Po tom, čo malým mestečkom Miles County otriasla séria vrážd, ktorú mal na vine klaun menom Art, sa komunita snaží zabudnúť na tohto vraha. S príchodom Halloweenu sa však hororoví nadšenci začínajú prezliekať do jeho kostýmov a on sa stane miestnou legendou. A to nie je všetko. Art začne čoskoro v mestečku opäť úradovať a obetí bude tento rok ešte viac. (Marceloo)

bourec

Ta dvojka je samosebou o kousínek lepší. Děj je trochu nataženej, takže je tam spoustu hluchých míst. Ale na rozdíl od jedničky to jakýsi příběh má. Nad logikou a propracovaností děje se ale nemá cenu bavit. Je to taková stará italská retro vzpomínka.. 40%. ()

Azrael515

You never go fully retarded, unless you are Terrifier 2. Then you go fully retarded! :D Jednicka byla demo, vole! :D Total cartoonish slapstick splatter madness! :D Ludia v kine urco odpadavali, ale od smiechu :D A nesmejeme sa na Terrifierovi, ale s Art the Clownom. Ten elan! :D Je nakazlivy. Hypermotivovany mim zasadeny do spravneho interpretacneho ramca .. :D Nicmenej, kto skocil na ultragore hype, bude mierne sklamany. V '80 VHS vastness of mayhem je to lepsi nadpriemer.  No skombinujte skvele stylizovaneho a zahraneho antagonistu, Tom a Jerry level of violence + slusnu prostetiku a mate celkom spocko jazdu. Tesim sa na trojku :D ()

MightyHal

Na to jak jednička byla krom výborného góru naprostý průměr a po stráce režie taky moc neoslnila, tak tady smekám před Leonem. To co provedl s tím budgetem kterým měl je až k nevíře. Takhle brutální a ujetý gore jsem už dlouho neviděl a fakt jsem si to užil. Je fajn že už tu sledujeme trošku více rozvedený příběh a postavy ke kterým se dá vytvořit nějaký vztah, hlavní hrdinka ftw. A celkově i co se týče režie tak se Leone taky dost zvedl a celý film zahaluje do 80s synth hávu, takže paráda. Jediné co je asi podle mně největší problém je přepálená délka, na to že je to prostě béčko. Kvůli tomu pak odstup mezi killy film rozředí a nepůsobí celistvě a nemá to na diváka až takový dopad. Jinak ale se jedná o fakt poctivou řež kterou jsem si jako fanda žánru opravdu užil. Snad se jednou splní sen že česká distribuce dá nějaký takový film i k nám do kin, snad premiéra Medvídka Pů: Krev a Med je toho předzvěst. ()

majo0007

Mínus - až neznesiteľná stopáž filmu (raz som dokonca zadriemal), film by som skrátil o rovnú polovicu. Plus - ozaj vydarené praktické gore efekty, žiadne CGI.  (ale ten záverečný mord bol hooodne odfláknutý, jak z osemdesiatiek Petera Jacksona) ()

Immortal17

Ooooh, ano, to je balzám na moji duši. Fanoušci hororové tvorby 80' let a slasher filmů typu Friday the 13th., Nightmare on Elm Street, Sleepaway Camp nebo dalších krváků mi teď budou přikyvovat, že jsem právě zažila u Terrifier 2 moment absolutního bloody orgasmu. Krev, brutalita, teror, děs, hrůza. Film je tak úžasně amatérský a přitom tak perfektně zrůdný ve všech ohledech jak to dokáže jedině Damien Leone. Jak už první díl s vražedným klaunem Art, tak i druhý díl naprosto splnil má očekávání. Klobouček dolů! Tak málo diváků ví, že Pennywise je oproti němu hotový paskvil, to protože neznáte pravý kontext žánru horor, dámy a pánové. Tohle je umění ve světě hororových filmů! Ale pozor! Ne každý na tohle má žaludek. Pokud nesnesete ani obyčejné horory, tak se tomuhle vyhněte obloukem, protože vás to bude stíhat ještě dlouhé noci potom. ()

Deyw

Takze se nam vratil nas klaun o kterym nikdo nic nevi..jen ze se jmenuje ART - no ted je mnohem vtipnejsi a mluvi oblicejem, jeho nejlepsi kousek je asi kdyz rozebere tu cubku a pak ji vosoli 😊 to se mu povedlo..par dobrejch srand vymyslel az to ke konci nedomyslel..hrdinka je hot lidl wonder woman, nadech VHSky ztoho smrdi, doufam ze se klaun vrati vy zmrdi 😊 ARTa mam rad je to muj velkej slasherovskej kamarad 😊 ()

BROKEN_

Damien Leone si v pokračování ukousl velké sousto. Stopáž 140 minut je sakra znát. Dramaturgie není dobrá, ale je to na úrovni béčkových hororů. A mě by to nevadilo, však je to snímek o vraždícím klaunovy, ale ten film chce být veledílo, kterým nemůže být a nemá šanci. Ano má to i přes svůj minirozpočet hezký záběry, pěknou estetiku a oblíbil jsem si styl, jak snímek vypadá. Ta pocta hororů z 80.-90. let je znát. Obraz je schválně zrnitější a zvukově to připomene například Carpenterův Halloween. Tohle se mi líbí. Jenže Leone se snaží udělat z Terrifier 2 ambicióznější dílo oproti obyčejné vyvražďovačce v jedničce. A mě by to (opět opakuji) nevadilo, ale ke konci je toho opravdu moc. Příběh ani nedává smysl (hlavní hrdinka měla divného tátu, který má nějakou spojitost s klaunem Artem a film Vám to vůbec nevysvětlí... co má být sakra ten meč??), ke konci ten film dokonce na mě působil trochu trapně. Kvůli dvou věcem. Za prvé je to uměle natahovaný a ani jednou film nešlápne na plyn a jede si to pořád svoje pomalejší tempo. A za druhé to má ke konci skoro až dá se říct fantasy prvek. A nelíbilo se mi to. Nelíbila se mi ani ta malá holka od Arta (absolutně nechápu o co tady šlo a proč nebyla v jedničce). A raději se nechci ani rozepisovat o Vicky, která jako jediná přežila brutální řádění klauna Arta z jedničky. Terrifier 2 není špatný film, možná tady působím hodně negativně, ale bavilo mě to a je to fajn hororová podívaná. Jenže Leone dělá z toho něco, co je naprosto zbytečný a divně překombinovaný. Na třetí díl se těším, ale Leone prosím tě, už to nepřeháněj se scénářem přidej plyn a uber stopáž. Potom to bude o mnohem snesitelnější. P.S. Scéna cca v půlce filmu, kdy Art zmasakruje jednu holku, byla nejvíc over the top. Masakr. 6/10 ()

oveckaoa

Tak, že Art si na konci jedničky vystřelil mozek z hlavy (doslova) , aby ho nedostaly policajti objeví se na pitevně kde žije (jak nevíme nevysvětlí se to) a zabije patologa (tohle je konec jedničky v kostce)  pak si umyje oblečení a zabije chlápka co tam v prádelně spí a jde zabíjet dále.  Mezitím tam potká jakousi klaunskou holku (zhruba 7 let) co se tam střídavě objevuje a neobjevuje tak, že nevíme jestli je to jeho přelud nebo ne pak zde máme nějaké lore ve stylu, že přežila kdysi jeho vraždění a mrdlo jí z toho. Posuneme se dále sledujeme holku , která měla otce co mu hrabalo v palici a kreslil obrázky Arta taky jí jako malé navrhl kostým jakoby superženy s křídly co má nadpřirozené schopnosti uzdravovat mrtvé (zní to tak opravdu blbě jak to píšu) ta jde na halloweenskou party a Art jde po ní. Vraždy jsou hodně drsné, ale bohužel zde už jsou zavedené do absurdna třeba ženskou skalpuje pak zmasakruje nožem uřízne jí ruku a ona ještě pořád žije nebo ženské vystřelí mozek z hlavy otevře hrudník a ještě vezme bijící srdce a sní ho. Konec se taky nepodařil jelikož ta ženská přežije postupně zmlácení ,zmlácení důtkama, probudnutí mečem, pád do jakési katakomby, pád do kádě s vodou a utopení v kádi s vodou. Nebýt toho gore a té hudby 40 procent. P.s. ta potitulkovka je jako co , že přeživší jedničky porodí Artovi živou hlavu? ()

bizz_mjc

Dvojka je už skutečný film a je obdivuhodné, o kolik se technická úroveň režie, střihu i herců zvedla. Retro look zůstal, gore drobně ubylo (ale postelová scéna je top), neb je tu i příběh a ne jen fatality, ale příběh a Art už nepůsobí tak nepříjemně děsivě. Drobné pokrácení by také bylo na místě, nicméně z Arta se zjevně stává nesmrtelná postava tak jako z p. Voorheese nebo Myerse. ()

MichelSmith

Kur... tak teraz už som videl všetko! Aj pre dospelých je to obsahovo choreograficky mentálne masturbačne šokujúcejšie ako porno pre 5 ročné deti!Teda tý do roku 95 povedzme,dneska už má zasr... notebook každý druhý škôlkár a to nehaním notebooky... Každopádne treba zvážit,či vám to za to stojí,lebo ak ste normálný už po prvých 3 minutách budete nenormálný,nielen hygienicky... ()

coscarelli

1tka ma " nechtiac" obišla, i keď podľa 2ky šlo o komornejšiu etapu veselého klauna. Tu 2ke dal Damien vysší a širší (aj viacpeňažný) 2-rozmer a zľahka zamiešal 2 žánre, čo je vidieť na skládacom metri. NadDecentne Fajn RETRO VYMAĽOVANÁ- ŠŤAVNATO MÄSITÁ-ŠTÝLOVKA, až som sa ocitol v Oných detských časoch. A vôbec to nebolo našľahané tak nasilu ako v podobne vyfarbených flákoch. Fiktívnu 5tu sypem za medzitulkovú Hororovú "minútku" , ktorá mala poctivý charakter H-žánru. ()

sedm.1

Přestože jsem se nakonec Terrifier 2 rozhodl hodnotit maximálním počtem *, nemohu skrýt určité zklamání z tohoto pokračování, a to hned ze dvou důvodů. Jednak téměř 140 minutová stopáž je na takovýto typ filmu prostě neúnosná, zbytečná a nepřinášející nic dobrého, jelikož je natahovaná prostě jen nepodstatnou dějovou vatou, bez které by ten film fungoval i tak a prostě tento tvůrčí krok musím jednoznačně odsoudit, a jednak to co si tvůrci připravili zhruba v závěrečné čtvrthodince, co se tedy týče děje, tak to se omlouvám, ale to mělo jako znamenat co? Já vůbec nepochopil především dění kolem ústřední hrdinky, především to její WTF oživení, no a mezititulková scéna tomu pak dala korunu úplně, to jsem fakt nepobíral už vůbec a jako jestli to měla být prostě jen cestička k oživení klauna Arta, tak to jsou tvůrci pěkní břídilové, že to udělali právě tímto způsobem, který je sice správně brutální, nechutný a efektní, ale zároveň hlavně i fakt hloupý. Toť tedy k těm výtkám, kvůli kterým jednička nad tímto pokračováním u mě jednoznačně vítězí, zbytek je ale v naprostém pořádku, a já si opět chrochtal blahem. Především tedy jakmile se dostane klaun Art ke svému řádění, tak to je lahůdková záležitost, totální gore festival, vrcholný masakr, a dokonce ani kvalita veškeré té řezničiny není vůbec špatná, zvlášť když divák ví, že finanční prostředky tu nebyly příliš k dispozici. Fajn jsou jinak i veškeré postavy, které jsou sympatické, slečny jsou pohledné, parádní je opět i dokonale syrová a špinavá atmosféra, nechybí tu napětí, několikrát jsem se i leknul tak, že jsem si musel jít přehodit pleny, a hlavně, postava Arta se tu pak díky svému nekompromisními a zároveň vtipnému masakrování dostává na pomyslný vrchol mého osobního žebříčku oblíbenosti mezi hororovými figurami, a doufám, že další díl to jen potvrdí. ()

iXtr3m3 odpad!

V podstate jednotka s o niečo lepšími niektorými gore scénami, ale absencia akéhokoľvek náznaku scenára či deja, tá zostáva. Úplne chápem, prečo sa z toho niekomu v kinách robilo zle a prečo niektorí ľudia odchádzali zo sály, ja by som to urobil rovnako, byť na tom v kine a moje kroky by smerovali hneď do pokladne, kde by som si pýtal nielen peniaze za vstupné späť, ale aj náhradu škody za premárnený čas. ()

borec999

Oproti jednotke cítiť progres. Tá bola špinavým až grindhousovo ladeným splatterom kde sme od 20. minúty neopustili 1 budovu a dostali sme len vraždy, brutalitu a gore. To dostaneme vo veľmi výživnej porcii aj teraz. Ale už badať snahu aj o dejovosť (sústredenie pozornosti na hlavnú hrdinku a jej background), budovanie mytológie ohľadom postavy Arta Clowna, či viac creepy momentov, kedy klaun preniká do civilizácie a svojim výzorom, gestami a mimikou privádza všetkých naokolo do rozpakov (paradoxne na mňa tieto chvíľkové nepríjemné creepy scénky ako napr. v hororovom obchode či pri trick or treat na Halloween zapôsobili omnoho viac než splatter scény). Dĺžka 2 hodín je samozrejme prehnaná a skrátenie by prospelo. Ale inak: hlavná hrdinka bola aspoň mne osobne veľmi sympatická, David Howard Thornton ako Art the Clown odviedol fantastický výkon a celý film ťahá neskutočne nahor, vďaka čomu prepáčim aj zjavné chybičky krásy ako amatérske herecké výkony vedľajších postáv, či občasne absentujúcu logiku v správaní postáv. Nesmieme totiž zabúdať, že budget bol okolo 1 milióna a za to Damian Leone ukázal podľa mňa fakt dosť. No a na záver k spomínanej brutalite. Kto nerozdýchal jednotku, dvojku nech ani nezapína. Je to splatter, čiže brutality je veľa a je dosť intenzívna, slabším žalúdkom zhliadnutie nedoporučujem. Ale zas niektoré vyjadrenia typu "najbrutálnejší film všetkých čias" a vracanie a omdlievanie divákov v kinách sú klasicky prehypeované: už len v rámci tohto roka sme našli 2 porovnateľné či možno aj intenzívnejšie masakre (Sadness, Project Wolf Hunting). Celkovo: slabšie 4* a 70%. ()

Devadesát Dva

Blbý i na béčko, upřímně (začínám chápat, proč je slasher devízou Američanů), ale zároveň se to sdostatek s tím přičichnutím k synthwavu, mytologii, fantasy, odlišuje, v drobnostech se mi tam spousta věcí líbí a nejvíc to táhne samozřejmě David Howard Thornton aka Art The Clown, ale pak je to jen slasher béčko s trochu přepálenou stopáží. Ale zase, byl okolo toho menší hype. stálo to jen 250k a za poslední roky už tomuhle žánru nedávám tolik, co dřív... je obtížné opravdu najít kvalitu i při tom množství. ()

666Carnage

Art zase místo smíchu rozdává bolest. Za málo peněz hodně muziky, tady je vidět, že i když nemáte úplně velkolepý budget, můžete natočit kvalitní horror. Jen by to mohlo být trochu kratší, páč 2 a čtvrt hodiny je docela dost. Tolik násilí a masakru, jako je tady jsem dlouho neviděl. Opravdu se tu nešetří krví, střevama a všemožného mordu. Vlastně mi přijde na Artovi nejděsivější to, že neřekne ani slovo a přesně víte co chce nebo udělá. Už se těším na podzim na třetí díl. 70% ()

Corpsegrinder

Na Leoneho filmech se mi vždy líbila jednoduchost, přímočarost a taková ta zašlost díky který to vypadalo jako nějakej zapadlej snuff film z 80s. To se však tady vytrácí a dostáváme zbytečně překombinovanou a tak o hodinu delší podívanou než bych si přál. Ano gore je naprosto luxusní, má to parádní soundtrack, Art je super a na hlavní hrdinku se dobře kouká, ale topí se to v hrnci omáčky o kterou se nikdo neprosil. Podivný snový sekvence, halucinace, rádoby mytologie a na závěr ještě fantasy přesah, to už bylo moc i na mě. ()