Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (CinemArt SK)

Shakers

Za posledné obdobie jedna s mála Avengeroviek, ktorá ma bavila. Dôvod je jednoduchý, zaujímavý príbeh, dobrá réžia a hlavne Avenger, ktorého máme radi a nemusíme sa s ním zoznamovať a prichádzať mu na chuť ako u kopec iných (Eternlas, Shang-Chi). Bendedict Cumberbatch je znova výborný a aktuálne asi najzaujímavejší Avenger, ktorý ťahá ešte svoju sériu (samozrejme aj Thor je super, ale toho spomínam iba preto, aby ma neje*bli blesky na stoličke). Film ma síce slabšie hodnotenie ako prvý diel, ale mňa tento mnohovesmír šialenstva bavil viac. Príbeh nie je síce nič extra a drží sa v zaručene fungujúcich schémach, ale  je tam toľko toho, že je sranda pozerať sa na to, čo sa tam všetko deje a kto všetko sa tam objaví. Máme tu záporačku, ktorú veľmi dobre poznáme, takže stret dvoch Avengerov je určite vítaný, obzvlášť po nevýrazných záporákoch na jedno použite. No a tretím výrazným plusom je réžia Sama Raimiho. Jeho stopa na tomto filmovom kotúči je skutočne výrazná, pretože na miesto klasických vtipných scén, sme dostali takmer hororové. Stále je to pre deti, takže do hororu nemôžme zabrusliť, ale je to určite vítaná zmena. K ďalším plusom patrí samozrejme aj opäť fajn vizuálna stránka, hudba Dannyho Elfmana, hromada odkazov a prepojení na svet Avengerov a taktiež aj nabitá akcia, či Strangeová pravá ruka Wong. Užil by som si to ešte o niečo viac, ale to by finále muselo byť viac napínavejšie, agresívnejšie, hororovejšie a menej predvídateľné. Tak či tak spokojnosť. P.S.: za titulkami sú dve scény, v prvej vás čaká Charlize a v druhej Raimiho dlhoročný kamoš Bruce Campbell. 80% - 4* ()

filmfanouch

Jméno Sam Raimi bude mít většina filmových fanoušků nejspíš spojeno s trilogií Spider-Man s Tobey Maguierem v hlavní roli, důležité je ovšem neopomenout jeho hororové kořeny, které jsou ostatně spojené s prakticky celou jeho kariérou. Právě i trilogie Spider-Man či Mocný vládce Oz si ponechali hororové prvky, přesně ty, které jsou s Raimim spojené již od jeho celovečerního debutu s názvem Evil Dead, následně i pokračováními s názvy Evil Dead 2 a Armáda temnot. Spider-Man 4 v Raimiho režii následně nikdy nevznikl, přesto se po letech Sam Raimi vrací ke komiksovému žánru. Konkrétně se chopil režie druhého Doctora Strange, který se dle slibovaného titulu vydal do mnohovesmíru šílenství. Dle dřívějších slibů měl být poté Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství první ryzí horor od Marvel Studios, Sam Raimi tak zněl jako čím dál tím větší volba. Pověst poté Marvel Studios předchází v tom ohledu, že u nich vize tvůrců nemá moc prostoru, ostatně i proto se mnohovesmíru šílenství údajně nechopil režisér prvního Doctora Strange Scott Derrickson. Přesto při sledování druhého Doctora Strange nejednou vyvstane pocit, že Raimi nalezl ten správný kompropis. A výprava Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství díky tomu patří mezi nejvíce autorské snímky od Marvel Studios.   Velice brutální nevýhodou a bodnutím do hrudi můžou být přehnaná očekávání fanoušků. I díky seriálům Loki a Co kdyby...? i nedávnému Spider-Manovi: Bez domova, ale především nekonečné várce drbů o tom, kdo všechno se v mnohovesmíru šílenství objeví (od Daredevila v podání Bena Afflecka po Ghost Ridera v podání Nicolase Cage). Důležité je ovšem zmínit, že mnohovesmír šílenství by měl pouze naznačit potenciál toho, co se dá od Marvel Cinematic Universe v nejblizších letech čekat. Sám ředitel Marvel Studios Kevin Feige ostatně prohlásil, že po dobu následujících 10 let krom starých známých i nových postav bude hrát prim právě mnohovesmír. Výprava Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství ovšem právě v tomto případě splňuje naprosto ideální tutoriál, který se jen dotkne špičky ledovce možností. I ona špička ledovce ovšem působí skvěle a to předevíšm právě díky uchopení Sama Raimiho.   Sam Rami opravdu natočil regulérní horor. Pochopitelně horor, který se pořád nemůže vyloženě utrhnout ze řetězu a plnit kvóty pro PG-13 film, přesto je obdivuhodné, jak moc v rámci možností dokáže být Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství goreový, atmosféricky nepříjemný a plný lekaček, který by divák pod 12 let nemusel nutně v sále přežít se suchými kalhoty. Stěžejní je tu ovšem právě i řemeslné uchopení Sama Raimiho. Několik velmi kreativních POV, kamerových přeletů, humor na hraně grotesek, sem tam i divoký střih a působivé prolínání scén. Stěžejní je ovšem fakt, že je od počátku poznat ruka toho šikovného Sama Raimiho, který v roce 2002 prvním Spider-Manem definitivně nakopl popularitu komiksových filmových adaptací a jeho návrat ke komiksovým kořenům prostě od počátku působí vizuálně parádně. A snadným vyvoláním pocitu, že takhle nějak by Raimi nejspíš uchopil i případného Spider-Mana 4.   Velmi snadno se dalo obávat, že i když má film v titulu postavu Doctora Strange, samotný Doctor Strange bude ve filmu hrát druhé až třetí housle. Jenomže to tak není. Především se ovšem skvěle pracuje s paralelou postav Strange a Wandy Maximoff. Za ústřední motiv druhého Doctora Strange jde ostatně vnímat jako boj s vnitřním zlem, které má nejspíš každý člověk v sobě. Bojují s tím Strange i Wanda Maximoff, v průběhu se navíc ukáže, že cena za záchranu světa (tentokrát tedy spíše rovnou několika světů) přinese jistou oběť, která by mohla sehrát stěžejní úlohu v nadcházejících projektech ze světa Marvel Cinematic Universe.   Právě charakterní linka Doctora Strange je od počátku působivá. Sám Strange se pochopitelně musí vyrovnat s tím, že 5 let chyběl na Zemi, vyrovnat se s událostmi Avengers: Infinity War a Avengers: Endgame, definitivně si uvědomit, že nejspíš ztratil někoho, koho miloval a přitom se nadále snažit fungovat jako jeden z nejmocnějších ochránců planety Země. Benedict Cumberbatch je již dávno herecká jistota, kterému role tohoto pořád tak trochu arogantního čaroděje sedí, nmnohovesmír šílenství ho ovšem minimálně ve třech ohledech dokáže ještě tak trochu více polidštit. A ukázat, že stejně jako Iron Man svého času má Strange pod tou arogantní vrstvou srdce.   Stejně tak je ovšem stěžejní příběh Wandy Maximoff. Už konec seriálu WandaVision naznačil směr, kterým se její příběh vydá a tato postava se nadále posouvá mezi nejen nejmocnější, nejzajímavější, ale i nejtragičtější postavy celého Marvel Cinematic Universe. Elizabeth Olsen je v této roli naprosto famózní, po nedávné nominaci na cenu Emmy právě za výkon ve WandaVision v této samé roli podává další fenomenální výkon, tentokrát ovšem v tak trochu jiné poloze. Skutečně platí, že v konstrastu s Doctorem Strangem tyto postavy skvěle fungují. Díky různým spojitostem, zároveň i odlišným pohledům na věc. Wanda Maximoff poté potvrzuje, že se stává jednou z postav, které má za dosavadní tvorbu Marvel Studios jednu z nejzajímavějších příběhových linek a mnohovesmír šílenství to jen potvrzuje.   Pochválit se rozhodně musí i Xochitl Gomez jako nová hrdinka America Chavez. Gomez je ve své roli velmi fajn, i mezi její postavou a postavou Strange vzniká poměrně zajímavý vztah, právě i ten dokáže Strange jako postavu ještě více polidštit. Ani tentokrát nezklame Benedict Wong jako Wong, Chiwetel Ejiofor se jako Mordo po prvním Doctoru Strangeovi představuje v tak trochu jiném světle, stejně tak i Rachel McAdams v roli Christine Palmer. Raimi i po letech dokáže herce ve svých filmech vézt skvěle.   Stěžejní je ovšem fakt, že jako u většiny filmů Sama Raimiho i tentokrát hudbu složil Danny Elfman. A ani ten nezklame. Jeho soundtrack se skvěle poslouchá, dokáže též připomenout nejsilnější hudební motivy z původní trilogie Spider-Man a i v jednom souboji a Elfman i do samotné hudby dokáže zasadit pár odkazů. Na hudbě ostatně staví i jeden velmi kreativní souboj, i bez ní je ovšem ve filmu těch kreativních sekvencí a nápadů skutečně mnoho. A přesto snadno vyvstane pocit, že je potenciál mnohovesmíru jen na samotném počátku, skutečně ovšem platí, že i tenhle náznak působí skvěle.   Nejen, že jde o jeden z nejvíce autorských MCU projektů, ale platí, že je i jeden z řemeslně nejkreativnějších. Dobrodružství Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství je v mnoha ohledech parádní dobrodružství, které pochopitelně sází především na velkolepé atrakce, jde v něm ovšem skutečně najít i něco víc. Autorský přístup Sama Raimiho to poté celé posouvá ještě o stupeň výš. Skutečně platí, že eskapády s mnohovesmírem v Marvel Cinematic Universe teprve začínají, definitivní zapálení ohně ovšem slibuje velké věci. Především ovšem platí, že je Sam Raimi bůh! Viděno v kině: 2x () (menej) (viac)

JohnnyD

Ono to má celkom dobrú zápletku, motívy i viacero nápadov, ale výsledný produkt je strašný bordel, kde sa striedajú vizuálne prepracované scény (napr. intro, či súboj s chobotnicou) so scénami, ktoré vyzerajú ako z nejakého 90s seriálu vrátane skoro až televíznej kamery (väčšina scén s Illuminati). Nehovoriac, že oproti potenciálu to má pramálo zo sľubnej hororovej estetiky (teda nie, žeby to mal byť horor, alebo aby to aspoň solídne štylisticky čerpalo z hororov). Generická lunaparková jazda. ()

sheen

Je to úlet ale v dobrém slova smyslu, Raimiho hororový rukopis je tady znát, já se bavil. Řekl bych, že se Raimi trošičku urval z řetězu, tedy na poměry Marvelu. Ten temný nádech se k Strangeovi naprosto hodí, je to něco úplně jiného než co doposud Marvel vyprodukoval. Chudák Bruce Cambel dostával přes držku vlastní rukou v Evil Dead a tady si to zapakoval, těch narážek na sérii je tam víc. Dlouho jsem nebyl na žádné marvelovce, tato se mi líbila. [IMAX 3D] ()

Beckett51

Jedna z nejupřímnějších Marvelovek ever a guilty pleasure roku. Pro Strange mám z nějakého důvodu ohromnou slabost a ve spojení s Raimiho evildead-lvl srandičkama to na mě i přes svojí roztomilou stupiditu působilo naprosto neodolatelně. První Marvelovka od prvního Strange, na kterou bych se klíďo podíval znova. ()

Cappuccino

Príjemná crazy jazda s rukopisom Sama Raimiho. Trochu hororové, jemne temné a na pomery Marvelu aj drsné a krvavé. Viaceré scény s Wandou mi ale prišli nadbytočné a i keď mám Elizabeth Olsen rád, neviem sa rozhodnúť, ako vnímať jej postavu záporáčky. Miestami som ju žral, no v niektorých polohách (hlavne materinských) na mňa nepôsobila autenticky. Celkovo som ale spokojný a som rád, že to filmári s alternatívnymi realitami na môj vkus príliš neprekombinovali. ()

Ruut odpad!

Kolik nudných digitálních buznosraček musí člověk vidět aby se doplácal k digitálnímu cameu Bruce Campbella. ()

Allien.9

Raimi + Strange s tváří Cumberbatche + sympatická America + šíbnutá Vanda + mnohovesmír + hororový nádech - cca. dvě fakt divné scény = zážitek na míle vzdálený kterémukoli z hojně popisovaných zklamání. Trailery byly výborné a dostala jsem přesně to, co jsem čekala, i když místy trošku jinak, než jsem to čekala. Patetické? Ano. Hloupé? Ne. Více Raimiho a více Tobey-... multivesmíru, prosím! 4,5*. ()

HAL

Marvel záměrně co nejvíc parodovaný, zato k Evil Dead sérii se přiznává velká láska. A ke Scarlet Witch se konečně chovají jako k sociopatické svini jakou vždycky byla. Sice nový sidekick Doctora je tu úplně zbytečná postava, jen chodící MacGuffin, příběh celkově není moc zajímavý, a digibordel je nudně otravný, ale i tak, na poměry Marvelu dost fajn a zábavnější film než jednička. Rozhodně to nejlepší co v současné MCU fázi vzniklo. ()

liskam

Nikdy jsem tak dlouho nepřemýšlel nad tím, jak okomentovat nějaký film. V první řadě obrovské očekávání po velice povedeném Spidermanovy kde hrál Dr. Strange dost důležitou roli. Pak jsem taky čekal rozšíření a prohloubení MCU. Navíc stále čekáme na hlavního záporáka který bude tahat za nitky jako byl Thanos...          Místo načrtnutí nějakých indícií k cestě za hlavním MCU záporákem jsem dostal vynervovanou a naštvanou Wandu (seriál WV jsem viděl, takže v tomto případě jsem problém neměl), u které bylo stejně naprosto jasné, že se na konci zachová správně. Místo kvalitního pokračování Spideho dobrodružství jsem dostal prostříhanou zkratkovitou "věc" která spěchala neznámo kam. Když by měl film klidně o 25 minut více, vůbec nic by se nestalo. Zjevně to vypadá, že Dr Strange převezme po Iron Manovy hlavní roli v obraně země. Takže by si měli ti debilové ve střižně dávat veliký pozor jak s filmy zachází.                     Oproti negativům tu máme naprosto perfektní herecké výkony. Úžasnou režii a zcela nový (Marvel-horror) koncept. Který se opravdu povedl. Mnohovesmír mě taky dost bavil.  Teď bude záležet, jestli se z těch negativních věcí K. Feige poučí a napříště se jich vyvaruje. A také že má celkový příběh pevně v rukou a vhled do Mnohovesmíru je pro nás natolik důležitý, že se tím zabýval celý jeden film. Za mě 55% a mírně nadhodnocené 3* ()

mzss1

[53%] Viděno v kině. Na nového doktora Strange jsem se opravdu těšil. Co se týče jeho prvního filmu, tak ten mě moc nezaujal, ale v ostatních postupujících MCU počinech viz Avengers či poslední Spider-man si mě Strange získal. Takže loňský pavoučí muž – to byla fakt pecka a i to tak vnímala většina diváků. Tohle se tomu mělo vyrovnat nebo se k tomu nejvíc přiblížit. No já nevím, kino jsem viděl před asi 11 dny a nějak si to v hlavě postupně srovnávám. Takto pocity rozpolcený jsem nebyl hodně dlouho. Ani dobrý, ani vyloženě špatný. Asi něco mezi, nevím. Každopádně Raimiho rukopis je tu chvílemi čitelný a jako klasická marvelovka to určitě není, možná tak v úvodu. Ale o to mi nešlo, těšil jsem se, že to bude mít nějaké změny, ale tak jako tak mi toho chybělo dost. Asi to nedokážu srozumitelně popsat a sjednotit to do nějakého výtahu, ale zkusím to. Začnu klady. Úvodní scéna s obří příšerou připomínající nějakou chobotnici s velkým okem jako kráva, byla fantastická. Obsahovalo to mnoho nápadů viz doktorův létající plášť. Takže tato úvodní sekvence je taková klasická, marvelácká. Poté se to začne dějově rozjíždět, ale takovým nezáživným způsobem, ale ok. Akční scéna, než se Strange dostane do jiného vesmíru, byla taková pestrá, akční, takže super. No, do první půle mě to ještě bavilo. V té druhé už se režisér utrhl ze řetězu a udělal z toho tak trochu Evil dead (který samozřejmě zbožňuji včetně seriálu). Ujetá scéna ke konci s hudební scénou s noty neměla chybu. No, takže klady tu jsou. A co zápory? Krom skvělého doktora mě tu zklamaly postavy. Postava Scarlet Witch to hrála asi dobře, ale ten její přerod postavy mi vůbec neseděl, víc vykecat nechci. Zklamáním jsou i některé známé postavy včetně Patricka Stewarda, který zde byl docela jen krátkou dobu, s čímž jsem počítal, ale že jeho a některé ostatní postavy tak krutě ukončí, to nemělo žádnou důstojnost. Jako nechci být za přecitlivělého, ale třeba u seriálového Evil Dead se s postavy dělo něco podobného, ale s tím jsem tam počítal, ale zde mi to vůbec nesedělo. Hudba ušla, ale také nic moc. Vizuálně je to docela vydařené, takže krom dobrých scén a efektů a výborného Benedicta mě tu toho moc nezaujalo. Druhé vidění jen tak neplánuji, ale třeba je tu šance, že mi to sedne více, ale pochybuji. Spousta lidí tu píše, že by filmu slušela větší stopáž filmu, aby se zde více projevily charaktery postav, ale to je přece nesmysl. Když mi od začátku neseděli postavy a i tu kruté vyřazení známých ikonických rolí ze hry, tak k čemu bych asi tak potřeboval 20 – 30 min navíc? No, ty vize, vizuál, doktor Strange, úvodní akce a jedna ujetá a vtipná s těmi noty – to jsou klady, ale jinak nic extra. Jako mohlo to dopadnout hůře, ale vzhledem k takovému očekávání mě to spíše zklamalo. Úplný Evill Dead z toho režisér dělat neměl. Změnu to možná chtělo, ale ne takovou. Rozhodně to nebylo Rko a nelítali tu končetiny, to ne, ale mohl si režisér dávat víc záležet. V posledních minutách jsem se už modlil, ať to skončí, takže mi těch 127 utíkalo docela pomalu. A hudba? Na postavu doktora se můžu těšit případně v menších rolích v následujících MCU filmech, ale sólovku bych mu už nedával. Takže ty slabší 3* nakonec dávám v rámci protekce a mé lásky k MCU, ale snad budou další počiny lepší. () (menej) (viac)

Goldbeater

V mnohovesmíru šílenství jsem se ocital já, když jsem sledoval, jak Sam Raimi snaživě na plátno promítá svůj osobitý styl, režijní a kamerové vychytávky a lehce hororový a morbidní nádech, načež se to vše ztrácí v propasti scenáristické bezradnosti a veskrze bezvýznamném a nezajímavém šablonovitém příběhu. Marvel si opět jede pouze v bezpečně položených kolejích, ničím diváka nepřekvapuje a ty jeho osvědčené gimmicky v podobě tuctů zbytečných cameo rolí, které mrtvolně brzdí děj, jen aby teasovaly další spin-offy, jsou už totálně na facku. A navíc letošní Everything Everywhere All at Once rozhodně v hrátkách s mnohovesmíry tomuhle předraženému korporátnímu produktu jednoduše nakopalo řiť... Same, doufám, že jsi za tohle zinkasoval solidní šek, a teď si za něj natoč nějaký low-budget horor, co udělá radost tobě i divákům. Prosím. ()

kingik

Geniální chirurg a především superhrdina se ocitá v paralelním světě. Režijně jeho comicsové manévry diriguje velezkušený Sam Raimi. A chlapcům ta nová spolupráce svědčí. Zaprděného Scotta Derricksona  z jedničky vystřídala uznávaná režijní kapacita, která pojala pokračování jako přehlídku speciálních efektů. Ve filmu v podstatě není obraz, který by se obešel bez trikového podkladu. Kdo to má rád, tak si to užije měrou vrchovatou. Efekty navíc vypadají kvalitně a neobjevil jsem rušivé a nekvalitní sekvence. Z hlediska příběhu to rozhodně také není nezajímavé. Na lepou čarodějnici v podání Elizabeth Olsen udeřil znenadání menzes, tak to dojde tak daleko, až si bude chtít pozvat na kobereček mladší konkurentku, která se "ve svých dnech" dokáže přesunovat mezi světy. To samozřejmě nemůže zůstat bez odezvy a následuje hon na likvidaci Xochitl Gomez. To zabírá většinovou dvouhodinovou délku filmu. Raimi se v akčnosti naprosto vyžívá, je vidět, že ho taková tvůrčí práce baví. A není divu, režijní pauza trvala několik let, takže režisér se potřeboval vyřádit. A při té příležitosti neopomněl věnovat malou roličku pouličního prodejce pizzy svému dvornímu herci Bruci Campbellovi. Veškeré herecké osazenstvo je skvělé. Benedict Cumberbatch je ve své roli opětně dokonalý. Nepochválím závěrečné rozuzlení. Nebylo prostě optimální. Určitou míru slabšího vyvrcholení, přítomné dámy Rachel McAdams a (potitulková a do latexu oděná) Charlize Theron jistě prominou, přisuzuji to ne úplně filmy protřelé scenáristické dvojici Michael Waldron a Jade Halley Bartlett, která nedokázala vymyslet nějaký fakt zajímavý závěr. Cumberbatch a spol. je zpět. S kvalitním režisérem a v neselhávajícím tempu si jeho druhé dobrodružství napříč paralelními světy lze bez problému vychutnat pořádně objemnou comicsovou lžící. 8/10 ()

InJo

Smutně spálená příležitost na potenciálně exkluzivní komiksové orgie. Ani Spider-Man: Bez domova, který vycházel z obdobného základu, rozhodně nebyl dokonalý, ve výsledku však šlo o dostatečně komplexní blockbuster, který v adekvátní míře nabídl vše potřebné (kromě akce je v něm spousta prostoru pro příběh, postavy i emoce). Tady ale jede všechno na půl plynu a hlavně hrozně zbrkle a zkratkovitě. Velkolepou akci (souboj s chobotnicí) i práci s tempem Raimi stále zvládá velmi dobře, nezměrný potenciál paralelních vesmírů ale zůstal ukrutně nevyužit (těch pár bezvýznamných cameo roliček může nadchnout jen hodně nenáročné fanoušky). A v žádném případě to nezachraňují ani postavy a (mizerná) práce s nimi (motivace záporáka mi přijde strašně mimo a nefunkční). Ten film mohl být ohromnou podívanou, fungující na několika rovinách, nakonec je ale jen jednou velkou pouťovou atrakcí, která nabízí solidní množství blyštivého pozlátka, pod nímž se ale překvapivě neukrývá vůbec nic. Zklamaný jsem především jakožto dlouholetý fanda nejen režiséra, ale hororů obecně. Údajný "první MCU horor" na mě totiž po celou dobu působil přinejlepším jako obstojná superhrdinská kouzelnická fantasy, kterou se ale nějaký chytrák na základě pár trochu temnějších scén pokusil světu prodat skrze populární žánr, na nějž dosud z logických důvodů v rámci budování MCU nedošlo. Sice to není taková nudná srágora jako Eternals, ale víc jsem se bavil i u Black Widow nebo Shang-Chiho. A z toho je mi regulérně smutno. 60 % ()

Sobis87

Konečně zase jednou výraznější marvelovka, kterou jsem neměl problém dokoukat, a to pak především díky Raimimu, jehož styl a hororové kořeny jsou ve filmu hodně cítit (včetně přímých odkazů na jeho Evil Dead atd.). Příběhově to není nijak extra objevné a spousta věcí se odbyde dost rychle, samotná vyprávěcí struktura je ale hezky vypilovaná a film nestačí ani na chvilku nudit. Druhý Strange je jasným důkazem, že jestli mají mít do budoucna marvelovky ještě nějaký ten kulturní smysl, měli by je točit režiséři s výraznějším rukopisem a ne jen poslušní řemeslníci, kteří pouze realizují už pevně dané vfx previzualizace. ()

Anderton

Nejakú dobu trvá, kým pochopíte, že ide skutočne o film Sama Raimiho a nielen o ďalší pásový Marvel. Čiastočne ním dvojka Strangea stále je, ale aj tie zameniteľné scény skrátka bavia. Omalovánky ale postupne vystrieda autorský štýl. Že to nesadne každému, je z podstaty veci jasné a oživeného Strangea ako z Evil Dead nemusí každý pobrať. Výhodou je, že aj napriek zdanlivej chaotickosti kvôli multiverzu ide o veľmi jednoduchý príbeh, kedy chce jedna čarodejnica získať deti svojich paralelných ja z iných vesmírov. A ten Strange je zase v nejakých iných vesmíroch zase záporák, ale ono vám bude stále jasné, o čo komu ide a kto je kto. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023