Misery nechce zomrieť

• Česko Misery nechce zemřít (viac)

Aj túto zimu sneh prikryl takmer celé Colorado. A aj túto zimu sa známy spisovateľ Paul Sheldon vybral do zasnežených hôr napísať ďalší román zo svojej úspešnej série, ktorej dominuje postava Misery. Všetko však má svoj koniec a tak Paul dokončí román s fatálnym koncom pre hlavnú postavu. Keď Paul nasadal do svojho auta, ešte netušil, že od tej chvíle sa všetko zmení. Zasnežené cesty sú príliš zradné a iba náhodou Paul nedoplatil na nepozornosť životom. Nebyť Annie Wilsonovej, Paul už mohol byť na onom svete, pretože to bola práve ona, ktorá Paula po nehode zachránila. To však zďaleka nie je všetko. Ako sa ukáže, Annie je nadšenou obdivovateľkou Paulovej postavy Misery. A keď sa dozvie, že Misery zomrie, jej starosť o Paula naberie šialené rozmery... (RTVS)

Bauer

Tak sem si opět přečetl jednu knihu od Stephana Kinga a byla jak jinak výborná.A tak byla pro mně jen otázka času , kdy si seženu a zkouknu film.No , a musím říct , že je to pro mně moc velké zklamání.Film se až tak úplně nedrží knihy ( naříklad uříznutí nohy , ve filmu byly jen dvě rány do nohou ale to je jen detail ).Kniha měla neuvěřitelně dobrou atmosféru , kterou film trošku postrádá , i když , má ji taky dobrou.Výkon Kathy Bates , je pro mně snad nejlepším ženským výkonem , který jsem mohl vidět.Určitě to stojí za vidění ale radší si přečtěte knihu!! ()

MeanWhile

Další, velice kvalitní snímek, zpracovaná podle Kingovy knížky Misery, a zase od režiséra Roba Reinera, který už má za sebou od Kinga také velice kvalitní film Stand By Me. U Misery jsem četl knížku, a v půlce knihy jsem se nemohl dočkat až se podívám na film, trošku porovnám a podívám se na to z obou dvou pohledů. A jak knižní, tak filmový typ Misery, se mi moc líbil, a podání Sheldona Jamesem Caanem bylo perfekntí. I obsazení Batesové, která mi vážně jentak z pohledu ve filmu připadá jako nějaká hororová dáma, je to parádní horůrek. ()

JASON_X

Automaticky jsem chtěl dát za čtyři a napsat pár pochvalných řádků, ale pak si říkám - proč vlastně ne pět? Vždyť na tomhle filmu nevidím žádnou vadu, žádné slabé místo... A že je příliš komorní a málo epický a výpravný? No a co? Pobaví mě vždy lépe, než leckterý namachrovaný velkofilm. Hlavní chvála patří samozřejmě výborné Kingově předloze, která tentokrát úplně postrádá jakékoliv nadpřirozené nebo mysteriózní prvky, ale přitom je opět kingovsky skvělá... Moje nejoblíbenější scéna je samozřejmě roztomilé lámání nožiček, pochybuju, že někdo příčetný to vidí jinak :) ()

Shaqualyck

Neptejte se, co může fanynka udělat pro svého oblíbeného spisovatele... naopak se ptejte, co může rozlámaný romanopisec udělat pro svou fanynku. Tu největší samozřejmě. Kdyby James Caan věděl, jaké peklo na něj čeká v podobě duševně vykolejené zdravotní sestry, myslím, že by rychle zabouchl dveře a v nabouraném Mustangu raději "pohodlně" skonal. Uff, ještě teď mi běhá mráz po zádech. Rob Reiner dávkuje napětí s velkou jistotou, kamera Barryho Sonnenfelda je se všemi svými podhledy a smyslem pro detail až neskutečně dokonalá a Kathy Bates v životní roli hraje opravdu, ehm, přesvědčivě. Až hrůzostrašně přesvědčivě. Pětka s hvězdičkou:-) P.S.: Kingova předloha je ještě o nějakou tu podlitinu drsnější...ale to sem nepatří. ()

hendrich6

Hned po přečtení knihy, kterou považuji za jednu z nejlepších, co jsem kdy četl, jsem se s poměrně velkým očekáváním pustil do filmu.A musím říct, že je to poměrně zdařilá adaptace.Herecké obsazení je povedené a ani úpravy v příběhu a některé vyškrtnuté scény filmu tolik neuškodí.Takže myslím, že se tenhle film může zařadit do zástupu lepších zpracování Kingových příběhů. 80 % ()

Listeroman

Dva lidé, jeden pokoj a Misery, fiktivní postava, která místo přípravy tradičního úterního pikniku rozhoduje o životě jejího stvořitele. Ze začátku možná trochu primitivní příběh, ale to už bude asi Kingova značka. Myslím si, že je to jen další z Kingových knih, která měla zůstat knihou. Nevím jestli je to u mě už pravidlo, ale snad všechna ztvárnění jeho děl mi zůstávají na filmovém platně knihami. Knižní příběh se rozhodně nedá jen tak zpracovat na hýbající se obrázky... jak to často možná vypadá. Kniha je kniha a film je film. Nejsem rozhodně velký čtenář, nejsem ani čtenář, ale určitě bych všem radši doporučil Misery si přečíst. Stephen King je zajisté skvělý spisovatel a jeho hrůzu nahánějící knihy mají krásnou atmosféru, ale jejich filmové adaptace nejsou zdaleka ani poloviční. ()

ScarPoul

Úprimne? Predvidateľné ako prasa. Nie len v rámci žánru. Ale aj Kinga. Števo využíva vo svojich dielach typické schémy. Obmieňa ich. Čo iné sa aj dá ak tvoríte tak dlho ako on. Ale sem tam príde aj s nejakým dobrým nápadom, čo jeho tvorbu posunie na chvíľu zase niekam inam. Misery ale ide podľa starej schémy. Dnes by veľké haló Misery nespravila. ALE. Je natočená perfektne. Caan a Batesová si skvelo sekundujú a kvôli nim to nenudí. Reiner mal obrovské šťastie. Mohla to byť béčkovina ako hrom. A ono to pomaličky ide do áčkových vôd. Práve kvôli tomu precíznemu herectvu a dobre vykreslenému vzťahu. Vôbec sa nečudujem, že je to všade prezentované ako jedna z tých lepších Kingových adaptácií. Ono to asi prišlo presne vtedy, kedy malo. O rok skôr či neskôr a ten film by sme tak nechválili. ()

BrooksW.Here

Thriller, ktorý svojou kvalitou prevyšuje väčšinu filmových adaptácií Stephena Kinga (česť výnimkám ako Shawshank a Zelená míľa). Film začína, podobne ako kniha, veľmi pokojne. Annie navonok pôsobí ako milá, sympatická ošetrovateľka, ktorá je tou najväčšou fanúšičkou knižnej série o Misery. Všetko sa však otočí o 180° v momente, keď sa dozvie, že jej obľúbená knižná postava sa už v ďalšom románe neobjaví. Paul musí získať aspoň nejaký čas... No, aby som už viac neprezradil, tak napíšem len to, že Misery nechce zomrieť je podľa mňa 3. najlepšia filmová adaptácia nejakej Kingovej knihy vôbec - 1. a 2. sú hádam všetkým veľmi dobre známe :) ()

maseer2

herecký koncert Jamese Caana a především Kathy Batesové.. napětí se od začátku neustále stupňuje a ta atmosféra nenechá diváka vydechnout až do poslední minuty.. bravo! ()

BoPo

So slávou človek stráca súkromie. Paul Sheldon však stratil svoju slobodu. Mal nešťastie v nešťastí, pretože ho zachránila Annie. Je to šedá myš, ktorú si na ulici ani nevšimnete. Ak sa však dostanete do jej nepriazne, pocítite jej nekompromisný hnev. Žije si vo svojom svete, vo svete do ktorého výrazne zasiahol Paul so svojou Misery. Film v ktorom sa autor dostáva do priameho kontaktu s dôsledkami svojich myšlienok. ()

ProjectAlice

Úžasné herecké výkony, skvelý príbeh, výborný koniec a veľké napätie - to je Misery. Môj obľúbený film, ktorý ma donútil prečítať si aj knižnú verziu. Opäť jeden z filmov, ktorý sa dá sledovať znova a znova. ()

bouncer

Solidní příběh i atmosféra a zároveň jedna z těch lepších adaptací knih Stephena Kinga. Oscar pro Kathy Bates naprosto zasloužený, postava Annie v jejím podání nahání strach už jen při pohledu do tváře. ()

Avalon820

Když v hororu neproteče x hektolitrů krve a zároveň dokáže být drsný a když má nápaditý příběh, ve kterém se neobjeví horda démonů, nemrtvých a jiných nad- a nepřirozených stvůr, které často bývají jen berličkami tvůrců, kteří nejsou schopni vyvolat v divákovi strach realistickou cestou, má u mě vyhráno. A ještě aby ne - to by musel být Rob Reiner skutečně velký antitalent, aby zkazil už tak výbornou předlohu od Stephena Kinga (kterému zjevně oddych od napřirozena také prospěl). Kathy Bates podala dost možná svůj životní výkon a Caan si zase vyzkoušel, jaké to je hrát takřka výhradně obličejem. Příběh se odehrává skoro stále v jedné místnosti, kde atmosféra boptná a roste, aby nakonec explodovala v mimořádně dramatickém závěru. Jen dál, jen houšť a větší kapky! ()

BigDeal

Urobil som zrejme veľkú chybu, keď som si pustil filmovú Misery hneď po dočítaní poslednej stránky tej knižnej. Nedokázal som byť s filmovou verziou spokojný a obávam sa, že by ma v tej chvíli neuspokojila žiadna hraná verzia. Na druhej strane, ak by som sa snažil pozerať na film čo najmenej zaujato (ak sa to aspoň trochu dá), myslím, že by som aj tak našiel zopár podstatných zádrheľov; Tak napríklad postava staručkého šerifa. Nevadilo by mi, že sa v knihe nevyskytol, vadí mi, že to bola postava neoriginálna, vyrobená podľa otrepanej receptúry a nebola ani bohvieako zahraná. Ani scenár ma ničím neohromil. Neprišiel mi absolútne ničím výnimočný, čo ma prekvapuje, keďže vychádzal z knihy, ktorá je písaná tak neobyčajným štýlom. A celková atmosféra, drsnosť, strach, teror, poníženie, všetky tieto veci mi pripadali akoby zmiernené pre mladšie publikum. Povedané inak, Paul Sheldon si vo filme zažil zopár zlých dní, zatiaľ čo v knihe prežil nekonečné peklo. Aby som ale len nekritizoval (pretože film mi nepríde zlý, len nie dostatočne dobrý), hlavná herecká dvojka bola naozaj výborná a Kathy Bates (ako vždy) úžasná. Koniec koncov, čo ja môžem hodnotiť, keď som filmu nedal základnú zbraň psychologického thrilleru - moment prekvapenia? ()

tibenskym

Bohužiaľ film na knihu ani zďaleka nemá. Považujem to skôr za také "soft" (nehororové) spracovanie, prijateľnejšie pre širšie publikum. Kniha oveľa viac tlačila na psychologickú stránku (samozrejme je to kniha, takže poskytovala omnoho viac priestoru, práve k tomuto účelu, keďže zámerom autora, predpokladám, bolo napísať práve knihu o psychike dvoch ľudí ("tyrana a týraného" alebo "mučiteľa a mučeníka"), najviac k tomu Pán S.K. je majster psychológie postáv), až z toho bol akýsi psychický teror, vyvíjaný na hlavnú postavu Paula Sheldona, ktorý si to doslova fyzicky prebolel až k hranici šialenstva. Situácie, z ktorých nebolo úniku, beznádej, a človek tak psychicky vyčerpaný a utýraný, ktorý začína považovať smrť za vykúpenie. A nakoniec vykreslenie Annie Wilkesovej ako nezničiteľnej bytosti, ako dominantnej Bohyne s materskými citmi, pred ktorej pohľadom niet úniku, ktorej vzoprieť sa je hriechom, a ak sa to stane, byť za to patrične potrestaný...to všetko film postráda. :-( .... 80% najmä kvôli Kathy Batesovej, plus 1 * za to, že kniha patrí medzi moje obľúbené :-) ()

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (viac)

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

30.06.2020

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

21.10.2019

Režisér Sam Raimi (Armáda temnot, Lesní duch) se po desíti letech vrátí k žánru, který ho kdysi proslavil. Kultovní režisér chystá zatím nepojmenovaný horor, který by měl být kombinací Misery… (viac)