Sám ďábel (Liz Hurley) si najde Elliota Richardse (Brendan Fraser), lehce přihlouplého dobráka, zamilovaného do své kolegyně Alison Gardnerové (Frances O´Connor). Aby získal její srdce, podepíše Elliot s krásnou ďáblicí smlouvu - splnění sedmi přání výměnou za jeho duši. Jak se ovšem ukáže, ďáblice, která je stále o krok před Elliotem, bujaře mu servírujíc jeho tužby, má poněkud zlomyslný smysl pro humor, a tak vrací svého "klienta" každým z jeho nových životů do živoucího pekla. A tak je Elliot pořád blíž a blíž peklu skutečnému, věčnému... (oficiálny text distribútora)

Ivoshek

Rozhovor s velkým-malým basketbalistou: "Jdeš do toho na 110 procent. Chceš hrát dobře, hraješ dobře, seš rád, žes hrál dobře" Fakt super, je vidět, že přestávkové rozhovory mají všude na světě zhruba stejnou úroveň.... .... .... .... ..... ........ .... .... .... ..... .......... .... .... .... ..... ..... Film není žádné veledílo, ale Fraser mně v tomhle ve všech podobách, ďáblem mu přidělených, bavil. A vtipnost některých scén je naprosto pekelná...... ()

Pepinec

Jak nebo čím mám zhřešit, abych propadl takovému ďáblovi? Mám se snad dneska večer koukat na další připitomělou nováckou show, jejíž reklama se zhovadile třepotala málem až vprostřed obrazovky? Dej mi znamení, pekelná vládkyně, a já to pro těch sedm přání a sedm setkání s tebou udělám! Možná bych si někde mezi přáními strávit s tebou půlnoc v Paříži (zdravím Woodyho) a prožít s tebou noc (klidně v muzeu, Bene) přál, aby se v roli Elliota, když ne já sám, objevil kdokoli jiný, protože Brendan Fraser vypadal, jako by mu ulítly včely. Ale jinak nemám připomínek, film mi zkrátil odpolední čekání na večer a znovu mě přesvědčil o tom, že víra v ďábla je rozhodně víc sexy než víra v Boha. ()

Jordan

nakoniec som predsa len dal tri, lebo aj keď je jasné, že hlavným lákadlom je sexi elizabeth v ešte viac sexi oblečkoch, tak sa tu nájde aj pár vtipných scénok a aj keď scenáristický výber situácií a ich rozvedenie je viac prvoplánové ako nejak extra premyslené, ich režijné riešenie tomu dá celkom gule a dá sa to pozerať, občas sa aj zasmiať (hoci nie nahlas, tak aspoň pousmiať). Harold Ramis je skúsený komédiológ (napríklad jedna ya NAJ amerických komédií Na hromnice o den více) a preto technická stránka je na veľmi schopnej úrovni, najmä úvodné titulky ma naozaj oslovili. Záver, tak strašne sporná časť romantických filmov, je "uhraný" na obe strany, keď Fraser začne vypúšťať tie krásne vzletné slová, je tu našťastie diablica hurley, aby to trochu schladila a úplné finále je tak polovične sofistikovane vyriešené. Celkom príjemné a nenáročné sledovanie, čo viac chcieť . . . ()

Necrotongue

Jde o nenáročnou, oddechovou komedii s velice dobře vypadajícím Ďáblem (vypadající Ďáblicí?), která mě zpočátku nadchla, ale s přibývajícím dějem se můj zájem postupně snižoval, protože příběh byl velmi předvídatelný, takže mi pak připadalo zábavné jen, jak to zase Elizabeth Hurley okecá. Film určitě stojí za shlédnutí, zasmál jsem se, ale k nadšení jsem měl daleko. ()

tron

„Nemôžem ti dať svoju dušu.“ – Čo si pneumatika?“ Harold Ramis (CADDYSHACK, ANALYZUJ) diabolsky režíruje a Brendan „Rohožka“ Fraser je obrovský komediálny talent (a obrovsky nedocenený), ale je tu ešte niečo, čo dodáva ZMLUVE S DIABLOM (okrem krásnej Elizabeth Hurleyovej v netradičnej úlohe) tú skutočnú nadpriemernú príchuť a tým je prekrásne svižný scenár, ktorý je neustále „iný“ a teda vzniká (i vďaka Fraserovmu talentu pre improvizáciu) strhujúci dojem „prehustenosti“ (viď. VEĽKÉ PROBLÉMY Barryho Sonnenfelda). Najzábavnejšie je tešiť sa a zakaždým zostať prekvapený zo šialene nepravdepodobného dôvodu, pre ktorý to hrdinovi ani tentokrát nevyjde. „Každý muž sa pokladá za Boha. Tento má náhodou pravdu.“ ()

• Ďáblovo tvrzení, že je stará 6000 let, vychází z výpočtu Arcibiskupa Jamese Usshera, jenž dle Bible spočetl datum stvoření světa na 23. říjen roku 4004 př.n.l. (Z toho lze vyvodit, že Adam a Eva byli vyhnáni z Ráje v pondělí, 10. listopadu.) (Bakllazaan)
  • Černý sporťák, který řídí Elizabeth Hurley na začátku filmu, je Lamborghini Diablo. (Karlos80)
  • Z filmu bylo vystřiženo několik scén, včetně jednoho Elliotova (Brendan Fraserú přání, a to stát se rockovou hvězdou. Tato část filmu byla až příliš obscénní. (Nick321)