Escape Room: Niet úniku

• Česko Úniková hra: Turnaj šampiónů (viac)

Escape Room: Niet úniku je pokračovaním psychologického thrilleru, ktorý zaujal hororové publikum po celom svete. Tentokrát sa nič netušiaca skupina šiestich ľudí ocitne uzamknutá v ďalšej sérii únikových miestností. Postupne odhaľujú, čo ich spája, aby sa im podarilo prežiť.... pričom zisťujú, že túto hru už raz hrali. (Itafilm)

Vyhy

O proti prvnímu dílu o poznání horší. Nezajímavé postavy, místnosti moc složité, spíše matematické. Místy až moc přehnané, zbytečně velkolepé a hlavně, což je asi to nejdůležitější, ty postavy vám jsou zcela ukradené. ()

honajz2

Popravdě mě to dost zklamalo. Nečekal jsem, že to bude lepší než dost povedená jednička, ale že to bude aspoň důstojným pokračováním. Jenže nebylo. Místnosti sice nejsou špatně vymyšlené, nějaká atmosféra a napětí v tom sice je, ale už to tak dobře nefunguje. Může za to především několik věcí. Jednak se dvojka snaží působit strašně velkolepě a plná zvratů, jenže těch zvratů je přehnaně a navíc se buď dají lehce odhadnout nebo nejsou zrovna nejlíp vymyšlené. Včetně toho závěrečného, který nejen že se dal docela odhadnout, ale navíc opět zůstal otevřený, takže z Únikové hry asi chce Robitel udělat sérii a la Saw a natáhnout ji na co nejvíc dílů. S takovým koncem to ale spíš vypadá jak nějaký díl seriálu. Navíc celý ten Turnaj šampiónů je dost odbytý. Nejen že smrti za moc nestojí, ale hlavně je předem jasné, že tu všichni ostatní kromě hlavní dvojice jsou jen křoví, které dříve či později musí zemřít, proto se je ten film ani nesnaží nějak víc představit, když je to vlastně úplně zbytečné. On to sice ve výsledku je obyčejný průměrný horor na jedno zhlédnutí, žádná katastrofa se naštěstí taky nekoná, ale oproti povedenému prvnímu dílu je to pro mě fakt hodně velké zklamání... Slabé 3* ()

bourec

Velký rozdíly jsem v tom neviděl. Pokoukání je sice svižný, ale že bych fandil, a mačkal palce, to teda ne. Druh  podobnejch filmů mě celkem baví, ale to je vše. 50%. ()

dubinak

Druhý díl je skoro stejně výživný jako první, ale obávám se, že se tato franšíza brzo stane novou obětí pro vydělávaní prachů a dopadne to podobně jako se sérií Saw. Těžko hledám nějaké rozdíly mezi jedničkou a dvojkou, bavilo mě to téměř identicky a většinu si dokonce i stále pamatuju. Ač scénář pomalu, ale jistě dostává viditelné přitažení za vlasy, je to taková nenáročná guilty pleasure popcornovka pro masy, která asi bude lidi pořád lákat do kin. ()

PROCESOR

Protože to je pokračování, tak jsem čekal, že to bude o něco vymazlenější. Místnosti a pasti, bohužel se tak nestalo. Spíše se řešily rodinné problémy a vztahy, které stejně nikoho nezajímají a jen zdržují od děje. Myslím si, že si s tím mohli lépe pohrát, tak snad se dočkáme ve trojce. ()

NiWi

Pointa stejná jako v prvním díle, ovšem lehce okoukaná. Tím, že jde o výběr vítězů předchozích her zde chybí určitá nevědomost a naivita postav z prvního dílu, navíc zde není vyloženě nikdo komu by se dalo fandit. To základní však film zvládá opět dobře, místnosti jsou fajn a nápadité, místy za hranou reality ale to by zas nebyla taková zábava že. ()

Lachtaan

S únikovkami se v posledních letech v realitě roztrhl velký pytel, bylo tedy jen otázkou času, než se s nimi sejdeme formou filmu a předloni se tak konečně povedlo. Jelikož se jednalo o skutečně první záležitost svého druhu, já se bavil a na dvojku čekal už při první avizované premiéře loni v prosinci. Teď už konečně dorazila a byť se nemůže zařadit mezi kousky, u kterých bych děkoval vyšší moci, že jsem je viděl na velkém plátně, pár opravdu promyšlených momentů se zde najde. Jen je škoda, že se opět cílí zejména na sofistikovanost pastí a hororové prvky jako smrt pro tuhle sérii nemají vlastně vůbec žádný význam. [viděno v Cinema City Plaza Plzeň 26.7.2021] ()

Johnny.ARN

Ale hej. Trochu to stratilo ten wow efekt jednotky, čo sa miestností a úloh týka, o to viac zapracovali na scenári a finálnej pointe. Kludne aj trojku, viac krvi, viac záporákov. 4 z 5 ()

oveckaoa

Jedničce jsem dal tehdy 4 hvězdy jelikož se mě hodně líbila tohle je slabší. Předně na to, že se to jmenuje turnaj šampiónů tak ty šampioni až na ty 2 z jedničky jsou dobré sračky a skoro hned umřou a navíc se o nich skoro nic nedozvíme. Jednička měla lepší smrti a postavy mě přišlo za to tady se mě líbil konec a narážky na třetí díl. I pasti zde jsou už hodně na náhodu  a přežít by neměl už nikdo. 60 procent pokud bude trojka za další 2 roky sem s ní. ()

Phietros

Druhý díl drží kvalitu podobně prvnímu, navíc navazuje a odkrývá další nebezpečné hádanky a promyšlené místnosti. Tentokrát jsou do pasti vlákáni šampioni, kteří již jednou peklem prošli a je jen na nich zda se jim to znovu podaří! Poodkrývá se i mozek celých hádanek a překvapivé propojení s jeho dcerou i závěrem, kde nás čeká pokračování. Efekty super, hudba slabší, kamera dobrá, hádanky jako ta v bance, nebo v metru boží. 70% ()

bizz_mjc

I dvojka je povedená. Akorát ne všechny postavy mi "přirostly" k srdci, takže v případě jejich KO jsem zůstal chladný. Toť asi největší rozdíl oproti jedničce, kde jsem všem postavám fandil. ()

nevermore

Oproti jedničce těžkej provar, spíš než plnohodnotnej film mi to přišlo, jak když sleduju reálnej záznam lidí, co na sebe pořvávají něco, co je jasný jen jim a nikomu jinýmu. Ten tok zběsilých myšlenek se často nedal sledovat. A závěr filmu trapáckej. ()

lykan9

Turnaj šampiónů se nijak neodlišuje od jedničky Únikové hry. Jedná se o klasické pokračování, kde najdeme původní hlavní hrdiny, jak se ocitnou prakticky ve stejné kaši a jsou doprovázeni "nenápadnými" drobnostmi, které mají napomoct k odkrytí "nečekané" pointy. Ano příběh se dá odvyprávět po shlédnutí prvních pěti minut, ale dobře se na to kouká a divák se nijak nenudí. Podobné filmy prostě neomrzí. ()

VanTom

Dvojka naštěstí neeskaluje absurdní megalomanii a únikové místnosti staví ve "smysluplné realitě" (ehm, ehm), akorát prošpikované smrtícími hrozbami – elektřina, lasery, tekuté písky, etc. I proto řešení hádanek v šibeničním časovém limitu zvládá slušně napínat a nedobrovolným (opakovaným) hráčům se dá fandit. K spokojeně průměrnému hodnocení si odmýšlím ty povinné "šokující" zvraty na úvod i závěr. ()

Jaro.Krafcik

Ako už býva zvykom dvojky sú skoro vždy slabšie. Nevyhlo sa tomu ani escape room turnaj šampiónov. A to sme na to chceli do kín a ja si film chcel nechať na tohtoročný Halloween, dobre že som nevydržal. Nemastné neslané. V podstate kúzlo z predošlého dielu je fuč, tu by asi nepomohlo ani veľké platno. Ale stále solídny priemer čo sa hororu týka. Skôr to bol taký thriller. 3* ()

Ravi

Turnaj šampiónů se poved, nenechte se vyvést z míry nízkým hodnocením, pokud se Vám první díl líbil. Wow efekt opadl, to jo, ale zase tu máme linku stojící nad dějem, která skrývá slušný obrat na konci, takže se nenechte odradit lidmi, kteří ani nevědí, proč na to koukají. 70% = 4-/5 ()