršího bratra. První díl byl prostě zajímavější a to že udělali větší pasti na tom nic nezmění. Jak se říká, větší není vždycky lepší. Tento snímek je dobrým pokračováním a pokud se líbil první díl, nebudete se nudit ani teď... Nic méně celkově to nepřineslo nic nového. ()

xxmurphyxx

Dobrotivý Bože, to zas bolo za kokotinu. Jednotka sa ešte ako tak dala ale toto bolo zábavne asi ako šťať proti vetru. V Yakutsku. Takže tu máme preživšiu dvojicu z jednotky v zostave neohrozenej super inteligentnej a dobrotivej černošky, ktorá rozlúskne každú ne/logickú kokotinu skôr ako jej prd opustí trenky a jej priblblého a neschopného bieleho podržtašku. Jednu vec majú ale obaja tragédi spoločnú. NIE SÚ HERCI!!! Kurva moja suseda na dôchodku z hora má viac hereckého talentu ako títo dvaja. Nie že by ostatní boli na tom lepšie. Jeden prehráva, ďalší nehrá pre zmenu vôbec...Absolútne neviem, kto robil kasting ale dúfam, že po tomto už robí niekde v prdeli v K-marte pri pokladni lebo toto bola neskutočná tragédia z ktorej mi krvácali oči aj uši.  Keď k tomu prirátam absolútne trápny scenár s ULTRA debilnými, nelogickými a v danom časovom úseku pre drvivú väčšinu obyvateľov tejto slnečnej sústavy neriešiteľnými hádankami na ktorých ostatne stojí celý film, jedná sa o takmer odpadový produkt. Počas písanie recenzie som tomu dal dve hviezdy ale jbmnt, osral to pes, dve som dal kvalitnejším veciam, tomuto jebnem jednu hviezdu. Tie herecké polená na pozadí debilných hádaniek ma strašne srali. Keby tie hádanky boli aspoň nápadité a neplnenie viedlo k nejakých chrumkavým úmrtiam tak ok ale vcucnúť sa pieskom alebo osprchovať kyselinou dokáže každé vemeno pri snahe o Darwinovu cenu. Nie, toto je proste pičovina ako voda koši. Stará Kocka či píla si s tou kokotinou pre mileniálov vytrie prdel len taký fukot. ()

vlada-xxx

....silná, chytrá a progresivní děvčata a hloupí bílí chlapci piští a piští v escape roomech. "Herectvo" je natolik nesympatické, že to nelze dokoukat. ()

brasek

Snímok potešil, ale nepobavil ako prvý diel. Problémom je, že prioritne sa zaoberá ľuďmi za hrou ako samotnými hráčmi a rébusmi. Okrem miestnosti v banke ma prakticky nič iné nezaujalo. Koniec je mierna fraška aj keď s nepredvídateľným a prekvapivým koncom. ()

Kushina

Mě tenhle druh filmů zkrátka baví. Akční hádanky a propracované místnosti. Sám bych neuhodl nic :D Je to dost dobrý, jen mě neskutečně sere to, že jsou vždy hrozně překvapení, že se dveře z minulé místnosti zavřou. To proboha nemohou do těch dveří nějakou zarážku vložit? Těch možností je tam kurva hodně, např. křesílko v bance... Sice hádanky libové a dokonale vyřešené, ale tyhle základy by to chtělo dopilovat. 70% ()

SpicyNugget

Zoey s Benem se opět vrací na místo, kde to začalo poprvé. Věří, že se jim podařilo vypátrat proradný Minos, který je zodpovědný za únikovky i za smrt mnoha lidí. Jenže než se stihnou rozkoukat, jsou tam znovu… A úniková hra jede nanovo. Podaří se jim pláchnout i tentokrát? Super, já jsem byla nadšená. Dotažené a zajímavé až do konce, konec skvělý. Super film. ()

Ace.A.T.L.

Já měl z tohohle podobnej pocit, jako z jedničky. Zajímavý pasti a místnosti a člověk se celkem baví. Ale ani tentokrát to neni kdoví jakej průlom. Jen Taylor Russel je oproti jedničce spíš otravná, než aby jí člověk fandil, za to, jak je šikovná. Zopakuju hodnocení z jedničky. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

Heywood

Po Hře na Oliheň budou všechny tyhle pokusy vypadat jako béčka. technicky perfektní, zápletka s rozuzlením překvapivá, hudba k ničemu a herci nezajímaví. To, že z jedničky vybrali ty dva ha ha hrdiny ničemu moc neprospělo, snad jen to poselství, že boháči tohohle světa si z lidí udělali figurky na hru smrti. Ale v Oliheni se dobrovolně vrátí, tady je nutí a nutí - takový ten Brusel ve filmovém provedení. 60% a stačilo jednou. ()

DJMaroko

Tak tohle to bylo o dost slabší než jednička. Opět otřesný dabing a uřvaný Vojtěch Hájek. Viděno 4/2022.        Konečně jsem měl možnost s odstupem času vidět obě verze filmu (88 a 96 minut) v jednom dni, abych si v klidu vše porovnal. Díky tomu zvyšuji skoré a to za dva filmy v jednom. Jak mistrně se dá z jednoho filmu vyprodukovat ve své podstatě dva rozdílné. Stačí když jen trochu pozměníte začátek, konec, upravíte některé záběrů a přidáte nové herce. Viděno podruhé 5/2023 Stále ale platí, že jednička byla lepší. ()

bonovox

Pokračovanie ktoré neurazí a dobre nadväzuje na prvý diel. Tvorcom nechýbajú nápady aj keď mohlo to byť viacej morbídnejšie. 60% ()