Hutch (Bob Odenkirk) je unavený chlapík stredného veku, ktorého život sa scvrkol na otravné každodenné rituály prekladané manželkiným pohŕdaním a pubertálnymi výlevmi vlastných detí. Keď do ich domu vniknú dvaja zlodeji, nechá ich beztrestne kradnúť a prizerá sa nečinne, ako tresnu jeho syna. On sa obhajuje tým, že nechcel hrotiť nebezpečnú situáciu, ale všetci v jeho okolí ho majú za zbabelca. Hutch si pôvodne myslel, že to ustojí, ale keď sa ocitne medzi cestujúcimi, ktorých v nočnom autobuse obťažuje banda grázlov, vybuchne v ňom nahromadená zlosť. A nie je jej málo. Než sa usadil, živil sa Hutch tým, že s pomocou násilia riešil problémy, na ktoré si nikto iný netrúfal a absolvoval kvôli tomu veľmi špeciálny tréning. Krvavá výchovná lekcia v autobuse spustí lavínu udalostí, ktoré Hutcha preveria viac, ako čokoľvek doteraz prežil. Tento pán Nikto má ale poriadne tuhý korienok. A tajný trezor plný zbraní. (CinemArt SK)

UhLee

(9/10). Po včerejším shlédnutí Mortal Kombat jsem se dušoval, že to byl parádní akční film. To jsem v tu dobu ještě neviděl tento skvost. Nobody, neboli "My chceme crossover s Johnem Wickem" se tomu ruskému filutovi ale setsakra povedl co si budeme. Ono to má fakt všechno a divák si tu podívanou hrozně užívá. Říkal jsem si, jak se můžou ještě točit tak dobré akční filmy? Vždyť už jsem viděl všechno a nic mě už nemůže vytrhnout ze židle. Pak tady nakluše Ilja a já se dobrovolně vzdávám bez boje a přistupuju na jeho hru. Jsem hrozně šťastný, že existují takovéto překvapení a tak svěží režie. Budu tento film doporučovat komukoliv a kdekoliv, protože si to bez debat zaslouží. ()

Mr.Ripley

Jako scénáristické cvičení fajn. Jako cheesy akční jednohubka ještě lepší. Pro příště by to chtělo opakovanou formulku Johna Wicka změnit. Případný crossover by mohl být událostí žánru. ()

jedna_vrana

Hutch Mansell: „V hĺbke duše som vždy vedel, že je to fasáda. Len to trvalo oveľa dlhšie, ako som si myslel.“ Hutch je presne ten typ chlapa, s ktorým by som nedokázala žiť. Jeho život je nudný a nemá žiadnu iskru, jednoducho vám lezie na nervy. Ale ukáže sa, že to, čo skrýva, má iné „grády“. Tento film nie je možné považovať za akčný, lebo Bob Odenkirk je absolútnym protipólom všetkých svalnáčov, ktorým zbraň v ruke pristane. Je však neuveriteľne vtipný a srandu si robí aj sám zo seba. Ak sa na film budete pozerať z tohto uhla, mohol by sa vám páčiť. Na nástenke v továrni si všimnite nápisy, ako: „Safety is first! If you ever feel unsafe at work, talk to your shop manager.“ Alebo: „This department has worked 204 days without a lost time accident...“ Zaujala ma ešte jedna súvislosť, Bob opäť počúva veľmi dobrú hudbu, ako som už zaregistrovala v seriáli Better Call Saul. ()

fantassia

Výborná zábava až na ty zase zlý Rusáky, jsem zvědavá kolik let to Amíkům ještě vydží, ptostě zlo musí dostat nějakou formu že? Dokážou jednou vymyslet něco jinýho mimo zlých emzáků a zlých Rusáků, třeba zlý černochy? To je otázka,ale jinak dobrý ()

DragonnCZ

8/10. - Suprový akční ačkoliv ne blockbuster, kterýmu opravdu nechybí nic a možná už jen kapka vážnosti, kdy vlastně bylo vidět, že ten film je jen o akci a střílení a o nějakým propracovaným příběhu na styl Johna Wicka se moc nedumalo, ale i tak hodně povedený kousek, který stojí za zkouknutí a vřele doporučuji. Ve zkratce film pojednává o jednom týpkovi, který už má svůj život rodinu a práci a jednoho večera ho přepadnou a tak se rozhodl zase nasednou na dráhu zabíjení. Hlavní představitel Bob Odenkirk si vedl suprový akční scény, nechyběl u toho adrenalin apod. ()

Idego

Pustil jsem si po dlouhým dni v práci úmyslně žánr, kterej normálně nevyhledávám, s vědomím, že to nebude zrovna chytrý film. A asi tak do dvou třetin to bylo přesně co jsem očekával – akční film plný klišé, kde se na logiku nehledí – a s nadhledem jsem si tím nechal vyplachovat mozek. Bohužel se to pak v závěru zvrtlo na kombo Kobry 11 a Sám doma a to jsem ani s tou nejštědřejší dávkou odstupu, jaké jsem byl schopnej, už prostě nedával. ()

BROKEN_

Čistá radost při sledování. Bob Odenkirk se na roli připravoval 2 roky a jde to poznat. Tvůrci Johna Wicka se nezapřou, akce je skvělá ( akce v autobusu perfektní, přestřelka v domě super, a finále pecka ). Vynikající výběr hudby do daných scén, hlavně v těch akčních to opravdu fungovalo na výbornou. Christopher Lloyd je ve svých letech naprosto boží..... při jeho scénách jsem se bavil královsky. Celkově humor ve filmu nemá chybu. Jediný co bych vytknul je pomalejší tempo, kde mi v jedné chvíli přišlo, že se to nějak táhne, ale myslím si, že film při stopáži hodiny a půl funguje dobře. A taky musím zmínit záporáky. Opravdu nechápu proč musí být záporák Rus, to nemůžou vymyslet jiný stát. Někdy mi to fakt leze na mozek. Btw i v seriálu Stranger Things mě to štve ( jeden z mých nejoblíbenějších seriálu jen pro zajímavost ). Pravděpodobně akční film roku a do 3 let chci pokračování. Doporučuji. 8/10 ()

Lachtaan

Už jen kvůli blbečkům, co neumí hodnotit filmy a nedokážou pochopit, že Bob Odenkirk nebude vždycky hrát jen Saula Goodmana, musím udělit plnou palbu, aby pochopili, že Nobody je dobrým thrillerem a Odenkirk skvělou hlavní postavou. Ilja Najlšuler už před 6 lety překvapil svět nevídaně podaným Hardcore Henrym, tady trochu stáhnul ocásek a nasolil na americké poměry neoriginální akční thriller, který ale ve své stopáži šlape jako hodinky a veškeré fight scény jsou absolutním potěšením pro fanouška subžánru. ()

Qitek

První půlka je příjemný svěží nášup, který má lidského akčního hrdinu, který je sice macho, ale to jak moc dostává na držku a jak snáší rány, je přinejmenším v tomto žánru milé překvapení, plus to má nějakej “so and so” humor. Zúčtování v poslední třetině se bohužel mění z lidskosti na model “Johna Wicka” a to mě jak zamrzelo, tak především unudilo k smrti. ()

Johnny.ARN

Sám doma pokúrovaný s Johnnym Wickom v malom Rusku. Strihovo perfektné, minutáž fajn, nápaditá akcia, vychytávky, či kamerové, či strihové, občas nejaká nová pastička na nepriateľov. Čo sa scenára týka, nič moc teda. Tatko vtiahnutý z pokojného záhrobia ide chrániť rodinu a náhodu rozjebe rádobi rusáckeho mafiána s mocným bráškom. Pomsta, jednotky na hlavu, všetci nevedia poraziť jedného a jeden ich s dvoma zásobníkmi rozcupuje na padrť. Našťastie je to ale tak vtipne natočené, že som sa pri tom usmieval. Hlavne stolička v nemocnici bola úplný top. Pôvodne som chcel dať štvorku jak vínko a odporúčanie, ale ako žánrovka to neprinieslo nič nové a hlavne, Henrymu som dal štvorečku a to bola iná jazda. Dávam teda silné 3 z 5 a odporúčanie. ()

Jizni Tlapa

KLasická šablona, která ale funguje na maximum díky hlavnímu, z počátku, ňoumo hrdinovi! Akční nářez balancující na hraně vtipně pojatého akčního béčka s vážným thrillerem a s naprosto dokonalou muzikou!! ()

JimmyII

Johnwickovská jednohubka se skvělým Bobem Odenkirkem v netypické roli. Nic převratného, ale účel drsné i vtipné jízdy splňuje na výbornou. ()

noriaki

Líbilo se mi jak se ten neodbytně realistický moderní film zlomil do osmdesátkové střílečky, aniž by obětoval mozek nebo atmosféru. Nobody je pocta starým zlatým časům, od lidí kteří vědí co dělají a dávají do toho srdce Zápletka i stylizace připomíná prvního Johna Wicka, ale Ilja Najšuller z nastaveného směru rychle uhnul a dal filmu svou vlastní tvář. Akce neoplývá elegancí, ani nepřipomíná balet. Je špinavá, krvavá a každý střet sakra bolí. Bob Odenkirk si to poctivě odžil a i když bych to od něho čekal jako od jednoho z posledních, tak se v téhle roli příliš dlouho klidného zabijáka vyloženě našel. Tohle béčko by si zasloužilo kina. Top 10 za rok 2021. ()

oveckaoa

Film ve , kterém se likvidují Rusáci ve velkém (je potřeba naučit lidi kde je největší zlo) nemůže být špatný. Do toho si přidejte na konci i vraždícího důchodce , který by z fleku mohl pomoct Rambovi v zatím posledním Rambovi a předvede více než třeba takový Bruce Willis za minimálně 5 let a završíme to roztomilou kočkou. 80 procent plnou palbu nedám jen kvůli tomu, že cca 20 minut je o ničem. ()

Zek

Tak tohle byla absolutní pecka. Je sice pravda, že filmů na tohle téma, je hromada, ale vidět herce, kterého znám jen z komedií, jak tu kosí nepřátele, tak to nemělo absolutní chybu. Chtěl jsem dát jen čtyři hvězdy, ale za účast Christophera LLoyda a jeho scénu s brokovnicí, musím dát prostě pět. ()

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

20.03.2022

Legendární herec Christopher Lloyd (Návrat do budoucnost, Addamsova rodina) si na stará kolena řekl, že na odchod do důchodu je v 83 letech ještě brzo, a tak fanouškům (a jistě i vnoučatům) dělá… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

08.09.2021

Hvězda akčního snímku Nikdo a taky seriálu Volejte Saulovi Bob Odenkirk před pár týdny zkolaboval na place zmíněného spin-offu Perníkového táty. Údajně za to mohl menší infarkt, od té doby byl tak… (viac)

Akční Nikdo se dočká pokračování

Akční Nikdo se dočká pokračování

19.06.2021

…tedy nejspíš. Přestože se z akčního snímku Nikdo s Bobem Odenkirkem v hlavní roli stal relativně malý úspěšný hit (snímek vydělal 61,5 milionů dolarů, rozpočet byl přitom jen 16), režisér Ilja… (viac)