Misery nechce zomrieť

• Česko Misery nechce zemřít (viac)

Aj túto zimu sneh prikryl takmer celé Colorado. A aj túto zimu sa známy spisovateľ Paul Sheldon vybral do zasnežených hôr napísať ďalší román zo svojej úspešnej série, ktorej dominuje postava Misery. Všetko však má svoj koniec a tak Paul dokončí román s fatálnym koncom pre hlavnú postavu. Keď Paul nasadal do svojho auta, ešte netušil, že od tej chvíle sa všetko zmení. Zasnežené cesty sú príliš zradné a iba náhodou Paul nedoplatil na nepozornosť životom. Nebyť Annie Wilsonovej, Paul už mohol byť na onom svete, pretože to bola práve ona, ktorá Paula po nehode zachránila. To však zďaleka nie je všetko. Ako sa ukáže, Annie je nadšenou obdivovateľkou Paulovej postavy Misery. A keď sa dozvie, že Misery zomrie, jej starosť o Paula naberie šialené rozmery... (RTVS)

Seabeast

Mé první setkání bylo knižní a to ve vydání Penguin Readers - takové ty anglické knížky pro studenty, zjednodušené, ale pozor, u tohodle byl nejvyšší level 6! :-) Ze zvědavosti, jsem se podíval i na filmové zpracování a trochu zklamání. Kniha mě teda děsila a napínala o dost více! Kathy Bates je sice ten správný typ, ale mohla být démoničtější a to by vám teprve vstávaly vlasy na hlavě (viz když si vzpomenu na ty ilustrace v "tučňákovi")! Každopádně, celkový dojem takový slušný průměr. ()

JohnCZ

Ačkoli je to film z 90. let, celkovým lookem působí hodně retro a to v dobrém slova smyslu. Děj je poměrně přímočarý, ale herecky je to hotový koncert. Kathy Bates je vskutku ďábelská a film velmi dobře graduje. Po vzoru moderních thrillerů jsem snad jen čekal nějakou závěrečnou pointu, která se nedostavila. To ale nutně nevadí. ()

Marek1991

Psychopati sú dôvod, prečo slávne osobnosti nemajú radi, ak im poviete, že ste ich najväčší fanúšik, teda okrem toho, že niečo také je tiež podľa mňa nezmerateľné a nepotvrdtiteľné. Tento film vyzerá byť reálny a je dosť desivý a teraz si predstavte, že by tá žena nebola až tak úplne hlúpa, to by asi už dobre nedopadlo. Film tak trochu zráža, že je mierne predvídateľný. ()

Torision

"Jsem vaše ctitelka číslo 1." Díky bohu to mam za sebou. :) Musím říct, že strašidelnější film jsem snad ještě neviděl. Bezmocnej a téměř pohybu neschopnej James Caan snažíc se dostat ze spárů vyšinutý a hlavně posedlý psychopatky všema možnejma způsobama. Kathy Bates ve filmu snad ani nehrála, protože ta tu roli snad vopravdu žila nebo nevim - fakt z ní šel strach, James Caan taky naprosto fantastickej, z každýho jeho mimickýho pohybu člověk jasně vyčte, jak se cejtí nebo jak okolnosti vnímá. Atmosféra postupně houstne, je skličující, při nějakejch scénách jsem pomalu ani nedejchal a při dvou lekačkách jsem si málem ucvrnk. Myslím, že si od tohodle filmu dám na pár let pauzu, ale mezitím si rozhodně přelousku knížku, páč ta musí bejt fakt něco extra. Jo a viděl jsem to s dabingem Bartošky a Konvalinkový musím jen pochválit. ()

sidzej

jedna z najlepších Kingových adaptácii, perfektne vygradované napätie, stará dobrá "oldschool" réžia a majstrovská herecká kreácia Kathy Bates....bŕr ešte stále sa z toho filmu nemôžem spamätať...takéto hororové psychotrilery ala Mlčanie jahniat, Kocka alebo Úplné bezvetrie jednoducho zbožňujem ()

Marsik

Dlouho jsem se filmu vyhýbal, přece jen je mu už 23 let a já jsem spíše na ty mladší bijáky. Ale po x měsících co mi trčel v PC, jsem se pro něj rozhodl, dal tlačítko play a už to jelo. Po shlédnutí mohu říci jediné: Bravo! Nedivím se, že dostala Kathy Bates za roli Annie Oscara. Protože to, co předváděla, byl prostě perfektní výkon hodný mistra. Zejména její proměny ve zlou Annie byly mrazivé. Celý film má skvělou atmosféru a já byl většinu času ve velkém napětí. Misery tedy u mě zabodovala na celé čáře. 84% ()

Astaroth12

Film je silno pútavý, napínavý, je tu psychické i troška toho fyzického týrania. Atmosféra sa zvyšuje každou ďalšou scénou, napätie je tu v silnom pomere. Film ťahajú bravúrny herci a to najviac veľmi energická a presvedčivá K.Bates z nej sršali emócie, zloba, ale aj fanúšikovská šialenosť v jej očiach bola pravdivá. Len tomuto filmu chýbala drsnejšia zložka, týranie mohlo mať aj väčšie grády, naozaj explicitný teror tu nebol až tak vyzretý. ()

zdepapepa

musím uznat, že u tohohle filmu jsem byl dosti vystresovaný, možná to bude skvěle gradujícími scénami, možná záběry na šílený obličej K. Batesové. Spousta nezapomenutelných momentů a hlášek... ()

nigga

Jako film Misery funguje výborně, skvělí herci (v roli Annie si už nedokážu představit někoho jiného), hudba, režie, děj pěkně graduje a vůbec je to skvěle napsané. Ale jako adaptace mi to přišlo docela slabé, Rob Reiner už předtím skvěle zadaptoval (taky Kingovku) povídku Tělo pod názvem Stůj Při Mě, k tomu žádné výhrady nemám. k Misery výhrady mám, možná je to dobou vzniku, ale stejně si myslím, že přitlačit na pilu v některých momentech by neškodilo, a prostřihy na šerifa McCaina mě docela rušili. No nic, nebudu zas moc puntičkařit a přesto musím napsat, že se jedná o skvělý film a důstojnou adaptaci Stephena Kinga, Takže mě za 80% neukřižujte. ()

Zayl

Jedna z těch zdařilejších adaptací Stephena Kinga. Dlouho jsem se ostýchal pustit si tento film, vždyť převážná část se odehrává v jednom domě o dvou lidech. To může být dobré (?), ptal jsem se. Nakonec jsem byl mile překvapen. Totiž Misery je přesně ten typ filmu, kteří dělají herci. Můžeme sledovat představení souboje dvou osob, vyšinuté Annie a spisovatele Paula. Ke všemu efekt uzavřeného pokoje dodává svíravý pocit a opravdu cítíte gradující napětí. Právě brilantně prokreslené charaktery dávají zapomenout na absenci exteriérů a nadlouho do vás zapíší psychický teror, uskutečněný na Paula. ()

NinonL

A od té doby mám tak ráda Kathy Bates. Na několika metrech čtverečných dokázala její Annie Wilkisová vyvolat, udržovat a stupňovat děs hodný Stephena Kinga. Žádná hluboká poselství nebo velké myšlenky ve filmu nejsou, ale svou roli splnil. Nebo že by poučení znělo: „ve vysokých horách se vyhýbejte osamělým bývalým zdravotním sestrám“? ()

Krt.Ek

O té nejbláznivější ctitelce aneb co hrozného se může stát, když my velcí literáti zničíme ideje naších nejvěrnějších fanoušků. :D Kingovu předlohu neznám, ale rád si ji přečtu, film je totiž docela pekelně atmosférický a tím pádem zábavný a myslím, že kniha půjde ještě dál. Jo, a také mi to nedá, abych nevyzvedl výkon Kathy Bates, skutečně maximálně podmanivá postava, chvílemi mi připomínala Jacka Nicholsona v Osvícení. 85% ()

agentmiky

Páni,to byl teda mazec.Od filmu jsem nečekal,že bude skvěle gradovat už od prvních minut a vše to skončí výborným finále.Sheldon musel být hodně rád,že mu zachránila fanynka číslo jedna život.Po pár dnech ale zjistil,že paní domu není tak trochu normální a nebude to žádná idylka.Teprve tady začíná to pravé ořechové.Chce se dostat z domu,ale není to tak jednoduché.Film mě překvapil skvělým příběhem.James Caan svou roli zahrál na výbornou,ale Kathy Bates by si za svou roli zasloužila pár Oskarů,neboť to zahrála tak věrohodně.Doprovázející hudba tomu dodávala tu správnou atmosféru.Hodnocení:90% ()

Bajda

Je pravda, že film nebyl vůbec špatný a je to asi jedna z nejlepších adaptací Kingových knížek vůbec, ale u knihy jsem zažíval momenty, kdy mi bušilo srdce jako o závod a úplně jsem se do Paula vžil (ať šlo o touhu po útěku nebo o strach z jeho šílené "hostitelky"). Málokterá knížka ve mě dokázala vzbudit tyhle emoce a ve filmu se to bohužel nepovedlo vůbec. Proto pro mě jen 3*, i když se film s předlohou srovnávat nemá. ()

mysiak

Kathy Bates si poprávom zaslúžil toho Oscara....je to jej šou...a je ešte kvalitne natočená...aj keď aj James Caan je vynikajúci ()

Sandiego

Jeden z nejzásadnějších filmů mého života, výborné zpracování knihy, které by bez Kathy Bates nebylo tím, čím je. Nervydrásající atmosféra domu narušené fanynky, nejistota příštích okamžiků a závěrečná lítost - to se nedá ohodnotit jiným počtem hvězdiček. ,,Bylo to famózní, Paule!" ()

GodComplex

Jako umelecka celebrita moc dobre vim, jake to je mit silene fanynky, takze soucitim s hlavnim hrdinou, ktery se stal obeti jedne z nich a ze byla skutecne hardcore! To co zde predvadi Kathy Bates (jak prihodne prijmeni pro psychopatku) je mrazive, je to koncentrovane silene zlo v zenske podobe, za ktere si odnesla zlatou plesatou sosku. Misery je spravne komorni a napinava story plna beznadeje a zenskeho teroru. Jedna z tech Kingovych adaptaci, ktera funguje. Zrejme Stephen take vychazel z vlastni zkusenosti s fans. "I am your number one fan. There is nothing to worry about." 7/10 ()

Sidonka

Ufff... Nadprůměrně nadaný King je sice fantastický v navazování strachu, já z těch jeho příběhů ovšem dobrý pocit nemám. Dokonce i dobře natočené, zasloužilo by si to mnohem více procent, já je bohužel prostě dát nemůžu... ()

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (viac)

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

30.06.2020

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

21.10.2019

Režisér Sam Raimi (Armáda temnot, Lesní duch) se po desíti letech vrátí k žánru, který ho kdysi proslavil. Kultovní režisér chystá zatím nepojmenovaný horor, který by měl být kombinací Misery… (viac)