Sám ďábel (Liz Hurley) si najde Elliota Richardse (Brendan Fraser), lehce přihlouplého dobráka, zamilovaného do své kolegyně Alison Gardnerové (Frances O´Connor). Aby získal její srdce, podepíše Elliot s krásnou ďáblicí smlouvu - splnění sedmi přání výměnou za jeho duši. Jak se ovšem ukáže, ďáblice, která je stále o krok před Elliotem, bujaře mu servírujíc jeho tužby, má poněkud zlomyslný smysl pro humor, a tak vrací svého "klienta" každým z jeho nových životů do živoucího pekla. A tak je Elliot pořád blíž a blíž peklu skutečnému, věčnému... (oficiálny text distribútora)

zdepapepa

Udělal jsem velkou chybu a přečetl si Oskarův komentář, teď abych zvládnul nemožné - napsat to, co už bylo napsáno, ale aby to i tak stálo za to. Ramise mám celkem nakoukaného, k tomuto snímku jsem se dostal náhodou. Opravdu jen hodně lehce nadprůměrný film zachraňuje docela pěkná Elizabeth Hurley (která ale překrývá Fraserovu vysněnou šedou myšku v kanclu) a rychlá změna scenérie (zejména Kolumbie stála za to, a taky basketbal) Ale ani to nestačí na 4 hvězdičky, kdy se divák diví, proč se Fraser poučuje pouze z té poslední chyby a reaguje jen na ni místo toho, aby se snažil vidět "the big picture". Nebo proč si radši nepřeje rande s tou ďáblicí. V závěru mě pak vytočilo, že on poslední co řekl bylo, že aby Allison byla šťastná a předtím, že se svého přání vzdává, že si nic nepřeje (což by byl dobrý gambit, pokud by doba pro přání byla neomezená). Tak co to teda bylo? Napadá mě jen jedna odpověď - Deus Ex Machina. ()

agentmiky

Příjemná komedie z přelomu století, kterému jednoznačně vévodí hlavní herecká dvojka. Brendan Fraser mě překvapil svým hereckým talentem (jeho budu asi mít zafixovaného jako herce z Mumie, ale je fajn vidět, že zvládne i jiný žánr), zde hrál docela dost typologicky odlišných postav, ale vždy jsem mu to jak se říká sežral i s navijákem (nejvíc mě rozsekal asi basketbalista a jeho 110 % :D). No a Elizabeth Hurley coby svůdný ďábel rozhodně filmu přidala těch pár bodíků navíc. Samotný námět se asi už objevil v moha jiných snímcích, ale to Ramisovo zpracování mi velice sedlo, rozdělení snímku na jednotlivé epizody. Většina vtipů se vydařila, sem tam padla hláška na úrodnou půdu a má bránice to vždy ztěžka zvládla ustát. Zamrzel mě jediný fakt, a to docela uspěchaný závěr. Skoro jako kdyby tento epilog patřil do jiného filmu, protože scénáristicky to považuji za menší fiasko. Ale kvůli slušné kadenci vtipů ty slabší čtyři hvězdy dám. Za mě dávám 71 % ()

Paxxx.cz

Brendan se mi už několikrát zalíbil v solidních komediích (ale nejradši ho mám jako O'Conella z mumie). Tady opět nezklamal. Docela sranda, nečekaný konec a sexy satan v podání Elizabeth Hurley...60%. ()

buldock

Až na ten slabší závěr je to velmi dobrá zábava plná výborných převleků , nesporného komediálního talentu Brendana Frasera a jeho skvělých gagů a sexy ďáblice Elizabeth Hurley. Z velmi zajímavého námětu se ovšem dalo určitě vytěžit více , ale i tak se jedná o lehce romantickou komedii , která neurazí , pobaví a oko mužského diváka si taky přijde na své. ;-) Film: 71% ()

blackrain

Nepodepisujte smlouvu s ďáblem ani kdyby měl podobu svůdné a ke všemu svolné Elizabeth Hurley. Může se vám to šeredně vymstít a nebo ne? ()

katuska138

Ten příběh je vlastně celkem zajímavý. První půlka je i celkem zábavná, ale jak se říká "opakovaný vtip není vtipem", a tak v druhé půlce celkem ztrácí na šťávě a závěr stojí už naprosto za nic. Možná, kdyby do hlavní role postavili nějakého "pořádného chlapa", mohlo to dopadnout jinak, takhle je to jen za 3*. ()

Aiax

Smlouva s ďáblem určitě není nejgeniálnější komedie, jaká kdy byla natočena, ale má několik tučných plusů, kvůli kterým si moje čtyři pecky zaslouží. Prvním a nejtučnějším plusem je, alespoň pro mě, Elizabeth Hurley. S tou si Pánbů vážně vyhrál, podle mě si na ni vzal nejmíň týdenní dovolenou. Škoda že hereckého talentu jí nepřisypal aspoň o hrstičku víc, ale čert to vem. Dalším plusem je Brendan Fraser, u kterého už Nejvyšší talentem rozhodně nešetřil, jeho metamorfózy se blíží dokonalosti a jsou bez debat humoristickým motorem téhle sympatické komedie. Vynikající Frances O'Connor a některá opravdu skvěle vymyšlená a napsaná přání výsledný dojem jen podtrhují. Škoda jen disneyovského konce a lacinějších triků. 75%. ()

Skip odpad!

Zmuchlat a zahodit, nic jinýho se s tím dělat nedá. Pouze pocit trapnosti a nudy ve mně tento film zanechal a to nesnáším. ()

OG_Swifty

Taková víceméně průměrná romantická komedie (remake) o hledání sebe sama. Nebyl jsem si moc jist, zda se Fraser do role ňoumy hodí, ale nakonec si s tím poradil a po slabším úvodu už to bylo jenom lepší. Je to tak za 3*, ale celou hvězdu dám za sexy Elizabeth Hurley, která vystřídala kostýmky a naplnila snad všechny fantazie všedního muže :p ()

Violeta

Docela líbilo! Jen škoda, že se všechny proměny neodehrávaly v reálu, bylo by to pro mě zajímavější. Zrzek bezmezně dojatý zapadajícím sluncem ovšem neměl chybu, to je fakt. O sečtělém homosexuólovi ani nemluvím, výborný. No a umí si snad někdo představit Elizabeth Hurley bez šatů na ramínka a rozparku na stehni?? ()

lioncel

... ta scéna, kdy se The Devil / Elizabeth poprvé ukáže a pošle tu kulečníkovou kouli – přitom ta hudba a ten zvuk, jak se koule kutálí .. nářez! .. .... nevíte někdo náhodou, kdo hraje tu skladbu a jak se vlastně jmenuje? ()

lekr

Skvělá komedie s výborným Brandonem Fraserem a sexy Elizabeth Hurley!! Výborné vtipy a trocha životní ironie a i hořké pravdy o tom, že láska se žádným kouzlem přivodit nedá!! Tenhle film mě prostě nikdy nenudí!! ()

Martin741

Nicim vynimocna a dost podpriemerna komedia s Brendanom Fraserom, ktoreho ako herca nemam rad. K tomu reziser Harold Ramis mi nic nehovori. Za krasnu Elizabeth Hurley /Prepadení ve vzduchu/ v roli diabla vsak dam 39 % ()

Figu

Nápad je suprový! V první půlce filmu jsem byl s přehledem na čtyřech hvězdičkách. Story se španělským drogovým zbohatlíkem mě nečekaně dosti bavila. Zlomily to jednotlivý přání, které byly příběh od příběhu trapnější a trapnější a ksicht mýho opravdu maximálně neoblíbenýho "herce" Frasera tomu nepřidával... Ale myšlenka v závěru filmu, že se náš hlavní hrdina vzdá posledního přání pro štěstí jeho vytoužené životní lásky, je takový největší pozitivum této smlouvy s ďáblem... 60% ()