Skratky ku šťastiu

• Česko Zkratky ke štěstí (viac)

Hrdinou této modernizované verze klasické povídky Stephena Vincenta Beneta "Ďábel a Daniel Webster" je neúspěšný spisovatel Jabez Stone (Alec Baldwin), který kvůli literární kariéře upíše svou duši ďáblu (Jennifer Love Hewitt). Když se ale ukáže, že obchod není zdaleka tak úžasný, jak se zpočátku zdálo, obrátí se Jabez na slavného právníka Daniela Webstera (Anthony Hopkins) a požádá ho, aby mu pomohl se ze smlouvy vyvázat. (oficiálny text distribútora)

Jara.Cimrman.jr

Nejevím žádnou náklonnost k americkému soudnímu systému, ale pokud umožňuje zažalovat sexy ďáblici, tak snad začnu věřit v zemi neomezených možností. Ale spíše nezačnu, protože tohle mělo být daleko zábavnější užívání si života a nikoli neustálé hledání možnosti odstoupení od standardního produktu „úspěch za duši“. Nicméně na smrtelné posteli bych nemohoucí rukou s tímto ďáblem podepsal desetiletý kontrakt na štěstí, osouložil bych ho a pak bych ho nechal, ať se o mou duši popere s exekutory. ()

Lewaso

Takové filmy bych raději ani nehodnotil. Afektované ženy, jejichž ječák víc provokuje ke vzteku než ke smíchu, známé hvězdy, které protápou komedií bez toho, aby vyvolaly byť jen úsměv (nemyslím tím ten útrpný) a děj který spěje po ozubených kolech do pekla. Ty dvě hvězdy jsou za to, že jsem dneska asi nějakej vyměklej. A mám rád Aleka Baldwina a krásnou Jennifer - ta je moje Love... ()

Malarkey

Taková várka velkých jmen v jednom filmu, a jak je vidět, jednoduše debilní scénář to všecko dokáže neskutečně zdělat, a že tady fakt je hodně zvláštní. Pravda ale je, že už ze zvídavosti jsem to všecko dojel, ale stejnak mě to absolutně ničím nepřekvapilo. Film plný dost divných nápadů natočený v klasickém šablonovitém duchu, na kterém není fakt nic hezkého, a ty známí herci spíš akorát otráví, než aby filmu polepšili. ()

NinadeL

Povídka The Devil and Daniel Webster Stephena Vincenta Benéta není v našich končinách příliš známá. Poprvé vyšla v roce 1937. Její kořeny můžeme hledat ve Faustovi a Washingtonovi Irvingovi, navazující tvorbu v Archibaldu MacLeishovi a muzikálu Scratch. Z filmových adaptací stojí za pozornost film All That Money Can Buy (1941), který adaptuje Benetova Fausta poprvé. A konečně Zkratky ke štěstí? Není to příliš šťastný Baldwinův debut jako režiséra, tahanice s producenty zřejmě chtěly vyústit v druhý Bedazzled. Ale i když je tu all star team, speciálně skvělá ďáblice Jenn Love, tak si povídka bude muset počkat ještě na jinou adaptaci, aby byla dostatečně rehabilitována. ()

Bozvav

Výborně obsazený film, jehož potenciál bohužel zůstal zcela neproměněn. Jennifer se do role ďábelské svůdnice vůbec nehodila, působila nemastně, neslaně, Alec se taky nevytáhl. Dialogy dosti stupidní, celé to zachraňoval Hopkins a Kim Cattrall. Čekala jsem nadprůměrnou fantasy komedii a dostala průměrný televizní filmík, navíc bez triků. Za mne dvě a půl hvězdy. ()

• Alec Baldwin prohlásil, že potom co film odkoupila společnost Boba Yariho, byl značně sestříhán a úplně se odklonil od původní formy a od té doby, co se změnil název, nemá už více nic společného s Benetovou povídkou. Baldwin následně požadoval, aby bylo ze závěrečných titulků odstraněno jeho jméno jako producenta i režiséra. (HappySmile)
  • Poté, co Bob Yari zakoupil práva na film, změnil se název The Devil & Daniel Webster na Shortcut to Happiness. (HappySmile)