Špičkoví medzinárodní špióni Gregorio Cortez (Antonio Banderas) a Ingrid (Carla Guginová) sa po čase strávenom pokojným rodinným životom mimo aktívnu službu vracajú do špionážnych vôd. Vzápätí sú ale zajatí nepriateľom. Okrem nich zmizlo aj sedem ďalších prvotriednych špiónov. Zdá sa, že v tom má prsty techno-génius Fegan Floop so svojimi nevídanými vynálezmi a premenami. Všetko nasvedčuje tomu, že osud Gregoria a Ingrid - a možno aj celého sveta - závisí na odvahe a schopnosti ich detí Carmen a Juniho. Tí sú žiakmi základnej školy a ich špiónske vzdelanie pochádza nanajvýš z počítačových hier. Majú však k dispozícii napríklad batohy s tryskovým pohonom, nadsvetelné lietadlá, príručné ponorky, elektrošokové žuvačky a, predovšetkým, svoje vynaliezavé hlavy a silu vzájomného rodinného puta. (TV JOJ)

mat.ilda

Akčňák zejména pro děti mladšího školního věku, ale pobavit se rozhodně můžou i dospělí - když už ne přebarvenými kulisami s výdobytky nejmodernější techniky, tak ještě pořád zbývají borci, kteří nemohou nikdy chybět na Rodriguezově výplatní listině:-) ()

Pejpr

Být tak o 20 let mladší (je mi 19), tak se mi to určitě líbí víc, ale takhle svému miláčkovi Rodriguezovi nemůžu dát víc jak 3*. ()

anais

Dvě děti tajných agentů na misi za záchranu svých rodičů. Bláznivý mix všech možných stylů, který rozhodně vypovídá mnoho o všestranných schopnostech Roberta Rodrigueze, ale jako film působí nekompaktně a přeplácaně. Věřím ale, že děti budou z desítek útočících nápadů naprosto uneseny. ()

MM11

Takový nápad se vůbec nejeví zle. Akční podívaná s výraznou nadsázkou pro ty menší se stylem hračičky Rodrigueze. Jenže vznikla infantilní bezradnost absentující v humoru, plná samoúčelných vychytávek bez hlubšího smyslu. Rodriguez provokativně obsadil hafo známých tváří coby křoví, ale jeho snaha je marná. Člověk se nesměje a zaraženě zírá na obraz. ()

Ilicka

Mám ráda filmy Roberta Rodrigueze, ani tento přestylizovaný špionážní snímek pro děti není úplnou výjimkou, pokud se nebojíte infantilní, přebarvené, neškodné rodinné zábavy. (Napodruhé kouknutí mé hodnocení sklouzlo na hranici 3 a 4 hvězdiček) ()

Bauer

Spy Kids: Špioni v akci jsou defacto takovou bondovkou, jenž je určená pro dětské diváky, ale já osobně věřím, že tento snímek se mohl líbit i starším divákům. Režisér Rodriguez znamý filmy jako je Fakulta, Od soumraku do úsvitu, nebo snad kultovní záležitost Desperado, se pustil do rodinné komedie. Je to něco nezvyklého a když jsem se dozvěděl, že má natačet komedii, tak jsem se toho obavála. Přeci jen, pokud vemu v potaz například Desperado, které je nabito vulgarismy a krvavými scénami, tak jsem nevěděl, co si od toho slibova. Pravdou ale je, že Rodriguez natočil docela hodně dobrou komedii. Hodně se mi na filmu líbila akce, která má říz a švih. Perfektní byli i vychytávky. Nebylo to teda něco jako kdyby to vynalezl sám velký Q známý z Bonda, ale uznejme, že žvýkačky, které ničí elektroniku jsou vážně skvělé! Snímek se může pochlubit i hvězdným obsazením v čele s Antoniem Banderasem, Teri Hatcher, sympaťákem Alanem Cummingem ,Robertem Patrickem, borcem Dannym Trejema nebo (i když tam byl asi jen minutu) Georgem Clooneyem. Největším překvapením pro mě byli děti. Alex Vega, Daryl Sabara! Děti! Většinou v rodinných filmech jsou děti protivní, ale tito dva jsou velice v pohodě. Je to hlavně díky tomu, že si na nic nehrají. Je to sice taková blbina, ale 3* si to zaslouží. ()

MáŠa

Když si člověk udrží určitý nadhled, tak to může místy i celkem pobavit. Jinak samozřejmě špatné triky a žádný kvalitní scénář, ale to člověk tak nějak před sledováním už ví, takže mu to nevadí :) ()

Sawy

Robert Rodriguez se po několika drsných filmech,jako El Mariachi,Desperado nebo Od soumraku do úsvitu,rozhodl natočit rodinnou komedii pro děti.A řekl bych,že se mu to docela povedlo.Je zde několik dobrých nápadů a děti do deseti let z toho musí být nadšené.Já se celkem bavil a dávám 3*. 60 % ()

ScarPoul

Ja tomu vlastne úplne rozumiem. Ono keď prídu do života deti tak sa veľa vecí zmení. Rodriquez je ale očividne jediný režisér, ktorý sa snaží robiť filmy aj pre nich - a pevne verím, že mu to žerú aj z navijákom. Koniec koncov sa nedá filmu uprieť schopnosť upútať pozornosť tých najmenších. Je to hravé, jednoduché a plné všakovakých efektov. Pre dospelého ale v mnohom značne nezáživné a totálne bez zmyslu. Rodinné filmy sú sekciou kde sa deti bavia a rodičia prežívajú. Ale koniec koncov sa to dá vždy ustáť. Problém je, že kopec zvučných mien - kvôli ktorým sa to vlastne aj dospelému oplatí vidieť - tu podávajú veľmi diskutabilné výkony. Najlepšie na tom je minimálne Clooney a Cumming - ktorý si svoju postavu očividne užíval. Nejedná sa o svetoborné dielo aj keď je pravda, že mi prvý spy kids boli vždy niečim sympatický. Nenudilo ma to, ale ak Rodriqueza tak radšej od súmraku do úsvitu. ()

Terva

Scénář Roberta Rodrigueze vrací diváka do dob, kdy si velká filmová dobrodružství mohla užívat celá rodina dohromady. Kamera : Guillermo Navarro. Hudba : Danny Elfman a John Debney - Tato pěkná filmová hudba byla složena a zahrána mnoha světovými hudebníky i těmi, kteří se zatím příliš neproslavili. CITÁT - Mí rodiče nemůžou být špioni, nejsou na to dost super! ()

CiTrus007

Oddychová akční rodinná blbost na nedělní odpoledne. Nehledejte v tom nic vážného, ani nic polovtipného. Zde Rodriguez dotáhnul srandu a všemožné pitominky do extrémů a vysloveně paroduje. Nedá se ale říci, že špatně. 5/10 za hodinu a půl ucházející zábavy. ()

Marek1991 odpad!

Otrasný film. Takúto hlúposť si deti nezaslúžia pozerať. Toto by ich nemalo formovať, je to plné hlúpostí, naivností, trápností, takej tej americkej rozmaznanosti a neznesiteľnej kombinácie dobrodružstva a fantázie. Desné. ()

corpsy

Je obdivuhodné, že sa režisérovi, ktorý pred tým točil iba akčné krváky ( ale teda vynikajúce ) podarilo natočiť takýto typicky detský film. Srší z neho fantázia, humor aj nadhľad, ktorým Rodriguez stále disponoval. Pobaví malých aj veľkých. ()

draggo

Absolutně perfektní film! Kdyby mi bylo deset, tak nekoukám na nic jinýho než na Spy Kids. Ale i teď mě to neskutečně baví, aneb není na škodu vrátit se o pár let nazpět. Všechny ty šílený vynálezy, to je prostě moje. Příběh celkem zajímavý, Floop parádně ujetý, armáda palců a robodětí legrační. Ústřeední dvojka velice sympatická. A to celé okořeněné sposutou skvělého humoru, takže jsem se u Spy Kids výtečně bavil... prostě film kde se plní dětské sny. Zcela vážně dávám plné hodnocení, protože lepší špionážní film jsem ještě neviděl. James Bond nechť se jde zahrabat! /viděno na DVD: 95% a 5*/ ()

mis-ko

Nekrvavá zábava podľa Rodigueza je naozaj dobrá. Hi-tech hračky, ktoré by závidel aj James Bond, podprahový výcvik detských agentov, vymývanie mozgov prostredníctvom detskej relácie a hračiek... to ani neznie ako komédia. Ale je a je naozaj dobrá. Ale to som už hovoril. ()

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

27.05.2015

Robert Rodriguez sice občas vypustí ze řetězu Macheteho a loni natočil dlouho odkládanou dvojku Sin City, jinak se ale s oblibou věnuje hlavně dětským filmům. Spy Kids to dotáhli ke čtyřem dílům a… (viac)