Stanley je mladý muž, kterému se v životě zrovna nedaří. Dělá podřadnou práci, přátel moc nemá a přítelkyni také ne. Kromě toho je nešťastně zamilovaný do kolegyně v práci. Při nezdařeném pokusu o sebevraždu ho vyruší ďábel George a výměnou za jeho duši nabídne, že mu splní sedm přání. Stanley smlouvu podepíše a začne si plnit sny. Nejprve si přeje být intelektuálem, který okouzlí kolegyni Margaret přesně formulovanými názory, poté bohatým obchodníkem, který jí koupí, na co si jen vzpomene, pak zpěvákem popu. Všechna přání však postupně ztroskotávají, žádné nedopadne, jak si Stanley přál. Na vině je ďábel, který se do realizace jednotlivých přání plete a více či méně nápadně je Stanleymu kazí. Ten je ze všeho znechucen a omylem si další přání vyplýtvá, když řekne, že by chtěl být mouchou. Ani jako s hmyz však vztah s Margaret nikam neposune. Stanley chce všeho nechat a nic už si nepřát. Ale ďábel dál pokouší… (oficiálny text distribútora)

Martrix

Okouzlený a Smlouva s ďáblem. V mých očích tato filmová dvojčata, vcelku přesně odráží ten propastný rozdíl mezi americkou a britskou kulturou. Svěží a inteligentní humor, který cílí na chytré diváky, kteří se rádi baví a nic jim není svaté, i když o sobě tvrdí, že jsou konzervativní. A proti tomu Hollywood, který z diváků udělal nemyslící telata, která jsou navyklá na jednoduchý a korektní humor. Protože v nejsvobodnější zemi na planetě, můžete říct co chcete....ale ne nahlas a ne před někým jiným, než je váš psychoanalytik. Samozřejmě abych nekřivdil, svou roli hraje i doba vzniku. Přestože se na americkém remaku podílel D. Moore, jde o velmi odlišné filmy. Okouzlený má skvělou úvodní pasáž. Cook je v roli ďábla výborný, scénář je naditý spoustou vtípků. A to jak verbálních, tak situačních. Když ale dojde k plnění přání, tak jde znát jistý útlum a snad i nedotaženost. Tyto "kapitoly", se ne vždy povedly, ale pořád nejde o žádný průšvih. Chtělo to lépe je vypointovat a více stříhat; 100 minut bylo moc. Přesto to byl příjemně strávený čas a Bedazzled mě navnadil, abych zapátral po něčem dalším...britsky nekorektním...tzn. po něčem starším. Dnes už totiž UK, tu americkou nablblost skoro dohnala. ()

slunicko2

Skvělá intelektuální britská crazy komedie, při níž se nudím. Tak nevím. Film je plný vtipných velmi britských (o humoru nemohu říci nic lepšího) gagů. Námět je vpravdě roztomilý a ďábel Petera Cooka je k sežrání. A přesto se asi třetinu filmu vyloženě nudím a další nemastnou neslanou třetinu prostě přežívám. Něco tu nehraje a já nevím přesně, co to je. Že by příšerný český dabing? ()

Bigrambo

Povedená komedie plná anglického humoru a drobných vtípků. Nebudete se sice za břicho popadat, ale pokud přistoupíte na režisérova pravidla hry, velmi dobře se pobavíte. Za zmínku rozhodně stojí minirole Chtíče, ve které se přestavila spoře oděná kráska Raquel Welch. Takže "Audrey Hepburn" a hurá do toho! ()

Hennes

Výborná komedie, suchý a poklidný humor ze strany ďábla a pokus Stanleyho dostat svou tajnou lásku Margaret pro sebe. 7 přání za jednu duši. To by šlo, ale on ten ďábel ví jak ty přání vždy trochu pokroutit. Chce-li vášnivou, tak je, ale pro jiné. Chce-li být obdivován, je tu někdo kdo bude víc. Chce-li být okouzlujícím řečníkem, je jen řečníkem. Moucha být nechtěl, šťastná rodina taky nebylo to pravé. Prostě mnoho pokusů jak se dostat milé na kobylku, ale s ďáblem to není jednoduché. ()

joehot

Plný počet možná ne zcela právem, vzhledem k několika málo hlušším místům, rozhodně je okouzlený o dvě třídy lepším snímkem, než jeho moderní americký remake. Jízlivý a cynický anglický humor mi sedí, představitelé dvou hlavních rolí jsou parádní (ovšem nejlepší je Raquel Welch jako Chtíč) a skvělých hlášek je tu habaděj. ()

• V českém znění používá ďábel (Peter Cook) jako magická slova „Audrey Hepburn" a „JFK", kdežto v originálním znění vyslovuje jméno herečky Julie Andrews a amerického prezidenta LBJ, tedy Lyndona B. Johnsona. (realhound)

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch

15.02.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřela v kalifornském Los Angeles po krátké nemoci americká herečka, modelka a sexsymbol přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století, Raquel Welch. Smutnou… (viac)