John Wick 4

• Česko John Wick: Kapitola 4 (viac)

John Wick (Keanu Reeves) je za porušenie pravidiel kódexu stále na úteku a Komisia ho chce zlikvidovať za každú cenu. Výška odmeny vypísanej na jeho hlavu neustále rastie a zo starých priateľov sa stávajú noví nepriatelia. Zvyšuje sa aj počet najmocnejších hráčov podsvetia, ktorí mu idú po krku v zbesilej jazde od New Yorku cez Paríž, Osaku až po Berlín. V štvrtej kapitole John Wick možno konečne nájde cestu von – využitím ustanovenia kódexu, podľa ktorého získa slobodu a pokoj, ak sa zúčastní jedného špeciáleho duelu. (Forum Film SK)

Motinski

Akčný huntfilm s bezchybnými choreografiami čo konkurenciu schovajú do vrecka. Kamerové nájazdy pri súbojoch sú jedna paráda za druhou a natočiť 3 hodinový film založený na tom ako jeden človek likviduje všetko na okolo, stačí mu pištoľ a nepriestrelný oblek je malý zázrak. Skarsgard je konečne záporák ktorý valcuje dialógmi aj prednesom, no nemôžem povedať že som sa bavil rovnako ako pri minulých častiach. Technicky si to určite zaslúži lepšie hodnotenie, no pocitovo už som cítil že to nie je ono. A pri filmoch na celkový pocit vsádzam viac. John Wick je stále nápaditý, no celý čas som vedel že sledujem výplach. Film ktorý má podpriemerný scenár a logické diery na každom kroku. Nie že by predtým neboli, no toľko krát čo som sa tu chytil za hlavu sa mi dlho nestalo. Slepý Donnie triafa každého na šupu a stovky zabijakov nevedia trafiť ani raz Johna do hlavy. Predfinálovy výstup po schodoch mi bol dokonca na smiech. Stále ide o zábavu, len už je cítiť vyčerpanosť značky. A pritom stačilo aby scenár priniesol aspoň náznak niečoho čo vytiahne príbeh zo stereotypu. ()

Vitow

Já jsem spokojen. Po té monotónnější trojce kterou jsem dokoukal den před, jsem příjemně překvapen. Klidně bych si tam odpustil to mlácení s obyčejnými nýmandy. ()

Remivsremi

Čtvrtý díl se ze všech nejvíc liší v pojetí akce. Zpomalilo se a to výrazně. Ke slovu se ve velkém dostaly chladně zbraně. Na Keanuovi je vidět pokles dynamiky. Šestý křížek na hřbetě o sobě dává vědět. Poprvé se objevily chvíle, kdy soupeři doslova zastaví před svým výpadem a čekají, až se hlavní hrdina ujme jejich pacifikace. První polovina toho nemá příliš, co nabídnout. Vykoupení přijde v podobě autíčkové krasojízdy a čistky v baráku. Tím si tvůrci pro mě získali opět obdiv. Tyto dvě scény strčí do kapsy zbytek konkurence kdykoliv. Samotný závěr příliš neoslnil. Pády a dopady Wicka jsem kousal nelibě. Výsledek? Technicky a hlavně akčně se stále jedná o extratřídu. Svoje problémy se vyskytly i v této části, a to pro sérii představuje nebezpečný jev. Opatrných 70%. ()

DragonnCZ

Fenomenální akční a zároveň dechberoucí rozlučka s tímto akčním hrdinou. Audiovizuální stránka filmu byla topová. Chad Stahelski jakoby se utrh ze řetězu a Keanu jakbysmet. Uděluji poctivě zasloužených 9,5/10. ,, Ti, kdo lpí po smrti, žijí a Ti kdo po životě, zemřou. " ()

Lachtaan

Totální esenciální slast akčního žánru. Na jeden dech rozjetá téměř tříhodinová akce, co vedle naprosto famózní choreografie nabízí umě geniální triky s kamerou, dokonce i takové, co tu v záplavě desítek tisíců filmů ještě nebyly. A hlavně to je známka toho, jak dokonalým filmem čtvrtý John Wick je. Tahle série každým dílem extrémně překonává sama sebe a na několik zdejších scén budu vzpomínat ještě ve chvíli, kdy budu sepisovat letošní top trojku. Už teď do ní mám prvního adepta. Osmileté výročí na databázi završeno nejlépe, jak to jen šlo. [viděno v Cinema City Plaza Plzeň 23.3.2023] ()

BROKEN_

Předem než začnu psát, tak musím zmínit, že zbožňuji sérii John Wick. Jednička byla blesk z čistého nebe a další dva díly ukázaly, jak se mají dělat pokračování akčních sérií. Čtyřka byla jedním z mých nejočekávanějších filmů roku. Trailery byly parádní a už z nich šlo vyčíst, že bude čtvrtý John Wick vizuálně vypadat nejlíp ze všech dílů. Skoro tří hodinová stopáž mohla budit obavy. Opak je, ale pravdou. Režisér Chad Stahelski ukázal, že John Wick je schopný mít klidně delší stopáž a bude bavit celou dobu. Čtvrtý Wick je nejrozmáchlejší z celé série. Jsou zde tři lokace, kde proběhnou velké akční scény, které nemají ve svém žánru konkurenci (Raid od Evanse je neskutečný, ale styl Johna Wicka je jedinečný). Máme zde Tokyo, Berlín a Paříž. Každá další lokace je lepší než ta předchozí. Film si pěkně hraje s lokacemi, barvami, kulisami. Filmový fanoušek bude u čtvrtého Wicka slintat blahem neboť kamera během filmu je něco nepopsatelného. Je tady několik momentů, kdy jsem já osobně byl blízko orgasmu……. možná přeháním, ale je to po filmařské stránce mistrovská záležitost. Akce v Japonsku je krásná přehlídka toho, co jsme si užívaly na předchozích filmech. Akce v Berlíně, která nejdříve začne dialogovou pasáží s kartami, která nemá chybu a následně dostaneme akci na diskotéce je taky parádní. Následná závěrečná velkolepá akce v Paříži, kdy se musí John Wick prostřílet několika násobné přesile je nádhernou ukázkou toho jak má vypadat akce….. kde se vystřídá tolik nápadů, že se nejeden divák bude sám sebe ptát „Může to jít ještě dál?“. Highlightem celého čtvrtého dílu je akční pasáž natočená z ptačí perspektivy na jeden záběr, kdy hraje v pozadí stejná hudba jako u prvního dílu při akční pasáži v klubu (Le Castle Vania). Přiznám se, že jsem nikdy neviděl takovou akční pasáž….. jedna z nejlepších akčních scén, kterou uvidíte v akčním žánru. Při tomto momentu jsem se culil na plátno jak malá holka a byl jsem v sedmém nebi. Akce na schodech super a pak to přijde dámy a pánové. Grandiózní finále ve stylu westernu bylo něco neskutečného a byl jsem napjatý jak to dopadne. V čem dalším je čtvrtý Wick výborný jsou postavy. Máme zde slepého Cainea v podání legendárního Donnieho Yena, který si film krade pro sebe a dovolím si tvrdit, že jeho slepý zabiják, ačkoliv je pravda, že to je přehnaný, kdy vidíte slepce jak si každého dává, je za mě z celé franšízy nejlepší postava. Má smysluplnou motivaci, skvělou chemii s Johnem Wickem. Dále zde máme tlustého a namaskovaného (ne)korunovaného krále béčkových akčních filmů Scotta Adkinse. Ten má zde nějakých plus mínus 15 minut a je s Donnie Yenem to nejlepší, co z nových postav čtvrtý John Wick nabídnul. Zbytek jako je Bill Skarsgård, Ian McShane, Laurence Fishburne, Hirojuki Sanada, Lance Reddick ( ať odpočívá v pokoji), tak všichni zúčastnění jsou skvělí. Hudebně je to perfektní a pár songů, které zazní při akci v Paříži to zvedají na jiný level. John Wick 4 je esencí akčního žánru, kde se dokazuje, že se dá posouvat pořád dál a dál. Zažíval jsem během sledování takovou euforii, ta radost z toho co sleduji, že se to ani nedá popsat slovy. John Wick 4 je nejenom pro mě nejlepší Wick z celé série, ale také je to jeden z nejlepších a ne-li dokonce i nejlepší akční film všech dob. Něco takového by zvládlo v dalším dílu (který by případně vznikl) minimálně dorovnat stejný tvůrčí tým. Chad Stahelski nám každým dílem pěkně zraje jako režisér a jeho další filmy – Ghost of Tshushima, Highlander… no máme se na co těšit. Keanu Reeves je největší frajer! I FUCKING LOVE IT! 10/10 () (menej) (viac)

Johnny.ARN

Takto. Pokiaľ vám prvé tri diely nestačili na to, aby ste si uvedomili a pochopili, že Wick je vlastne komiksový svet, toto sa vám bude znášať veľmi ťažko. Prečo? Lebo tu, čo on prežije, je niečo neuveriteľné. Napriek tomu utrpel menej zranení ako v predchádzajúcich častiach. Progres. Pokiaľ ale od prapočiatku viete, v akom svete sme, budete sa tri hodiny polodementne škeriť na plátno/obrazovku a užívať si každú vystrelenú strelu a každú prerazenú lebku. John Wick 4 nie je ani z ďaleka dokonalý film. Pocitovo je tam niekoľko repetitívnych pasáži z minulých filmov, začalo sa viac kecať, viac sa budovalo napätie, bojové scény sú dlhšie a istá snaha o inovácie tam je. Teda takto. To, čo sa dialo v jednom nemenovanom opustenom parížskom dome nadránom, je na oscara za kameru. Taktiež trpíme trošku detskými chorôbkami, že Wick bez mihnutia oka vystrieľa elitných vojakov jednotkami na hlavu, ale pokiaľ sa objaví záporák, s ktorým má mať fight, dostane na búdku. V čom je ten film iný ako zvyšok série a prečo je to adept na film roka? Lebo ultra dlhá minutáž zbehne ako nič (avatar 2 sa oproti tomu tiahne), viac sa dostávame do hlavy a pod kožu postavám, cestujeme po svete ale hlavne, Reeves. Ten človek nestarne, podrží každú scénu, neprejavuje emócie ale napriek tomu presne viete, kedy je unavený, kedy je napätý, kedy si to užíva a kedy má toho už dosť. Je to megalomanské? Je, ale nie je to prehnané. Posúva to príbeh? Niektoré pasáže sú samoúčelné a pár vecí sme si vytiahli odnikiaľ, tak aby vyhovovali (jasná chyba toho, že nikto nečakal, aký dosah to bude mať a to univerzum sa buduje za pochodu) ale ako celok to funguje parádne. A teda, takto v závere len poviem, že sekvencia v Paríži ma maximálne potešila, otváračka v Osake bola geniálna, Donnie tiež fantastický, ukončenie dychberúce a hlavne, Adkins. Konečne mal Adkins fakt dobrú postavu v zmysle, že aj niečo povedal, že aj niečo zahral a dokonca aj nohu podvýhal. Úplne subjektívne Paríž 2, Adkins 1, a film ako taký má isto na viac ako zvyšné dve, preto bez problémov 5 z 5 (Cinemacity Aupark, 4dx) ()

Jizni Tlapa

Honza je zpátky a vypadá to, že naposledy... je to ale ku prospěchu celé ságy, která se už tímto definitívně musí uzavřít neboť na způsobech eliminace protivníka už tak moc nevymyslíš a vidět po xxxté nožík nebo kulku v hlavě prostě omrzí! Naštěstí je tu hafo vedlejších postav v čele s IP Manem , který tu masakroidní stopáž zachraňuje na 4* ()

kinghome

Wick 4 je vážně jako akční hra. Když jde o akci, je to super, scéna se spešl kamerou je masterpiece, ale tyvole, polovina těch scén je 1 ku 1 se scénami z minulých dílů. Dokonce padání Wicka mi přijde jen zkopírovaný z minulého dílu, ale je tu jeden větší problém a to je ten, že tato "hra" má dialogy, který jsou kurevsky nudný a fakt je to ekvivalent stupidní, ale zábavný rubačky, do který vám najednou někdo pustí cut scenu s úplně zbytečnými dialogy a vy jen drtíte to skip tlačítko, to nám ale k filmu bohužel nebylo doručeno. I přes tohle je to pořád lepší než nudná trojka a když už se někdo snaží něco vymyslet, tak to stojí za to. Škoda, že se jim nechtělo myslet o trochu víc. 70% ()

Qitek

Vyloženě trapnej film. “Film”... Spíš kaskadérský a scénografický showreel. To první je samozřejmě na špičkové úrovni. To druhé, ať už je jakkoli scéna monumentálně navržena, nevěříte jí to stejně, jako všem toporným a mnohdy příšerným hereckým výkonům, v čele s klasicky špatným Reevesem ( byť ho mám rád ). “Yeah”. Všechno samoúčelně bliká, nebo je rádoby “dokonale” nasvíceno a narušováno větráky, nebo pohybem kamery, či neonově září ( waaau ) popředí - pozadí ve všemožných geometrických tvarech. Opulentní a nudné prostory. John Wick se mezi tím kutálí, krčí, rotuje, přehazuje, podkopává, nakopává a prohazuje všechny ty darebáky těmi designovými “perlami”. Do toho monotónně střílí kulky, stíhajíce se jim ještě samozřejmě vyhýbat snad ještě lépe než v matrixu. A čemu se nevyhne, to pochytá jeho pancéřový oblek. Mezi pauzami se pak pronášejí velmi, ale opravdu velmi bolestivé “repliky” a celé se to tváří jako něco víc. První třetina je stěží na dvě hvězdy a film připomíná trapný béčko, který není ani guilty pleasure sledovat, natož poslouchat. Nebýt to značka John Wick, málokdo by vydržel. Postava slepého Donnie Yena je cringe po celou dobu stopáže a Fishburne je vyloženě nesnesitelnej. A tak jako proč ne, namítne někdo. Jednou. Dvakrát. Steží už třikrát. Ale po čtvrté a tři hodiny? Not for me. Čili děkuji ze srdce sám sobě, že jsem se rozhodnul nejít prozřetelně do kina na pozvání a mohl jsem si z toho udělat fast foward cinema, protože zhruba po první hodině už jsem měl opravdu dost. I tak to bylo nechutně úmorné. I kdyby poslední Wick byl o hodinu, klidně hodinu a půl krátší, nic by to na kvalitě nezměnilo. Jen by to byl stravitelnější, zcela průměrný akční film, který je jako zuby Iana McShaena. Naleštěný a iritující. Fast and Furious frančíza má nového bratra. Pompézní sračka. ()

ywo666

Ou jeee. To je neuveritelne ako celu seriu posuvaju. Na jednej strane, je to stale to iste (gung fu, headshoty, mytologia, John prezije zranenia nezlucitelne so zivotom atd.). Aby sa nepovedalo ze film uz opustil korene. Na druhej strane sa to dejovo posuva a vytahuju nove zaujimave postavy. Aj v akcii sa stale snazia vytahovat nove esa z rukava. Adkins, pohlad zhora, Place de la Concorde, westernova prestrelka boli velmi osviezujuce. John nie je jediny, kto tu predvadza akciu. Aj ked obdivujem kolko kuskov bez trihu tu Keanu spravi (zbrane prebija bleskovo a na jeden zaber). Tentoraz dostali priestor aj Donnie Yen, Zaror, Sanada a dalsi. Na jednotku je aj hudba. Obcas to vedela poriadne vybicovat. A kamera s vizualom su niekedy az artove. Stopaz je mega dlha. Pre mna idealna. Pre menej zdatnych hltacov akcie to bude asi pridlhe. Velmi som zvedavy co este vymyslia do dalsich dielov. Za mna jasnych 5*. ()

rowdys

Pozerať Wicka 4 je ako šukať Margot Robbie 5x denne pol roka nepretržite. Všetkého, aj toho najlepšieho, sa dá prejesť. Film prišiel s pár dobrými nápadmi, ktorým kraľuje hlavne bird's eye čistka v štýle Hotline Miami, ale aj postavami, kde ma očarila nádherná Sawayama a frajerský Sanada. Akciu v Paríži si človek po pár absolvovaných dovolenkách obzvlášť užije (ktovie kam spratali karusel zo Saint-Pierre. Ten by do Wick retro estetiky v Sacre Ceour schodiskovej scéne výborne pasoval). Napriek všetkému však inovation-to-recyclation ratio je žalostné, rovnako tak i prestrelená minutáž. Gun-Fu už na štvrtýkrát prináša minimálny wow efekt, neónmi presiaknuté zábery prebíjajú zvyšok palety ako prekorenená polievka. Reeves to v 60ke ešte nejako dáva, ale vek už ani šikovný strihač neoklame a tak je fajn, že nateraz preberá opraty Ana de Armas. Je proste čas na scale-down, ktorý príde s Continental a ktorý by mohol byť zameraný skôr na mytológiu ako akciu. Vôbec to značke neuškodí, skôr naopak. A ani kaskadéri sa nemusia báť, že nebudú mať čo žrať. ()

noriaki

Ono je to objektivně asi na čtyři hvězdičky, ale čtvrtý John Wick mě místy tak neskutečně vytáčel, že mu je nedám, ani kdyby mi sám Chad Stahelski držel pistoli u hlavy. Akce je pořád skvělá, i když Keanu Reeves by už nikdy neměl běhat před kamerou. Zbytek filmu jsou různé stupně zklamání. Scénář je otravný ve snaze budovat mytologii o kterou nikdo nestojí, a směšný ve snaze brát se zbytečně vážně. Tady už jsme na úrovni devátého Rychle a zběsile, jen se nežvaní o rodině, ale o NÁSLEDÍCH - všechny postavy to opravu říkají kapitálkami. Slepý bojovník byl hloupý ve Star Wars, ale v akčním filmu je to do nebe volající volovina. Postavu černocha s nezastřelitelným psem jsem nepochopil, protože je pro příběh úplně irelevantní. Je tam, jenom aby tam byl. Závěr nedává smysl už vůbec, stejně tak různé drobnosti, jako stále se stupňující nesmrtelnost hlavního hrdiny, nebo jeho schopnost cestovat po celém světě, navzdory tomu že ho hledají úplně všichni. Trochu se děsím pětky, protože tohle půjde stupňovat už leda na sílu. ()

SamVimes

Na konci třetího filmu John Wick říká, že teď je opravdu naštvaný, ve čtyřce to pak dokazuje hned od začátku, když jde nemilosrdně po krku celé Nejvyšší radě. Čtvrtá kapitola představuje atraktivní nové lokace v Japonsku a Evropě i spoustu nových postav, které jsou právě tak zajímavé, abychom se o nich chtěli dozvědět víc. Hlavně jsou ale odrazovým můstkem pro zase trochu jinak vystavěné akční scény, které mohou nabídnout něco, co jsme v předchozích dílech ještě neviděli. Hirojuki Sanada, Shamier Anderson i Bill Skarsgård každopádně do Wickova světa perfektně zapadnou, Donnie Yen sice už posouvá hranice realističnosti zase o kousek dál, to se ale děje postupně už od druhého dílu série. Je trochu škoda, že mytologie zabijáckého světa se tady především rozšiřuje, ale jen málo prohlubuje, mnoho vedlejších postav nebo motivů, k nimž by se dalo vrátit, tak zůstává u okraje cesty a raději se místo nich představují postavy nové. To nejdůležitější jsou ale tak jako tak akční scény, a tady není co vytknout. I napočtvrté platí, že John Wick je výkladní skříní současného akčního filmu, nechybí samozřejmě Johnovo oblíbené gun fu, ale ani přestřelky za jízdy, šerm nebo vyloženě kontaktní bitky, a to všechno v přehledných dlouhých záběrech. Nejen akční scény se pak znovu mohou opřít i o stylové svícení a barevné ladění, ať už jde o noční neony nebo západ či východ slunce, a také o našlapaný soundtrack. Bezmála tříhodinová stopáž je sice mírně přestřelená, ale opravdu jen o trošku. Zároveň nechci filmu, který stojí na akčních scénách, vyčítat, že má příliš mnoho akce. Stahelskimu a Reevesovi se zkrátka povedl další výborný přírůstek do série. ()

JohnSmith

Čtvrtý Wick je jiný než ty předchozí. Už to není jen akční podívaná ale doslova sága, která člověka pohltí. K tomu perfektní akce, hudba i kamera. Že je to přehnané? No a? Je to čistokrevná zábava a o to jde. Dvě a půl hodiny v Cinema City utekly jako voda. ()

hroubek

Velkolepý akční film, který akční scény a souboje posouvá zas o kus dál a je to radost sledovat. Režisér Chad Stahelski a celá jeho parta zvládli skoro nemožnou misi. Po čtvrté za sebou přichází s nadupaným akčním filmem, který dokáže strhnout, má pasáže u kterých diváci nedýchají, má originálně pojaté akční scény, a ke všemu má film tři hodiny, které neskutečně rychle utečou. Stahelski se po režisérské stránce místy překonává a s každým dalším dílem si zvedá laťku výš a výš. A to nejen měřítkem akčních scén, ale mytologií daného světa. Budovaní mytologie z mého pohledu funguje dobře a sekvence z Japonska je v tomto ohledu velmi povedená. Bohužel po příběhové stránce je to pořád dokola to samé - jestli Vám to vadí nebo ne, tak na to si každý musí udělat názor sám. Prakticky platí to, co platilo u druhého a třetího dílu - musíte přistoupit na jisté pravidla a dobře se bavit. Trochu mě mrzí, že se nedozvíme, jak celá organizace funguje, kdo jí vede, nebo kde jsou její hranice. Popravdě bych se nezlobil, kdyby byly tvůrci ohledně zápletky trochu odvážnější. Musím se přiznat, že mi obsazení filmu udělalo velkou radost. Keanu Reeves jede na maximum a doslova dýchá pro tuhle postavu. Jako John Wick jde svým fyzickým výkonem až na dřeň a já mu to věřil od začátku až do konce. Laurence Fishburne, Lance Reddick a Ian McShane znovu hrají to, co hráli v předchozích dílech a jde jim to moc dobře. Donnie Yen je nehorázně cool a ukradne si spoustu momentu pro sebe. Hirojuki Sanada má obrovské charisma a jeho scény jsou parádní. Shamier Anderson je hodně fajn a má několik povedených scén. Pobavil mě Scott Adkins v netypické roli - scéna s pokerem je výborně vygradovaná. Užil jsem si scény s Rinou Sawayamou, protože s lukem jí to sluší. A pak je tu Bill Skarsgård, který si svého slizkého záporáka užívá a dodává filmu ten správný náboj. O akčních scénách se tady nebudu rozepisovat, jelikož by to vydalo na dlouhý sloh, a ten by stejně nedokázal vystihnout působivost toho, co uvidíte. A teď něco k záporům filmu. John Wick je tady superhrdina. To, co zde zažije by nerozchodili ani největší tvrďáci od Marvelu a DC. Sekvence v Paříži je úžasně natočená (tolik nápadů a hravosti se jen tak nikde nevidí), ale to odtržení od reality je tady až moc znatelné - a při tom by stačilo, aby se objevili policisté, hasiči, nebo aby se obyčejní lidé chovali jako lidé. To, že se obyčejní lidé nechovají jako lidé je místy dost rušivé a je to divné. V minulých dílech to bylo maskované tím, že se scény odehrávali v uzavřených prostorech, v krátkém časovém oknu, nebo byly pojaté trochu jinak. Zde je to vyhnané do extrému. Nicméně to je asi jediná velká výtka, kterou k filmu mám.  John Wick 4 je super akční film, u kterého jeho tempo není vůbec znát a krásně uteče. Má sice několik chyb, ale pokud tuhle sérii máte rádi, tak budete spokojený. PS: Film má potitulkovou scénu!!! ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

19.09.2023

Jak poznáte, že už má herec nějaké role plné zuby? Tak třeba tak, že při natáčení na kolenou prosí režiséra, aby ho zabil. Tedy alespoň ve filmu. Přesně to byl údajně případ Keanu Reevese (Matrix,… (viac)