Dvaja pátrači: Spy Kids 2

• Slovensko Spy Kids 2: Ostrov stratených snov (viac)

Od chvíle, keď zistili, že ich rodičia sú tajnými agentmi a potom ich dokonca zachránili z rúk únoscov, sa už z Carmen (Alexa Vegaová) a jejo mladšieho bračeka Juniho (Daryl Sabara) stali ostrieľaní detskí agenti. Proti sebe však nemajú len zloduchov všetkého druhu. Pri záchrane prezidentovej dcéry Alexandry (Taylor Momsenová), ktorá sa ocitla v ohrození života na jednej atrakcii zábavného parku, sa totiž dostali do sporu s konkurenčnými detskými agentmi Garym a Gertie Gigglesovcami (Matt O´Leary, Emily Osmentová). Ich otec Donnagon (Mike Judge) navyše pripravil o miesto Gregoria Corteza (Antonio Banderas), ktorý mal byť vymenovaný do pozície riaditeľa špiónskej organizácie OSS. A aby tých zlých správ nebolo dosť, falošní čašníci počas výročnej večere OSS ukradnú prototyp maskovača - prístroja, negujúceho každú energiu. Nájsť s získať ho späť majú Gigglesovci, ale Carmen s Junim sa nehodlajú vzdať a malou fintou ich pošlú celkom inde. Sami sa potom vyberú po stopách maskovača, vybavení supermoderným zariadením od strýčka Mačetu. Podľa informácií od starého známeho Fegana Floopa (Alan Cumming) navyše usúdia, že za krádežou by mohl byť samotný Donnagon Giggles. Pátranie ich privedie na malý ostrov, v ktorého blízkosti sa strácajú lode. Nájdu tu šialeného vedca Romera (Steve Buscemi), ktorý vynašiel maskovač - negátor energie, ale teraz sa ukrýva v podzemí ostrova pred svojimi vlastnými výtvormi, zmutovanými výsledkami svojich genetický pokusov. Vzápätí, žiaľ, narazia aj na Garyho a Gertie a znovu se s nimi musia stretnúť v boji o maskovač. Na pomoc im bežia rodičia Gregorio a Ingrid Cortezovci (Antonio Banderas, Carla Guginová) a babička s deduškom, ktorí sú, pochopiteľne, tiež špičkovými agentmi. Je jasné, že o ukradnutý prístroj sa na ostrove strhne veľká bitka. (TV JOJ)

Bozvav

Super rodinná komedie pro větší děti a náctileté. Taková moderní pohádka s tématem, které je dnes dětem bližší než Sněhurka a její trpaslíci. Dospělí si ovšem přijdou také na své. Skvělé hlášky, výborná vizualizace, super obsazení. To co bylo mírně slabší ve scénáři zase skvěle vyrovnali roztodivné potvůrky. ()

Tessie odpad!

Tak na Spy Kids jsem byla se školou povinně v kině... Nekonečný snímek... Ačkoli mi nevadí morčata, která chtějí a dokážou zachránit svět, tohle bylo opravdu na mě moc. Velmi vážně pojaté, hlavním aktéři mi lezli na nervy svým nasazením, projevem, dialogy, kostýmy, vlasteneckou hudbou... Prostě tohle ne.. takhle ne... Ani krasavec Antonio vás nezachrání na jednu hvězdu... ()

castor

Přerostlé hispánské dítě bylo svého času velmi nápadité a velmi energické. Za málo peněz nabídlo hodně muziky a jednoduše několikrát příjemně překvapilo. A jelikož je to chlap z početné rodiny, dalo se čekat, že změní a zjemní žánr a pustí se i do rodinných komedií. Jednička vydělala hodně peněz, ostatně i dvojka musela dělat producentům radost. Divákům už krapet méně. Sešup tam je, každopádně je furt cítit Rodriguezův svěží rukopis a zase to vesměs odmakal sám. A leccos zachraňují herci. ()

Aleee89

Tak jsem konečně viděla druhý díl Spy Kids. Jednička mě sice nenadchla, ale docela překvapila. U dvojky se celkem dalo čekat, co přijde. Pohodová podívaná, u které se nepřemýšlí, protože je to celé mimo logiku, není to ani jinak dějově vymakané, prostě žádné drama, maximálně sled scén, někdy vtipnějších, jindy méně, někdy povedenějších... To všechno okořeněno okouzlujícím Antoniem Banderasem a hezkými obrazy. Nic převratného, ale taková nenucená zábava. ()

mirec88

Nemenej zábavné ako prvý diel, je tu trochu viac digitálnych efektov a zvláštnych príšeriek - mne osobne sa najviac páčilo lietajúce prasa :) Jednoducho mne tí malí špióni prirástli k srdcu a zabaviť sa pri tom dá perfektne. Potešili hodinky, ktoré neukazujú čas, lietajúce vrkoče a ďalšie šialené nápady. Rodriguez ukazuje, že tak ako vie natočiť zábavný film pre dospelých (Od súmraku do úsvitu), takisto dokáže aj pre deti. Inak musím pochváliť výbavu DVD, kde je výnimočne aj slovenský dabing, ktorý je mimochodom perfektný. ()

• Při vstupu výtržníka do zábavního parku můžete vidět maskota psa z loga na cereáliích v krátkometrážním Rodriguezově filmu Bedhead. (HappySmile)
  • Juniho celé jméno zní Juni Rocket Racer Rebel Cortez. Rocket, Racer a Rebel jsou jména 3 synů Roberta Rodrigueze. (HappySmile)
  • V závěrečných titulcích běží písnička zpívaná Carmen (Alexa Vega ), za ní následují nepovedené záběry a poslední scéna zahrnuje vlastníka zábavního parku (Bill Paxton) a Romera (Steve Buscemi ). (HappySmile)