Hutch (Bob Odenkirk) je unavený chlapík stredného veku, ktorého život sa scvrkol na otravné každodenné rituály prekladané manželkiným pohŕdaním a pubertálnymi výlevmi vlastných detí. Keď do ich domu vniknú dvaja zlodeji, nechá ich beztrestne kradnúť a prizerá sa nečinne, ako tresnu jeho syna. On sa obhajuje tým, že nechcel hrotiť nebezpečnú situáciu, ale všetci v jeho okolí ho majú za zbabelca. Hutch si pôvodne myslel, že to ustojí, ale keď sa ocitne medzi cestujúcimi, ktorých v nočnom autobuse obťažuje banda grázlov, vybuchne v ňom nahromadená zlosť. A nie je jej málo. Než sa usadil, živil sa Hutch tým, že s pomocou násilia riešil problémy, na ktoré si nikto iný netrúfal a absolvoval kvôli tomu veľmi špeciálny tréning. Krvavá výchovná lekcia v autobuse spustí lavínu udalostí, ktoré Hutcha preveria viac, ako čokoľvek doteraz prežil. Tento pán Nikto má ale poriadne tuhý korienok. A tajný trezor plný zbraní. (CinemArt SK)

LdaVinci

Tak tohle jo.. tohle je ale opravdu poctivá akční jízda. Jako tohle bylo vymazlený, respekt režisérovi a samozřejmě našemu hlavnímu představiteli Bobovi Odenkirkovi. ()

DJ Kritik

Akčný film o niekom, kto ani nevieme prečo bol a prečo nebol. Ale dá sa na to pozerať, ak máte radi bitky a pod. A nevadia Vám nezmysly pre túto kategóriu. ()

johnsnow

Skvelý akčniačik kde ako povedala jedna z postáv koniec je trošku prestrelenejší ale efektívny. Odenkirk je taký starší Wick, síce sa my do postavy zabijaka nehodil na prvý pohľad ale uhral to veľmo dobre, záporáci fajn. Hlášok málo ale ked boli tak stáli zato. ()

Pete

Pan Nikdo začíná slušnou krizí středního věku ve stylu Americké krásy. Prostředek filmu mě pak opravdu bavil, je vtipně vymyšlený, a nabízí úžasné a stylové scény žánru Death Wish, které v tomto případě skutečně fungují, jak mají. S vrcholem v autobuse, a tehdy jsem uvažoval o vyšším hodnocení. Postupně však, jak hrdina odkrývá tvář Johna Wicka v důchodu, se bohužel až příliš kupí mrtvoly ruských mafiánů, a to čím dál méně nápaditě, aby snímek skončil jako tuctové akční béčko. Ten taťka od rodiny se třeba taky mohl najednou probudit, a zjistit, že se mu to celé jen zdálo. Nebo jiné překvapení, nečekal jsem přímo další Fight Club, stačilo by mi málo. Výborně rozehranou partií se prostě nepodařilo adekvátně zakončit, škoda. ()

Hedy

John Wick dostal krizi středního věku a místo masakrování armády nájemných vrahů se pustil do smažení vajec a chození do práce. První věc kterou je tento film lepší než Jonášek je ten, že hlavní postava není nezničitelný stroj na zabíjení. John Wick je absurdně šílená jízda kde vidíme jak Reeves přežije věci ze kterých by bledl i Terminátor. V řádu pár dní zmasakruje armádu větší než byla u Thermopyl, nechá se srazit autem, přežije pád z pátého patra a v průběhu této bouře sraček se ani nestihne vysrat. To neplatí o masomlejnku s ksichtem Saula Goodmana. Ten si nechá rozbít držku když jeho rodině vyhrožuje pár kriminálníků ale jakmile jeho dcera hledá náramek s Hello Kitty tak rozpoutá peklo na zemi kdy spustí tornádo plamene a olova na kohokoliv kdo má ruský přízvuk. Byl jsem velmi skeptický ohledně Saula v akčních scénách ale tihle zmrdi to umí roztočit o sto šest. Oni dokonce udělali z Lloyda akční superstar. Mám 92 let starou pratetu a jsem přesvědčen, že tihle týpci by s ní natočili film tak akční, že by Bruce Lee změnil barvu ze žluté na bílou. Jediné co mi na tomto filmu vadilo je konec. Je to sice vysokooktanová akce plná krveprolití a masakru ale přijde mi, že si hlavní charakter mohl zahrát na Kevina a udělat z železářství brutální pastičku na lidi. To je jen takový detail. Rozhodně ale hodnotím kladně protože moc kvalitních akčních filmů se dneska nevidí. ()

Rayen1

Jako kdyby to Sám doma a John Wick dali dohromady a udělali tenhle film.. Navíc, kde Johnovi chyběl humor, Nikdo ho decentně doplnil.. Akce mohlo být trochu víc (v tom měl zase John trochu navrch), ale závěr byl skvělej a všechno to dohnal, k tomuhle filmu se určitě rád vrátím, navíc mi něco říká, že tu bude určitě ještě druhej díl, časem.. :) ()

JosefTomas

Příjemná podívaná, které sráží nohy snad jen srovnání z neméně úspěšným Wickem. A pokud by neexistoval, je velice možné, že by dnešní ovace sklízel právě Nikdo. Jenže v základech je to samé, jen trochu obměněné. Naishuller se nehorázně snaží, stejně jako Odenkirk a Christopher Lloyd, který si to nehorázně užívá. A akce je boží, jejíž vrchol přijde bohužel už v půlce filmu, protože bitka v autobusu je naprostá špička, chrlící skvělým řemeslem. Jenom ta příběhová část, která Wicka držela pohromadě, tady ztrácí. Kolstad ve scénáristickém křesle jakoby nevěděl, co jiného udělat. V základu jde zase o naprostou brutální mašinu na zabíjení, kterou nějací tupci probudí k životu a ta rozpoutá peklo. Jasně, funguje to, ale pokud bych měl volit mezi Nikdo a Wicka, volím bez rozmyslu Wicka. Bylo pošetilé očekávat od Nikdo, že bude novou akční klasikou a právě existence Nikdo jasně dokazuje, jak John Wick v tomto žánru vytěžil danou tématiku na maximum a přišel v dobré době. Nikdo zkrátka bude pouze jen druhý. ()

adamix

V živote som si nemyslel, že práve Saula Goodmana uvidím ako hviezdu v akčnom filme a ono sa tak vážne stalo! To je na tom to najvtipnejšie, nehľadiac na to, že všetko, čo nasleduje po krádeži, vzniklo z odcudzenia obojka pre domácu mačku. Ináč ide o klasicky recyklovaný akčňák o narastajúcej kríze stredného veku a odhalení drsnej stránky hlavného hrdinu, ktorý sa hodlá pomstiť nešťastníkom, ktorí sa rozhodli narušiť jeho relatívne (ne)spokojný život. Spokojnosť ale zaručená a záverečná ,,kosba" s nepriateľmi epická. Za mňa 70%. ()

MFloyd

Zábavné, svižné a skvěle sestříhané. To jsou důvody, proč tento film vidět, když si chcete užít večer. Po Hardcore Henrym je toto o několik levelů lepší. Mnohem lépe poskládané, gradující a především sympatický hlavní hrdina. Právě toto mi u Henryho scházelo a ano, jsem hrozně rád, že Ilja do POV už znovu nešel. Tady s hrdinou cítíte každou ránu, kterou dostane, což se dostávám ke skvělé akci, která je nejenom krvavá, ale i vynalézavá. Samozřejmě, že pokud čekáte od snímku hlubší myšlenku, tak budete zklamáni, protože tady nic krom dobře zabezpečeného sklepa nenajdete. Není však důvod zde něco podobného hledat. Jak už jsem psal na začátku, je to jednoduše zábavné a v tom film boduje. ()

petrik11 odpad!

Začalo to vcelku v pohode a skončilo fraškou či paródiu? Hutch je novým Rambom? Jasné pre Emerikánov treba stále tlačiť kareláby, že rusi sú totálny odpad a Emerikánsky Híro si poradí s každým, samozrejme s čestným černoškom po boku. Víva Amérika. ()

oasismanik

Riadny úlet. To čo sa spočiatku javí ako novodobý "Voľný pád" sa častom zmení na šialenú, nápadmi natrieskanú akciu popierajúcu akékoľvek zákony fyziky aj logiky. Ale ja by som bol radšej asi za ten "Voľný pád", na takéto blbostičky som už asi starý. Každopádne Saul si to užíva a vy si to budete tiež, ak vypnete na hodinu a pol mozog. Solídne 3. ()

kubas369

7/10. Tak tohle je docela škoda, že Nikomu ke konci dochází dech a sklouzává do těžkého průměru a sebeparodie, jinak by to bylo za čistých pět. Ale bitka v autobuse je jedna z nejlépe udělaných co jsem ve filmu viděl, jen kuli těmhle cca 5 minutám stojí za to se na tenhle film podívat. ()

Jocho

Tento snímok by som asi neprehliadol, najmä kvôli údernému plagátu. Narazil som naňho kdesi inde v skupine so sériami John Wick a Equalizer a prekvapuje ma, že práve snámok D. Washingtona sa tu takmer nespomína. Ako bolo napísané, je to umne zostrihaný snímok plný akcie aj nudy v prvej tretine, ale nejako som to uniesol, pretože som si celú dobu musel pripomínať "toto nie je John Wick, toto nie je John Wick". Úvod približujúci pohľad do života človeka vyhoreného životom je podaný fakt tak, že divák nie len, že pochopí jeho stereotyp, ale naladí sa na to pokojné a nudné tempo. O to údernejšie potom prekvapí zvrat s dvojicou zlodejov a následná scéna v autobuse. Naturalistická choreografia vôbec nepripomína tanec ani rutinu majstra audítora, ale surovú bitku v stiesnenom priestore, kde každá rana bolí a aj protagonistovi sa ich ušlo viac než dosť. Trošičku mi vadila nerozhodnosť, s akou sa nám rozpráva príbeh - miestami som mal pocit, že hrdina bude monológovať v hlave, potom prejde do hlasitej samomluvy - hlavne scéna s nájdením náramku mi prišla načisto utrhnutá z reťaze. A nezachránila ju ani stále skvelá It's a Wonderful World. Soundtrack je pritom skvelým mixom "tých pesničiek, ktoré každý pozná, ale nevie, ako sa volajú" a radím ho k tým, ktoré by som si pustil len tak, počas jazdy kradnutým Dodge-om. Záver filmu bol ok, opäť raz mi desne pripomínal Ekvalizéra (a Skyfall, a Sám Doma), hoci chápem, že proti presile sa iným spôsobom uveriteľne nedá bojovať. Zachraňuje to aspoň brutálna akcia, ktorá pôsobí naturalistickým dojmom; nemal som pocit, že by na mňa vyskakovali digitálne efekty tak, až by to bolo rušivé. Za mňa rozhodne lepšie 4 hviezdičky. Rozmýšľam, či by som chcel vidieť dvojku, ale asi nie. Malo to síce otvorený koniec, ale pokojne by svet Nikoho mohol ostať v takomto zárodku. ()

liquuid

Hodne slaba ctyrka. Jako oddechovka funguje skvele, ale nesmite nad tim prilis premyslet. Kdyby dej nebyl tolik vykradeny ( john wick, equalizer, atd ), kdyby nebyla tak lacina zapletka a kdyby dej vice rozvedli, tak by s +30 minutami navrch tenhle kousek dosahoval peti hvezd. Bylo to vtipne, dobre se na to koukalo, hudebni doprovod super. Overall na konci po kratkem zapremysleni me ale mrzi, ze to nedotahli na tech 5 hvezd. ()

Plastík

Stačilo by, kdyby si tvůrci řekli, že udělají nějakou sekvenci, kde si natočí nějaké to vyvražďování. Zápletka, "jdu si pro náramek svojí dcery a vyzvednu si hodinky, které mi šlohli, protože byli na dně a pak ve finále si je nechali na ruce" je Trapnost.cz. Trapnost.cz jsou stránky o zbytečnostech - hlavní téma posledních dnů - NOBODY. ()

hrumsrt

Někdy i zdánlivě rutijně zaběhlý chlapík může být pěkný neřád! Výborně vykreslená postava Hutche. Šikovná pop-cornovka, kdy o nudu není nouze. Moc milé překvapení! 90%  ()

Dejvecd

"Dad, you look like shit." Tento film dokazuje, že zabijaci v dôchodku sú stále cool. Dej to má síce banálny, ale mne to nejak extrémne nevadilo. Humor bol dobrý, celkovo som sa dosť bavil. Akcia bola cool, krvavá a mala dobrú choreografiu, takže milovníci akčných remesiel si prídu na svoje. Nikto je štýlovo natočená akčná zábava so sexy hudbou, ktorú odporúčam každému, kto má rád akčné komédie. V tom finále mi však príde, že sa tvorcovia mohli trošku viac odviazať, ale čo už, zábava to bola aj tak.  8/10 ()

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

20.03.2022

Legendární herec Christopher Lloyd (Návrat do budoucnost, Addamsova rodina) si na stará kolena řekl, že na odchod do důchodu je v 83 letech ještě brzo, a tak fanouškům (a jistě i vnoučatům) dělá… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

08.09.2021

Hvězda akčního snímku Nikdo a taky seriálu Volejte Saulovi Bob Odenkirk před pár týdny zkolaboval na place zmíněného spin-offu Perníkového táty. Údajně za to mohl menší infarkt, od té doby byl tak… (viac)

Akční Nikdo se dočká pokračování

Akční Nikdo se dočká pokračování

19.06.2021

…tedy nejspíš. Přestože se z akčního snímku Nikdo s Bobem Odenkirkem v hlavní roli stal relativně malý úspěšný hit (snímek vydělal 61,5 milionů dolarů, rozpočet byl přitom jen 16), režisér Ilja… (viac)