Špičkoví medzinárodní špióni Gregorio Cortez (Antonio Banderas) a Ingrid (Carla Guginová) sa po čase strávenom pokojným rodinným životom mimo aktívnu službu vracajú do špionážnych vôd. Vzápätí sú ale zajatí nepriateľom. Okrem nich zmizlo aj sedem ďalších prvotriednych špiónov. Zdá sa, že v tom má prsty techno-génius Fegan Floop so svojimi nevídanými vynálezmi a premenami. Všetko nasvedčuje tomu, že osud Gregoria a Ingrid - a možno aj celého sveta - závisí na odvahe a schopnosti ich detí Carmen a Juniho. Tí sú žiakmi základnej školy a ich špiónske vzdelanie pochádza nanajvýš z počítačových hier. Majú však k dispozícii napríklad batohy s tryskovým pohonom, nadsvetelné lietadlá, príručné ponorky, elektrošokové žuvačky a, predovšetkým, svoje vynaliezavé hlavy a silu vzájomného rodinného puta. (TV JOJ)

hlína

Děti mají být ve škole a ne koukat na takovýhle fikoviny... Asi nejsem desetiletý americký čoklí bastard abych dokázal ocenit kvalitu tohoto veledíla.... ()

Withree

Jednička je pěkná pohádka o špionech a jejich dětech, zde ještě Rodriguez nepřestřelil. Banderas a Carla Gugino si své role viditelně užívají. A to abych nezapomněl na Macheteho. ()

josieaddms

Ať si kdo říká co chce, tohle je celkem dost povedený snímek. Zvlášť pro děti, je tu ironie, humor, nadsázka, dobrodružství, a bláznivý.hrdinský činy a situace. A děti to mají rádi, a většinou si na to i hrají. Navíc je to zábavný a nenáročný. A Slováci tomu říkají Dvaja Pátrači, a to jméno samo o sobě si už zaslouží čtyři hvězdičky. ()

Dzvandzi

Kravina,kde se děti stávají akčními hrdiny,kteří jsou nadpřirozeně silní a mají neexistující techniku,jako dítěti se mi to líbilo,takže na ten průměr to stačí:) ()

Likan7

Kravina pro trochu odrostlejší děti, které to ale šíleně nebude bavit. Jestli jsem se usmál za film jednou nebo dvakrát, tak je to hodně. Proč se rodinné filmy snaží dělat z rodin naprostý trotly? ()

KdG

Tak u tohodle filmu jsem se chvílema výborně bavil ale má i hluchá místa, kde se nebaví snad ani děti. Jinak opět výborné obsazení, mnou oblíbených herců A. Banderas a Danny Trejo. ()

diabolique

Ja zacinam mat toho Rodrigueza fakt rad....Odhliadnuc od toho, ze v jeho filmoch su stale rovnaky herci, alebo aspon dost casto,(na druhej strane, preco menit dokonalu partiu?) dokaze natocit krvak a zaroven aj dokonaly rodinny film/komediu. Inak Spy Kids ani neviem nazvat. Ako som uz spomenul, vyber hercov je podla mna skvely, cely film je napadity, farebny a nenudi dokonca ani dospelych. Zaroven tu mame aj akesi mravne ponaucenie, ze rodina je najdolezitejsia. Tak mi nehovorte, ze rodinne komedie su tie s Lindsay Lohan!!!!!:) ()

Knor

Budu to brát jako že si Rodriguez chtěl odpočinout od krve a střelby a přejdu to bez větších poznámek a kritiky, nikdo není dokonalý že... ()

baltik

Víte co mě překvapilo? Já to dokoukal... Rodriguezuv "komerční" počin není zas tak moc zlej. Tak se na něj nezlobme, z něčeho žít musí a koukat se na to jakž takž dá.. ()

MERKATtv

Náhodou som si dnes pozrel tento skvost a musím povedať, že to bolo fakt zlé. Efekty, masky, lokácie, príbeh atď. Ale tento film je tak zlý, až je to vtipné. Už iba pri úvodnej sekvencií na svadbe som sa neudržal a smial som sa na tom aká je to blbosť. Veľké plus je Danny Trejo ktorý tu hrá family friendly Machetta. Ak sa chcete zasmiať tak tento film odporúčam. PS: Floopy vyzerá jak Exploited ()

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

27.05.2015

Robert Rodriguez sice občas vypustí ze řetězu Macheteho a loni natočil dlouho odkládanou dvojku Sin City, jinak se ale s oblibou věnuje hlavně dětským filmům. Spy Kids to dotáhli ke čtyřem dílům a… (viac)