Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (Cinemart SK)

Blackhand47

Doctor Strange v mnohovesmíru přeplácané nudy. Postavu nejmocnějšího čaroděje světa jsem měl rád již v komiksech a první film mne doslova uchvátil. Pokud máme Endgame brát za konec první série seriálu a nyní najela druhá, tak se skutečně snaží být větší, lepší, pompéznější s ještě větším množstvím efektů, odkazů a třpytek. Jenže na tomhle kvalitní dílo nevystavíte. Kde jsou ty časy, kdy se mluvilo o Nightmareovi jako hlavním padouchovi a cestě skrze sny. Při psaní díla nastávají nebezpečí ve dvou cestách: cestování časem a paralelních světech. První zvládl Marvel na výbornou, ale v paralelních světech dosud tápe. Animovaný Spider-Man to zvládl, Loki taky, jelikož ten sám o sobě koncept víceméně představil a byl o postavách. What If, Bez Domova a Mnohovesmír šílenství o postavách příliš nejsou (s výjimkou epizody What If o Strangeovi, kde byl větší character development než v celém tomhle filmu). Na vývoj se příliš nesoustředí, hlavně že ale dostaneme camea oblíbených hrdinů z jiných sérií. Po posledních několika filmech si již začínám říkat, zda další Marvel filmy za peníze stojí. Ještě se rozmyslím, ale do kina už možná nezavítám. MCU mělo skončit Endgamem, nyní je to již jen velký guláš. 45% ()

Colby Sawyer

Lhal bych, kdybych tvrdil, že nejsem zklamaný, protože jsem čekal skutečně víc. Leaky a trailery slibovaly velkolepou podívanou, místo toho jsme dostali klasickou Marvelovku s fajn zpestřením v podobě Iluminátů, ale jinak na mě celou dobu křičel ten nenaplněný potenciál. Multiverse slibuje leccos, takže výsledek působí jako takový chudý příbuzný NWH. Ve filmu je reálně asi pět postav, které se Raimi snaží nějak prokreslit, ale nějakým polovývojem projde jedna. Celý děj je velice prostinký, protože se dá odvyprávět asi v pěti větách. Navíc tam jsou občas příliš prkenné dialogy. To bych asi oboje přehlédnul, kdyby tam byl slibovaný fanservis v podobě cameí a různých odkazů, jenže ten tam je úplně minimální. Nerad kritizuju film za to, co není, ale sakra tady fakt mělo něco být. Naštěstí to celé režíroval Raimi, který si návrat k blockbusterům dost užívá a dokázal unylému scénáři vtisknout určitou jiskru. Snaží se jak o horror, tak i PG-13 gore, stejně tak tam sází fajn bizarní killy. Celé to vizuálně krásně vypadá a akce se taktéž povedla, jen to prostě obaluje slabou kostru. Možná třetí Spider-Man až moc namlsal, možná se Feige (snad prozatím) drží příliš blízko u země. Nakonec tedy jen lehčí nadprůměr, je tam ale Bruce Campbell, což se cení a jsou to rozhodně plusové body. ()

AffectedFace

Spiderman byl i přes všechny svá klišé zábava, no Doctor Strange není ani to. Říkal jsem si hm, multiverzum nezní špatně, bohužel jenom v názvu. Marvel jde pomalu a jistě do záhuby, natož DC rozjíždí pecky (Suicide Squad, Batman, Peacemaker). Na snímek jsem se podíval čistě kvůli hororovému nádechu, ale i ten nefunguje, jak byl měl. Uspokojení jsem našel jenom ve dvou scénách - Boj s Ilumináty a počáteční fight s obřím okem, zbytek působí příliš vágně a nezajímavě. Strange vs Strange boj na "noty" cringefest jako kráva. Děti a dospělí s nezajímavým životem ovšem snímek vcucne a budou jásat, ostatní publikum se bude nudit. ()

higuain

Hype na MCU filmy mě už dlouhá léta nechává chladným, zde jsem ale přece jen čekal víc. Film není špatný, rozhodně ale nenaplnil potenciál. A ačkoliv Olsenka je výborná jako kladná i záporná postava, co zde provedli s jejím charakterem mě taky dvakrát nenadchlo. 65%. ()

Trevor

Disney+ prekvapil, vyzeeá to tak že kiná upadajú riadne (koniec koncov veď som toho živým príkladom). Samotný film sa dá, takto vizuálne kapitán Strange nezomgel....a čo sa týka príbehu, štence osloví, ostatní sme videli ďalšiu show s (d)efektmi bez hlbšieho (ne)zmyslu...🙄 ()

grogodil

Čím viac digibordelu a prekombinovaných ťažkopádnych zvratov, tým viac marvelovkám chýba nejaká ľahkosť, elegancia, atmosféra, príbeh... Je to čoraz väčší maglajz. Čoraz zúfalejšia snaha dať tomu čoraz rozvetvenejšiu a o ďalšie a ďalšie blbosti sa nabalujúcemu kolosu nejaký previazaný zmysel... A aspoň ja čoraz ťažšie hľadám vústretovosť na takýto bordel na pokračovanie... Začínám priať Marvelu, nech sa už konečne spáli poriadne za to, že ponúka dokolečka divákom ten istý, len čoraz viac vyluhovaný povrchný čajíček... Už totiž fakt varia z vody, keď si tam dokonca mysleli, že je skvelý nápad natočiť marvelovku ako rádoby horor pri dodržaní ratingu pre malé deti. Raimiho tam cítiť je, ale tých pár vizuálnych parádičiek a pomrknutí sa ťažko dá považovať za nejaké citelné osvieženie. Keby ten film aspoň nejak exceloval a využil potenciál toho, že majú postavy, ktoré môžu doslova všetko, čo si zmyslia... Ale aj 40 ročná Arabela, alebo Saxana to s kúzlami a grimoármi vedeli rozbaliť s väčšou fantáziou a zábavnejšie. Veď toto nie je nič viac, než Green Lantern v inej farbe. Veď toto môžem s kľudom bez najmenšej výčitky hodiť do jedného vreca s iným komixovým failom, v ktorom sa poľovalo na prepnutú čarodejnicu. Ale ten bol aspoň zábavný, toto bola preplácaná zívačka. ()

Radda

Tak tady budu asi po hodně dlouhé době trošku kritickej, ale jednou to přijít muselo 🤨. Od 2. Strange jsem po 3. Spíďovi čekal minimálně stejnou kvalitu, ta se ale tentokrát úplně nedostavila, aspoň tedy za mě. Scénář tady strašně šustil nedopracovaností, v horším případě brutálními škrty v dialozích, pač mně extrémně bilo do očí, jak spousta scén k sobě vůbec neladila či dokonce snad dějově ani vůbec nenavazovala. Výsledný sestřih měl mít něco pod 3 hodiny, verze v kinech má však jen 2 hodinky a něco málo k tomu, to je podle mě ten největší průser (rozhodnutí vyházet tolik scén, asi aby to mělo svižnější tempo, bylo však brutálně kontraproduktivní). Tvl a ten finální zvrat, to už jsem si jen říkal copak to asi jeli kluci za matroš při psání scénáře 🤦😅. Těžko hledám slova co bylo vůbec k pochvale. Ale něco málo se asi přece jen najde, např. některá camea potěšila (ikdyž jsem jich čekal asi více). Největší pochvalu však určitě zaslouží všechny ,,hororové pasáže,, které byly velmi velmi povedené na Marvel až dosti brutální. Takže tady fakt obrovská pochvala. Dále postava Americy Chavez byla velmi příjemnou posilou. Samotný Strange byl taky celkem v pohodě, tak jak jsme u něj zvyklí, takže není úplně co vytknout. Naopak postava Wandy byla tentokrát neskutečně nudná a její příběhový oblouk jsem si nedokázal nijak bohužel užít. Byl to opět jeden přešlap za druhým, kdy daná rozhodnutí si většinou sama sobě odporovala anebo ani nedávala vůbec smysl). Ach jo, tohle mě fakt dost mrzí, ale co se dá dělat, ne vždy roste pšenka a tady to tentokrát opravdu moc neklaplo, alespoň tedy za mě. Co se nemusí líbit mě, může druhý vychválit a tak to má být ✌️. Proto na to určitě zajděte a udělejte si vlastní obrázek 🙂. Hodnocení: 55%. ()

kinderman

Na marvelovky už nechodím, ale výjimečně mě nalákalo jméno režiséra. Raimiho tvůrčí vklad je patrný co do vizuální stránky, s takovým scénářem asi víc dělat nemohl. Celá zápletka kolem Wandy, ženy, která hodlá všechny zničit, aby dosáhla nemožného, mi přišla na film se Strangem slabá. I když netvrdím, že takové ženy v reálu neexistují. Co mi ovšem přišlo opravdu podivné: kdysi se do seriálu (Agents of S.H.I.E.L.D.) promítaly děje z celovečerních filmů a ta provázanost byla zábavná. Teď se musíte nejprve podívat na seriál, abyste pochopili, oč jde v drahém blockbusteru. Tomu říkám skutečné šílenství. ()

Jango_Fett

Jako Raimiho sólo film dobrý. Jako film který se prezentuje názvem "Multiverse of Madness" a od začátku se o něm mluví jako o filmu který v MCU rozsekne a pořádně využije Mnohovesmír je to naprosto nevyužité selhání. Díky promarněnému potenciálu a nulovému přínosu do děje obřího MCU soukolí toto dílo působí jako seriálový filler. Kdyby se kvůli Disney nemusela tato célá fáze překopávat a Multiverse of Madness vyšel tak jak se zamýšlelo před třetím Spider-Manem, působilo by to daleko lépe a postava Ameriky Chavez by měla též větší smysl a využití v následujícím filmu. ()

Chen

Překvapuje mě, že si lidé často stěžují na to, že jsou marvelovky "na jedno brdo", ale když to někdo zkusí jinak, tak zase peskují, že to není dost "marvelovské". Své o tom ví Eternals a i druhý Doctor Strange občas dostává za uši za to, že je trochu odlišný. To ale dle mého není slabina, jedinou větší slabinou je příběh, který je až překvapivě jednoduchý a jeho hlavní linka příliš nezaskočí. To částečně vynahrazují určité pro oddané fanoušky připravené scény. Obecně ale nejsem z filmu zklamaný, z výtek mě napadá snad už jen to, že triky občas nejsou zrovna ideální, ale jinak ty dvě hodiny utekly jako voda, camea mě potěšila (i když jsme o nich věděl předem) a první potitulková scéna mě navnadila a druhý (což byl očividně záměr tvůrců) trošku naštvala. ()

William_

Sam Raimi to opět dokázal. Po třetím Spidermanovi opět rozděluje diváky na 2 nekompromisní tábory, já však zůstávám veprostřed a spokojen :) ()

Lexonka97

Od druhého Strange jsem očekával opravdu mnoho, protože to je nejen jedna z mých nejoblíbenějších Marvel postav, ale i pro to, že právě první díl patří k jedné z mých nejoblíbenějších Marvelovek. Ještě více mě lákal příslib hororovějších prvků, otevřený multiverse a samozřejmě Sam Raimi v režisérském křesle. Začátek filmu měl super tempo a vše fajn utíkalo, ale postupem času jsem začínal mít pocit, že film stále zrychluje a vlastně diváka nenechá si na chvíli odpočinout, vydechnout a vše co právě viděl si hezky srovnat v hlavě. Prostě a jednoduše, mohlo to být o 30 minut delší. Musím obdivovat využití kouzel po dobu celého filmu, protože v něm bylo představeno opravdu dost nových triků, které se značně lišili od těch předchozích. Takže výjimkou všem známým druhům různých štítů, zrcadlové dimenze a zbraní na blízko tu bylo zábavné využití jakýchsi rukou hned ze začátku filmu, všech různých kouzel na dálku, manipulací, a především se mi líbil souboj s notami v cca poslední půl hodině filmu. Snad všechny postavy v druhém Strangeovi fungovali na sto procent. Ať už jakýkoliv Strange, Wong, překvapivě i America Chavez, která podle mě ukázala, že ne každá teen postava ve filmu je otravná a dá se k ní napsat srozumitelný scénář a dialogi. Jediný malinkatý problém jsem měl s Wandou, jelikož jí chyběla špetka klasické Wandy a až do konce mi přišla tak trochu bez charisma. Poslední mínus je samotný multiverse. Když vynechám tu úžasnou scénu kdy America Chavez a Strange proskakují asi 30 různými světy, mohli do těch ve kterých jsme trávili více času dát více změn než jen jiné charaktery postav a chození na červenou. Co ale nemohu filmu upřít je kamera a střih. Záběry do očí postav jsou opravdu super nápad a Sam Raimi toho krásně využil. Další obrovské plus jsou již zmíněné hororové prvky a stále se divím, že toto vše dokázali narvat do PG-13 snímku. Doctror Strange in the Multiverse of Madness je pro mě 7/10 záležitost a opravdu mě mrzí, že snímek nedopadl úplně podle mích představ. ()

M.i.k.e

nemůžu říct, že bych se nebavil, protože když už nic tak je druhý Strange solidní atrakce na kterou se moc hezky kouká, má potěšující camea a díky Raimimu i drsnější momenty směřující lehounce k hororu. Na druhou stranu je ale faktem, že tu chybí jakýkoliv wow efekt a potenciál, který tu byl díky multivesmírům prakticky nekonečný je zoufale nevyužit. Když nepočítám prvotní průlet skrz různá univerza, tak se podíváme do cca tří a všechny tři jsou extrémně podobné tomu našemu. To,že se v nějakém jiném vesmíru podává pizza jako koule a chodí se tam na červenou místo na zelenou není zrovna vrcholem kreativity. Ještě že je tu Raimi na režisérské židli. Je sice znát že neměl úplně volnou ruku a nemohl si dělat co chtěl, ale tu a tam mu bylo dovoleno aby byl svůj a tyhle chvíle to táhnou nahoru. Plusem je i Wanda, která je konečně docela evil, ovšem její motivace (jakkoliv si jí sama pokřivila a vytvořila) je pochopitelná...75% ()

Vyhy

Příjemné překvapení, jelikož jsem čekal typický marvelovský film plný věcí jen pro efekt a spoustu humoru. To se ale neděje a humoru je málo a celý film má temný, místy hororový háv a to se mi líbí. Jasně, je to pořád pohádka, protože to je rodinný film, takže dát tomu vyšší rating, mohlo to být ještě zajímavější. Stále to je produkt Marvelu, takže to má hodně společných rysů, ale snaha vybočit ze šablony tam je a to kvituji. Pořád u mě z nedávné doby vedou Eternals, přesto Strange mě vůbec nenudil a užil jsem si to. ()

Lenka.Vilka

Já vážně nevím, co si o filmu myslet. Protože já si občas připadala, že koukám na dva filmy sestříhaný do sebe, a místy mi to nedávalo smysl. A oba snímky jsem nedostala plnohodnotně. Ne, nemluvím jenom o tom, že Marvel vlastně lhal. Nemusíte koukat na seriály, neovlivní to filmy, protože film se dostane narozdíl od seriálu ke každému. A tady nastal problém. Já WandaVision viděla, ale i tak jsem byla zmatená. Ze dvou důvodů. Jak seriál skončil. Jaká byla jeho potitulka. A s tím, co se dělo ve filmu, jak je Wanda brutálně zlá, tak i tak tam chyběl ten mezičlánek. Vážně na to v tak dlouhém filmu nebylo pět minut? Což je věta, kterou jsem si během sledování řekla až nepříjemně mockrát. Je to bum, bum, bum, jedna akce za druhou a přišlo mi, že se na postavy dost kašle. Hlavně, že tady máme spoustu cool věcí! A některé byly vážně cool. To rozhodně jako hodně cool. Po vizuální stránce je to nádherný film. Je tam spousta dobrých nápadů. Ale vizuál nevynahradí nevyužitou hloubku postav. A nemohu se zbavit dojmu, že kdyby Amča měla se Strangem stejný rozhovor hned na začátku, jaký spolu měli na konci, kde Wandě udělala, co udělala, tak jsme si ty dvě hodiny mohli ušetřit, protože Wanda si celou dobu jela to svoje a ani na milimetr se nemohla a Amča ani jednou netrénovala. Takže...klasika Marvel. Ale! Tak bychom přišli třeba o jednu z top částí filmu. Slyšení před Illumináty. Ó, to bylo tak miloučký. Teda až na to, co se jim stalo. Až jsem skoro zapomněla, že tenhle film kašle na postavy! Na chvíli to bylo fajn, ale dost mě překvapilo obsazení Black Bolta. Tedy, že zůstalo stejné. Přeci jen...kdo koukal na Inhumans, že?! A asi můj největší problém je s názvem filmu. Proč jsem byly v tam málo vesmírech? Proč během hovoru, kdy Amča říká Strangovi o těch vesmírech, proč tam nebyl její flashback, jak tam je? Klidně jenom pět minut na všechny, ale alespoň něco, do háje! Kde je to šílenství? Tenhle film je krásně, byť sterilně natočený, během kterého jsem bohužel necítila vůbec, ale vůbec žádné emoce. Nejvíc jsem zmatená z jedné věci. Jak všichni říkají, že to je Raimi, to a tamto je jeho věc, záběr, postup. Jenže mě přišlo, že vykrádá sám sebe a doufá, že za to budou lidi rádi, protože...ho mají rádi. Na mě to působilo, že zamrznul, protože dlouho nic nenatočil, tak hrál na jistotu. A velice mě pobavila druhá potitulka, kterou jsem čekala, takže mě vůbec nepřekvapila. Narozdíl od celého sálu, který to dal hlasitě vědět. Ehm, ehm, těm bych v kině přála čekat na úplný konec nového Batmana  ;) ()

Damarus

Nečekal jsem nic. Ani to šílenství ani těch mnoho vesmírů. Prostě nic. Marvel mě naučil nic od jeho filmů nečekat. A ikdyž byl u režie Raimi, tak jsem nečekal, že tam bude poznat. Ale díky bohu byl. Až jsem se divil na co všechno mu studio kejvlo a odsouhlasilo. Prosím Marvel o víc filmů od Raimiho a příště mu do toho tolik nekecejte. ()

Rocky88

Záporáci došli (a to se opravdoví záporáci v nekonečném filmovém Marvelseriálu dají spočítat na prstech jedné ruky truhláře, který dělal 80 let v oboru a ve volném čase setkal trávu na zahradě srpem), takže už se vyelasťákovaný gerojové musí řezat mezi sebou (opět). Multiverse je neskutečně nevyužitý (v hlavě mi utkvěla párvteřinová sekvence padání vesmíry), scénář je další splozenina generátoru zmrvelovských rádobyscénářů a postava Americy (!!!) je na přesdržku (a ještě víc po tom, kdy nám představí svoje dvě různobarevný mámy). A tak člověk musí chtě nechtě fandit Wendule, protože má aspoň pocákáníhodný xichtík a kozy. Nepotřebný film, kde se aspoň snaží režisér a trikaři a sem tam se podaří nějaká hláška. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023