Film Baza Luhrmanna sa ponára do života a hudby Elvisa Presleyho (Austin Butler) a jeho vzťahu s jeho záhadným manažérom, plukovníkom Tomom Parkerom (Tom Hanks). Príbeh sa ponára do komplexnej dynamiky medzi Presleym a Parkerom trvajúcej viac ako 20 rokov, od Presleyho vzostupu k sláve až po jeho neslýchaný úspech, na pozadí rozvíjajúcej sa kultúry a straty nevinnosti v Amerike. Stredobodom tejto cesty je jedna z najvýznamnejších a najvplyvnejších osôb v Elvisovom živote, Priscilla Presley (Olivia DeJonge). (Continental film)

jedna_vrana

Elvis Presley: "Ak sa nesmiem hýbať, nemôžem spievať.“ Nie je to veľmi dávno, čo som si pozrela film o Elvisovi – Elvis a Nixon, ktorý bol pre mňa dosť veľkým sklamaním, práve kvôli obsadeniu Elvisa. Tento príbeh ukazuje Elvisa z iného uhla pohľadu, to ako ním okolie manipulovalo, vás úprimne dojme a asi aj naštve. Z tohto filmu som zostala nadšená, Austin Butler aj Tom Hanks hviezdia! Austinovi rola neuveriteľne pristala – pohyby, hlas, jeho pohľady sú naozaj uveriteľné. Tom Hanks v úlohe záporáka, dobrá práca maskérov, výborné podanie. Chvíľu mi prekážalo, že film vynecháva proces tvorby Elvisových piesní, ale aj toho som sa nakoniec dočkala. Prepojené s niekoľkými dokumentárnymi zábermi, najmä v závere. Takýchto spevákov sa nenarodilo mnoho. Vôbec som si neuvedomovala, ako beží čas, ani koľko má film minút. ()

Ryuuhei

Samozřejmě mě, jakožto amatérského střihače, v první řadě zaujal excentrický styl, jakým byla většina filmu natočena, resp. tedy zpracována. Takové to rychlé střídání scén, přechody, styly, bylo rozhodně zajímavé sledovat. Ale ve výsledném formátu to působilo zmatečně a často jsem nestíhal pořádně vstřebat, co se právě stalo a v jakém období se nacházíme. Co se týče rozboru života Elvise, ten mi přišel zbytečně odtažitý. Vlastně k celé postavě Elvise jsem si nedokázal díky stylu vyprávění vybudovat opravdový vztah. Hlavním hrdinou zde byl spíš Parker, jehož zastoupil populární Hanks, který až křečovitě zasahoval do děje a vše ostatní hnal téměř do úplného ústraní. V tomto se mi Bohemian Rhapsody líbilo mnohém víc - byl to samozřejmě řadovější film, ale nepotřeboval žádné pozlátko typu extravagantní střih, aby dokázal aspoň chvalitebně přiblížit život populárního hudebníka. Elvis jako film špatný rozhodně není, stopáž člověk nepozná a pokud jako já ani o samotném Elvisovi moc nevěděl, žene ho kupředu pořád nějaká ta zvědavost, jak to s ním vlastně dopadne a kam ho zažene šílenství spojené se závislostí nejen na slávě. Ale jako celek jsem očekával mnohem víc. /// Viděno v Cinema City na Flóře. ()

Johnny.ARN

Nedá sa neporovnávať s inými hudobnými filmami, s ktorými sa v posledných rokoch roztrhlo vrece. Elvis určite nie je najžiarivejším drahokam vo vrecúšku, ba priam by som povedal, že sa to pozerá dosť ťažko. Je to nesmierne dlhé hlavne kvôli tomu, že chceli povedať všetko, čo nám Fredie ukázal, že to nie vždy musí byť správna cesta. Z technického hľadiska je to veľkolepé, dobre nazvučené, miestami experimentálny strih. Herecky si osobne myslím, že ak Butler dostane sošku, tak za druhú polku filmu, ale Hanks by si ju zaslúžil úplne od začiatku. Skvelá maska, skvelé texty, skvelo to podal. Dejovo je to ale prestrelené. Dozviete sa, že za svoj úspech vďačí niekomu inému. Určite bol aj skvelý hudobník a sám vymyslel veľa skvelých songov, ale o tom to nie je. Viac sa dozviete o jeho politických postojoch, vzťahu k farebným a trochu k jeho rodine. Neviem však či to bolo úplne to, čo som chcel. Pri pesníčkach sa dobre kýve hlavou. Baz svoj tieň neprekročil. Uvidíme, čo prinesú ďalšie hudobné biografie. 3 z 5 ()

KanjiVital

Královský film o králi rock 'n' rollu s veškerou pompézností a nabubřelostí, které k tomu patří. Bravo ústřední dvojici, vavříny na sebe nenechají dlouho čekat - Baz nám totiž vyhlásil ro(c)k ELVISe! Král není mrtev, ať žije král!! ()

Qitek

Nejlepší spektákl za nevím jak dlouhá léta. Typický "biopic", který dějem nepřináší nic nového, ale Luhrmann se toho zhostil ( jemu typicky ) takovým stylem, že se to slovy dá dost těžko popsat. Vizuálně vytříbený, opulentní, elegantní a pro mě strhující zážitek, kterému možná spadne tu a tam řetěz, ale rejža ho vzápětí nahodí a bombarduje vás jednou laskominou za druhou. Sound design mi rozvibroval střeva a na některých místech se mi chlupy ježily! Navrch jeden z nejlepších střihů ve filmu, co jsem viděl (oscar please). Pro někoho dvě a půl hodiny dlouhé, mě to připadalo jako hodina a půl. Baz Luhrmann v top formě. A Austin Butler válí, jako ďábel. Old school Hollywood, kterému v žilách tepe krev do rytmu hudby. Miluju to. Dal bych si okamžitý repete! ()

filmmovier

Typický opulentní Luhrmann. Jazzová dvacátá léta mu nicméně sedí lépe. Elvis je vynikající film, už na začátku nasadí vražedné tempo a stihne toho odvyprávět strašně moc, takže naštěstí ve dvou a půl hodinách ani chvíli nenudí. Nádherně vypadá a výprava fakt stojí za to. Hudební doprovod výtečný, dobová atmosféra pohltí a komu se Elvisovy hitovky nelíbí, ten si je po tomhle filmu bude pobrukovat. Austin Butler překvapil, role mu parádně sedí a neměl jsem s ním problém. Ostatní taky na pohodu. Elvis je cool a střih tohoto filmu je naprosto neuvěřitelnej. BR i Rocketman si mi nicméně líbí víc, ale tenhle film si veškerou svou současnou i budoucí chválu naprosto právem záslouží. Biják jako kráva. 80 %. ()

BROKEN_

Po technické stránce špičkový snímek. Austin Butler v hlavní rolí perfektní a jeho herecký výkon se řadí mezi ty nejlepší, jaké jsme mohli v letošním roce vidět. Režisérovi Bazu Luhrmannovi se podařilo natočit dvou a půl hodinový film, který nezačne nudit (ačkoliv je pravda, že trochu zkrátit by potřeboval) a má skvělý tempo. Elvis je tady vykreslen parádně a jelikož jsem nevěděl o jeho životě nic, musím říct, že jsem byl díky tomu pěkně ponořený do filmu a zvědaví, co se bude dít dál. Tom Hanks jako vždy vynikající a jeho plukovník Parker neměl chybu. Myslím, že si Král Rock 'n' Rollu nemohl přát lepší životopisný film. 8/10 ()

Lachtaan

Po vzoru nejedné povedené biografie z hudební branže (Bohemian Rhapsody, Walk the Line…) je tu další filmový předobraz života velké popkulturní legendy, jejíž slávu jsem samozřejmě nezažil, jakožto až na pár nesmrtelných výjimek nikdy neslyšel ani její výtvory. Přesto Elvise vlivem jeho zásluh o nejednu změnu toku hudebních dějin známe i my, lidé 21. století a pokud nám nejsou 60ky cizí (ověřil jsem si předevčírem u JFK), tuhle skvěle natočenou zběsilou jízdu si náramně užijeme. Místy snímek působí trochu nekonzistentně, stejně na něj budu vzpomínat jedině v dobrém. [viděno na HBO Max 6.3.2023] ()

Dreaker.24

Do filmu jsem se nějakou chvíli vžíval, řekněme třeba 20 minut a potom, když už jsem se do toho pocitově a náladově dostal, jsem pozoroval unikátní filmařinu, kde se mi stačilo koukat na herecké výkony dvou hlavních postav a o zbytek se už postaral Baz Luhrmann, který věděl co dělá. Kdyby to sám velký Elvis viděl, tak by byl určitě nad míru spokojen. ()

rockwoman

Jeden kazatel mi řekl: „Když je nebezpečné o něčem mluvit, zpívej.“ Věřila jsem mu každé gesto, každý pohyb, touhu zpívat si po svém, lásku i rebelii v srdci. Ten Butlerovic kluk v roli „Krále“ vážně zářil. Konec filmu mě dostal, nebo spíše originál mě dostal. 🎤🎸👏 ()

Pavlínka9

Já prostě nedokážu pochopit, jak to Baz Luhrmann dělá...Ta jeho velkolepost, má na kontě 6 filmů a všechny tak skvělé!Prvotně jsem Elvise vidět nechtěla. Dost jsem se toho obávala a měla popravdě strach, jaké to bude..Strávila jsem u toho doma hodně času. Po cca 30ti minutách jsem pochopila, že je to úplně něco jiného, než tady bylo doteď a pustila jsem si to od začátku a dívala se na to úplně jinýma očima..Ty scény u Handy Clubu v počátku filmu pro mě byly nejlepší. Ta hudba - tak jiná, tak zasazená i do dnešní doby či s prvky až do dnešní doby...Nerozumím, jak to dokázali....Nemám ráda "umělost" a přílišnou barevnost ve filmu, ale zde to bylo od začátku na tom postavené a rozumím, proč je ten film tak oslavován...Je tam za mě tak jiný pohled na život Elvise, na jeho prostředí. Objasnění tolik věcí, které si myslím plno lidí nevědělo a teď to i mě dost zapadá do sebe...Butler byl vynikající - ocenění mu přeji, nicméně - něco mi tam nesedělo...asi je ta osobnost pro mě tak velká, že je náročné si tam dosadit herce...Dacre Montgomery si nemůžu pomoc, ale já, i když jsem věděla, že je to on - já tam viděla Zaca Efrona :D ()

elanius

(70/2022) / Veľmi efektné, krásne farebné, neskutočne postrihané. K pozitívam radím aj výkon Austina Butlera ako Elvisa. Super sa mu podarilo hlavne vystihnúť zmenu medzi dvadsať ročným Elvisom a tým na sklonku kariéry. Tu ale pozitíva končia. Film vnímam ako veľmi povrchný, skratkovitý a strašne na efekt v zmysle scénok a dialógov, ktoré mi prišli poriadne umelé. Vadil mi aj "umelý" Tom Hanks, ktorého postava je riadna karikatúra. Z troch autobiopicov neočakávane najlepšie pre mňa dopadol Rocketman (6/10) ()

mickyreed

Hnus fijalovej ... od proma mi nesedl herec Elvise a vypadal pro mě, jak nějakej vyžehlenej plastovej Ken. Nebavilo mě vůbec pojetí toho filmu - vyprávění z pohledu nějakýho vychcanýho kejlíře snowmana nebo co. Totálně mě vytáčel ten rychlej a krátkej střih a přeskakování mezi několika časovýma rovinama, žádnej záběr ve mě tím pádem nedokázal vytvořit nějaký emoce, protože se pořád jenom skákalo od jednoho k druhýmu. Sraly mě historický nepřesnosti. Nejvíc mě dostala scéna, kdy klasickej blues přejde plynule do nějakýho současnýho rapu. To bylo jako pojítko s tím, jak Elvisův Rock'n'roll a současnej rap ovlivnil černošskej blues nebo tyvole co??? Nevím ... bavilo mě akorát, když ztvárnili jeho koncerty. Musím si pustit Walk The Line, abych si spravil chuť. ()

noriaki

Po prvních dvaceti minutách jsem byl nadšený, ale pak to vyvanulo takovým způsobem, až mi to bylo samotnému líto. Nechci ukazovat prstem, ale může za to Austin Butler, který prostě Elvisem není, ani kdyby se na hlavu postavil. Baz Luhrmann natočil svižnou, nápaditou a excelentně sestříhanou poctu dost možná nejlepšímu sólovému zpěvákovi co kdy žil, jenže k perfektnímu filmu to nestačí. Mnohými podceňované a z různých malicherných důvodů nenáviděné Bohemian Rhapsody mě strhlo mnohem víc. ()

hroubek

Mám moc rád Elvisovu hudbu. Mám rád filmy Baze Luhrmann. A to více jsem byl překvapený, že mi trailery tolik nesedly a prakticky jsem se na film skoro vůbec netěšil. Přistupoval jsem k filmu bez velkých očekávání a doufal jsem v dobrý životopisný film o králi rokenrolu. A ten jsem ve výsledku dostal, ale mám k němu hodně výhrad. Režisér Baz Luhrmann dostal své pověsti a natočil další opulentní film. Film je po technické a vizuální stránce dokonalý a Luhrmann má neuvěřitelný cit pro vyprávění obrazem. Skoro každý záběr je dokonale udělaný - od kamery, střihu, kostýmů, nasvícení až po přesnou mizanscénu. Luhrmann parádně vede herce k přesným výkonům a jako režisér odvedl dobrou práci. Kde naopak Luhrmann selhal, je scénář a délka příběhu. Při sledování jsem měl pocit, že sleduji dva filmy v jednom. Příběh se točí kolem Elvise a jeho manažera Toma Parkera. O samotném zpěvákovi se toho moc nového nedozvíme, a proto se film mnohem více soustředí na postavu Parkera. Což, je samozřejmě velká škoda, jelikož se zde nabízela možnost jít ve stopách filmů jako je Walk the Line, Rocketman nebo Bohemian Rhapsody. Moc tomu taky nepomáhá chaotické vyprávění, kde skáčeme po časové ose dopředu a dozadu. Luhrmann se měl rozhodnout, o kom chce vyprávět především a tomu se věnovat na plno. Austin Butler je v roli Elvise výborný. Parádně zvládl hudební scény a zvládl prodat zpěvákovu živočišnost a lásku k hudbě. Butler mě hodně příjemně překvapil a má dost talentu. Tom Hanks je zde nalíčený skoro k nepoznání. Bohužel mi znovu dokázal, že neumí zahrát uvěřitelně zápornou roli. Hanks z mého pohledu tlačí až moc na pilu a celé mi to přišlo jako velké přehrávání a moc jsem mu to nevěřil. Líbil se mi výkon herečky Olivia DeJonge, která si krade skoro každou scénu pro sebe a je velmi dobrá. Osobně mám problém s délkou filmu, jelikož mi film přišel zbytečně dlouhý a přitom toho tolik ve výsledku neřekne. Naštěstí se na něj hodně dobře kouká a jsou zde luxusně momenty a pasáže. Hudební čísla dokáží být strhující, a první velké vystoupení Elvise je parádní a naplno pochopíte tu mánii kolem něho. Elvis je ve výsledku dobrý a povedený film, u kterého mě mrzí, že mi nesedl více a nenabídl mi to, co jsem od něho chtěl a očekával. ()

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou