Špičkoví medzinárodní špióni Gregorio Cortez (Antonio Banderas) a Ingrid (Carla Guginová) sa po čase strávenom pokojným rodinným životom mimo aktívnu službu vracajú do špionážnych vôd. Vzápätí sú ale zajatí nepriateľom. Okrem nich zmizlo aj sedem ďalších prvotriednych špiónov. Zdá sa, že v tom má prsty techno-génius Fegan Floop so svojimi nevídanými vynálezmi a premenami. Všetko nasvedčuje tomu, že osud Gregoria a Ingrid - a možno aj celého sveta - závisí na odvahe a schopnosti ich detí Carmen a Juniho. Tí sú žiakmi základnej školy a ich špiónske vzdelanie pochádza nanajvýš z počítačových hier. Majú však k dispozícii napríklad batohy s tryskovým pohonom, nadsvetelné lietadlá, príručné ponorky, elektrošokové žuvačky a, predovšetkým, svoje vynaliezavé hlavy a silu vzájomného rodinného puta. (TV JOJ)

Cushing

S dětmi se to zkouknout na dvd dá, jednou. Jinak je to studené, nevkusně barevné a zbytečně dlouhé. Dětští hrdinové bez špetky charizmatu. ()

Compadre

Nevím, co to tenkrát starýho Rodrigueze napadlo...po Desparadu spáchat takovouhle blbost...kýčovitá rodinná komedie, která se dokonce dočkala ještě dvou nepovedenějších pokračování. ()

VanTom

Pro velesvižné tempo, sympatické postavy (včetně sošné Carly Gugino a usměvavého Dannyho Treja), celkovou odlehčenost a bezbřehý rej nápadů tomuto rodinnému špiónskému blbnutí leccos rádi odpustíte, nicméně velká míra infantility a bolest břicha z přeplácanosti vás nepochybně dostihnou. Dětští herci (především výborná Alexa Vega) naštěstí neotravují a slaboučké (CGI) triky do záměrně béčkového "bondovského" dortu taky patří. [Koukám, že cca rok po premiéře jsem hodnotil za 4 *.] ()

mirec88

Taká veselá blbôstka pre deti, ktorá ale poteší aj dospelých keď si chcú oddýchnuť a zabaviť sa. Ja som sa smial a veľmi. Akurát tie svietiace oči tých detí-robotov boli už príliš. Sprvoti som si pomyslel, že sú ako malí Terminátori :D A môj obľúbený Tony Shalhoub bol pre mňa v inej roli ako Monk trošku zvláštny. A naviac v zápornej. Ale celkovo z toho vyžaruje pozitívna energia a super zábava. Nemusia byť všetky filmy len negatívne, si myslím. Čudujem sa, že to má také slabé hodnotenie. Veľmi dobré je aj DVD, kde je výnimočne popri štandardnej češtine aj slovenčina. ()

solskjaer

Docela slušná komedie o dětských špionech a kupodivu zábavná a ne trapná jak název nabízí:-)) Určitě lepší než pokračování. Mě osobně to docela oslovilo a pěkně jsem se u toho bavil! ()

Melios

Spy-Kids sú jedna z tých blbostí pod ktorou som spoznal Roberta Rodrigueza. Je to klasická rozprávka pre malé deti so zaujímavý dizajnom okolia a postáv s low fantasy podtónom ( ten v treťom dieli prerástol do high fantasy ). Je to jednoduché ,zábavné a farebné. To deti chcú. Je to proste niečo ,čo je tak zaujímavé, zábavné a zároveň tak debilné ,že tomu odpustíte všetko ,len aby ste si trocha oddýchli od náročného týždňa. Lepšie ako Sharkboy a Lawagirl ,ale Alitu to neprekoná. Známka: B ,ale je to skôr moje guilty pleasure... ()

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

27.05.2015

Robert Rodriguez sice občas vypustí ze řetězu Macheteho a loni natočil dlouho odkládanou dvojku Sin City, jinak se ale s oblibou věnuje hlavně dětským filmům. Spy Kids to dotáhli ke čtyřem dílům a… (viac)